Joe Ransom (Nicolas Cage) není zrovna příjemným chlápkem, který by se hned s každým kamarádil. Je to horkokrevný tvrďák, který se často více než rozumem řídí vlastními instinkty. A ty ho bohužel už párkrát přivedly do křížku se zákonem a taky do basy. Teď tento bývalý trestanec pracuje jako předák party dřevorubců a žije téměř samotářský život v zapadlé díře uprostřed lesů na jihu USA. I v tomto společenství podobných ztracených existencí se pohybuje na jeho okraji a snaží se vyhnout dalším možným konfliktům, které by jej mohly snadno vrátit za mříže. Jeho dobrovolná izolace se začne drolit ve chvíli, kdy do své party přibere teenagera Garryho Jonese (Tye Sheridan). Tomuhle klukovi to dává život pěkně sežrat. Nikdy pořádně nechodil do školy a jeho věčně opilý, agresivní otec všechny kolem sebe jen mlátí a ponižuje. V bezvýchodné situaci se Garry snaží před otcovými výpady chránit alespoň matku a sestru. Když Joe začne Garryho a jeho těžkou životní situaci poznávat blíž, ocení jeho odhodlání, odolnost a pracovitost. Postupně se spřátelí a Joe se stane Garryho ochráncem a mentorem. Vznikne mezi nimi pouto, které jim oběma změní život. V okamžiku, kdy se Garry ocitne ve velkém ohrožení, obrátí se o pomoc na svého nového přítele. Odtud se odvíjí řetězec událostí, které Joea přivedou až k hranici, za níž jej pravděpodobně čeká jen nevyhnutelná katastrofa. Joe se musí rozhodnout, jestli tuhle pomyslnou čáru překročí... (CinemArt)

ambron

Silná dráma s opäť typickými Greenovské postavičkami z okraja spoločnosti. Surový príbeh nasiaknutý whisky plynie síce slimačím tempom, ale bohato ukotvená atmosféra a silné výkony Cage a Sheridana ponúkajú strhujúci zážitok, ktorými mi nie raz spôsobil husiu kožu. David Gordon Green zachytil príbeh s veľkou zručnosťou a už sa teším na ďalšie jeho filmy. ()

JohnCZ

Další temné, depresivní drama ze světa amerických rednecků, tentokrát však s docela nabouchaným obsazením. Nicholas Cage po delší době v silné roli, Tye Sheridan mu dobře sekunduje a do třetice je tu Gary Poulter, který překvapivě vůbec není hercem a přitom předvádí neméně dobrý výkon. Místy film možná zbytečně tlačí na pilu a snaží se věci filmově escalovat, avšak nejlepší momenty filmu jsou totiž ty, kde se nic moc neděje a kamera zabírá život obou hlavních postav. Jó, v té díře bych fakt žít nechtěl. ()

Marsik

Tohle mužů, mám rád takové na první pohled prosté filmy, kde nečekejte žádné super efekty nebo vyvoněné playboye. Mnozí mohou namítat, že Joe je uspávačka a mají dokonce pravdu, ale snímek má takovou zvláštní atmosféru, že vás to zkrátka zajímá, co se bude dít dal. Navíc Cage hraje zajímavou postavu a herec-bezdomovec, který ztvárnil násilnického otce mě také zaujal. Brutální scéna s druhým bezdomovcem mě poněkud zvedla ze židle a měl jsem z ní mrazivý pocit. Na 4 hvězdy to kvalitou sice nedosahuje, ale rozhodně si nemyslím, že je to ztráta času. 69% ()

schizmo

Poslední dobou se vyrojilo celkem dost filmů s neutěšenými příběhy lidí na okraji společnosti. Americký vidlákov plný nejrůznějších živlů s vlastními problémy, krimitalita, alkoholismus, těžká dřina a spousta dalších atributů, které by jednoho uvedly do solidní depky. Nicolas Cage se etabloval jako velmi univerzální herec se značně kolísavou kvalitou hraní, nicméně občas se najde nějaká role, která sice nemusí představovat kasovní trhák, přesto mu dokonale sedne. To je případ role Joea, ve kterém se bije smysl pro spravedlonost a dobro s negativními emocemi a agresivitou vůči okolnímu prohnilému světu. Jednou do jeho života vstoupí chlapec, jemuž osud přál problémovou rodinu, otce alkoholika, co ho v jednom kuse mlátí. Když se mu Joe snaží pomoct, neskončí to zrovna nejlíp... Jak jinak. ()

