Tetovaný

• Francie Le Tatoué (více)

Félicien Mézeray (Louis de Funès) prodá všechno. Jednoho dne výhodně zpeněží i obraz Modiglianiho, který mu nepatří. Je totiž vytetovaný na zádech chlapíka Legraina (Jean Gabin), který se tak postará o pěkná překvapení a zábavu. Louis de Funès a Jean Gabin hned ve dvou pyžamových modelech! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

blackrain

Dva francouzské filmové velikáni v jednom filmu by si neměl nechat nikdo ujít. Funés hraje zase trošku šílence, který je pro kšeft století schopen udělat cokoliv, jen by mu to Gabin neměl tolik komplikovat, ale ani já bych si nenechala preparovat svoji kůži jen proto, že bych měla na zádech vytetovaný obraz od nějakého slavného malíře a nějaký obchodník přes umění by mi za něho nabízel majlant. ()

topi

Pohodová Funésovka, kde Louisovi zdatně sekunduje další mistr Jean Gabin. A opět klasický geniální dabing českých hereckých es. František Filipovský jako Funes a Čestmír Řanda Gabinovi ohromně sedí. ()

Colonist

Jelikož se Jean Gabin a Louis de Funès v reálu moc nemuseli, tak to jiskření mezi jejich postavami vypadá velmi věrohodně. Možná to není tak vtipná komedie, jak bychom od Funèse očekávali, ale i tak se zde humorných scén dočkáme. V minulosti se mi tento film moc nelíbil, ale teď jsem už na něj zřejmě dostatečně uzrál. Třeba se mi to jednou podaří i u Zelňačky... P. S. Jsem to jenom já, kdo v hudbě při noční scéně na hradě slyší vykrádačku znělky Růžového pantera? ()

Frenegonda

Tetovaný není špatný film... jen postrádá takovou lehkost jako jiné filmy od LDF. Pro Gabena byl Louis tajtrlík... nehledě na to že Louis pracoval jinak. Točil až na 15...25 záběr... kdežto Gabin na první... uf uf ()

d-fens

tentokrát ani Funésovo herectvo nebolo schopné "prebiť" charizmu, ktorú do svojej postavy hrdého, vlasteneckého, staromilského aristokrata vložil Jean Gabin.... ale možno aj to bolo cieľom filmu - poukázať na "malosť" finančných dravcov pachtiacich sa za každou vidinou zisku, oproti skutočným aristokratom, ktorých titul, česť a hrdosť sú nezávislými na počte núl na bankovom konte ()

dyfur

......patrí medzi TOP filmy L.de Funesa - a ako viaceré filmy L.d.F. prvá polovica je lepšia ako tá druhá.......recenzia číslo 1900. ()

Martin741

Reziser Denys de la Patelliere /Taxi do Tobruku, Rvacka v Paname/ natocil podla mna len 2 schopne filmy, a to jednak Taxi do Tobruku a tento le Tatoue. Mozno aj preto, ze mu slubili ucast jednak Louis DeFunes /Cetnik ze Saint Tropez, Fantomas/ a jednak Jean Gabin /Touchez Pas au Grisbi, Heroin, Sicilsky Klan/. Film ma dobry pribeh, takze nuda opat nedostala sancu an rozvoj, Obaja herci vedia hrat, tempo dobre, dialogy su na urovni, teda za mna dalsia takmer kultova francuzska komedia /i ked o tom by sa dalo polemizovat/ : 92 % ()

MrPierc

Energické gagy, Funes opět neposedí, věčně vytočený a jeho hlášky typu: Držte hubu (a vedle pán přitom nic neřekl) jsou solí filmu. ()

