Angry Birds ve filmu

Angry Birds -elokuva

Angry Birds vo filme

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Finsko, 2016, 97 min

Až do včerejška jsm Angryho neznal a to že je to nějaká pc hra jsem si přečetl až tady. Každopádně se mě líbilo několik věci z hlediska vtipnosti Angryho vyděděnost ze společnosti, Angryho nasranost, jak odkop toho fagana od míče to jsem teda zíral a některé ironické komentáře " to jsem si mohl sednout rovnou do první řady" . Na druhou stranu mě tohle nenapadlo spojovat s tématem imigramce kofol do Evropy, to až tady to papouškuje jeden po druhým, zřejmě už je to uplná posedlost za vším vidět kofoly. Myslím si, že animace má možnosti dosahovat větší kreativity než bylo zde, příběh jsem vnímal jako klasiku z nejklasikovatějších tedy kterak looser a společenský odpad nastoupí na cestu hrdinství, kdybych chtěl vidět za vším téma imigrace, tak ho vidím třeba i ve Třech veteránech, fakt si dej ledovej hadr na palici a trošku uber na mediálně-politickým výkrmu.(27.1.2017)

Hned několik naprosto parádních narážek a odkazů, ovšem utopených v průměrném animáku, který vlastně není úplně vhodný pro děti. Spousta dospělého humoru a narážek, které dětem uniknou, v rámci naivní úrovně pohádky pro nejmenší (byť proti podobným věcem z pravidla nejsem) mi tohle přišlo možná až příliš za čárou. Jasně, z videohry, která je v podstatě jen předělanou akrádou známou již od devadesátek, toho příliš příběhově nevykřešete, nicméně zacházet do nejvíce hrubozrnné komedie, jaká snad v rámci animace je možná vůbec provést, je přeci jen trochu moc. Slušné hlasové obsazení a zpracování těm několika opravdu dobrým momentům moc nepomůže a já se nyní sám před sebou snažím vůbec obhájit tu třetí hvězdu.(14.8.2016)

I když se zaručeně nejedná a nějak extra skvělý animák nebo komedii, tak se musí ocenit snaha. Vymyslet, jak zakomponovat různé prvky a postavy ze hry do filmu, aniž by to působilo moc trapně nebo nastavovaně, nemohlo být jednoduché. Do toho se tam najde i pár opravdu vtipných scén nebo odkazů. Například Calvin Swine nebo The Shining.(26.7.2016)

Angry Birds byl fenoménem pár let zpátky, finské Rovio si namastilo pořádně kapsu a udělat film se jevilo jako další rozumné řešení jak si přivydělat nějaký ten krejcar navíc. Otázkou do nejdelší doby pro mě bylo, zda se to na tu vůbec bude dát dívat. Můžu říct, že mě to docela překvapilo, že to až tak blbý není. Tedy pokud jste hráli Birdy na mobilu či osobní kompjůteru tak vás to potěší v různých odkazech na hru, plus je tam pár celkem povedených vtípků. Myslím, že i vcelku originální projekce doma v HD ripu z kina s čínskými titulkami a českým dabingem z kina za to stála a byla příjemným osvěžením, taková připomínka časů VHS nebo prvních pirátský kopií. Jinak dabing se mě jevil v pohodě, ikdyž byl slyšet jako z vedlejší místnosti a ke konci se tam nějáká slečna smála a šramotila popkornem :-).(2.6.2016)

Filmová verze Angry Birds kupodivu není celovečerní lacinou reklamou na populární herní sérii, ale jde o plnohodnotný a hlavně povedený animák s vlastní tváří, který šikovně zapracovává herní principy do jednoduchého, ale zábavného příběhu plného vtipných situací. Tvůrcům se podařilo vytvořit sympaticky infantilní film, který je dětinský na té nejlepší úrovni, kdy naprosto uspokojí mladé diváky, ale dokáže zaujmout i starší obecenstvo a obsahuje spoustu skrytých a decentních momentů, které ocení právě jen dospělí diváci. U Angry Birds jsem se bavil nečekaně dobře a jejich přijemně ujetý humor myslím zvedne náladu každému. Nejde o úplnou špičku žánru, ale o jedno z největších překvapení určitě.(20.3.2018)