Angry Birds ve filmu

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Finsko, 2016, 97 min

"Pomůžete nám tedy zachránit naše vejce?" "Proč se ptáš? Jasně že ne." --- Nedávno jsem opět propadl hře AB (zkráceně Angry Birds), konkrétněji jejímu druhému dílu, a tuto hru považuji za tu nej mobilní hru co jsem kdy hrál, žádná jiná hra mě tak nebavila. Tak se mi AB2 zalíbilo, až jsem si nakonec řekl, že se prostě musím podívat na filmové zpracování. A nevěřím svému úsudku: já jsem prostě nadšen a unesen. Sám o sobě vím, že nejsem náročný divák, takže mě nepřekvapuje, že se mi tenhle animák tak líbil. AB Movie je asi tím nejšílenějším animákem, co jsem kdy viděl (sorry Lego Movie, avšak ty jsi zase kvalitnější), protože takovou šílenou podívanou jsem dlouho neviděl. Samozřejmě, tenhle animák není nic extra, příběh je jednoduchý a ve své podstatě stupidní, ale ten ujetý humor zde fungoval bezchybně, stejně tak narážky (Shinning, X-men atd.) a příběh účinně reflektoval současnou situaci Evropy. Komické scénky a gagy zde byly doopravdy bezchybné - scéna s výpravou k jezírku poznání a pasáž s Mighty Eaglem jsou nejlepšími částmi filmu. Téměř až nekorektní humor fungoval tak, že jsem se nepřestal smát. Každá postava pěkně pobavila. Jen mě štve, že se Terence více nezapojil do příběhu. Tuhle zábavnou jízdu si ale více užijí spíše ti starší, než děti, což je trošku problém. Celkový dojem kazí překombinované finále které jede ve stylu hry. Já se ale neuvěřitelně bavil. Co mě v dnešní době štve je, že lidi se u filmů už nebaví a neužívají si jej, ale spíše jej poze hodnotí. Hlavním pozitivem a atributem tohoto snímku je zábava, a to je hlavní privilegium takových typů snímků: zábava... Soundtrack byl naprosto bezchybný. Co více si od adaptace mobilní hry přát? Zasloužené 4* ... Určitě doporučuji sledovat s českým dabingem, který je (jako téměř v každém animáku) naprosto bezchybný.(4.2.2018)

Angry Birds ve filmu je jakýsi prequel k známým mobilním hrám Angry Birds které přerostli v globální fenomén. Studio Sony se tedy spojilo a natočili film o prvním útoku prasat. A já ten film musím pochválit. Natočit totiž film na hru podobného žánru je velmi těžké. Animace nakonec je celkem dobrá a celkově je film kvalitní. Avšak dojde i k pár bizárům. Nebudu tady spoilerovat o jednom vtipu o pedofilovi ale prasata v tomto filmu připomínají teroristy (Hlavně hlavní záporák Leonard má klasický islamský vous). Přesto mě to bavilo, pokračování by mi nevadilo a je to celkém roztomilé.(2.6.2016)

Od filmu som nečakal dokopy vôbec nič výnimočné. Všetci už v dnešnej dobe vieme, že je len veľmi málo dobrých filmov podľa hier. A čo sa týka "Angry BIrds", tak musím povedať, že to podľa mňa mohlo dopadnúť oveľa horšie. Je to typický priemerný animák, ktorý je miestami vtipný a miestami neskutočne trápny až na pár miestach aj nechutný. Ale ako divák som sa celkom zabavil. Animácie sú podľa mňa veľmi dobré a dokonca film nevyužíva len počítačové animácie, ale je tu aj pár ručných. A veľmi dobre vyniknú. Príbeh je síce stokrát omieľaný, ale nie je to nič absolútne iritujúce. Najväčším momentom filmu je podľa mňa záverečná tretina, kde konečne uvidíme Angry Birds v tom, v čom sú naozaj dobrí. Odpaľujú sa prakom a likvidujú prasatá presne tak, ako to poznáme z hier. A je to potom skutočne veľká dávka zábavy. Ak čakáte komédiu, ktorú si užijete s deťmi, tak sa toho asi dočkáte. Ale nie je to nič na viac videní. Plus je to obrovské množstvo referencií a mimo iného aj na "The Shining" od Stanleyho Kubricka. Už vidím všetky decká, čo to pochopia. Ale úprimne poviem, radšej by som odporúčal ísť si pozrieť Disneyho posledný animák "Zootopia". Je to oveľa inteligentnejšie a kreatívnejšie. Toto je pozerateľné, ale asi len ako jednorazovka. Hodnotenie: C+(14.5.2016)

• FFilipCZ

Osobně si myslím, že s tímto filmem přišli trošku jako s "křížkem po funuse", jak se říká. Boom Angry Birds je dle mého mínění již celkem pryč. Filmově mě to příliš nezaujalo. Pár světlých momentů tam sice bylo, ale nic, co by mé hodnocení vystřelovalo do výšin. Rád jsem si díky tomuto filmu připomněl tuhle přiblblou gamesku, některé scénky byly velice autentické, ale to je tak nějak vše.(30.7.2016)

Rozpočet $73miliónovTržby USA $74,045,385Tržby Celosvetovo $229,296,476Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ už to je na jedno kopyto tieto animáky, svoju nadštandardnú latku si drží len Disney/Pixar a DreamWorks, animácia je v podstate na dobrej úrovni ale ten príbeh, položení na strašnej jednoduchosti, následne aj tie gagy pôsobia ako pôsobia /videl v kine 3D verziu: 55%/(1.6.2016)

• - Prasačie dvojičky na opustenej chodbe sú odkazom na kultový film Osvietenie (1980). (Hamaradža)

• - Režijný debut si v tomto filme pripísalo režisérske duo v podaní Claya Kaytisa a Fergala Reillyho. (MikaelSVK)

• - Ve filmu se objeví i mnoho ptáků, kteří v žádné hře nebyli. Ve filmu mají ptáci stovky vajec, v herní předloze mají ale jen tři. (samu.dino)