Batman

• USA The Batman (více)

Dva roky slídění po ulicích jako Batman, který nahání strach zločincům, zavedly Bruce Waynea hluboko do stínů Gotham City. Mezi zkorumpovanou sítí městských úředníků a vysoce postavených osobností má osamělý mstitel jen několik důvěryhodných spojenců - Alfreda Pennywortha a poručíka Jamese Gordona - a mezi svými spoluobčany se stal jediným ztělesněním pomsty. Když se vrah sérií sadistických machinací zaměří na gothamskou smetánku, stopa záhadných indicií pošle Největšího detektiva světa na vyšetřování do podsvětí, kde se setká s postavami jako Oswald Cobblepot, Edward Nashton, Carmine Falcone a Selina Kyleová. Jakmile důkazy začnou vést blíže k domovu a začne být jasný rozsah pachatelových plánů, musí Batman navázat nové vztahy a odhalit pachatele, aby se stal symbolem naděje Gotham City. (Vertical Entertainment)

pride

Pri pretlaku inak výborných marvelovkách kde je všetko také krásne farebné, živé, vtipné sa toho človek či chce či nechce pomaly preje. A potom tu po skvelom Jokerovi prichádza ďalšia chuťovka. Už po prvých desiatich minútach som vedel, že to bude výborné a tak aj bolo. Brutálna atmosféra, skvelá hudba a výborná kamera. Je úžasné, že príbeh jednej filmovej postavy sa dá poňať tak odlišne(Nolanova trilógia) a pritom rovnako úchvatne. Všetko je inak a pritom je všetko rovnako výborné. Malo to celkom odvážnu stopáž ale ak to chcete urobiť poriadne a do hĺbky bola tu potrebná a som za ňu rád. Teším sa na pokračovanie. :) PS: Normálne rozmýšľam si to ísť dať ešte raz do kina. ()

