Drsňačky

Drsniačky

Drsňačky

The Heat

Komedie / Akční / Krimi

USA, 2013, 117 min (Director's cut: 120 min)

Rotten Tomatoes: 65% / IMDB: 6,8/10 / CSFD 58% (7.10.2013) ?! No ja neviem, ale tunajším divákom je asi lepšie servírovať Babovresky a Kameňáky. Síce nevravím, že Heat je zo série intelektuálnych komédii aké točí vynikajúci Woody Allen. To nie, Heat je sprostý, vulgárny, nemiestny film, ale ten námet seriózna-každý-predpis-dodržujúca-sexi-detektívka VERSUS nízka-drzá-obézna-detektívka-s-podrezaným-jazykom je využitý na maximum. Štandardne utlmená Sandra Bullock a trefná Melissa McCarthy (a to sa priznám, že až doteraz mi bola proti srsti) tvoria efektnú duo, ktoré si uťahuje zo všetkých policajných buddy filmov. Áno, vývoj postáv je jedno klišé; príbeh je tam len preto aby vôbec nejaký bol a nijako na ňom nezáleží; nemá to takmer žiadnu akciu, ale všetko zmienené nie je pre daný typ film vôbec podstatné. Chémia medzi ústrednými postavami totiž funguje na výbornú, trápne gagy sú obmedzené na minimum (prevažne scény počas alkoholického záťahu v bare), hlášky sú trefné, bolo to svižné, drzé a vtip sa nemíňal účinku. Čo iné od takého film chcieť? CELKOVO: 3,5* (ale zaokrúhlim smerom nahor, keď vidím to nízke hodnotenie na CSFD)(7.10.2013)

Čekal jsem peklo, ale nakonec to nebylo tak zlé, jaká byla očekávání. Sandra zde trochu znásilňuje svou postavu ze "Slečny drsňák" a McCarthy kleje a vypadá děsně, ale přesto film docela zabavil a překvapil tím, že se nebojí přitlačit na pilu a to převážně na poli nadávek a vulgarity, což mi na filmu sedělo asi nejvíce. Neškodilo by tak o půl hoďky zkrátit, ale jinak se jedná o slušnou a nenáročnou zábavu.(29.10.2013)

Překvapivě plné opravdu vtipných a výborných gagů. Např. scéna kdy Sandra Bullock provádí naprosto zbytečnou tracheotomii je fakt vtipná a takových tam je více. Navíc je to hypernekorektní a nejpoužívanější slovo je píča. Jenže je to bohužel strašně dlouhé a tím pádem to chvílema drhne a neodsejpá. 120 minut je na takovouto prvoplánovou komedii fakt moc. Ale na to, jak strašlivou píčovinu jsem čekal, je to opravdu super film.(21.11.2013)

• Prometheus69

Jak to tak čtu.. ani nemám chuť se na to podívat.... už sám trailer mě věru moc nezaujal a zanechal ve mě velké otazníky",typu "to myslí vážně? To má být jako vtipný? Protože jsem to neviděl, nebudu hodnotit.... prostě si nechci kazit ten dojem který z toho ještě v mezích mám. Myslím si o tom svoje... + samozdřejmě Hollywood a průser je skutečně na spadnutí.... A když jsem se na to konečně odvážil podivat. Asi jsem měl pravdu. :D Melissa jak jsem čekal.. naprostá absence humoru. Bulock to trochu zachaňuje... ale, taky žádná sláva. Čekal jsem prostě trochu víc. Já nevím, aspoň víc akce a víc vtipných scén. Namísto toho jsem dostal jen nevtipné klišé z předem předvídatelnou zzápletkou a v polovině filmu i z jasným záporákem, jako by se snad z tím šokantním vyvrcholením někdo snažil diváka překvapit. O_o Díky bohu že se Melissa aspoň ve špionovy probudila... v tomhle případě se nejspíš z pocitu možné trémy předávkovala rohypnolem. Proč film vidět? 1 )Pane vy se dusíte! 2) Lednička plná překvapení... 3) Můžete mi prosím podržet ten nůž. Za mě 45%(30.11.2013)

Film docela zábavnej,sice když ty dvě nejsou zrovna v akci,vkrádá se tam trocha trapnosti,ale jinak to ujde,a rozhodně sem se nenudil.A hlavně je to první film ve kterym neni Melissa trapná a nechutná.Tady hraje s ohledem na svůj vzhled solidní postavičku,a docela je vidět ,že si to užívá.Spokojenost.60%.(15.12.2013)

• - Když Shannon Mullins (Melissa McCarthy) přebírá ocenění a usmívá se na Sarah Ashburn (Sandra Bullock), má stuhu od medaile ohrnutou, vzápětí v dalším záběru ji má ale rovně uhlazenou. (Yoshitsune)

• - Přibližně v jedné hodině a dvacáté druhé minutě stěhuje Shannon Mullins (Melissa McCarthy) svoji rodinu pryč z města do bezpečí. Jeden z členů si do auta vezme velkého psa, kterého pojmenoval Kevin Garnett. Kevin Garnett byl center bostonského NBA týmu Celtics 6 let. Odehrál zde nejspíše svou nejlepší část kariéry a podařilo se mu vyhrát titul. (Num3roO)

• - Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporila viac ako 13 000 pracovných miest. (Laslo)