Fantomas se zlobí

Fantomas Unleashed

Fantomas sa hnevá

Dobrodružný / Komedie / Krimi / Fantasy

Francie / Itálie, 1965, 94 min

Hlášky: (Komisař Juve se obhajuje na psychiatrii.) Komisař Juve: "Pronásledují mě, já se otočím a srazím dva lotry svou třetí rukou." Psychiatr: "Tak vy máte třetí ruku?" Komisař Juve: "No samozřejmě, tu na břiše." / Komisař Juve: "Musíme změnit svoje metody, skončila idylická doba kapesních krádeží a znásilnění. Jasný? Zapracovat musí mozek, máte šedou kůru, tak jí používejte!" / Bertrand: "Vypadá to jako miniponorka." (Jeden z mužů komisaře Juvea): "Prosimtě, to je raketa!" Komisař Juve: "Pánové, je to doutník." Bertrand: "Cigáro?" - Legendární Louis de Funès, skvělej Jean Marais a bradavky Mylène Demongeot. - 80%.(26.3.2017)

"Vy si tu spíte!..ale jen jednim vokem,jen jednim vokem".......Nezapomenutelný soundtrack, střílející pirátská noha, Interpol zneškodněn elektrickým proudem, hlášení falešnou rukou o slovo na kongresu, dvojitý Lefebvre, sympaťák Fandor a sexy Helena nedávají šani jinému, než 100% hodnocení!!! Klasika zůstane klasikou...(19.9.2011)

One man show Luise de Funese s bezkonkurenčním dubingem Františka Filipovského. Je takřka neuvěřitelné, jak mě pokaždém skouknutí dokáže tenhle malý cholerik rozesmát. Nejvíc mě asi dostává zadržení komisaře v blázinci a jeho vysvětlování "jak to všechno bylo" :o). No je tam toho mraky... Nové americké rádoby komedie u mě nikdy nebudou podobným snímkům sahat ani po kotníky.(8.11.2008)

Tenhle díl je o to krásnější, protože se z velké části odehrává v nádherném Římě. Opět výborné scénky, například křtění dítěte, Juve na psychiatrii ale nejlepší jsou ty ve vlaku... "Ach, ty ženy, ty ženy...", umělá ruka a umělý doutník... "Vypadá to jako miniponorka. - Prosim tě, to je raketa." a scéna na bále s krásnou Helenou.(1.2.2015)

Komisař Juve jaktějuve nebyl více juve, jak v tomto díle. Z juveotního utrpení se vzpamatovává dobře, ale brzy se na scéně objeví ten vyjuveený ojuveivovač mrtvol, nekalý juvenostník Fantomas (juveotní role Jeana Maraise). Jeho juveotopisem se ale teď nezabývejme. Už stejně neobjuvene. Tedy, juveelná pohroma Fantomas chce zkrátka vládnou světu. A to za použití materiálů jako je síra, křemen nebo juveec a nějaké juveiny. Inu, nejen chlebem juve je člověk. A do toho ty nejuveotný předměty komiseře Juvea. Ty legrační vynálezy. Chá chá. Ale což, buď jak buď, taková komedie je ten správný juveotabudič pro každého dobře juveeného tvora.(16.10.2012)

• Jean Marais

• - Při sjezdu ze sopky pronásledují Louis de Funès a Jean Marais Fantomase. Všimněte si, že Marais sedí v jeepu vlevo a Funès vpravo. V jednom záběru při průjezdu lesem si ale místa prohodí. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Fantomas má vůz, který se může transformovat do letadla. O devět let později se podobná věc objevila ve filmu Muž se zlatou zbraní (1974). (Jan.Kanak)

• - Filmový debut Oliviera Funése (syna Louise De Funése), první filmová scéna jeho života se odehrála ve vlaku. Celkem tento herec natočil pouze šest filmů, všechny se svým otcem. (M.B)