Drogová válka

• Čína Du zhan (více)

Příběh neúnavného tažení protidrogové jednotky s cílem eliminovat vlivné seskupení výrobců a překupníků drog. K zasazení vítězného úderu má přispět čerstvě zatčený vlastník kokainové továrny. Pod hrozbou trestu smrti spolupracuje s policií na odvážném plánu na dopadení zbývajících členů drogového kartelu. To, co se zpočátku jeví jako chaos, vykrystalizuje do promyšleného příběhu a vědomé hry s diváckým očekáváním. (Fresh Film Fest)

Anderton

Dejom nijako výnimočne neohurujúca krimi z prostredia protidrogového oddelenia a infiltrovaných "krýs" do podsvetia. Ale je to veľmi dynamické, dobre zahraté, niekedy vtipné (pán HAHA je na odstrel od prvého smiechu), akčné scény a prestrelky sú prehľadné a tá záverečná je celkom slušný nářez. A je fajn, že tvorcovia sa neserú ani s postavami, s ktorými sme sa ako diváci zžili. Úplný záver celkom prekvapí, teda aspoň ja som bol trochu zaskočený tým, že polícia dala prednosť pred informáciami... niečomu inému. Určite ide o film, ktorý vám môže otvoriť dvere do bezodnej súčasnej ázijskej produkcie akčných krimi-thrillerov. ()

Chrustyn

Johnny To mi nikdy příliš neseděl, ale nedá se mu upřít cit pro vizuální stránku a důraz na realističnost, jeho snímků. V případě "Drogové války" dovádí svůj styl prakticky k dokonalosti a přináší mírně nevyváženou, ale jinak povedenou kriminálku s příchutí drsné akce. ()

eraserhead666

Až mě to mé hodnocení nakonec trochu mrzí, protože minimálně první půlka byla hodně zajímavá, někde po půlce mě to však začalo nudit a uspávat. Faktem ale je, že přestřelky jsou zvláštní, prakticky co výstřel, to zásah, což se ve filmech moc často nevidí a dva němí gangstabratři měli fakt kule. Druhá půlka, i navzdiry řečenému, se však utopila v nezájmu. Možná, kdyby to bylo kratší... ()

JASON_X

Od šikmookých Asiatů očekávám/jsem zvyklý vídat mnohem větší bejkárny, než takovouhle poněkud málo záživnou kriminálku, scházelo mi v ní víc oné tradiční "asijskosti", čti šílenosti, divokosti, bizarnosti. Příliš krotká, většinou až středoproudová podívaná. Pár okamžiků se ovšem docela povedlo, třeba dvě navazující schůzky v hotelu, ve kterých si správně řízkovitý policejní náčelník střihl zajímavou "dvojroli" drogových byznysmenů. Možná dám někdy později i korejský remake, ale ne hned. ()

mm13

!!! ---- SPOILER ---- !!! Neviem, či by to bez toho finále, ktoré toľkým divákom vadí, dávalo zmysel. Tak intenzívne natlakovaná hra na mačku a myš len ťažko mohla dopadnúť inak. Skrátka už toho všetci mali dosť, tak do seba vyprázdnili zásobníky. A aj pre mňa, ako diváka, to bola neskutočná... no, určite úľava, ak už sa zdráham napísať, že katarzia. Plne som im v danej chvíli rozumel, mal som taký pocit. Neskutočná jazda ten film, bez zbytočnej, čo i len jedinej stotiny sekundy, plne funkčná, zdrapí, nepoľaví a dovedie presne tam, kam to má v pláne... Zážitok! ()

Lacike

Po dlhej dobe natocil Johnny To normalny film bez tych svojich divne stylizovanych trademarkov. Hura. Ide to aj bez nich a vysledkom je film, ktory sadne viacerym divakom a nie len jeho fanusikom. 8/10. ()

