Borsalino a spol.

• Francie Borsalino & Co. (více)

Válka gangů v marseillském podsvětí třicátých let, kde jedinou dorozumívací řečí byly kulky... Roch Siffredi (Alain Delon) má roku 1934 francouzskou Marseille pevně ve svých rukou. Ale jen do chvíle, kdy se do přístavního města pokouší dostat italská mafie. Jeho přítel Francois Capella je zabit a Roch sám je unesen a vězněn lidmi z Volponeho klanu. Po systematickém ponižování a mučení se mu podaří uprchnout do Itálie. Je bez přátel, bez peněz, zcela na dně a přesto chystá pomstu. Jako uragán se vřítí do Marseille a systematicky ničí budovanou říši vetřelecké mafie. „Zabij mě pomalu,“ řekne jednoho dne s nenávistným pohledem svému rivalu Volponemu, „Jen jeden z nás přežije!“ (Česká televize)

Likan7

Bez Belmonda už je na to Delon sám a i když on opravdu není problém filmu, už to nemá takový šmrnc a atmosféru prvního dílu. Jde se tady mnohem více na vážnější notu a Deray z toho chtěl udělat druhého Kmotra. Nezadařilo se mu ale ani vyrovnat jedničce, natož téhle legendě. ()

Tamdydam

Alain Delon se tu už pomalu mění v akčního superhrdinu, do jakého se stylizoval ve svých filmech v osmdesátých letech. Tady to ještě zdaleka není průšvih. Ale komicky už občas působí také (například moment, kdy vystřílí jako Drsný Harry ochranku veřejného domu přímo před očima své milenky a ta se mu poté oddaně vrhne kolem krku). Scénář je navíc prostinký. Herci, hudba, atmosféra a nostalgie to ale zachraňují. ()

Tiiso

Snímek nepostrádá stylovost, ale to je asi tak vše co dokáže do hloubky nabídnout. Jinak to je průměrný příběh. Ale právě ta stylovost a Nepřekonatelný Alian dokáží zapůsobit aby jste tento film dodívali do konce. ()

Comida

První film jsem neviděl, takže můj zlozvyk srovnávání s předchozím dílem nemohu uplatnit na hodnocení snímku. Ale po shlédnutí Borsalino a spol. se na něj nejspíš ani nepodívám. Film začíná, já si říkám:Třeba to nebude jen gangsterka. Třeba to bude silné drama ve stylu Kmotra. Kde že. Naprosto nezajímavý děj, s nevýraznými hereckými výkony. Ano má to svoji atmosféru, ale většinu filmu jsem se strašně nudil. Takže jako drama film vůbec nefunguje. A co jako krimi s akčními prvky? Fanoušci mafiánských přestřelek si budou muset vyprat poslintané tričko (hlavně ke konci se jich hodně dočkají), nicméně jinak film nefunguje ani z tohohle pohledu (ano pořád jsem se nudil). Celkově řečeno, jsem od filmu čekal až moc, takže jsem hodně zklamán. 4/10. ()

Shitonit

Borsalino ! Chcete klasiku ? Něco fajnšmekrovního ?? Nářez... Náplast na každodení srčky ? Všimli jste si, že mi ve slově sračky vypadlo a ??? A co jako ? Celej svět čeká velký krach krach, a někdo řeší vypadlý písmenko ?? A všimli jste si, že jsem odběhl od tématu ? Ten film je tak supráckej, že nepotřebuje barevně přechytralý moudra. ()

Spectacle

Borsalino je celkem slušná zábava, i když bych čekal větší spád a víc "mafiánských" praktik. V paměti mi asi už nadosmrti zůstane závěrečná scéna, kdy se "zbavují" hlavního záporňáka! Celkově film kategorie "jeden z mnoha". ()

Cortesz

Tvůrci si asi řekli, že natočí také gangsterku, když američani mají kmotra, tak francouzi Borsaliniho. Škoda jen, že jim to nevyšlo. Film má slabý děj, většinou zde jde jen o válku mezi znepřátelenými gangy, které jako by hráli na body, jednou vede jeden tým po druhé zase druhej, ale remízu nečekejte. Delonovi to sluší, opravdu vypadá jako gangster, ale jeho filmy mě nikdy moc nenadchli a zde mi přijde až moc nelítostnej a naprosto bez citu, tak jako celý film. Ty dvě hvězdy jsou za ty přestřelky, které jsou fakticky pestré na mrtvoly a hodně efektní, kulek je taky hodně. ()

Tominni

Slušná gangsterka s Alainem Delonem, přesto tentokrát francouzké pojetí trochu zaostává. Ani Delon tu nepředvádí svůj nejlepší výkon. Snad nejvíc mě zaujalo odrovnávání konkurentů opíjením........slabší 3* ()

TonyStark

První díl mi moc nesedl, ale tohle je jiný kafe - ve smyslu toho, že se tu stále něco děje a scénárista s režisérem se s tím nepárali. Je to směska všech možných gangsterek s tím rozdílem, že tady skoro všechno dopadne dobře. Delon nejdřív vinou nastupujícího fašisticko-mafiánského režimu, který převzal vládu nad Marseilles, padá na samé dno a skončí dokonce v blázinci. Nicméně blázen to ani zdaleka není a s pomocí věrného kolegy z dobrých časů se vydává na útěk a následně na cestu pomsty.A ta pomsta bude hustá a olovo bude pršet ze všech stran.Likvidace titulního padoucha na konci filmu je vskutku originální. ()

ostravak30

Oproti prvnímu dílu je Borsalino a spol. opravdové mafiánské drama. Těžko odhadnout, zda Jena-Paul Belmondo v pokračování hrát nechtěl nebo filmaři s jeho účastí opravdu nepočítali. Jisté je jen to, že druhý film je akčnější a napínavější. Vedle klidných scén, kdy se vlastně nic neděje jsou ty, kdy se střílí doslova na počkání a krev stříká proudem. Trocha komediálnosti ale zůstala. Třeba když zastřelení doslova tančí zatímco jsou do nich sypány kulky. Přesto tvrdím, že druhý díl je o něco lepší hlavně v jasném určení. ()

chemikals

Brutální přestřelka na konci a jedinečný způsob jak se zbavit nejpohodlného vůdce konkurenčního gangu....nevíte kam sním? strčte ho do kamen...:D ()

V4nd4l

Nechávat poraženého soupeře naživu se nevyplácí. Někdy se totiž vrátí a pomstí se jako třeba v tomto filmu plném gangsterů v oblecích, samopalů, starých aut, přestřelek a mrtvol. S tím jak tvrdě si gangsteři ve filmu vyřizují účty, dost kontrastuje to, že hlavní záporák nechal poraženého Delona naživu a jen ho uklidil do ústavu pro choromyslné. ()

g.laudeo

Deray je vážně úchyl :-) Nápaditý konec. Stylové, ovšem tentokrát poněkud ploché. Milovník sérií si nevšiml, že jde o dvojku a tak měl úvodní scénu za vtípek - trapas. No tak ještě tu jedničku. Mimochodem, komouši nám v dabingu na začátku připravili povídání vypravěče o spolčení reakce s nacisty. Hádejte, co se říká místo toho v originále? Nic. ()

shinbone

myslim že pokud nejste vyloženě fanoušek do alana delona, tak borsalino ho z vás neudělá.. delon je tam takovej nevýraznej. ()

Saxos

Gangsterská pomsta se závěrečnou kremací v podání doplněného zbytku bandy Rocha Sigffredi. Za předchozím Borsalinem trochu pokulhává. ()