Grandhotel Budapešť

• USA The Grand Budapest Hotel (více)

Pan Gustave (Ralph Fiennes) je legendou mezi hotelovými zaměstnanci. V bezčasí mezi dvěma světovými válkami, v bohem zapomenuté zemi, kde toho nepříliš funguje, je luxusní Grandhotel Budapešť oázou spolehlivosti, již zosobňuje právě tento šéf hotelového personálu. Přání svých hostů plní pan Gustave, ještě než jsou vyřčena, a většinu z nich navíc zcela nezištně miluje, a to i ve fyzickém slova smyslu. Když mu jedna taková vděčná zákaznice odkáže mimořádně vzácný obraz a vzápětí navěky zavře oči (ne zcela dobrovolně), nejenže náhle závratně zbohatne, ale navíc se stane trnem v oku naštvaných pozůstalých, terčem nájemného vraha a hračkou v rukou místní policie. Ve všech těchto nevděčných rolích mu pomáhá obstát jeho osobní šarm a mladý pikolík Zero Moustafa (Tony Revolori), z něhož chce vychovat svého nástupce. (Cinemart)

P@\/EL

Tyhle poeticky vyprávěné filmy jsou sice dosti neotřelé, avšak nemusí vždy dobře sednout, což je z části i tento případ. Děj je poměrně jednoduchý, což by ale nijak nevadilo. Problém vidím v tom, že mě příběh nedokázal moc vtáhnout do děje. Filmu se ovšem nedá upřít několik úsměvných situací a originalita. ()

raikonen16

Barvičky, kníry, lanovky, dorty....na pokoukání krásná záležitost, perfektní soubor špičkových herců a neuvěřitelně vtipný a nápaditý scénář. Anderson ve vrcholné formě! ()

90125

Akoby grand zacinal presne tam kde moonrise konci. Anderson ma svoj jasne rozpoznatelny styl. S neobycajnou geometrickou starostlivostou a zmyslom pre detail pripravuje kazdy zaber, kazdu scenu. Skutocna obrazova hostina, ktora pripomina bizarny svet Jean-Pierre Jeuneta. Humor plny absurdnosti je prijemny, jeden napad strieda dalsi. Vacsina postav sa vo filme len mihne. Clovek ani nestihne mat niekoho rad. Udalosti sa deju rychlo a deju sa neprestajne, ledva clovek staci stihat. Istu magiu, kuzlo, film urcite ma. Moj najvacsi, alebo mozno jediny problem s tymto filmom je jeho nie prilis putava zapletka. V polovici filmu som stracal koncentraciu pretoze ma ridiculous story len malo zaujala. Postupne sa to cele menilo len na sled grotesknych gagov. Ocenujem velku pedantnost s akou je film natoceny, ale samotny, hoci teda vyborne zostrihany production design, so zopar dobre zamaskovanymi hercami (Tilda, nevediet, ze to mas byt ty...) mne nestaci. GBH je len taka mala bezobsazna srandicka. 69 % ()

Tomulka

Dokonalé obsazení, celkem slušný příběh, ale nejskvělejší a nejoriginálnější podání co jsem za poslední dobu viděl. Ralph Fiennes společně s Wesem Andersonem mne rozesmáli tím nejpříjemnějším způsobem. Dobrým vtipným humorem podaným s grácií. Humorem co vyvolává příjemné zvedání koutků úst a zahřívá na srdci. Děkuji pánové ()

Emanuela

Tak asi naozaj tu treba mat ten jeho zmysel pre humor, a potom si človek viac užije tie situácie. No a potom z vizuálneho hľadiska je to zážitok, ten mix farieb, štýl kamery a samozrejme dobrý herecký výkon. Režisér udivuje citom, akým sa do histórie ponára a nadhľadom, akým ju využíva a úročí pre svoje umelecké väzby. ()

