Angry Birds ve filmu

Angry Birds -elokuva

Angry Birds vo filme

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Finsko, 2016, 97 min

Že to bude ptákovinka s tím jsem počítal, samotnou hru jsem v podstatě spíše jen zaznamenal, že existuje a vytvořit na základě něčeho takového něco hlubomyslného, to snad ani nejde. A mám tu paradox v tom, že se mi hodně líbila animace prostředí, pohybu atd., ale strašně se mi nelíbily z animované postavičky. Zápletka velmi prostá, odpovídající hře. Ovšem dialogy jsou takové ne moc dětské, ne vhodné pro dětské publikum, je v nich sposta odkazů a narážek. A opět si neodpustili nechutnost v podobě jezírka moudrosti a orla, jehož... bylo opravdu hodně natahované. Dopad toho momentu by stačil i ve vteřinovém záběru. Hru nehraji, ale přišlo mi že spousta věcí, byla překroucena jen, aby to nějak odpovídalo hře a tak to vypadalo nesmyslně. Je v tom namícháno spousta věcí, hlavně do kontextu, ale jinak stále slušně koukatelná animák, který je pro dospělé, ale snaží se tak nevypadat vzhledem a na tomto rozporu je v něm založeno spousta věcí.(2.10.2016)

Po dlouhé době zase jedna povedená filmová adpatace herní předlohy. Pro fanoušky Angry Birds her rozhodně povinnost, pro ostatní touto tématikou nepolíbené příjemný a svěží animák, který dokáže zaujmout i pobavit. Red jakožto hlavní postava je velmi charismatický, ale ani ostatní ptáci resp. prasátka se neschovávali v jeho stínu. Tvůrci si rozhodně dávají záležet na detailech a tak propojení filmu s herní předlohou funguje na jedničku. Plusem je také vynikající český dabing, zejména bych vyzdvihnul výkon Petra Rychlého (Red) a Vlastimila Zavřela (King Pig). Mythologie kolem Mighty Eagle je budována skvěle - podobně jako ve hře (uznávaný bůh, kterého spatříte jen zřídka nebo vůbec), ale jen do chvíle než události naberou lehce parodický směr... :-) Trochu škoda, že prak prasknul dříve, než si stihnul Terence pořádně zademolovat. 85%(13.11.2016)

Jednoduché, vtipné a s mnoha pomrkáváními v pozadí (pro hráče i pro milovníky filmů, těch narážek na další filmy je tu slušná spousta). Co víc chtít od "adaptace" mobilní hry? Vložená kolonizační/invazní tématika doprovázená pár vtipy pro dospělé z toho dělá zábavu spíše pro dospívající, což mi stačilo. Mezi animáky z dlouhodobého pohledu nic výjimečného, ale v současné době více vtipné, než ostatní (o to méně filozofické:)).(25.9.2016)

Hře jsem nikdy nepropadla, cca před dvěma lety jsem si ji stáhla, hrála ji 2 minuty a zase smazala. A to je taky největší problém tohoto filmu. Jaksi měl přijít, když tato hra byla fenoménem a ne nějaké 2 roky potom, co ji už nikdo nehraje - a všichni blázní s Pokémon GO. Prasata ukradnou nelétavým ptákům vejce, takže se vystřelují z praku a ničí jim město, protože každý pták zjišťuje, že má nějakou zvláštní schopnost, která mu umožňuje město ničit (střílí ze zadku hořící koule nebo sám vybuchuje atd.), zápletka jak sviňa no. Děti to ale pobaví a dospělé taky, protože jsou tam dost dobré hlášky (viděno s českým dabingem) a odkazy na filmy jako Osvícení :D PS: Pro všechny, co tu drmolí o tématu invaze imigrantů (prasat) do Evropy (na ostrov Angry Birds) a jak je to velice letošní téma... záměr tvůrců nebyl narážet na politickou problematiku posledních pár měsíců, o tom ta hra je...(14.9.2016)

• TommyDiamond

Megaúspěch hry vyústil v průměrný film z profláknutým dějem.... Při sledování snímku jsem se dost silně nudil, jelikož kampaň hry byla přímo oprásknutá do filmu a na mě, jakožto diváka už nezbylo žádné viditelné překvapení. Naopak se mi libilo, že každá ptačí postavička ze hry uplatnila ve filmu nejen svou vlastnost, ale i dovednost při střelbě.... Celkově hodnotím angry birds pouhými dvěmi hvězdami....(22.9.2016)

• - Na rozdiel od hernej predlohy, majú Angry Birds vo filme ruky. (figliar)

• - Film vznikl na motivy slavné počitačové a mobilní hry "Angry Birds", která byla vydána v roce 2009. (JORDY)

• - Film mal mať pôvodne premiéru 1. júla 2016. (figliar)