hrumsrt

Ani si nedovedu představit, jak je dobře, že filmy s Baleam jsou vlastně poslední s Batmanem. Jelikož následující dva s Benem Affleckem jsou trošku specifické a rozhodně to není netopýří sólovka (ale jak se tuším dočtete i ve zdejších zajímavostech, tak film s Affleckem byl na stole). Tedy od posledního Batman filmu je tomu rovných 10 let. Jasně, každý nástupce Nolana to bude mít s Batmanem těžké, jelikož on tuhle značku vyzdvihl k absolutnímu stropu. Takže, když se objevily zprávy, že nový film o legendárním netopýřím mstiteli bude mít ve svých rukách Matt Reeves, rozhodně ve mě nevřela nějaká honosná očekávání. A velmi podobně tomu bylo v případě obsazení hlavního hrdiny. Robert Pattinson je znám především jako ten bledý kluk z Twilight ságy, která objektivně není nic moc a hrozně moc cílí na mladé teenky. Dlouho se tenhle britský hezounek hledal a zakopával o spíše průměrné filmy, až přišel rok 2019.. Právě v tomhle roce jeho kariéra nabrala jiný směr, kdy následuje dvouletá série opravdu dobrých filmů. V každém z nich se ukazuje o kolik více toho v něm je, v každém se potvrzuje jaké plýtvání talentu to těch 10 let bylo... Až do toho vrazil vidle The Batman. Moje očekávání byla taková střídmá, jakože tušil jsem, že by mělo jít o adepta na film roku, nicméně Nolanově trilogie se vyrovnat asi nedá. I přes porci filmů, které jsem za celý život viděl, tak pořád jsem nenašel lepší snímek než je Temný rytíř. Překvapuje mě jaký film jsme dostali, jelikož tohle ani zdaleka není obyčejná komiksovka a vůbec celkově jde o dosti masivní epos. Kolik se toho do jednoho filmu nacpalo je obdivuhodný a celý ty tři hodiny to šlape jak má. Poctivě atmosférický a temný snímek, který Vás hned z úvodu ponoří do nového Gothamu. Hned ta úvodní hudba je dokonalá! Zase se potvrzuje, že na netopýří filmy se musí najímat jen ti nejlepší skladatelé. Co jsem si ocenil, je, že konečně někdo neměl potřebu nám zas a zas představovat tu scénu po divadle, aneb jak se Bruce stane sirotkem. Je to zbytečný a okoukaný.. Ono vůbec v tomhle si to neláme hlavu, že by nám ty postavy nějak představovali, postav z Gothamu tam je hodně a podle mě je více než vhodné dopředu vědět, kdo je kdo, takže pokud jste netopýrem nepolíbení, může to haprovat. Už před rokem jsem četl, jak velký krimi to bude, jak opravdu bude Batman něco vyšetřovat a krůček po krůčku skládat ten obrázek zločineckého zlosyna. Ale i Nolan tyhle prvky zobrazil, ať třeba nejsou tak jasné. Poprvé vidíme, že by Batman byl součástí policie, že se na něj ohlíží komisař Gordon a prosí ho o rady. Avšak všechno má svoji cenu a tady je tomu zcela určitě akce, neříkám, že by mi nějak chyběla, ale jako koření do toho všeho bych si jí představoval malinko více. Zbytek hereckého ansámblu zvládá v klidu sekundovat Bruceovi, a jak již tomu bývá ho i někdy převýšit. Perfektní výběr Catwoman! Zoë Kravitz má přesně ty prvky, které tahle postava má splňovat. Je roztomilá a přesto taková divoká! Záporáků tu máme tentokrát více - Tučnák a Hádankář - oba jsou perfektně obsazení a hlavně dokonale zahraní. Jaké charizma čiší z namaskovaného Colina Farrella je neuvěřitelný! Borce div, že poznáš a ještě v celé té masce si to zahrál zcela parádně. Na to, že toho prostoru nebylo zase tolik, tak pokaždé byl na scéně cítit. Spolu s ním, ale nezávisle, je tady Hádankář, který upouští od své komiksové trošku střeštěné povahy a dokazuje, jak se píší postavy. Perfektně si hraje s Batmanem, až mu vystaví cestičku přesně tam, kam potřebuje(me). Zase jen další ukázka toho, že svaly zapotřebí nejsou. Jako krimi si to s sebou nepřináší žádné megalománské zvraty a překvapivá rozuzlení a samotné finále není zase tak moc wow, když nakonec dostaneme "jen" skvělou akční sekvenci s partou fanatiků. Jako Batman film naprosto vyhovující a skvěle zpracované. Ale tentokrát zůstáváme jen v šabloně Batmana, tedy snímek nemá takový přesah a tak čiře geniální myšlenky. Je to skvělý návrat k původnějšímu chápání Batmana a tomu, jak tahle značka kdysi vypadala. Ovšem ve všech dílčích aspektech je dohnaná do perfekce, takže je z toho nejlepší verze sebe sama. Ta stopáž je crazy a chce to jisté sebezapření si to celý užít, ale stojí to určitě to! Jestli tady nebude sequel, tak už nebude nikde. /viděno v kině/ 90% () (méně) (více)

Mr.Ward

Novej Batman je opravdu luxusní. Povedlo se tam snad všechno. Film trvá 3 hodiny, a jak už jsem tu hodněkrát psal, dlouhý filmy mi začali vadit. Tady to ale není vůbec na škodu, a člověk to ani nepostřehne. Sice se jede v dost pomalému tempu, ale to neznamená, že film někde nudí. Naopak. Daří se tu nastavit neskutečná atmosféra, a ano, několikrát jsem měl husí kůži. Celkový příběh je dostatečně propracovaný, záporák Riddler děsivý (hlavně ze začátku) a Catwoman - to je kapitola sama pro sebe. Ta holka je prostě boží. Lovestory mezi Bat a Cat je stejně jako celý film realistická a finální scéna na motorkách mě dojala. Doufám, že se bude pokračovat a dočkáme se stejně jako v komiksech plnohodnotného vztahu mezi Brucem a Selinou. Nejde říct, jestli je nový filmový Batman lepší nebo horší než jeho předchůdci. Je prostě jiný. Herec Robert Pattinson je každopádně skvělý Batman, i když roli Bruce Wayne mu už tak úplně nevěřím. To je asi ale také tím, že je tu Bruce trochu jiný člověk než jak byl ztvárněn v předchozích filmech. Líbilo se mi to civilní pojetí, které jako by vypadlo ze světa filmu Joker. Je škoda, že se nešlo touhle cestou a že se nakonec jedná o dva různé světy. I když jsem byl ze začátku naštvaný, že nebude pokračovat Snyderův Batman Ben Affleck a že nedostaneme víc komiksovější film, nakonec jsem spokojený. Tohle Batmanovi jako postavě sedí. ()

