Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

MegaBite

Tento film mne totálně nezaujal, o nic v tom filmu nejde, prostě nuda. Čekal jsem že scénář od Bolka Polívky bude i celkem zábavný, ale spletl jsem se. ()

kodwin

Když už se mi začínalo zhruba v půlce filmu zdát, že to nejhorší mám za sebou, tak to sklouzlo do naprosto nekoukatelné změti. První díl Dědictví patří mezi mých top ten, je to film, který mě vždy spolehlivě pobaví a vzhledem k tomu, že jsem dětství strávil na Valašsku, tak mi příjde i nesmírně trefný. Tohle je bohužel velmi nepovedené pokračování, kde jen kvůli asi třem scénám nedám Odpad! Bolku, Bolku, tys tomu dal ... ()

Ondr4H odpad!

Falešně zazpívaná labutí píseň největšího alkoholika českého filmového průmyslu.První film beru za genialitu svého druhu, druhý je už typická pračka se ždímačkou na peníze.Ten film je ukázkou smrtelných křečích, ve kterých je česká kinematografie.Ani se nedivím když všichni čeští herci v čele s Bolkem lítají po rautech neuspěšných kandidátů na prezidenta, či jinak rozdělují společnost, místo toho aby tvořili pro všechny. ()

P@\/EL

Pryč je svérázný humor a neotřelé kouzlo prvního filmu. Ač se snaží nové Dědictví navázat na kultovní film z roku 1992, tak mu nesahá ani po kontníky. Humor je zde jen v náznacích a celkově je film dosti nudný a unylý. Za zmínku stojí snad jen scéna z protialkoholové léčebny. ()

Pythonator

Ještě horší, než se dalo čekat. Na druhou stranu by jen blázen očekával od českého filmu něco víc. Ne vždy se podaří zachytit to kouzlo okamžiku při správné konstelaci hvězd a nálad, jako tomu bylo u prvního Dědictví, které je sice taky sračka, ale přesto nezapomenutelná kultovní a neskutečně zábavná sračka. Tohle je už jen sračka čistě prostá a nudná. ()

Hombre8

To nemohlo dopadnout jinak. A zvláště pak s těmi herci, kteří jsou tam navíc. Druhá hvězda s odřeným hřbetem a jen ze soucitu. ()

Sa.sa

Hořká komedie, která po 20letech sice už není to co 1, ale právě proto stojí za zhlédnutí... Vše se mění jen Bohuš zůstává stejný... Gott byl třešničkou na dortu a jeho přílet byl fenomenální... ()

Milo384

Byla to nuda. Nebavilo mě sledovat pád milionáře. Jak ho každý chce využít a on jen chlastá. Humor nefungoval, příběh skoro žádný. Zbytečné pokračování. ()

lvi_psouk odpad!

Toto opravdu ne. Křečovitá trapnost nadmíru se snažící zaujmout diváka hromadou kokotin kulhá již od prvních záběrů. Chtělo se mi zvracet... ()

flyer.nick

Bolek asi potřeboval zaplatit dluhy a u flašky slivovice napsal tohle. Kromě pár, kde pár jsou dva, super hlášek jedno veliký špatný. Mám pocit, že tenhle film může za  smrt Věry Chytilové, když to viděla, tak to s ní seklo. ()

Miroslav.Zac

Polívka zestárnul a jeho Bohuš taky. Jako by ti dva spolu kráčeli bok po boku celá ta léta, jejich osudy jsou prakticky shodné. Pokračování, o které snad nikdo doopravdy nestál. ()

JWK

Tak jsem se vrátil z předpremiéry, nutno dodat že byla zahájená pivem a prezentací skvělého minipivovaru Žumberk, kde se vaří pivo z lásky k životu. No takže jsem do značné míry nalazen sledoval dění na plátně a občas se usmál nejoblíbenějšímu polskému slovíčku... Film je slabota a k tomu aby jste ho byli schopni vnímat jako příjemný je potřeba mít něco v žíle, (tak jsem ostatně přežil i Kameňák na který jsem byl pozvaný a nešlo odmítnout), alternativně se nabízí i THC, ale jsem nekuřák. Tak nějak přemýšlím co krom těch polských kuwa slovíček bylo vtipné, možná plivající lama. Víc mě nenapadá... čekal jsem to, ale až tak slabé to ne. ()

kubina28

Nebyla to ani oslava, ale ani pohřební hostina. Ľahko nadpriemerná komédia ktorú sa oplatí vidieť, pretože Bohuš je stále ochlasta, ktorý perlí síce trocha silene, ale zato s láskou k odkazu pôvodného Dědictví. PS: Hodnotil by som 3-4 hviezdy, ale ked vidím že má tento film cca o 2% viac ako o tri triedy horšie Sneženky a machři po 25 letech musím dať päť ()

mrak1

Zklamání a velké rozčarování se konalo po novinářské projekci. S některými jsme se na sebe nevěřícně dívali, jiní dokonce odešli v polovině filmu do kavárny čekat Bolka Polívku. Málo dialogů, málo humoru, spousta zbytečných scén. Chápu, že kdyby některé vystřihli, stačilo by to na hodinový pořad v televizi. ()