Fantomas se zlobí

Fantômas se déchaîne

Fantomas sa hnevá

Dobrodružný / Komedie / Krimi / Fantasy

Francie / Itálie, 1965, 94 min

Tenhle díl je o to krásnější, protože se z velké části odehrává v nádherném Římě. Opět výborné scénky, například křtění dítěte, Juve na psychiatrii ale nejlepší jsou ty ve vlaku... "Ach, ty ženy, ty ženy...", umělá ruka a umělý doutník... "Vypadá to jako miniponorka. - Prosim tě, to je raketa." a scéna na bále s krásnou Helenou.(1.2.2015)

Tenhle Fantomas mi přišel nejvíc dobrodružnej a akční. Zajímavý je, že svým stylem a zpracováním mi tak trochu připomíná Bondovku a taky si to tu Funés svými výstupy začíná nekompromisně krást pro sebe. Nicméně některými těmi nápady a vynálezy je to opravdu nadčasový dílko a je zajímavý, že některý z nich se objevili později ve filmech agenta 007 (střílející cigáro, létající auto, padouch sídlící v sopce) pouhá náhoda? 85%(10.1.2015)

Funes vytvořil opravdu vtipný herecký typ, ale měl většinou smůlu na filmy, v nichž hrál. Z velkého množství věcí, co natočil, je hodně blbostí, ale občas se najde nějaký režisér, který se nenechá Funesem převálcovat, ale který ho dokáže využít. Z té lepší části je i tato geniální trilogie. Konečně má Funes rovnocenné protihráče a jeho postava má svoji funkci (tj. smích není vyvoláván jen tím, že by pobíhal před kamerou a zlostně cosi pokřikoval). Tento díl se mi navíc z celé trilogie líbí nejvíce. Hlavně kvůli kouzelné scéně ve vlaku.(3.10.2003)

Supergangster Fantomas se rozhodl unést profesora Lefebvra, který by byl schopen sestavit zbraň, se kterou by Fantomas mohl vládnout světu. V patách jsou mu opět gantlemanský novinář Fandor, nervózní komisař Juve a sličná fotografka Helena. Dvojka jede zcela ve stejných kolejích jako jednička, přibylo akce a převleků. Ze všech vynikajících scén jmenuji alespoň tu ve vlaku. A Fantomas se tímto dílem stal propagátorem aut Citroën :-).(20.1.2006)

Hlášky: (Komisař Juve se obhajuje na psychiatrii.) Komisař Juve: "Pronásledují mě, já se otočím a srazím dva lotry svou třetí rukou." Psychiatr: "Tak vy máte třetí ruku?" Komisař Juve: "No samozřejmě, tu na břiše." / Komisař Juve: "Musíme změnit svoje metody, skončila idylická doba kapesních krádeží a znásilnění. Jasný? Zapracovat musí mozek, máte šedou kůru, tak jí používejte!" / Bertrand: "Vypadá to jako miniponorka." (Jeden z mužů komisaře Juvea): "Prosimtě, to je raketa!" Komisař Juve: "Pánové, je to doutník." Bertrand: "Cigáro?" - Legendární Louis de Funès, skvělej Jean Marais a bradavky Mylène Demongeot. - 80%.(26.3.2017)

• - Natáčelo se ve studiu Boulogne-Billancourt. (M.B)

• - Na únos profesora Marcharda (Albert Dagnant) z chemickej továrne použil Fantomas (Jean Marais) Citroën Type HY z roku 1962. Do Ríma na vedeckú konferenciu letel lietadlom typu Curtiss-Wright C-46A Commando. (Raccoon.city)

• - V Ríme, kde sa film tiež natáčal prišlo za Louisom de Funèsom (komisár Juve) isté dievča a otvorene s ním flirtovalo. Všetci ho podpichovali, ale on povedal: „Nemôžem, som praktizujúci katolík, každú nedeľu chodím do kostola a navyše neskutočne milujem svoju ženu a nemienim ju podvádzať. Ale poviem vám, štve ma to!“. (Raccoon.city)