Pokračování úspěšné francouzské komedie Prohnilí. I tentokrát budeme svědky originálních metod stárnoucího komisaře s řadou mistrovsky vypointovaných komediálních situací. Policejní komisař René (Philippe Noiret) a jeho kolega (Thierry Lhermitte) neplní sice své povinnosti striktně podle zákona, ale zato mají ve svém okrsku klid. Až do chvíle, kdy se na scéně objeví dávná komisařova přítelkyně. Její pomsta způsobí, že vyjdou najevo všechny podvůdky, úplatky a vůbec všechny nepolicejní metody, kterými naše dvojice dokázala vytvořit z policie a pařížského podsvětí vcelku harmonický svět. Jmenování nového komisaře způsobí v podsvětí zmatek, už nejde jen o „přátelské“ protislužby, teď už je to hrubé vydírání podsvětí policií. A tak není divu, že po řadě napínavých, ale především vtipných zápletek se nakonec vše dostává do starých dobrých „prohnilých“ kolejí. (Česká televize)

MJMilan

Povedené pokračování zdařile vypracovaného příběhu o dvou spíše poloprohnilých policistech, kteři v tomto díle jdou proti svým ještě více prohnilým kolegům a dříve prohnilým informátorům. ()

vesper001

Je cosi shnilého v řadách policejních. Prohnilí pomahači a chrániči nejsou ničím novým pod sluncem, ani na plátně, ale René a François nejenže nejsou muži dbalí cti, ale ani se nesnaží předstírat čerstvost. A to je na nich vlastně sympatické. ()

Shetland

Jen škoda,že druhý díl vynechal předchozí film,takže se jede zase trochu od začátku. Jinak v předchozí nastavené laťce pokračuje a celková atmosféra je trochu slabší, toto je už spíše jen komedie. ()

JohnSmith

Druhý díl je sice o něco slabší, ale pořád výborná komedie. Sice tvůrci ignorovali závěr jedničky, ale proč ne. ()

Kosmik 1

Ke mě se dostal tenhle snímek náhodou, bez toho aniž bych viděl první díl a nemohu je tak porovnávat mezi sebou. Tady mi ale přišlo, že se vlastně nemám na co koukat. Podobných kriminálek je dnes spousty a nepřišel jsem na nic mimořádného, co bych zde pochválil. Dle mého názoru průměrný krimi film s pár dobrými hláškami a sem tam se dá i zasmát. "Dej jim tam lokální anestezii!" ()

Autogram

Títo druhí Prehnití mi pripadajú prehnití oveľa menej a zároveň ubudlo vtipu. A to dosť podstatne, až to bolo nudné. Paríž mi tu pripadal ako mesto schodov, kde sa kamkoľvek dá dostať len po prekonaní aspoň sto schodov nahor alebo nadol. ()

ranp

To se teda na Montmartru dějou věci! To určitě tisíce turistů (z nichž mnozí si zamilovaně hledí do očí) netuší, když stojí před Sacré Coeur :-) ()

Kanibal

Oproti prvnímu dílu jsou Prhonilí proti prohnilým předvídatelnější, méně vtipní a nedotažený konec není to co by člověk zrovna čekal, ale i přes to všechno jde o solidně natočenou příjemnou komedii. ()

Tjaden

V několika ohledech možná i lepší než skvělý první díl. Nenudil jsem se ani minutu a navíc přibylo opět pár geniálních vtipů a hlášek... "Skoncuju s tou levotou, chci dělat poctivě svou práci!" - "Cože? Ty chceš odejít od policie?" ()

Hanys_

Už fakt, že tenhle díl ignoruje konec toho prvního, nevěstil nic dobrého. Nakonec z toho sice Zidi vybruslil se ctí, ale oproti jedničce mi tady už chyběla ta lehkost. 6.5/10 ()

RomanHyde

Volné pokračování prvního filmu, které se v kvalitě minimálně Prohnilým vyrovná. Líbílo se mi, že Zidi "nenastavoval kaši", ale vzal film úplně z jiné strany a vytvořil tak na plátně jinou atmosféru než v prvním filmu. Prohnilí proti prohnilým již nejsou až tak veselá taškařice, ale cítím z nich i melancholii a sentiment, které zejména postavě Philippe Noireta sem tam probleskly z jeho smutně veselých očí, když doba již není ta co byla a i ostřílenému poldovi s blížícím se stařím chybí láska a teplo rodinného krbu. O zásluhách nemluvě :) ()