Poctivá starosvetská heist-movie gangsterka z francúzskej školy, ktorej dominuje neprekonateľné herecké trio Gabin-Delon-Ventura a podmanivá atmosféra. Zaujímavé je, že miestami má ten film nádych westernu, a to nielen vďaka skvelej Morriconeho hudbe, ale hlavne kvôli finálnej prestrelke. Výborný film. (8/10)(29.1.2012)

Na prvý krát som zaspal a dobre sa stalo! Keď sa totiž film volá Sicílsky klan a hraje v ňom takéto trio, predstavím si drsné mafiánske predstavenie, plné prestreliek a veľkých vášní. Namiesto toho sa jedná o takmer klasickú krimi s pokojným tempom rozprávania, ktorú som si na druhý krát užíval neporovnateľne viac. Najmä teda vďaka naplno nevypovedaným, iba naznačeným a divákovej fantázii či skúsenostiam prenechaným súvislostiam - o minulosti postáv nevieme nič alebo len veľmi málo, ich rozhodnutia preto sledujeme s trochu iným napätím, hádame kam nás povedú, čo nám o nich prezradia. Na konci som nevedel ani to, komu vlastne čo zlé alebo dobré prajem...(5.2.2007)

O vše se dá podělit ale o ženu ne. Asi takový je příběhový základ. Film ukazuje hlavně prostředí v kterém se sicilská pohybuje a její konexe, obratnost bosse a jeho tvrdou ruku. Stylová herecká esa + stylová krásná hudba + stylová stylizace doby - to vše dělám tento film nadprůměrným. Nejlepsí je ovšem L. Ventura a jeho boj s cigaretami :-)(4.8.2009)

Filmový briliant vybroušený k naprosté dokonalosti. Nemá cenu se rozepisovat o hereckém obsazení či hudbě mistra Morriconeho, řečeno již bylo asi vše a pokud ne, nepatřím k těm, co by dokázali přijít s něčím objevným. Tak jen krátkou doušku: Ano, jsou úžasní. V mých chtíčeplných očích však uvízla i klasicky vulgární krása Iriny Demick a její lehce erotické dobrodružství s Delonem na mořské pláži. Pohled na křivky jejího těla, stejně dokonalé jako celý film, silně napomohl vztyčit můj stožár pro vlajku s pěti hvězdami.(26.5.2015)

Mně se tedy film líbil hodně. Viděla jsem ho poprvé, a přestože už má 45 let, nezdál se mi zastaralý. Hlavně Jean Gabin, hlava klanu, byl vynikající. Chladnokrevnost, poker face, staré konzervativní sicilské tradice. Komisař Lino Ventura ve filmu jen sekunduje a Alain Delon je v něm hlavně kvůli svému designu. Nicméně doporučuji.(19.5.2014)

• - Postava Markéty Gautierové (Carla Fracci) má předobraz ve skutečné osobě, kurtizáně Marii Duplessiové, kterou autor předlohy Alexander Dumas mladší miloval. (Terva)

• - Lino Ventura vyžadoval, aby Gabinovo jméno bylo uvedeno na plakátě nejvýše. Což je dokazující fakt toho, že mezi třemi hlavními představiteli panovaly při natáčení velmi přívětivé vztahy. (Pierre)

• - Režisér Henri Verneuill v jednom z rozhovorů přiznal, že hudba Ennia Morriconeho stojí minimálně za čtvrtinou úspěchu celého filmu. [Zdroj: Cinema] (Terva)