Osmý den

The Eighth Day

Ôsmy deň

Drama / Komedie

Francie / Belgie / Velká Británie, 1996, 118 min

Mala som pocit, že v tomto jednom snímku sa toho zmiešalo príliš veľa a vznikol z toho taký trochu guláš. Nevadí, pointa bola pekná a aj malá eko agitka sa tam nenápadne mihla. Jediné prečo musím ubrať bod je zrazenie psíka hneď na začiatku filmu. Takýmito zábermi ma bombarduje každý druhý horor, takže som vážne sklamaná ak už sa bez nich neobíde ani dráma.(13.10.2016)

Tohle téma, dvojice naprosto psychicky odlišných lidí, kteří se zpočátku vůbec nechápou, je velice atraktivní. Skýtá nepřeberné množství nápadů a v dobrých rukou to musí snad vždy dopadnout dobře. Konec konců tu máme Rain Mana a loňské Intouchables, takže je vidět kvalitativní stránka námětu. Osmý den není vyjímkou! Až na pár scén v druhé polovině filmu, které celý film a pouto mezi ústřední dvojkou trošku degradují svojí nereálností a nadsazeností, je to velmi pěkný, příjemný a lidsky úsměvný film. Hlavně díky parádnímu a velice sympatickému Pascalovi to působí velmi upřímě a skutečně. Moc dobré, a i přes veškeré dění a délku stopáže z toho mám pozitivní pocity a George jsem si přímo zamiloval. Osmý den bůh stvořil George.(30.9.2012)

Dojemně krásný film s netradičním pojetím. Každý chce milovat a chce být milován, každý prožívá v podstatě velmi podobné emoce a dává je určitým způsobem najevo... Zpracování shledání pracovně úspěšného managera, kterému se hroutí rodinný život a touží se setkat se svými malými dcerami, a postiženého Dawnovou chorobou mne skutečně nadchlo. A ani mi tolik nevadila pasáž jak vystřižená z Formanova filmu Lásky jedné plavovlásky (scéna s neposednou roletou). Se slzou na krajíčku dávám za 5 hvězd.(2.8.2010)

Film, který zcela prvoplánovitě útočí na city a dělá to nesmírně obratně. Všechny zdejší výtky chápu a přijímám, ale to všechno mi došlo až dlouho dlouho po shlédnutí filmu, který si se mnou dělal, co chtěl, věřil jsem mu od začátku do konce. Já vim, byl sem přecitlivělej puberťák, ale stejně to bylo boží...(26.12.2007)

Velmi poučný film o živote a prežívaní. Ľudia s Dawnovym postihnutím dokážu vnímať veci, na ktoré sme dávno zabudli. To my sme postihnutí, postihnutí prácou, stresom, kotrý nam berie všetko pekné, čo život poskytuje, a náš zastrený zrak nam nedovolí vnímať to krásne okolo nás. Otázne je kto je tu chorý a práve na to ti tento film odpovie.(22.10.2012)