Angry Birds ve filmu

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Finsko, 2016, 97 min

"Pomůžete nám tedy zachránit naše vejce?" "Proč se ptáš? Jasně že ne." --- Nedávno jsem opět propadl hře AB (zkráceně Angry Birds), konkrétněji jejímu druhému dílu, a tuto hru považuji za tu nej mobilní hru co jsem kdy hrál, žádná jiná hra mě tak nebavila. Tak se mi AB2 zalíbilo, až jsem si nakonec řekl, že se prostě musím podívat na filmové zpracování. A nevěřím svému úsudku: já jsem prostě nadšen a unesen. Sám o sobě vím, že nejsem náročný divák, takže mě nepřekvapuje, že se mi tenhle animák tak líbil. AB Movie je asi tím nejšílenějším animákem, co jsem kdy viděl (sorry Lego Movie, avšak ty jsi zase kvalitnější), protože takovou šílenou podívanou jsem dlouho neviděl. Samozřejmě, tenhle animák není nic extra, příběh je jednoduchý a ve své podstatě stupidní, ale ten ujetý humor zde fungoval bezchybně, stejně tak narážky (Shinning, X-men atd.) a příběh účinně reflektoval současnou situaci Evropy. Komické scénky a gagy zde byly doopravdy bezchybné - scéna s výpravou k jezírku poznání a pasáž s Mighty Eaglem jsou nejlepšími částmi filmu. Téměř až nekorektní humor fungoval tak, že jsem se nepřestal smát. Každá postava pěkně pobavila. Jen mě štve, že se Terence více nezapojil do příběhu. Tuhle zábavnou jízdu si ale více užijí spíše ti starší, než děti, což je trošku problém. Celkový dojem kazí překombinované finále které jede ve stylu hry. Já se ale neuvěřitelně bavil. Co mě v dnešní době štve je, že lidi se u filmů už nebaví a neužívají si jej, ale spíše jej poze hodnotí. Hlavním pozitivem a atributem tohoto snímku je zábava, a to je hlavní privilegium takových typů snímků: zábava... Soundtrack byl naprosto bezchybný. Co více si od adaptace mobilní hry přát? Zasloužené 4* ... Určitě doporučuji sledovat s českým dabingem, který je (jako téměř v každém animáku) naprosto bezchybný.(4.2.2018)

Občas osud proste chce, aby som si aj ja pozrel animák. Tento krát to bolo toto. Hra išla mimo mňa, takže som nebol ničím ovplivnený. A dobre som sa zabavil. Pekný vizuál, vtipné postavy, rozumná minutáž a skvelá narážka na Quicksilvera. Oddychovka pre celú rodinu, ktorá nevybočuje zo žánru, ale je podaná svižne a má dobrý základ na dvojku. 3 z 5 ( Testovacia projekcia 4DX, CinemaCity Aupark, BA )(12.5.2016)

Od filmu som nečakal dokopy vôbec nič výnimočné. Všetci už v dnešnej dobe vieme, že je len veľmi málo dobrých filmov podľa hier. A čo sa týka "Angry BIrds", tak musím povedať, že to podľa mňa mohlo dopadnúť oveľa horšie. Je to typický priemerný animák, ktorý je miestami vtipný a miestami neskutočne trápny až na pár miestach aj nechutný. Ale ako divák som sa celkom zabavil. Animácie sú podľa mňa veľmi dobré a dokonca film nevyužíva len počítačové animácie, ale je tu aj pár ručných. A veľmi dobre vyniknú. Príbeh je síce stokrát omieľaný, ale nie je to nič absolútne iritujúce. Najväčším momentom filmu je podľa mňa záverečná tretina, kde konečne uvidíme Angry Birds v tom, v čom sú naozaj dobrí. Odpaľujú sa prakom a likvidujú prasatá presne tak, ako to poznáme z hier. A je to potom skutočne veľká dávka zábavy. Ak čakáte komédiu, ktorú si užijete s deťmi, tak sa toho asi dočkáte. Ale nie je to nič na viac videní. Plus je to obrovské množstvo referencií a mimo iného aj na "The Shining" od Stanleyho Kubricka. Už vidím všetky decká, čo to pochopia. Ale úprimne poviem, radšej by som odporúčal ísť si pozrieť Disneyho posledný animák "Zootopia". Je to oveľa inteligentnejšie a kreatívnejšie. Toto je pozerateľné, ale asi len ako jednorazovka. Hodnotenie: C+(14.5.2016)

Dáme si něco na zob? V první řadě nutno vyzdvihnout vynikající dabing. Pánové Rychlý, Dolanský a Zavřel si to maximálně užívají a... je to znát. Vím, že jsem nedávno psal, že u animáků mi chybí ten "přesah" k vyššímu hodnocení. Ten tady není a přesto 4 hvězdičky? Zbláznil jsem se? Ne, jen jsem si užíval tu smršť vtipu, odkazů na hru, herce, filmy... Vlastně doteď nebylo úplně zřejmé, proč ti ptáci mají na zelená prasátka takovou pifku, ale teď je to nad slunce jasné. Prostě příjemný animáč na páteční večer, i trocha toho dojetí se najde (kdo by odolal stovce malých ptáčků s obříma očičkama) a kotel strhující akce. No a prasečí král s monoklem na konci, to je jasný vrchol filmu (tedy kromě jezírka moudrosti). :-)(12.5.2017)

Uspech finskych studentu, kteri zalozili Rovio a stvorili Angry Birds je nepopiratelny. Je to snad jedina mobilni hra s tak sirokym merchandisingem, a tak neni divu, ze se dostalo i na filmove zpracovani. Uz pred timto animakem vzniklo nekolik kratasu, ktere jsem ale vetsinou minul. O to vic me tenhle celovecerni pocin prekvapil - povedl se vpodstate bez chyby. Zelena prasata kradou barevnym neletavym ptakum vejce. Ti se s pomoci praku nechavaji vystrelovat na nejruznejsi, cim dal slozitejsi, praseci stavby, ktere je nutno do puntiku zbourat. Jedoduchy koncept chytre fyzikalni mobilni hricky defacto bez pribehu dostal solidni story o mrzutem Rudakovi, ktery se nerad druzi a nejradsi je sam. Uplne jsem se v nem videl O:) Kvuli svemu vzteku je poslan na terapii, kde poznava stare zname postavicky ze hry - rychleho Zlutase, explodujiciho Bombase i tezkotonazniho Terence. V prubehu pribehu se objevi i dalsi ptaci, kteri se ve hre bud objevili, nebo jsou pridani kvuli smysluplnosti deje. Vsechno je koreneno trefnymi hlaskami, ktere (az se divim, ze to rikam) krasne vynikaji v ceskem dabingu. U animaku byva dabing opravdu skvely a tenhle film to jen dokazuje. Jak hlasy, tak i hlasky presne sedi, jak maji. Navic autori ocividne vedi, kde jaky gag zabere a jak dlouho je treba se mu venovat - napr. delka sceny pri odhaleni tajemstvi "jezirka poznani" byla presne takova, jak dlouho jsem se chechtal. Dokonale. I kdyz se sice par lehce infantilnich forku naslo, je jich minimum. Povetsinou je humor inteligentni, i kdyz je zrovna treba ve fyzicke rovine (pady, zvuky apod.). Dostalo se i na par eastereggu - napr. odkazy na Kubrikovo "Shining", "Padesat odstinu sedi" nebo analogie sceny s Quicksilverem z "X-Menu". K tomu je to vsechno bezchybne animovano a v efektnim 3D. Proste nevim, co bych mel vytknout.(4.2.2017)