darthvader77

Topnout Temného rytíře jeden z nejlepších filmů všech dob je nemožné nicméně tenhle film je důstojným nástupcem. Parádní restart jenž dodává mnoho nového, ale zároveň nemrví předlohu, jak se to povedlo některým dalším frančízám v posledních letech. Tady je mnoho potenciálu do budoucna, ale k samotnému filmu. Co je nejdůležitější, že Batman je představen ve dvou polohách, kde jsme ho na filmovém plátně neměli možnost vidět pořádně. Předně jako detektiva a v tomhle se naplnili sliby, že nový Batman je dost podobný Sedm, vzal odtamtud co fungovalo změnil Ridlera ze směšně vypadajícího debila na děsivého psychopatického sériového vraha. Líbí se mi celý nový backstory předně Maroni, Falcone a Wayne a tvůrci nechali mnoho nejednoznačného. Catwoman je kočka se skvělým backstory, která byla důstojnou pomocí hlavnímu hrdinovi a však nezastínila ho. Větší role pro Gordona tež potěšila líbilo se mi jak jsou s Batmanem v podstatě parťáci. Vyšetřování, důkazy připravování hypotéz to všechno bylo prostě perfektní. Patyzón se v mých očích spasil po Srajlajtu no ten Glum je dobrým sluhou. Ale pak nám ho tenhle film ukázal také mnohem více jako hrdinu symbol naděje. Člověk musí jít dál i když věci jsou špatné. Naše snažení je nakonec to světlo v temnotě, kterým se Batman stal. Samozřejmě potěšil i malá ochutnávka starého dobrého známého, který bude mít krásný team up koneckonců dobrých přátel máme jen pár. No a muzika od Giachhina fantastická. Velká výhra pro Warner Bros a diváky. ()

LdaVinci

Nemá smysl to srovnávat s Nolanovou trilogií, protože tohle je úplně něco jiného, úplně jiné pojetí, jiný žánr a jiný nádech. A musím říct, že naprosto špičkové řemeslo ve všech směrech. Kamera, hudba, herci, scénář... snad vše pro mě bylo správně. Děkuju, perfektní. :) ()

PlysovyMacko

Dĺžka filmu ma udolala. Temný thriller kde sa viac keca a lustia hádanky na úkor kvalitnej akcie. Je tu viacero vrstiev, vždy keď som myslela ze už chytili zloducha a film konci, tak film vytiahne ďalšie eso z rukavu. Skoro cely dej sa odohráva v upršanom meste, takže atmosféra je tmavá a špinavá, najviac sa mi asi páčila scéna pri východe slnka. Pattinson si hanbu nespravil. ()

vvaalleerr

Milujem to. Nový Batman mi extrémne sadol. Robert ho zahral jak len mohol. Temné, špinavé a daždivé mesto, ktoré ma neskutočnú atmosféru. Hudba je excelentná a perfektne dotvára atmosféru celému filmu. Začiatok ma extrémne chytil a nepustil do konca filmu. Hlavný vrah je dosť znepokojujúci. Keď bol na plátne cítil som sa neisto a vystrašene. Penguin bol perfektný a hrozne ma bavil. Catwoman bola krásna, nebezpečná a citlivá v jednom. Tento film si zaslúži byť videný na veľkom plátne. Bojové scény boli vynikajúce a dosť realistické. Naháňačka s batmobilom bola proste výborná. Dĺžka filmu môže byť pre niekoho problém, ale mne to vôbec nevadilo. Niekomu môže vadiť to, že sa tu trochu naťahujú scény, ale napriek tomu som si ten film neskutočne užil. Bol to výborný zážitok. 10/10. ()

soviczka

Batman jako nedospělý depresivní emo kluk vystupující z temných zákoutí Gothamu v doprovodu naprosto geniálního soundtracku zahrnujícího Nirvanu... To je moje gusto. Žádám přidat. Jen s tou přístupností by mohli tvůrci něco udělat, pár kýblů umělé krve by filmu slušelo. A taky se přimlouvám za jinou parťačku pro příště... ()

adamix

Čo viac napísať o filme, ktorý je po každej stránke dokonalým obrazom multikultúrneho opojenia u divákov, ktorí neprestali veriť v talentovaných filmárov, ktorí vedia, aké prvky treba zosúladiť, aby tvorili ideálny celok? Doplním, že presne na takýto film som vždy chcel ísť do kina a teraz sa mi to podarilo. Zamiloval som si to. Pravda, do ultimátnosti tomu chýbajú len litre krvi v štýle takého Punishera a väčšia Farrellova hravosť s bravúrne zvizualizovanou postavou Penguina (rátam s tým, že v možnom pokračovaní sa viacej vybesní). Klobúk dolu pred všetkými vrátane geniálneho Paula Dana a.k.a. Riddlera (!!!). A Pattinson to dotiahne tentoraz do hollywoodskej špičky. Ostatne ako všetci, čo sa na tomto skvoste podieľali. U mňa 5* a 95%. ()

Daertelon

Navzdory všeobecně pozitivnímu ohlasu se nemohu přidat k těm, kteří film vidí jako příjemné zpestření superhrdinské nudy posledních let. Nezasáhne nás ani Batmanův pohnutý charakter, ani gotická atmosféra, nedostane nás akce, protože prakticky žádná není, ani zajímavé postavy, protože jsou všechny ploché. Je cool udělat z Ave Maria soundtrack, ale to je tak všechno, co se dá k hudebnímu podkresu říct pozitivního. DC se dostává do ještě patetičtější břečky, než kam se dostal Marvel. Být za každou cenu epický, depresivní, temný, i když to příběh ani herci neutáhnou, natož 3 hodiny (!), to se nevyplatilo. Dobře hodnotím akorát Pattinsona, protože tahle duchařská poloha mu sedí. Jinak je to rozbředlá břečka, která vás v kině uspí, s příběhem, který vás táhne na vařenou nudli. ()

murkl

Dobře natočený film s vynikající atmosférou. Jsem se smál, když jsem slyšel kině: "Hurá, jsem si myslela, že to nikdy neskončí.", ale já byl spokojen. Staré známé postavy obsazeny dost sympatickou bandou herců co umí prodat dialogy. Nejlepší výkon podal Paul Dano. Stejně jako je Temný rytíř spíše Jokerův film, než Batmanův, je The Batman film Hádankáře, který dává do pohybu celý děj filmu. Když si nasadí masku, tak působí přímo děsivě. Batmana celou dobu posouval jako figurka na šachovnici sem a tam a na konci se vlastně nechal chytit. Je tenhle Batman nejméně schopný netopýří muž co kdy existoval? Hororová atmosféra nutí člověka k otázce jestli by to byl lepší film, kdyby se tvůrci nedrželi při zemi a natočili krvavý film. Je moudré točit pro děcka 3hodinové filmy, kde je scéna kdy komisaře sežerou krysy a kde velké množství děje se odehrává v nočním klubu plných oblečených tanečnic? ()

liquuid

Je to jiný batman, než jsme zvyklí, ale rozhodně to není špatně. Jsem rád, že se režisér nesnaží konkurovat Nolanově trilogii, ale že podává batmana úplně jinak. Atmosféra je mnohem temnější, více psycho, ale také méně akčnější. Sice Robert vypadá jako emo gothic puberťák, ale konečně dělá jako batman detektivní práci a v masce vypadá vážně dobře. V téhle sérii vůbec nedává najevo majetek, prachy jsou mu úplně jedno. Nemá žádné technicky vymazlené stroje, což má také své kouzlo. Asi se zde neubráním srovnání s Bondovkami s Craigem, kdy mi přijde způsob podání dost podobný. Občas tam byly nějaké nelogické pasáže, ale dají se přejít s hlavou vzhůru a bez facepalmů. Těším se na pokračování a mám takové tušení, že tenhle první díl bude stejně slabší, jako první a zároveň nejslabší díl trilogie od Nolana a že tu správnou zábavu si teprve užijeme s Jokerem v možné kombinaci s dalšími záporáky. ()

