Každému jeho důstojnost a hrdost. Pierre Richard jako muž, který se nedal koupit... Perrin je novinář a svou práci má rád. Obchod i noviny, pro které Perrin pracuje, patří mocnému tiskovému magnátovi. Reportáž o výstavě hraček v obchodním domě bere jako běžnou novinářskou rutinu a povinnost. Ještě před otevřením výstavy si ji přijde prohlédnout jeho rozmazlený synáček, kterému tatínek vždycky všechno dovolí a nedokáže nic odepřít. Myslí si, že si tak dokáže koupit synovu lásku. Proto také nic nenamítá, když si chlapec jako svou novou hračku vybere právě Perrina. Nadaný novinář tak ke své nelibosti a úžasu všech obohatí inventář dětského pokoje. Brzy však pozná, že se nestal jen hračkou, ale především nástrojem dětské pomsty. (Česká televize)

LeoH

Jako kluka mě na tom bavilo, kolik měl malý Erik hraček a jak si hráli na kovboje, ale místy mi to přišlo takový divně složitý. Dneska jsem to pustil svým dětem a ukázalo se, že to divně složitý je ne úplně triviální (na P. Richardovic poměry) materiál k zamyšlení řekněme nad tím, co vlastně v dnešním světě ještě zbývá z lidské důstojnosti. Pro děti v úplnosti nepobratelné, pro dospělé možná až příliš přímočaré, ale pro společné koukání fajn. ()

Ryuuhei

Francouzský styl humoru mi zkrátka nesedne. A tady to ani na poli děje, či vývoje postav, nebylo žádné terno. A pointa? Příliš nevýrazná, příliš utlumená. 45% ()

shantim

Smutná komedie, kde je hrdina ponížen na úroveň hračky na jedno použití. Pierre Richard v hlavní roli je vynikající. 85% hvězdiček ()

JohnSmith

Veberova komedie není zas tak úplně komedií jako spíš sociální studií s notnou dávkou humoru. Richard snad poprvé nehraje nekňubu a vážnější roli si pěkně vychutnal. ()

mirec88

Veľmi dobrá komédia, ktorá je svojím spôsobom aj drámou o hodnote človeka. Tá kombinácia žánrov mi prišla veľmi po chuti. Dosť sa to odlišuje od Richardových ostatných filmov a asi preto je tento film pre mňa najlepší Richard. ()

Kalidor_

Asi jeden z nejlepších filmů s Pierrem Richardem i díky smíšenému pojetí komedie a hlubších témat k zamyšlení - porovnání života bohatých a chudých a jejich kontrastních životních hodnot. Nedílnou součástí je i výrazná hudební složka Vladimira Cosmy. ()

ghatos

Vynikající vlastně absurdní komedie, která neztratila nic ze své říznosti ani po 45 letech. Jestli chce někdo kritiku současného socio-ekonomického politického uspořádání, tak může použít toto. 93%. ()

Arkanoid

Film, ktorý sa vyhol úspešným prvkom artu aj komercie a vydal sa cestou otrepaného prvoplánového humoru servírovaného v malých a veľmi úbohých dávkach, pričom svoje jednoducho vyjadriteľné posolstvo bez zaujímavého príbehu či formy natiahol na neuveriteľných 90 minút. Spracovanie témy peňazí, moci a dôstojnosti nie je vyťažené na maximum, ale vzhľadom na žáner komédia má čo ponúknuť, aj keď bohužiaľ skoro všetko očakávate. Celý film je podaný sterilne, čo sa týka aj komédie, aj drámy a preto pohne divákom jedine prekvapivou záverečnou scénou. ()

klúčik

Na Hračke sa dá celkom zabaviť! Scéna kde sú prezlečený za kovbojov je výborná, ale pre mňa je top scéna kde si príde pánko kúpiť dom!! Nepripomína vám to dnes, niečo ??? 70%. ()

Han22

Vynikající film. Rozmazlený synáček bohatého podnikatele si koupí živou hračku, chudého novináře, který se i přes svoji nevoli opravdu stává jeho hračkou, terčem jeho vtípků a posléze i kamarádem. Ano je to absurdní námět a film je pojat jako komedie, ale pod tím vším vidíme temné odstíny a jasné poselství - v době kdy na Vaše místo čeká za dveřmi 20 dalších uchazečů, doma máte rodinu a milion dluhů si k Vám zaměstnavatel může dovolit prakticky cokoliv. Pierre Richard tuhle v podstatě vážnou roli zvládá naprosto bez problémů, čímž mě docela překvapil. Na rozdíl od pitomého amerického remaku Veber navíc nenabízí žádnou katarzi - ledově chladný boháč neuhne ze svého přístupu k životu ani o píď a navíc celý film končí v podstatě otevřeně. ()

Paity

Pierre Richard toho natočil hodně, ale zrovna hračka nepatří k tomu nejlepšímu. Tím nemyslím, že by to bylo špatné, ale prostě na Blondýna to nemá. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů