poster

Fantomas se zlobí

 • Francie

  Fantômas se déchaîne

 • Slovensko

  Fantomas sa hnevá

Dobrodružný / Komedie / Krimi / Fantasy

Francie / Itálie, 1965, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jakeer
  *****

  Po rokoch prvý diel z trilógie už nudí - keďže ide len o uvedenie do deja a oboznámenie sa s hlavnými postavami. Avšak toto pokračovanie prvý diel jendoznačne predčilo. Keď sa vezme do úvahy rok vzniku, film je nakrútený skutočne kvalitne (po technickej stránke). Navyše, práve v tomto diele z trilógie sa prejavilo to, čo majú fanúšikovia Fantomasa najradšej - masky, vychytávky (lietajúce auto je už legendárne) a v neposlednej rade dávka situačného humoru (najviac sa mi páči spoločenská satira polície). A jedna mala poznámka na záver: Síce väčšine utkvel v pamäti nezabudnuteľný Louis de Funés, ktorý obstaráva komiku celej trilógie, ja však musím vzdať hold Jeanovi Maraisovi, ktorý pre film zabezpečil dramatickú stránku hereckého umenia (a navyše, hral asi polovicu relevantných postáv v tomto filme). Pre mňa je to najlepší francúzsky herec 20. storočia.(26.5.2013)

 • Big Bear
  ****

  Fantomas opustil Paříž a přesunul se do Říma na kongres. V patách má vrchního komisaře Juvea a novináře Fandora i se svojí snoubenkou Helenou. Přibylo převleků, nyní je již užívají i lovci Fantomase, takže o veselé situce díky záměnám tu není nouze. Helena už nenosí přiléhavé blůzky na ostro jako v prvním Fantomasovi což je škoda :-) ! Narážky na Bonda jsou tu zjevné. Oproti prvnímu Fantomasovi kde se o vraždách jen mluví a kde i po výbuchu výbušnin nikomu nic není zde o mrtvé není nouze. Sám komisař Juve svojí třetí rukou osobně zastřelí několik Fantomasových otroků... * * * *(28.4.2013)

 • El Indio
  ****

  Z mýho pohledu určitě lepší jak první část. Jean Marais ustoupil do pozadí a nechal plně vynikat de Funése, což je jenom dobře. Hlavně scény ve vlaku, v blázinci a scéna kdy vysvětluje ten trik se třetí rukou stojí zato. Ale do plnýho hodnocení tomu pořád něco málo chybí, což se ale nedá říct o geniálním třetím dílu.(28.12.2006)

 • topi
  *****

  Další pokračování Fantomase, u kterého se přímo královsky bavím!! Druhý díl je ještě bláznivější a šílenější, Funes střídá jeden převlek za druhým a profesor Lefebvre se zde objevuje dokonce třikrát!! Tohle je prostě KULT a vždycky, když uvidím komisaře Juvea se třetí rukou, nebo střílícím doutníkem, tak jdu do kolen!! Geniální!! Zlaté krásné francouzské komedie!!(7.5.2012)

 • Šandík
  ****

  Po mém soudu rozhodně nejpodařenější díl celé trilogie, komika přímo srší a přitom nebrání tomu, aby si člověk vychutnával řadu dalších motivů, které se ve filmu mihnou: závěrečný šílený pád, trikově sice naprosto překonaný, ale i tak pořád skvělý, krásy Říma, vědeckofantastické kouzlo Fantomasova podmořského paláce, a tak všelijak podobně... Celkový dojem: 85% Zajímavé komentáře: Mr.Apache, Gemini(12.5.2012)

 • - Pracovní název filmu byl "Fantomas se vrací". (M.B)

 • - Sekvencia s padákom na konci filmu bola prvá svojho druhu natočená vo veľkom formáte. (Raccoon.city)

 • - Slavné létající Fantomasovo (Jean Marais) auto je značky Citroën DS. Tento vůz poprvé spatřil světlo světa 6. října roku 1950. Kabriolet, ve kterém komisař Juve (Louis de Funès) a novinář Fandor (Jean Marais) stíhají prchajícího Fantomase ve vlaku, je automobil značky BMW 507, který se vyráběl v letech 1956-1959. (žvanimírek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace