Fantomas se zlobí

Fantômas se déchaîne

Fantomas sa hnevá

Dobrodružný / Komedie / Krimi / Fantasy

Francie / Itálie, 1965, 94 min

Ano jsem to já, Fantomas. :) Těsně můj asi nejoblíbenější díl. Super obsazení, Louis tu opravdu jede - ty převleky, vynálezy, krytí, skeče ve vlaku - super!, Fantomas se zmocňuje vědců a světových zbraní a koulí zase očima. :) :) Prostředí Paříže, Říma, mladý Olivier, atletický novinář Marais, děsná kočka Myléne a Bertrand (Míša) ...já nevím, odmala jsem to měla ráda. Supr komedie, na kterou vždycky ráda kouknu a zasměju se těm vymakaným Fantomasovým vynálezům a nejlepšímu francouzskému komisaři, který se v Římě octne v blázinci. :) pozn. jen ten profesor Lefebvre byla děsná maska :)(7.9.2014)

Funes vytvořil opravdu vtipný herecký typ, ale měl většinou smůlu na filmy, v nichž hrál. Z velkého množství věcí, co natočil, je hodně blbostí, ale občas se najde nějaký režisér, který se nenechá Funesem převálcovat, ale který ho dokáže využít. Z té lepší části je i tato geniální trilogie. Konečně má Funes rovnocenné protihráče a jeho postava má svoji funkci (tj. smích není vyvoláván jen tím, že by pobíhal před kamerou a zlostně cosi pokřikoval). Tento díl se mi navíc z celé trilogie líbí nejvíce. Hlavně kvůli kouzelné scéně ve vlaku.(3.10.2003)

Po mém soudu rozhodně nejpodařenější díl celé trilogie, komika přímo srší a přitom nebrání tomu, aby si člověk vychutnával řadu dalších motivů, které se ve filmu mihnou: závěrečný šílený pád, trikově sice naprosto překonaný, ale i tak pořád skvělý, krásy Říma, vědeckofantastické kouzlo Fantomasova podmořského paláce, a tak všelijak podobně... Celkový dojem: 85% Zajímavé komentáře: Mr.Apache, Gemini(12.5.2012)

Jeden z mála filmů, které nepotvrzují pravidlo, že každý další film může být pouze horší. Naopak zde se konečně rozjíždí příběh s pořádným zločinem, kdy Fantomas unáší geniální mozky z celého světa, aby v jeho laboratořích pracovali na výzkumu mnoha sci-fi vychytávek jako je výměna mozků, nebo ovládání ostatních pomocí jakési telepatické pistole. Proti němu vystupuje stejný policejně-novinářský tým jako vždy, ale všichni jsou uneseni. Po velkém zvratu Fantomas prchá ve svém slavném létajím autě, památná scéna! Prostě slavný zločinec se ukazuje v celé své síle! Bertrand: Vypadá to jako miniponorka. jeden z mužů komisaře Juvea: Prosimtě, to je raketa! komisař Juve: Pánové, je to doutník. Bertrand: Cigáro?(5.6.2008)

"Vy si tu spíte!..ale jen jednim vokem,jen jednim vokem".......Nezapomenutelný soundtrack, střílející pirátská noha, Interpol zneškodněn elektrickým proudem, hlášení falešnou rukou o slovo na kongresu, dvojitý Lefebvre, sympaťák Fandor a sexy Helena nedávají šani jinému, než 100% hodnocení!!! Klasika zůstane klasikou...(19.9.2011)

• - Namaskovaný Jean Marais hrál také postavu Markýze de Rostelli, tedy postavy, za kterou se přestrojil Fantomas. Kromě toho hrál i postavu profesora Lefèvra, a to jak originální postavu, tak i převlečenou (ať už jako Fandor nebo Fantomas). (Pluto_petr)

• - Sekvencia s padákom na konci filmu bola prvá svojho druhu natočená vo veľkom formáte. (Raccoon.city)

• - Fantomas má základnu v sopce. O dva roky později má podobnou základnu zločinec Blofeld (Donald Pleasence) ve filmu Žiješ jenom dvakrát (1967). (Jan.Kanak)