Kamil111

Brilantní ptákovina hračičky Wese Andersona, propracovaná do takového detailu, že vás nenechá vyjít z úžasu nad myšlenkovými pochody režiséra. Ale při veškeré své bizarnosti je příběh hotelového concierge a jeho učně zasazen do konkrétních míst (kdesi mezi Německem a Polskem) a konkrétních časů (první poloviny minulého století), kteréžto kategorie hrají v toku děje zásadní roli. Od pohledů na určité aspekty hotelového provozu bobtná až ke glosování historie ve středoevropském prostoru a vizuální inspirací mu byly Karlovy Vary. Doposud nejkomplexnější Andersonův film představuje must see pro všechny, jež kdy zaujal jeho typický rukopis, a ani ostatní by neměli litovat dvou hodin svébytné zábavy s plejádou světových hvězd (schválně, jestli vůbec poznáte Tildu Swinton). ()

karmvill

Úžasné dílo, které svou chronologií nepřestává bavit diváka. Jediné, co mi vadilo bylo až přílišné měnění formátu stran... Nešlo mi se ponořit do colorování a stylu střihu. Ale herecké výkony a kamera mne uchvátily. Tudíž nesmím hodnotit hůře než 90% ()

sherudan

Vlastně ani sám nevím, jestli jsem nadšený nebo zděšený.Opulentní hostina ptákovin, příběh popírající vlastní logiku, ale přesto se od něho nedá odtrhnout. ()

PoprockCZ

Taková skoro až moderní groteska. Nebýt pár nechutných momentů, dala bych snad i 5*. Brilantní středová kompozice a jednoduchá avšak neokoukaná práce s kamerou a prostředím - vše je až strojeně přesné, auta zastaví ideálně do kompozice... Celé to působí až kresleně pohádkově, plošná řešení tomu dopomáhají. Zrychlené záběry, postavy neustále někam pospíchají, což podrhuje i hudba. Děj se dotýká i historických dějin (narážka na hraniční kontroly, nadvládu německých SS znázorněno jako ZZ). Taková absurdní šílenost zabalená v líbivém kabátu navíc se skvělou britskou angličtinou. Něco, co tu ještě nebylo. ()

Zaba

Grandhotel Budapešť je brilantní příběh plný zvratů. Všudypřítomný humor vnáší do dějové linky odlehčení a upřímné úsměvy. Herecky velmi dobře obsazený film, který se jednoduše valí celých těch 100 minut ve svižném tempu a nádech romantiky dob minulých pouze přináší na atraktivnosti. Zbožňuji filmy s nádechem bizardnosti a tento se k nim s velkou pompou zařadil. Pokud hledáte film na nedělní pohodový podvečer, tak jedině tenhle!! ()

SewekiX

První film Wese Andersona, který jsem viděl a jsem vážně ohromen. Tak dokonalá výprava s vypiplanýma scénama, rádoby zbytečnýma detailama. Tolik hvězdných herců. Příjemná hudba. Originalita. Škoda, že kvůli všem těmto přednostem je příběh samotný trochu upozaděn a nepřijde mi, že by nějak vynikal, nicméně jako taková pohádka pro starší publikum je film výborný. 42/49 ()

gatuso

Zacatek jako vystrizeny z Obsluhoval jsem anglickeho krale, vlastne skoro cely film jede v podobnem duchu. Kdyby v tom nehrali top herci, zrejme by to v cervenych cislech neskoncilo... ()

Bogrant

Anderson má svoj vlastný svet - plný farieb, nedotknuteľnosti, nezraniteľnosti, pôvabu, množstva originálnych nápadov a nekončiacej idealizácii. Akoby žiadne zlo na svete neexistovalo. Presne taký je aj tento film. Ku všetkej tej hravosti pripočítajte skvelý výkon Fiennesa, perfektné excesy kamery a strihu a dostanete mierumilovný, nápaditý a jednoducho prekrásne podaný film. ()

vinducha

Výborná jízda , tipuju , že pan Anderson před započetím natáčení tohoto zábavného skvostu musel shlédnout něco od našich legend pana Lipského nebo pana Vorlíčka. ()

Little_Sawy

GHB je takzvaně výjimečným překvapením co se týče, humoru, herci taky nebyli Béčkovy, a scénář naprosto brutální. Pri shlédnutí filmu v prvných par minutach jsem myslela že to bude zas opět brutální píčovina, ale brutální to je ale zase ne píčovina jak jsem si myslela, jde o zcela zajímavý film, zajímavý vyprávění filmu, sice to neni Fantasticky Pán Ježíš.. Tedy Lišák, aneb Psi ostrov který byl eňo ňuňo mrtě zlatej az sem se s toho málem pochcala smíchy tady to bylo podobně, sice ne tolik humoru, ale přece se nějaký našel. Hlavně mě pobavil cikánskej poslíček, který jak jsi mé bystrý očko stihlo všimnout, si maloval ceruzkou pedoknirek. Sračkocení Zábavnost 9/10 ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (více)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz