Fantomas kontra Scotland Yard

Fantomas vs. Scotland Yard

Fantomas kontra Scotland Yard

Dobrodružný / Komedie / Krimi / Fantasy

Francie / Itálie, 1966, 104 min

Vy jste Waltr? :) :) Asi nejdrsnější Fantomas, kde je odstraněno hodně jedinců. Nové prostředí Skotska a strašidelného sídla nabízí další vtipné situace s komisařem Juvem a jeho společníkem, kteří se prostě dokonale vyznají. Ty Fantomasovy akcičky mi už přišly trošku zamotané, ale tak beru to s rezervou, protože se prostě o víkendovém odpoledni dobře pobavím a francouzské komedie tohoto typu jsou prostě základ. ) Tělesně zdatný novinář Fandor, který z koně skočí na vzlétající letadlo a zpacifikuje pilota, aby zachránil snoubenku, která se zas nechtěně dostala do průšvihu - je prostě samozřejmostí. :)(2.9.2014)

Poslední díl se stěhuje od vážné kriminálky a bondovské parodie do Anglie, kde z něj vzniká nefalšovaná crazy komedie., plná narážek na Anglii. Fantomas uplatňuje daň na život a na sídlo přijíždí komisař Juve, Fandor i Helena. Nechybí tu nic - strašidla na hradě, hon na lišku, vraždící komorník i vyvolávání duchů. Nezapomenetulné jsou scény s mizející mrtvolou nebo mluvícím koněm. A ve finále dojde i na trochu té akce. Co jediné mě zklamalo kdysi, že Fantomase zase nechytili a že nevznikl další díl.(25.7.2013)

Důstojné zakončení trilogie s perfektními hereckými výkony a výraznou snahou odklonit se od humorného pojetí a více se přiblížit původní předloze. Jean Marais prohrává na plné čáře souboj s Louis De Funésem o to kdo je větší hvězda ve filmu, ale stále si zdatně vede ve ztvárnění legendární dvojrole. Film rovněž aplikuje myšlenku největšího zloducha světa velmi sofistikovanou formou a nápaditěji než v předchozím díle. Divák se střídavě směje a současně mu je naservírována tajemná atmosféra panství, nějaká ta mrtvola, množství převleků a masek a poměrně otevřený konec, ale překvapivě už se žádné další pokračování nikdy nerealizovalo. Ve filmu však nakonec převládá divadelnost, která filmovou podobu brzdí. 60%(24.11.2010)

Poslední dobrodružství se odehrává v gentlemanském stylu (nojo, angličani...) na zámku ve Skotsku nedaleko slavného jezera Loch Ness. Takže od strašidelných večerů se dostaneme až k honu na lišku, kdy komisař Juve předvede další kus svého univerzálního "umění". Tento díl je podle mě nejslabší, ale příběh není špatný a vtipné momenty se zase vyskytují každou chvílí a komisařovo pokřikování "Zabili lorda McRashleye! Zabili lorda McRashleye!" se zapomenout nedá. Navíc ten Fantomasův odchod ve velkém stylu, mmmmm srdce zaplesá. komisař Juve: Kde je ten oběšenec, kam zmizel můj oběšenec? sluha: Pane ujišťuji vás, že jsem vám žádného oběšence nikam neuklízel.(5.6.2008)

Uzavření trilogie. Jestliže si v minulém díle vzali Frantíci na paškál Italy, na závěr se slušelo udělat si srandu ještě z úhlavních nepřátel a to samozřejmě z Angličanů. Poslední díl již trošku polevil a tak sledujeme Juvea převlečeného za strašidlo anebo kterak se zúčastnil lovu na lišku. Kdybych měl shrnout celou sérii, tak bych určitě vyzdvihnul atmosféru, hudbu a hlavně Funésovu účast. Bez něj by to prostě nebylo ono. Samozřejmě triky nejsou dnes již bůhvíco, ale takové nasazování masky nebo sundávání bylo vždy chytře zachyceno tak aby působilo věrohodně.(5.11.2012)

• - Spoiler: Fantomasov človek, ktorého Fandor a Helena zneškodnia v lietadle a neskôr držia v chate, bol zastrelený v predošlom diele, keď ho jeho kolega nedopatrením zastrelil cigarou od komisára Juvea. (Hudino)

• - Natáčelo se na francouzském hradě Château de Roquetaillade poblíž Bordeaux. (džanik)

• - Mylène Demongeot měla v plánu natočit čtvrtý díl Fantomas à Moscou, v překladu Fantomas v Moskvě. Bohužel ale kvůli osobním sporům Jeana Maraise a Louise de Funèse a snad i kvůli jejich vysokým finančním nárokům z natáčení nakonec sešlo. Ve čtvrtém pokračování se mělo zjistit, že Fantomas je otcem novináře Fándora. (noizcore)