Arkagas1989

Obrovská poklona, to je to první co mě napadne. Batman je film, na který jsem chtěla jít do kina od začátku, ale nějak mi to pořád nevycházelo. Až do včera, kdy jsem se rozhodla, že když mám tu šanci a volný večer, využiju toho a dobře jsem udělala. Ne, nečekejte klasického komiksového Batmana, tohle je ponuré, psychologické, temné a pomalu plynoucí drama, ve kterém jsem se velmi často zapomněla v tom, že se nejedná o realitu, ale Batmanovský příběh. Z Roberta Pattinsona jsem měla v roli Batmana obavy, asi jako dalších xy lidí, ale skvěle dokázal, jaký pan herec se z něj stal. Ne, tohle není prvoplánový akčňák, tohle je atmosférická, pomalu plynoucí záležitost, která Vás nenechá ani na chvíli odpočinout. Ponurost a špína Gothamu se tu zarývá hluboko pod kůži a osud Bruce Wayna konečně nenechá chladného snad nikoho. Nechybí samozřejmě klasické a pro příběh nutné postavy jako Alfréd a James Gordon. Na scénu nastupuje i Selina, ale věřím tomu, že nemusíte být fanda komiksu, abyste si tenhle film užili. Stopáž 3 hodin uteče jako nic a hudba a její tíživost všemu dodává nehorázný pocit bezmoci.  Rozhodně to není film pro děcka do 15 let - jak se ukázalo i v kině, odkud rodiče s dětmi odcházeli. Tohle je o osobním rozkladu osobnosti, naději, ztrátě, lásce a korupci v Gotham city. Riddler dokonalost, smekám před každým jedním hereckým výkonem, protože si to zaslouží.  Takže pokud se rozhodujete, jestli na to jít do kina - neváhejte a běžte.  Moje hodnocení: 10/10 ()

zubrik66

Nuda. Príliš dlhá stopáž a hranie sa na niečo, čo tento film nemá. Herecky veľmi nepresvedčivé, miestami až nútené. ()

Grondal

Tak takto si predstavujem poriadny batmanovský film. Batman nie je hrdina, ktorý sa len tak dá chytiť a použiť, nemá tie samonosné superschopnosti ako hrdinovia od Marvelu, Batman najlepšie funguje vo svojom prirodzenom prostredí, v Gothame. V Gothame, ktorý je esenciou rozkladu a skazenosti, s ktorou sa v takej, či onakej podobe a miere stretávame všetci každý deň – korupcia, zneužívanie moci, bezcitnosť -  a ktorá môže nachádzať živnú pôdu všade, keďže vychádza z ľudských chýb. Film má síce takmer tri hodiny, ale aj tak tu našťastie nemusíme sledovať x-tý hrdinský origin a prichádzame takpovediac priamo do stredu diania, bez zbytočných vysvetľovačiek. Áno, verím, že každý, kto sa vydá na film „The Batman“, vie, že jeho rodičia boli zastrelený v akejsi zadnej uličke a že ho to poznačilo. Tvorcovia v tomto prípade dodali to, čo bolo v podstate sľubované a teda detektívku, v ktorej sa hlavný hrdina väčšinu času prehrabuje v ľudskej špine a zjednodušene povedané rieši iba ďalšiu sériu zločinov, ktoré sa však nakoniec stanú až veľmi osobnými. Celý film stojí (a nepadá) na precízne budovanej atmosfére Gothamu a postavách, kde aj tie menšie sú veľmi dobre načrtnuté a hlavné s prehľadom ťahajú celý film (dokonca aj Pattinson, ktorého som sa bál aj po traileroch, to s prehľadom dáva... ale tu určite pomáha, že Bruce Wayne má minimum priestoru). Štandardné batmanovské gadgety sú potom príjemnými „odkazmi“ na klasické poňatie Batmana, ale pre fungovanie filmu nie sú kľúčové. Nakoniec zostávajú negatíva a tie sú dve. Prvým je stopáž, kde som mal pocit, že na príbeh, ktorý film rozpráva je naozaj príliš dlhá, ale dobrou správou je, že po zamyslení nedokážem povedať, kde by som ubral tj. nebolo to tak, že by nejaká pasáž bola zjavne nadbytočná... len pocit prehnanej stopáže pretrval. Možno pri kratšej stopáži by utrpela atmosféra, ale to sa už asi nikdy nedozvieme (nepočítam so skrátenou verziou, ktoré u niektorých iných filmov vznikli 😊). Druhé negatívum je potom ešte subjektívnejšie a abstraktnejšie ako to prvé a teda, že film ma nedokázal v žiadnom momente úplne strhnúť. Všetko v ňom funguje tak ako má a asi aj tak, ako chcel režisér, ale u mňa nenastal ten wau okamih, ktorý delí výborné filmy od výnimočných. Strašne by som chcel aby to tu bolo, ale žiaľ. P.S. Ak ďalšie filmy s Batmanom, toto je cesta. Sám o sebe má natoľko košaté univerzum s desiatkami záporákov, že týto by vystačili až do súdneho dňa... prosím nie ďalšie Justice League. ()

vipeerr

Transgender Batman, Bisexualni Catwoman, a metrosexuálni Alfred udělali z jinak skvěleho superhrdiny mě naprosto nepochopenou slátaninu trapnosti. Absolutně mi unikají důvody zdejšiho hodnocení. Když hlavní hrdina působí jako nedovařené vejce na antidepresivech, musí situaci přeci zachranit záporák! Jenomže tady se objevil záporák všeho všudy na 3 minuty ze 160minutové stopáže. Hádankář je měřitelnou jednotkou špatnosti, až mi bylo za jeho postsvu trapno. Zlatý Carrey v elasťácích z 90.! Tomu, co budovali od Keatona až po Afflacka, tentokrat tvůrci nazvraceli do talíře. ()

Pete

Je škoda, že když chcete v dnešní době natočit temnou detektivku, musíte jí zabalit pod pláštík superhrdinů, aby na to chodili davy, a výdělek stačil na nákladnou výpravu a luxusní provedení. Přitom kdyby hlavní postava nechodila v nezničitelném koženém oblečku, bylo by to za mě ku prospěchu věci - fakt už ty filmové komixy nesnáším. Nový Batman sice jede ve stínu těch Nolanových, konceptem pátrání po identitě sériového vraha i celkovou stylizací je to však pokračování Sedmičky jak vyšité. A opravdu, ty Fincherovské tradmarky jsou natolik očividné, až by měl mistr snad Reevese zažalovat ohledně autorských práv. Není to opravdu jen o tom, že je tam permanentně noc a déšť, který nedokáže smýt všechnu tu špínu, klobouk dolů před kameramanem, i před ostatními technickými profesemi, všechny složky poctivě budují atmosféru. Bohužel, scénář není zdaleka adekvátně vypilovaný, a navíc neobsahuje vlastně nic pamětihodného. Nejedná se rozhodně o takovou nezapomenutelnou událost, jakou byla trilogie Temného rytíře, nicméně stále je to prvotřídní zábava, a je třeba každopádně tvůrce pochválit, že skoro dosáhli svých velkých vzorů. Skoro. ()

George8

Taky vám to přišlo režírované jak od Davida Finchera? Asi nebudu sám. Jak to jen nazvat? Jou, už vím. Temná, batmanovská kriminálka s velmi dobrou a gradující atmosférou.. Robert Pattinson mě dost překvapil v roli Bruce Waynea. Klobouk dolů jak to zahrál. ()

Hovadin

Na Batmana jsem šel s velkým očekáváním. Podle kritiků a novinářů je to nejlepší Batman všech dob a to hlavně proto, že je jiný. To je bohužel pravda. Je jiný. Hodně jiný. Za mě ale tím špatným směrem. Skvělý byl Pattinson, ale i Kravitz, Serkis a další. Výborný soundtrack. I přes to všechno mě to ale nebavilo. Zbytečně dlouhé, bez napjetí, bez překvapení. Hlavní záporná postava je Riddler, dává jednu hádanku za druhou a Bruce Wayne, tedy pardon - Batman (Bruce Wayna ve filmu takřka nevidíme), najde odpověď na každou hádanku do minuty. Dokonce jsem s touhle recenzí počkal na to, až film uvidím znovu. V klidu doma - výsledek? Nebavilo mě to ještě víc... ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023