Drsňačky

Drsniačky

Drsňačky

The Heat

Komedie / Akční / Krimi

USA, 2013, 117 min (Director's cut: 120 min)

• ywo666

Mneší problém ako som čakal. Keby tam nehrá McCarthy možno by som šiel aj na tri hviezdy. Bohužial len potvrdzuje, že je právom prvá v mojom rebríčku najotravnejších herečiek. Vzhľadom by pasovala skôr trpaslíckej družiny v hobbitovy. A má neuveriteľnú schopnosť degradovať aj svôjho hereckého partnera. Bateman, Bullock a ďalší sa pri nej stávajú trápny. Inak film by mohol fungovať. Lebo keď človek pozorne hľadá nájde aj vtipné momenty. A nie je ich málo. Akurát sú zavalené obrovským množstvom trápnosti a klišé. Obdivujem Sandru, že je celkom píchateľná aj na prahu 50 rokov. Koľko jej to ešte vydrží? Je to za 45%, bez tučnej by to bolo aj o 15% viac. 2*! PS: Film ma miestami tak nebavil, že som v polovici radšej išiel umyť riad. AND I FUCKING HATE WASHING DISHES!!!!(6.10.2013)

Přesně tenhle film jsem potřeboval. Příjemnou komedii, která sice postrádá na originalitě, ale za to zase nabídne kupu prvotřídních scén, u kterých se div neposeru smíchy. Sandra a Melissa jsou naprosto boží dvojka. Jsem rád, že také konečně někoho napadlo udělat dvojku z dvou policajtek. Melissa sype jednu hlášku za druhou a Sandra se postupně přidává na její stranu. Celý film je tak jedna velká smíchová pecka, která zároveň neušetří ani milovníky akce. Přiznám se, že vážně nevím, co zdejší dvouhvězdičkoví borci od tohodle filmu čekali. Vážně se mám stydět za to, že jsem se u tohoto filmu smál nebo mám u takového filmu řešit, jak moc šablonovitý je? A vážně si nad tím vším mám lámat hlavu? Já si myslím, že účel této komedie je především vypnout a tak to také v mém případě zůstalo. Čtyři hvězdičky naprosto zasloužené.(23.6.2014)

Tak toto drsňácke duo si ma absolútne získalo :). Sandra Bullock očarujúco komediálna ako vždy a nezaostala ani jej parťáčka, ktorá svojím drsným a naoko bezcitným prístupom ku zločincom dokázala často krát vylúdiť úsmev na tvári. Vôbec nechápem to nízke hodnotenie. Pre mňa po dlhej dobe jedna z mála roztomilých, pomaly si plynúcich komédií s neotravným dejom, všadeprítomným humorom, sympatickou kriminálnou zápletkou a pekným rozuzlením. Ďalšia lahôdková humorná vecička so sympatickou Bullock, ako stvorená na relax a oddych. 80/100(17.9.2014)

Ashburnová je jednou s najlepších agentiek FBI na oddelení v New Yorku. Túži po povýšení no napriek jej pracovným úspechom, sťažnosti kolegov na jej povrchné, arogantné správanie sú pre jej nadriadeného brzdou. Dostane však šancu aby sa naposledy prejavila a presvedčila tak šéfa, že je tou správnou voľbou na uvoľnený post. Ashburnová je prevelená do Bostonu aby vypomohla tamojším kolegom pri vyšetrovaní niekoľkých vrážd. V meste zločinu sa stretáva so svojráznou Shannon, ktorá je jej úplným opakom. Inteligenciu nahrádza akciou. Spočiatku sa ich vzájomný vzťah na pracovisku rovná tretej svetovej vojne. Tieto dve sa však postupne, spoločne stávajú totálnym postrachom pre všetkých. Ako pre zločincov, tak pre kolegov. Film som vzhliadol na základe bratovho odporúčania. Predpoklad úspechu, že by sa mi mohol tento film páčiť bol dosť nízky. Úspešnosť jeho poradenstva je prinajmenšom mizerná. Tak 2 ku 10. Popravde v stávkových kanceláriách by sa to bud tipovať nedalo, alebo pre kurz 1,01 proste tipovať neoplatilo. Ale viete čo? Nebolo to až také špatné. Áno, pritiahnuté za vlasy, prehnané a neviem aké, ale je to komédia a ako odľahčenie pred spaním tento film nie je najhoršou voľbou.(6.10.2013)

Rozpočet $43miliónovTržby USA $159,581,587Tržby Celosvetovo $230,781,587Tržby za predaj Blu-ray v USA $21,723,306 //počet predaných kusov 1,062,905Tržby za predaj DVD v USA $41,043,318 //počet predaných kusov 2,686,130║ tak toto je v USA hit?? fakt riadny podvkus tam musia mať, absolútne režisérsky amatérska suchopárna schématická banálnosť kde Sandra Bullock hrá fakt otrasne bez chuti, len sa tam premáva, občas nejaký ten frk výjde ale prevažne dosť ťažká otravnosť, ruky preč /videl v kine: 25%/ __moja recenzia(3.8.2013)

• - Po záverečných titulkoch film nekončí, nasleduje krátka scéna medzi Mullins (Melissa McCarthy) a Ashburn (Sandra Bullock). (XsApollo)

• - Když keď Shannon Mullins (Melissa McCarthy) pronásleduje černocha za požívání trávy, hodí po něm meloun. Ten spadne na zem a mírně praskne. V dalším střihu je však rozpraskaný více a posunut blíž k ležícímu herci. (Chip89)

• - Ve scéně v nemocnici, kdy se Sarah Ashburn (Sandra Bullock) kvůli zranění na noze plazí po zemi, nenechává na běloskvoucím linu žádné stopy od krve, i když má otevřenou ránu po zásahu nožem. (paphaja)