Ouwen

Dokud nezačla závěrečná přestřelka, sledoval jsem solidní kriminálku se skvělými herci, slušným průběhem a fantastickou hudbou. Obě akční scény jsou však těžce nezvládnuté - tam, kde obdivuji práci policejní jednotky, mi zde přišlo že ačkoliv základy v podobě krytí se za překážkami znaj, nejsou schopni nijak zlikvidovat pouze dva cápky, bez ohledu na to že při sobě maj oslepovací granáty, které v předchozí scéně někdo použil. Závěrečná palba uprostřed silnice mezi auty těžce nepřehledná, chaotická a tentokrát se spíš ptám, proč nikdo nezavolal posily, které tam dorazily až když bylo po všem. Občas se vyskytl vtipný moment, vše probíhalo přirozeně, sledovačky, odposlechy a komunikace mezi jednotkou, spolupráce..krásně budované, paradoxně akční scény to totálně pohnojili. ()

agentmiky

Přesměrování na východ se z hlediska detektivního žánru povedlo, fakticky mě film chvílemi bavil, ale v konečném součtu jsem již zažil vydařenejší krimi počiny. Zajímavě pojatá zápletka s chyceným záporákem, jenž pomáhá policejním jednotkám, měla něco do sebe, ale chyběla mi zde větší gradace. A také jsem se tolik nesžil s postavami, tudíž mě jejich skoro vždy ne moc šťastný osud tak nezasáhl, jednoduše mi to bylo jedno. Jak jsem již říkal, tak napětí se dostavilo, to bych filmu křivdil, ale od takového tématu čekáte pořádnou emocionální dávku. Toho jsem se ale nedočkal. Po stránce akční se zde najdou pouze dvě sekvence, z nichž ta první docela slabá. Co ale film vytahuje z průměru a patří mezi jediný aspekt, který si z filmu budu pamatovat navždy, to byla závěrečná, skoro dvacetiminutová přestřelka, jež nabídla slušnou akční podívanou, kde se kulkami nešetřilo a hlavně nemrhalo (takový kill count, fakticky nestandardní). Závěrečný twist v příběhu mě překvapil, ono to ale jinak vymyslet možná ani nešlo. Za dva hlavní představitele a luxusně nasnímanou přestřelku filmu dávám 68 % ()

MartinezZ

(SPOILERY) ~ Krucinál, zase pěkná sinusoida. ~ Rozjede se to jako dobrý krimi-drogový detektivní thriller, kde má ale policista poměrně unylou úlohu, za to se snaží, pak to trochu upadá v pro mě poněkud nepřehledný marast postav a kumpánů, který zase postupně graduje, aby to celé kleslo v poněkud překombinovanou nepřehlednou a trochu nelogickou ultra-přestřelku, kde pochcípá celý ansámbl krom hlavního přeběhlického záporáka, což mé nadšení zase "zchladilo", ale ten jeho pokus o přežití, kdy i na stole se snaží vykoupit se informacemi do poslední chvíle, byl nečekaný a rozhodně něco nového pro konce tohoto typu filmů. Hudba tomu taky pomohla, žádný rock, metal, spíš taková melodická rytmická ambientovka, která podbarvila titulky. ~ Během filmu mi lítalo hodnocení stále mezi *** a *****, ale nakonec se ustálím na třech. Pro čtyři bych musel mít trochu víc popsané osobnosti policistů i záporáků, abych dokázal skutečně zhodnotit míru a škody jejich smrtí. Stejně tak by neuškodilo zpřehlednit a uhladit přestřelku, protože mi přišlo, že umírají mnohdy zbytečně a až jednoduše nelogicky. ~ Nicméně i tak, vezměte si tohle a libovolnou českou kriminálku a po vzoru "Haha" se zasmějte. ()

italka63

Bylo to perfektní, divák nevydechne po celý film, atmosféra policejního zátahu je skutečně velmi syrová. Stojí to za shlédnutí, Čína se s drogovou problematikou skutečně nemaže a nutno podotknout že je to práce hodna Sisyfa a na obou stranách o mrtvé nouze asi opravdu nebude. Postava Timmyho byla hodně zajímavá a režijní zpracování je velmi dobré. ()

maverick10

Po solidnim zacatku a perfektnim pokracovani nam na dvere zaklepe konec filmu, ktery tahne film dolu. Naprosto nelogicke chovani, psychologie a konecna akce filmu strasne ublizuji. Nicmene do te doby je to skvostna jizda s hluchonemima cinanama v pyzamu s kalasnikovem :-) ()

M.i.k.e

současnou čínskou kinematografii nemám zrovna zmapovanou,ale Drogová válka to nejspíš brzy změní.Stylový,drsný a po ceou dobu napínavý thriller se neobjevuje zase tak často a přesně taková Drogová válka je.Pár nedostatků se sice najde,ale vždycky se objeví něco co je bohatě vynahradí.Závěrečná přestřelka sem sice úplně nezapadá,ale i tak je jednou z nejlepších přestřelek kterou jsem za poslední roky viděl...80% ()

bourec

Pitomost.Vod doby,co Hong.kong patří pod posranou Čínu,tak nějak schudla ta jejich filmová tvorba,Johnny Too je asi tim hlavnim autorem v týhle době.Drogová válka začíná slušně,dvacet minut u mě živila naději na drsnou,dynamickou,akcí prošpikovanou podívanou,ale to sem asi zapoměl na čtyři filmy rejžy z nedávný doby,který do jednoho stály za hovno.A tak se pak postupně z filmu stala jen průměrná báchorka,na který bylo vidět křečovitá snaha autora bejt realistickej,prásknout do toho trocha festivalovýho umění,prostě točit jinak.A závěrečná přestřelka?Třešnička na dortu to rozhodně nebyla.50%. ()

alchac

Pochválen buď Rejžefest! Du Žán alias hongkongská exhumace italských a francouzských klasik dělá tlejícím předlohám vskutku čest. Atmosféra je od začátku správně špinavá, prohnilá a drsně zatuchlá jak průměrná neapolská ulice a čínský Cattani s jeho kamenným xichtem, kterýžto przní úsměvem jen v rámci hry na HáHá dýlera, je sympaťák k zulíbání. Pokud tedy rádi líbáte náhrobní kameny. To hlavní padouch je pro změnu krysa takového formátu, že mi jistě nadlouho utkví. Dokonce jsem si díky němu odnesl z kina morální ponaučení, že pokud chce být člověk svině podrazácká, měl by to dělat důsledně - holt polovičatá práce nikdy nepřináší to pravé uspokojení a může naopak vésti k velmi akutnímu ohrožení slibně se rozvíjející kariéry perspektivního práskače. Film velmi vhodný pro anhedoniky, neb u jeho sledování nemusí být nešťastní z vlastní absence nějakých pozitivních emocí. Ty zde pan Tó nevede - 4,5*. ()

Cedr

Depresivní průmyslové zóny a kolosální dálnice pevninské Číny zahalené do smogového hávu tomuto snímku nesmírně svědčí. Největším kladem je NAPROSTÁ absence jakékoliv narativní omáčky. Žádné vypravěčské berličky v podobě vedlejších linií, flashbacků či hřejivého smalltalku mezi kolegy v rámci dokreslovaní charakterů jednotlivých postav. Jen čistý byznys. Po dlouhé době jsem si skutečně připadal jako DIVÁK. Nic mi nebylo dvakrát (ba ani jednou) přežvykováno a servírováno na stříbrném podnose. Musel jsem se skutečně DÍVAT jako kdybych byl náhodný kolemjdoucí přihlížející na dění které by se kolem mě odehrálo i beze mě. Tím v žádném případě nemyslím, že by Drug War byl kryptický film snažící se úmyslně něco skrývat. Johnny To a scénáristé jen nechali místo postav z velké části mluvit jejich činy. No a bez zbytečných tupých keců okolo Drug War působí nesmírně svěže a odsýpá svižným tempem. ()

Trustme

Excelentní krimi thriller po čínsku, bez patosu, humoru a křečovitosti s drsným stylem francouzské žánrové školy. Jedna z nejlepších krimi gangsterek roku Vodního Draka. ()

Mishqo

80-85% ... Vynikajúca akčná drogová jazda s hlavou aj pätou, dobre premyslená a napínavá. Výborná práca dámy a páni. ()

ghatos

První hoďka je taková tuctovka. Policie rozehrává part s nebezpečným Louisem Koo (podal velmi dobrý výkon) a dochází ke klasickým postupům při sledování velkých ryb. Pak se to ale začne lámat. V předimenzovaném předzávěru dochází k symbolickému obrazu zločince a policisty. Už to bylo zajímavé a nebyla to náhoda, protože krásné obrazy se dají udělat i na škaredých místech (viz. přístav). Úplný konec je syrový, pro humanisty odporný (3x hurá) a jímavě realistický. Pokládá otázku, jakou cenu má informace a co jsme za ni ochotni obětovat. 66%. ()

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb