Vincent (Richard Bohringer) má obdivuhodné povolanie. Je akrobatickým pilotom. Ak máte pevné nervy vo vzduchu, ešte neznamená, že na zemi sa nimi môžete pochváliť tiež. Je výročie svadby, ale pre Vincenta má trpkú príchuť. Objaví totiž neveru svojej ženy a svoje pevné nervy celkom stratí. Vyprevadí svoju ženu aj s milencom na onen svet a končí vo väzení. Po prepustení sa mu ozýva sudca (Philippe Noiret) so žiadosťou, aby pomohol jeho synovcovi. Vincent už je jednoducho na vraždy neverných žien expert... (oficiální text distributora)

Rosana

Výborný film, který mě dost rozesmál a hodně pobavil. Nemyslím si, že by byl protiženský, spíš je tam krásně ukázaná povaha klasických mužů, nebo aspoň povaha, jakou by chtěli muži mít. Chtějí být drsní a ženy jen využívat - ale to proto, že s nimi nechtějí a nebo neumí žít a bojí se, že bude uražena jejich ješitnost a city. Nakonec ale stejně všichni chlapi zjistí, že ženy ke svému životu potřebují! ()

MultiTobi

Musím říct, že asi nejpodivnější a nejujetější film, jaký jsem kdy viděl, avšak klobouk dolů za ty prvky neskutečného černého humoru...Počkat jaké prvky vždyť to byl sám o sobě čistý černý humor s prvky všeho ostatního :) ()

easaque

svižný a velmi zajímavý začátek mě dobře navnadil a těšil jsem se dál. Bohužel v průběhu děje je většina dobrých nápadů potlačena rádoby drsným chováním hlavních hrdinů, které mě už tak neimponovalo. Přesto si myslím, že tato roadmovie stojí za podívání a divím se, že za těch skoro 20let od vzniku je téměř neznámý, když je tak málo hodnocený. Zase mi nepřipadá tak radikálně protiženský a mohl by se líbit i jim. Mezi lepší průměr určitě patří. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Martin741

Vyborna francuzska komedia o trampotach manzelskeho spoluzitia. Genialne hlasky, pekna sceneria a vyborni herci zaistuju filmu 88 % ()

tomtomtoma

Drsným černohumorným pohledem se poodkrývají manželské a partnerské vztahy ve stereotypech, pádech i bizarnostech. Film má ostrý říz cynického chlapáctví. S chladnokrevně krutým nadhledem a v nevšední eleganci ukazuje svou důvtipnou hravost ironie. Experimentuje s absurditou podstaty temných přání a dostává se do svérázných a sofistikovaných úvah o nesnesitelnosti trvalého manželského svazku v bolestech běžnosti a otupělé nenávisti v kontrastu s trudnomyslností osamělého a přelétavého způsobu žití. Nedává odpovědi, ukazuje složitosti, krásy, bolesti, zrady, lásky, slzy, zkázy a naděje. Ten drzý styl je tou nejúčinnější zbraní působnosti svého vynaloženého úsilí. Ta jízlivá ironie má vznešený šarm chytrosti hloubky. Putování krajinou, putování myslí, putování životem, putování zážitky, putování pocity, putování možnostmi, putování na prahu života a smrti v jeho počáteční i konečné podobě. Hlavní postavou je ctihodný soudce (skvělý Philippe Noiret), nepřítel trvalého svazku mužů a žen. Cynicky využívá možnosti svého postavení k prosazování vlastních názorů na ženy a jejich zhoubný vliv na mužské plemeno. Jeho protipólem je pilot Vincent Baraduc (velmi dobrý Richard Bohringer) v plamenech citů i chladnokrevnosti pomsty žárlivosti. Netradiční cesta je pro něj svéráznou terapií na odpuštění vlastních hříchů. Trojlístek uzavírá soudcův ponížený synovec Paul (dobrý Thierry Lhermitte) ve zmatcích žárlivé potupy. Třese se v nerozhodnosti, strachu, odhodlanosti a hledání klidu. Z dalších rolí: atraktivní návštěvnice hotelu se smyslnou neústupností (šarmantní Carole Bouquet), dobrovolně trpící hotelový poslíček (pozoruhodný Jean Rochefort), unikající Paulova zklamaná manželka Marie (zajímavá Miou-Miou), manželství radikálně ukončující Madeleine (půvabná Judith Godrèche), Vincentova znuděná manželka Hélène Baraduc (půvabná Michèle Laroque), či taxikář jako prostředek pomsty (Laurent Gamelon). Je to inteligentní, je to stylové, je to vtipné. Je to nevšední a jedinečný pohled do nedorozumění, trápení i velikosti partnerských a manželských vztahů. Je to nevšední zážitek i poutavá zábava. ()

pakobylka

Černý humor naservírovaný s takovou nenuceností, lehkostí - a elegancí, že na jeho primární barvu velice rychle zapomenete. Vypráví o mužích ... a taky trochu o ženách - přičemž pobavit (i poučit) se může každý, kdo není příliš útlocitný. ()

