Fantomas kontra Scotland Yard

Fantomas vs. Scotland Yard

Fantomas kontra Scotland Yard

Dobrodružný / Komedie / Krimi / Fantasy

Francie / Itálie, 1966, 104 min

Tenhle dil je uz takovej dost zmatenej, jakoby tvurci nevedeli, co chtej vypravet. Nejdriv se zacne patrat po Fantomasovi, pak se na nej zapomene a film zacne bejt jen blazniva komedie, kdy Funes vyvadi bud v dome nebo na lovu a na zaver si tvurci uvedomi, ze to je film o Fantomasovi a vrati se k nemu. Ale nasral me konec, po trech dilech ho uz precejen mohli chytit. Nektery sceny tu jsou velmi vtipny, ale nektery jsou zase bytecne protahovany. Asi nejkomedialnejsi dil, ale rozhodne ne nejlepsi a nazev filmu je dost zavadejici.(5.3.2007)

Ze sluncem zalité Francie jsme se přesunuli do sychravého Skotska. Tahle změna prostředí Fantomasovi velmi prospěla. Alespoň jeho zločinost nabrala mezinárodních rozměrů. Vždyť Fantomas je přece zločinec světového formátu. Tady si našel nový způsob obživy. Od nejbohatších lidí chce daň za život. Prostě zaplatíš nebo zemřeš.(11.3.2010)

Tady tohle je podlě mě nejdokonalejší Fantomas. Tady v tomto díle mi přišli herci jako vyspělejší a uměli to kvalitně zahrát. Hudba, ta byla u mě skoro na prvním místě, co se týče hodnocení, protože byla skoro dokonalá, hlavně při scéně, jak honili lišku. Efekty, ty byly dobré, hlavně na hradě. Atmosféra mi přišla hodně bojovná, až tajemná. Celkový dojem:Kvalitní, dokonalé, prostě skvělé.96%Přístupnost:Přístupné(12.3.2007)

Poslední dobrodružství se odehrává v gentlemanském stylu (nojo, angličani...) na zámku ve Skotsku nedaleko slavného jezera Loch Ness. Takže od strašidelných večerů se dostaneme až k honu na lišku, kdy komisař Juve předvede další kus svého univerzálního "umění". Tento díl je podle mě nejslabší, ale příběh není špatný a vtipné momenty se zase vyskytují každou chvílí a komisařovo pokřikování "Zabili lorda McRashleye! Zabili lorda McRashleye!" se zapomenout nedá. Navíc ten Fantomasův odchod ve velkém stylu, mmmmm srdce zaplesá. komisař Juve: Kde je ten oběšenec, kam zmizel můj oběšenec? sluha: Pane ujišťuji vás, že jsem vám žádného oběšence nikam neuklízel.(5.6.2008)

Hodně nevyrovnaná komedie, druhá polovina na honu je o dost slabší, navíc největší světový zločinec se změnil na pouhýho vyděrače a nemá co lepšího na práci, než si dělat šoufky z komisaře Juva. Ale stejně je to jedno, protože první polovina filmu, která se odehrává na skotském hradě, je prostě vynikající. A kvůli výše jmenovaným podružnostem nehodlám kazit hodnocení.(1.9.2012)

• - Natáčelo se na francouzském hradě Château de Roquetaillade poblíž Bordeaux. (džanik)

• - Děj filmu se odehrává ve Skotsku, ale auta jezdí po pravé straně vozovky. (Hans.)

• - Max Montavon hrál ve Fantomas se zlobí vychovatele v internátu, zde hraje vrchního číšníka. (M.B)