Angry Birds ve filmu

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Finsko, 2016, 97 min

"Pomůžete nám tedy zachránit naše vejce?" "Proč se ptáš? Jasně že ne." --- Nedávno jsem opět propadl hře AB (zkráceně Angry Birds), konkrétněji jejímu druhému dílu, a tuto hru považuji za tu nej mobilní hru co jsem kdy hrál, žádná jiná hra mě tak nebavila. Tak se mi AB2 zalíbilo, až jsem si nakonec řekl, že se prostě musím podívat na filmové zpracování. A nevěřím svému úsudku: já jsem prostě nadšen a unesen. Sám o sobě vím, že nejsem náročný divák, takže mě nepřekvapuje, že se mi tenhle animák tak líbil. AB Movie je asi tím nejšílenějším animákem, co jsem kdy viděl (sorry Lego Movie, avšak ty jsi zase kvalitnější), protože takovou šílenou podívanou jsem dlouho neviděl. Samozřejmě, tenhle animák není nic extra, příběh je jednoduchý a ve své podstatě stupidní, ale ten ujetý humor zde fungoval bezchybně, stejně tak narážky (Shinning, X-men atd.) a příběh účinně reflektoval současnou situaci Evropy. Komické scénky a gagy zde byly doopravdy bezchybné - scéna s výpravou k jezírku poznání a pasáž s Mighty Eaglem jsou nejlepšími částmi filmu. Téměř až nekorektní humor fungoval tak, že jsem se nepřestal smát. Každá postava pěkně pobavila. Jen mě štve, že se Terence více nezapojil do příběhu. Tuhle zábavnou jízdu si ale více užijí spíše ti starší, než děti, což je trošku problém. Celkový dojem kazí překombinované finále které jede ve stylu hry. Já se ale neuvěřitelně bavil. Co mě v dnešní době štve je, že lidi se u filmů už nebaví a neužívají si jej, ale spíše jej poze hodnotí. Hlavním pozitivem a atributem tohoto snímku je zábava, a to je hlavní privilegium takových typů snímků: zábava... Soundtrack byl naprosto bezchybný. Co více si od adaptace mobilní hry přát? Zasloužené 4* ... Určitě doporučuji sledovat s českým dabingem, který je (jako téměř v každém animáku) naprosto bezchybný.(4.2.2018)

• Isherwood

Ta metafora zelené fousaté invaze je dobrá leda pro čtenáře Parlamentních listů, kterým už dál nedojde, že opravdová nekorektnost by spočívala ve vynechání fénixovského vyprošťováku ze závěrečné genocidy, protože kdyby tvůrci byli opravdu chytří, šli by dál, než k jednomu Kubrickovi a obtloustlému orlu, který by rád byl „great again“, nikoliv humoru z mateřské školky, jehož mentální úroveň se vleze do rozsahu displeje mobilu.(8.2.2017)

Filmová verze Angry Birds kupodivu není celovečerní lacinou reklamou na populární herní sérii, ale jde o plnohodnotný a hlavně povedený animák s vlastní tváří, který šikovně zapracovává herní principy do jednoduchého, ale zábavného příběhu plného vtipných situací. Tvůrcům se podařilo vytvořit sympaticky infantilní film, který je dětinský na té nejlepší úrovni, kdy naprosto uspokojí mladé diváky, ale dokáže zaujmout i starší obecenstvo a obsahuje spoustu skrytých a decentních momentů, které ocení právě jen dospělí diváci. U Angry Birds jsem se bavil nečekaně dobře a jejich přijemně ujetý humor myslím zvedne náladu každému. Nejde o úplnou špičku žánru, ale o jedno z největších překvapení určitě.(20.3.2018)

I když se zaručeně nejedná a nějak extra skvělý animák nebo komedii, tak se musí ocenit snaha. Vymyslet, jak zakomponovat různé prvky a postavy ze hry do filmu, aniž by to působilo moc trapně nebo nastavovaně, nemohlo být jednoduché. Do toho se tam najde i pár opravdu vtipných scén nebo odkazů. Například Calvin Swine nebo The Shining.(26.7.2016)

• Frajer42

Hrou jsem si prošel. Žádný z mnoha titulů mě dlouho nebavil. Globální oblíbenost hry už nadobro vyhasla, tak se pokusilo na kdysi slavném titulu přiživit pár osob i ve filmovém světě. Pokus to byl podle mých imaginárních měřítek poměrně nezdařený. Humor se mi zdál situován opravdu výlučně na nejmladší publikum. Očekávejte hrozně "vtipné" legrácky ve stylu, že někdo někoho praští, někdo se o něco udeří, nebo někdo někam spadne. Na úžasné dospělé lidi se bohužel nedostalo vůbec. Mě osobně potěšil zřejmě pouze Tyrionův dabing. Samozřejmě, s faktem, že je to pohádka pro nejmenší publikum je spojena celá řada úskalí. Zápletka je totálně průhledná a vůbec za nic nestojí ani děj. Do očí mi dokonce nepadlo jediné ptáče. Nejvíce mě iritovalo to hlavní - červené. Kdo už nějaký film někdy viděl, tak velmi dobře ví, že irituje vás hlavní postava, tak je veškerý zážitek v ženském rozmnožovacím ústrojí na 4. Když opravdu intenzivně zatlačím, tak to vidím na dost hnusné dvě.(26.7.2016)

• - Modrá trojčata, která se vyklubou na konci filmu, jsou takzvaní Blues z původní hry. (LindaKola)

• - Dvě prasátka v maskách u mixážního pultu na diskotéce odkazují na francouzské hudební duo Daft Punk. (Corpsegrinder)

• - Na rozdiel od hernej predlohy, majú Angry Birds vo filme ruky. (figliar)