Streeper

Mě se film moc líbil. Dva francouzští velikáni ve stejném filmu. Bavila jsem se. Nejlepší jsou scény na zámku a konec filmu mě velice potěšil i rozesmál. ()

tomtomtoma

Tetovaný je příjemný komediální pokus o symbiózu jednoduchosti a vznešenosti. A klaunská zběsilá údernost je zde skutečně podbarvena elegantní urozeností a zjemňuje tím svou neotesanost. Opět trpí je celková soudržnost děje, ale díky herectví ústřední dvojice většina diváků leccos promine. Jejich popularita znamenala téměř jistý úspěch. Mohu sice litovat preferování okamžiků gagu před celistvostí, přesto nejedno místo dokáže roztáhnout úsměv doširoka. Hvězdou filmu je svérázný hrabě Enguerand - Louis Marie de Montignac alias legionář Legrain (dobrý Jean Gabin). To on dodává příběhu neotřelé kouzlo a přirozenou vznešenost, se kterou nekompromisně umlčí každý hlasitější vzdor troufalosti. Do hry přichází i jistý druh polemiky životních přístupů, ty ale slouží především k podbarvení momentů a vypíchnuti kontrastů. Druhou hvězdou je Félicien Mézeray (příjemný Louis de Funès), sebevědomý obchodník s výtvarným uměním. Jeho neurvale naléhání do té doby nenarazilo na hrdou neústupnost. Každý má svou cenu a kompromisy jsou občas nutností, vedoucí k cíli i ve způsobem přijímání a dávání. Nakonec se vše stává hrou a skromnost není vždy tou nejžádanější lidskou vlastností. Z dalších rolí: venkovský stavitel s ojedinělou zakázkou Maurice Pellot,(sympatický Paul Mercey), dychtiví američtí kupci obrazů Larsen (Joe Warfield) a Smith (Donald J. von Kurtz), Félicienova manželka s nesnesitelným smíchem věčnosti Suzanne Mézeray (Dominique Davray), nad hraběcím samosoudem bdící venkovský četník (Pierre Tornade), k rasismu odbojný Mézerayův komorník (Ibrahim Seck), Félicienův dvorní malíř Dubois (Henri Virlojeux), či pečlivý dermatolog profesor Mortemont (Hubert Deschamps). V jednoduchosti je stále síla, šarm a neposedné nadšení dodává osobitý styl. Obveselí, potěší, někoho nadchne, málokoho zklame. Amedeo Modigliani, urozený Gabin, diblík Louis a nedbalá vizáž sešlého šlechtického sídla, jako hold vznešených starých dobrých časů. ()

MarekT

Taková obyčejná komedie, jakých natočil Louis de Funés hodně, avšak s tím rozdílem, že po jeho boku zde vystupuje další ne o nic menší veličina francouzského filmu Jean Gabin. Narozdíl od většiny si myslím, že aspoň na plátně to tak vypadá, že si opory filmu rozumějí, ač tomu, jak jistě víte, v zákulisí nebylo. ()

necisty

Když jsem byl malý, tak se mi to líbilo víc, což je divné z toho důvodu, že jsem to jistě nemohl chápat tak jako dnes. No ale sranda to pořád je a tady tvůrce konečně napadl i nějaký jiný příběh než s dcerou Funese. Tady žádná není, zato manželku vyfasoval obludu, tak zde poprvé nemůžu říct, že Francouzky jsou jen nádherné, asi si to s tou emigrací ještě rozmyslím. ()

Juto

Príbeh je pomerne absurdná malá fraška, ktorá vlastne nikam nevedie, ale i tak je to veľká zábava. 7/10 ()

PanZahadnyCZ

Vážnější francouzské snímky nemusím, ale komedie mám velice rád, i tato se povedla. Dvě legendy v příjemné komedii s jednoduchou zápletkou. Jean Gabin je perfektní herec, ale co se týče francouzského komedianství, tak z těchto dvou legend vždy zvítězí Louis de Funèse, tak tomu je i v tomto filmu, byť se oba skvěle doplňují a vidět Gabina v nevážné roli bylo pro mne něco nové. ()

dr.fish

Mně se celková nálada tohoto filmu líbí. Možná není tak propracovaný jako jiné Funésovky, ale má ten rozměr venkovského šlechtice, který to celé oživuje. A hladomorna- ta opravdu nemá chybu. 85% ()

vesper001

Gabin jde sice s kůží na trh, jenže Funès má od začátku navrch. Není to vůbec špatný film, ale jasně dokazuje, kdo byl králem kterého parketu. ()