Angry Birds ve filmu

Angry Birds -elokuva

Angry Birds vo filme

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Finsko, 2016, 97 min

Zábavná blbina. Hlavní postava Ruďák mi byl sympatický, fandil jsem mu. Zelená prasata mě nějak neoslnila, ale do příběhu pasovala. Akorát toho krále prasat daboval Vlastimil Zavřel, takže to bylo, jako kdybych slyšel Homera Simpsona. Líbil se mi soundtrack, byly tam dobré songy, až tedy na jeden, skladbu "Behind blue eyes" nesnáším, je to nejhorší píseň všech dob! Ale ostatní songy byly pecka. Celkově je film zábavný, dospělý i malý divák si film užije.(6.11.2017)

Myslim, že film přesně přináší to, co musel každej čekat. Mánii kolem hry jsem sice nikdy nepochopil, ale filmu se zábavnost upřít nedá. Je samozřejmě jasný, že úvodní šaškování je jen příprava půdy k "bitvě", ale upřímně řečeno, začátek mě asi bavil nejvíc, obzvlášť cesta za orlem Vazounem je dokonalá, asi pět minut filmu, kdy jsem se fakt válel smíchy. Jinak film ale svižně odsejpá, hlavní hrdinové jsou fajn a celkově mě to narozdíl od hry bavilo, takže za mě spokojenost.(30.11.2016)

Společně se Zootopií definitivně nejlepší animák roku 2016, který si na nic nehraje. Nutno ocenit fakt, že film se nesnaží získat si ty nejmenší diváky, což animáky primárně dělají (což má za následek obtížnou stravitelnost pro populaci starší deseti let). Kouzelné je zejména to, že ústřední postava se chová jako čtyřicetiletý cynický chlap, který pro ostré slovo nejde daleko. Sic je to o ptácích a prasatech, ale lze v tom spatřit tu nám dobře známou pěnu dní. Více takových animáků! 80%(5.10.2016)

Tohle byla překvapivě milá podívaná. Musím říct, že se mi líbili postavy i především prostředí, které vypadalo opravdu promyšleně, hezká nenásilná animace, která sice mohla být více propracovaná, ale ve filmu jako je tento asi člověk na detaily domků či stromů moc nekouká. Líbilo se mi to, jak po vizuální stránce tak také příběhové aneb scénář nebyl vůbec špatný. Postavy (Chuck!) skvělé. Ovšem toto není snímek na čtyři hvězdy natož na pět. Něco tomu snímku chybí, je to takové neúplné. Ale rozhodně nebudu mít problém se někdy náhodou na tento snímek znovu podívat, bude-li chuť či nálada.(7.7.2016)

Nasraní ptáci, které už dnes snad nikdo nehraje se přiřítili do animáku, který měl přijít tak před 4-5 lety. Ale vlastně dopadl lépe než jsem si třeba já dokázal představit, ovšem ani tak to žádné terno není, ale jelikož jsou ptáci hrozně ukecaní, tak tam přecijen nějaký povedený gag spadne nebo i nějaká narážka na popkulturní dílo či osobu jako třeba Kevin Slanina nebo přímá vykrádačka zpomalovačky z X-menů. Když už nic jiného, tak alespoň dětem film podvědomě vštípí nervozitu k arabským plnovousům...6/10(28.7.2016)

• - Modrá trojčata, která se vyklubou na konci filmu, jsou takzvaní Blues z původní hry. (LindaKola)

• - Na rozdiel od hernej predlohy, majú Angry Birds vo filme ruky. (figliar)

• - V původní hře Angry Birds nebojovali v prasečím městě. První boj Angry Birds v prasečím městě byl až ve hře "Angry Birds 2". (samu.dino)