MJMilan

Oddychová komedie plná absurdních scének, absurdního děje a absurdních myšlenek. Vynikající obsazení, které si možná mohli nechat na duchaplnější snímek. ()

dANo

Dobrá komédia, plná tzv. "manželského humoru" a tiež s výborným obsadením... Niektoré hlášky boli ozaj skvelé. :o)) ()

Master19

Na francouzskou komedii bohužel až moc obscéní. Přitom to nebylo vůbec zapotřebí. Prostě tento způsob komedie, zdá se mi poněkud nešťasným. Nebýt těch krásných exteriérů a Thierryho Lhermitta, bylo by hodnocení ještě horší. ()

mab

Mno, tohle ne. Tohle ti páni herci, neměli brát - zajímavé téma, ale ta realizace, vtip, náboj, no tragedie. ()

MI-380

Francouzská pánská road movie plná absurdních situací, sexu a zvláštního humoru. Nekompromisním vůdcem protiženského tažení je jako vždy energický Philippe Noiret, a spolu s Thierry Lhermittem si to tu užívají na hraně zákona podobně jako v Prohnilých. 60%. ()

klúčik

Film Tango je slušná komédia. Osobne som si vychutnal prvých 20 minút filmu !! Schuti som sa zasmial aj na scéne s kamionistom. Musím vyzdvihnúť aj výborný český dabing. Filmu dávam 70%. ()

peetriss

Čekal jsem větší přímočarost, nestoudnost, bezohlednost, a také humor sice na úrovni, ale tvrdšího ražení. Potenciál byl obrovský a nebyl dostatečně využit. Tango šlo spíš cestou dlážděnou absurdnostmi toho druhu, které mě nedokáží přesně oslovit. Než o nekompromisní šovinistickou komedii, se jedná o nenuceně plynoucí road movie o třech mužích nesoucích v sobě rány, které v nich zanechaly ženy, o rozpolcených mužích, kteří ženy nenávidí, ale současně jsou pro ně nepostradatelnou součástí života. O primárně zamýšlené maskulinní kritice ženského pohlaví nemůže být řeč. V Tangu se však sešlo kvalitní trio hlavních hereckých představitelů, to je bez debat. ()

krvavamera

parádní pocta Stevenu Spielbergovi, která vážně potěší/pobaví! Skvělá komedie (ale vážně: znalci Duelu budou prožívat patrně větší slast > skvělé citátly a pastiche. prostě fajn ()

blazir1

Výborní herci/komici(Thierry Lhermitte/Philippe Noiret, kteří si spolu už střihli výbornou trilogii o Prohnilích), končící doba dozvuku zlatých 80. let francouzské kinematografie, zajímavý námět skýtající řadu možností pro nekončící srandu a.... šílené zklamání. Až na hodně řídké pousmání neskutečně nevtipná a naštěstí jen 88 minut trvající nuda. ()

Greg25

Tango je vlastně spíš více překvapivé ve vyústění dialogů v jednotlivých scénách, které jsou netradiční. Ve "vypointování".Ale to "vypointování" vlastně není, až na pár výjimek, zase tak vtipné. Tango je pro mě zvláštní film, oceňuji jeho styl, který je prostě jiný, originálnější, to rozhodně, ale zase se musím přiznat, že mě to místy nebavilo. U komedie, nebo spíš road movie stěží odpustitelná věc. 65% ()

Rockerman

Příjemná, rozverná komedie s prvky černého humoru. Tři chlapi putují po celé Francii, aby zabili manželku jednoho z nich, protože od něj odešla a když ji nemůže mít on, tak nikdo. to je ústřední motiv celé, nápadité a dost "jiné" komedie. Je pravda, že to po většinu času vypadá, že to je antifeministický film, ale ve finále jsou za blbce zase chlapi. ()

MickeyStuma

Skoro by se dalo říci, že se jedná o 'prcičovský' francouzský snímek ze světa dospělých, především mužské populace. Jejich humorně pojaté chování a hlavně myšlení co se týče žen ještě takhle dokonale nikdo nezpracoval. Jistý šovinismus a určitá imbecilita je tahounem příběhu, který by měl být určen snad jen mužům. Některé ženy bez smyslu pro humor by se mohli i urazit. Je to zábavná jízda, která má švih, a která se jen tak neopakuje, takže kdo nenastoupí, mohl by mít už smůlu. ()