Nezapomenutelné prázdniny

• USA The Way Way Back (více)

venison

Víc než o komedii šlo o drama.. Dost mi vadil hlavní představitel, což celému hodnocení ubírá na bodech.. Jinak vedlejší obsazení bylo na jedničku - Steve Carell skvělej záporáček a Sam Rockwell výbornej klaďas.. :-) Příběh tak nějak o všedních vztazích bez nějaké větší hloubky.. ()

neoBlast

Tak Nat Faxon a Jim Rash se tentokráte trhli. Posledně si ještě na celý snímek nevěřili a posadili na režisérskou stoličku zkušeného matadora Alexandera Paynea - tenkrát z toho všichni tři trhli zlatého plešouna. Stále věřím, že Payne si za Děti moje zasloužil spíše režisérké ocenění, a nový snímek dvojice Faxon/Rash jenom dokazuje, že vizionářský lídr tady chybí. Teď totiž vznikla indie žánrovka, které si sice tleská na Sundance, ale větší díru do světa neudělala a už asi ani neudělá. Herci pobaví a hrají svůj vysoký standard, Steve Carell snad poprvé mimo svoji škatulku, Sam Rockwell ve vděčné roli bohéma a výborná Toni Collette jako uťáplá matka. Drnkačka na kytaru v soundtracku, panoptikum malého přímořského městečka... Tyto ingredience možná stačily před pěti lety, ale dnes snímek nestíhá, je jenom jedním z mnoha. 70 % ()

elanius

(166/2013) / Docela si cením na tomto filme aký príjemný pocit dokázal na konci priniesť. Napriek tomu, že to bola vlastne hrozná zívačka. Až na Rockwella samozrejme. Na sobotu doobeda v poriadku. (6/10) ()

PiLgRiM

Jeden z těch filmů, u kterých si během sledování řikáte, že kdyby nikdy neskončil, tak by to ani trochu nevadilo. :) PS: Rockwell je bůh! ()

Pavlínka9

Klidný letní film, který vypráví o klukovi, který bojuje s něčím, na co ještě není dost dospělý...Je to pohodovka, kterou si podle mě nejvíce užíval Sam Rockwell, jelikož já bych si ho v tom parku dokázala i za 10 let představit :) Celé to na mě působilo tak, že si prostě parta známých zajela natočit v klidu film, večer se u ohně vožrali jako dobytci a v 11 ráno se zase začínalo natáčet :D A ono to tak skutečně pomalu v tom filmu bylo :) :) Carell tu pro mě vytvořil postavu, kterou jsem u něj ještě neviděla - vážně mi byl neskutečně nesympatický a bylo vidět, že něco skrývá...Osobně jsem čekala tedy, že vypluje napovrch něco horšího ohledně Duncana a přítelem jeho matky... Ale kdo ví - SPOILER - má to vlastně otevřený konec, tak snad vzala matka rozum do hrsti a byla na straně syna...Prázdniny jako pracovník ve vodním světě - kdo by si to v pubertě nepřál? :) Vřele tento film doporučuji :) Ale je možné, že jim budete závidět jako já, jaké léto prožili :) ()

bobby_jean

Príbeh, myslím si, veľmi realistický. Poukazuje na vzťahy kladné aj záporné a hlavne pravdivo zobrazuje, ako sa každý z nás snaží utiecť z vlastného nepekného sveta, či už výmenou za iný, alebo prostou ignoráciou problémov. Kredit filmu výrazne dvíha Sam Rockwell (ako už to býva zvykom). Každá scéna, v ktorej sa objavil je obrovským osviežením. Budem sa asi opakovať, už som to niekde tuším písala, ale tento herec si zasluhuje absolutórium. Pozitívne prekvapenie. Film, o ktorom som nevedela ma potešil svojou autentickosťou ako už žiadny dlho nie. ()

mickyreed

Ten kluk byl takovej opruz, že sem mu v půlce nevěřil ani to "jediné místo, kde jsem byl kdy šťastný". Zlatej Jesse Eisenberg v Adventurelandu ... skvělej to film ve srovnání s touhle otrávenou a předvídatelnou nudou s pár světlýma chvílema, který si díkybohu ukradl Rockwell ()

