Fantomas kontra Scotland Yard

Fantomas vs. Scotland Yard

Fantomas kontra Scotland Yard

Dobrodružný / Komedie / Krimi / Fantasy

Francie / Itálie, 1966, 104 min

Fantomas tentokrát vyrukuje s krajně levicově orientovanou daňovou politikou a nebýt společných okamžiků komisaře Juva a jeho v zcela jiném kmitočtu pohybujícího se podřízeného Bertranda, zůstal by nenápaditým scénářem zapříčiněný propastný rozdíl oproti dvěma předchozím dílům. Co však nelze legendárnímu netvorovi s nazelenalou maskou rozhodně upřít je užití prozatím nejdůmyslnějšího únikového prostředku. Primitivní, ale účinný, stejně jako celá série.(3.8.2009)

Francouzský komisař zatýká skotské strašidlo! Tak to už je příliš pane komisaři! „...Co udělá falešné strašidlo, když potká jiné falešné strašidlo?“ ... to se prostě musí vidět!!! Stejně tak jako komisaře Juva ve skotské sukni! Bertrand s Mezinárodním průvodcem společenského chování: „...je to sukně.“ Juve: „Ne pane, je to smoking“ , Bertrand: „píší to černé na bílém.“ Juve: „Právě smoking je černá na bílém!“ :-))))))(13.10.2003)

Po dvou dílech, kde komisař Juve honil svého fantoma po Francii, bylo rozumné změnit vzduch a volba padla na konzervativní prostředí šlechtického sídla ve Skotsku. Gagy a styl humoru jsou opět totožné s předchozími díly a tento Fantomas mi přijde svou úrovní srovnatelný s dvojkou. Celkový dojem: 85 %. Škoda, že se ve výrobě nepokračovalo, snesl bych bez problémů další dva díly.(1.8.2009)

"Hrome, co zas máte?" - "Zavraždili lorda MacRashleye!" - "To je hrůza!" - "Leží mrtví u mě na posteli!" - "U mě na posteli, taková hrůza!". Skvělá zábava, příjemné skotské prostředí, starý zámek, hon na lišku, mluvící kůň, Lady Dorothy, Godfrey, Albert, Tom Smith a samozřejmě komisař Juve, Fandor, Helena a Bertrand. SPOILER - Ale i přesto, nějaké mínusy bych našla. Na lorda má políčeno Fantomas a když na zámku začne Juve objevovat mrtvoli, všichni se domnívají, že za tím stojí Juveovi halucinace, místo aby pochopitelně podezřívali Fantomase. A výhra Fantomase mě taky štvala.(1.2.2015)

• EdaS

Ve vzpomínkách z dětství jsem měl tenhle film uchovaný jako ohromnou legraci (stejně jako třeba Četníky). Neměl jsem se dívat znovu. Takhle člověk akorát příjde o iluze. Bojím se, že se to týká většiny filmů s De Funesem. :o( Scénář tohoto dílu je slaboučký jako čaj a ani božský Louis ze mě více než dva tři úsměvy nevyloudil. Smutná záležitost.(2.8.2002)

• - Max Montavon hrál ve Fantomas se zlobí vychovatele v internátu, zde hraje vrchního číšníka. (M.B)

• - Všimněte si, že když komisař Juve vyfotí oběšence, tak položí fotoaparát na noční stolek. Když se do pokoje vrátí, leží fotoaparát na posteli. (.killer.)

• - Pojem "deň - noc" sa nedodržiava pri záverečnej scéne, ktorá sa odohráva o polnoci, lenže vonku je viditeľne deň. (jakeer)