hroubek

Takovéhle filmy mám rád. Jsou to příjemné odpočinkové filmy, které dokážou zahřát u srdce i Ty největší cyniky. To, že to dělají někdy až moc okatě je věc druhá, přesto pravdou zůstává, že se kvůli tomu na ně nemůžeme zlobit. Dvojice Nat Faxon a Jim Rash(děkan Pelton z Community) napsali a natočil moc fajn podívanou, kterou si velmi snadno oblíbíte. Hned na začátku nám představí většinu postav a hned je charakterizují. A většina postav v této škatulce zůstane, jelikož nedostane prostor. Ale to nevadí, jelikož tady vedlejší postavy vyplňují svět. Naštěstí to dělají způsobem, díky kterému Vám to ani nepřijde. Liam James je dostatečně talentovaný a sympatický, abychom si ho oblíbili a fandili mu. Ze začátku vypadá, trochu divně, ale po setkání s Same Rockwellem je to jiný kluk. Sam Rockwell je tady boží. Neustále hláškuje, dává moudra do života, je to prostě největší pohodář pod sluncem. Steve Carell mile překvapil tím, že dokáže zahrát takovouhle postavu, aniž by působil vtipně. Mile mě překvapil výkon AnnySophie Robb a další lidí ve vedlejší rolí jako Amanda Pett, Toni Collette nebo Maya Rudolph s Jime Rashem. Nezapomenutelné prázdniny jsou ten typ snímku, u kterého si párkrát řeknete, že by to bylo tohle prožít ve skutečnosti. Příjemná pohodová podívaná, které rozhodně neurazí a může jen mile potěšit. ()

Pump

Skvělé sociálně rodinné drama o vztazích a složitostech života v zaběhnutých kolejích, které tak neradi měníme pokud změny znamenají větší nebo menší nepohodlí. Nebýt Sama Rockwella, nekoukatelné. ()

VasaX

Letní pohodovka o osobnostní krizi v dospívání a celkově takových těch "běžných" mezilidských trampotách. Co ji pomáhá povyrůst nad všechny ostatní tohohle žánru, je obsazení a herecké výkony. V tomhle směru, na poměry této skupiny filmů, je obojí velmi zdařilé. Carell se toho zhostil skvěle, Rockwell ještě lépe. James v tom občas trošku plandá, ale celkově se záměru dosáhne. Anna Sopia Robb je taky fajn, mám ji rád už od Terabithie, ač tady moc prostoru nedostala. Tak či tak, příběh je fajn, nemá moc hluchých míst, ač Jamesův Duncan dokáže jít trochu na nervy a jeho apatie mě místy naplňovala nutkáním ho kopnout do zadku. Ale to je fajn, když ve vás film vzbudí jakékoli emoce, protože pokud by Duncanova apatie vzbudila apatii i ve mě, tak bych zdaleka nedal čtyři (lehce odřené) hvězdičky. ()

Timak

Čekal jsem od toho další utahanou, unuděnou, rádoby chytrou věc, která mě bude bavit asi jako fronta na jídlo. Ale sakra moc jsem se spletl. Třikrát hurá. Líbilo se mi, že Steve Carell hrál nezvykle drsnou, nesympatickou postavu a Sam Rockwell úplný opak - a ono to vážně funguje :) ()

lykan9

Abych řekl pravdu, tak dvě hvězdy jsem dal filmu jen proto, že jsem se donutil ho dokoukat. První polovinu jsem se totiž příšerně nudil. Sice mě mile překvapily herecké výkony jinak bláznivých komiků (Carell, Corddry), ale pořád to bylo málo. Až teprve, když dostal více prostoru Sam Rockwell, tak film trochu ožil. Jinak opravdu bída. ()

Lukyn007

Hezky obsazené...hlavně Rockwell je skvělej. I hlavní hrdina byl dobře obsazený. Zkrátka velmi příjemný letní snímek. Žádná nuda, chvílemi vážné chvilky....vážně, film jsem si užil. 80% Po dalším zhlédnutí možná hodnocení ještě malinko vylepším. ()

V.Silver

Skvěle jsem se bavil, a to především Samu Rockwellovi, který se v této roli vyloženě našel. Musím ale varovat, od Stevea Carella nečekejte žádné velké komediální výstupy, hraje velmi civilně a pro mnohé v ne úplně běžné poloze. Příběh není nic světoborného, ale jako celek tento snímek vyčnívá vysoko nad průměr. 75% ()

J-o-k-e-r

Příjemné překvapení. Absolutně pohodový film z letních prázdnin. Sice se toho dost motá kolem rodinných pletek hlavního hrdiny, kterému jsem dlouho nemohl přijít na chuť, ale postupem času se to lepšilo. Zvláště, když se objevila AnnaSophia. Ale nejlepší postavou je bezpochyby Owen z aquaparku v podání S. Rockwella. Úžasná postava!!! Celkově nějak začínám přicházet na chuť právě Samovi a zřejmě si začnu doplňovat jeho filmografii, protože po filmech Sedm psychopatů či zde Nezapomenutelné prázdniny bych jeho postav chtěl rozhodně vidět více. ()

Guzo

Pohodový film o jednom životem (nebo spíše okolím) znuděném klukovi. Skvělý je tu hlavně Sam Rockwell ve vedlejší roli chlápka z vodního parku, který ovládl každou scénu, kde se objevil. Celé to trochu sráží úplný konec, kdy film vyčpí lehce do ztracena, ale i tak je to velmi milé překvapení. ()

MI-380

Dojemné, vtipné, pozitivní, úžasný Sam Rockwell a jeho role. (85%, jsem honotíicí 4013, dosavadní průměr je 72%). ()