ledzepfan

Takový klišoidní čajíček který jakš takš hladce projede hrdlem, ale nezanechá jiný dojem než, že už jste na tuhle chuť pilli i mnohem silnějšíí variace. ()

maddy

Ja sa na tieto Greenové buranské filmy jednoducho neviem napojiť. Nezaujal ma jeho predošlý počin Prince Avalanche a s Joem opäť zasadenom kdesi do vidláckej oblasti v Amerike mám rovnaký problém. Už len z princípu ma dané prostredie prepotených buranov a disfunkčných rodín odpudzuje a keď v ňom chýba aj silný príbeh, tak už má skutočne nemá čím zaujať. Joe mi vôbec neprišla ako akokoľvek silná dráma (ako by aj mohla, keď najsilnejším momentom je útek psa). David Gordon Green nie je zlý filmár, ale ja si nemôžem pomôcť. Na mňa v jeho filmoch nezaberá ten depresívny pocit, o ktorý sa evidentne snaží, nezaberá na mňa ani ten sociálno-kritický podtext, nefunguje na mňa pokus o silnú drámu, ani ma emočne nijako nezasahujú tie životom ubité postavy. U jeho pomalých filmoch sa jednoducho nudím a rozmýšľam, čo tým chcel vlastne povedať? Všetci tam sú nešťastní, zdeptaní, vykecávajú sa zo svojich problémoch a prednášajú kvázi filozofické debaty v podnapitom stave. OK, fajn a? Aspoň, že ten Nicolas Cage bol po dlhej dobe v zaujímavej úlohe, ktorá mu sadla ako uliata a dokazuje, že stále vie čo to uhrať (aj keď svoj výstup z odpadového Ghost Rider 2 mi z pred očí tak ľahko nezmaže). CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

MartinezZ

Neskutečná uspávačka, která těží jen z Cagee, který ale kdyby tu nebyl, tak by se asi taky nic nestalo. Jinak je to příběh mladého kluka ze zavšiveného konce světa, který se snaží dostat ze sraček tamní nicoty, má vochlastu násilnickýho fotra a potká chlapa, který taky není svatý, ale alespoň mu dá poctivou práci. A až do finále je to vyplněno póvlem a hnusem, přičemž by vám nebylo líto, kdyby vše ve filmu lehlo popelem i s osazenstvem. A pak je konec. Hm, strhující dílko. ()

erased

Nicholas Cage o sobě zase po nějaké době dává vědět jako o skvělém herci, protože právě on je jedním z pilířů, na kterém celý film stojí a přitom je jeho největší výhodou to, že samotná titulní postava zůstane až do konce víceméně obestřena tajemstvím. Příběhově Joe připomíná remake Gran Torino, zatímco pocitově spíš syrový Mud a Tye Sheridan zde, stejně jako ve druhém zmíněném, znovu dokazuje, že je jedním z největších současných mladých talentů. Esem v rukávu celého filmu je však skvělý Gary Poulter, budiž mu země lehká - žádnému opravdovému herci by se totiž nikdy nepodařilo zahrát tak přesvědčivou lidskou trosku a každá scéna s ním je vrcholem dnes v nezávislých vodách tak účinně táhnoucího poorsploitation. O to víc je zarážející, že jeho pohnutý život jako by skoro sloužil námětem postavě jménem G-Daawg, kterou ve filmu hraje. Už jen kvůli tomu bude určitě stát za to porovnat jeho kroniku s knižní předlohou. Po tomto těžkém a dramatu téměř rdousícím bezvýchodnou atmosférou svého prostředí nebudu mít klid, dokud si obojí nepřečtu. ()

kaylin

Jako kdyby se někteří tvůrci rozhodli najít mír člověka v tom, že budeme sledovat skupinu lidí, kteří jsou na tom dost špatně, žijí tak, že se to většině střední třídy nebude líbit, ale právě v jejich životě bez skrupulí je možné najít určitý směr, kterým se vydat. Je to podivné a Cagovi to sedlo, ale mně tenhle film moc nesedl. ()

Dr. Hawkeye

Nicolas Cage předvádí, že byl kdysi oscarovým hercem. Skvěle mu sekunduje Tye Sheridan a Gary Poulter, jako tyranský a věčně ožralý otec, je skutečně velmi znepokojující zjev. Něco mi říká, že neobsadit do této role skutečného bezdomovce, dopadl by film mnohem hůř... ()

Kaluž

No nic. Proti Cageovi ani popel, akorát ten film za moc nestojí. Příliš rozvleklé a uondané, navíc bez přidané hodnoty, která by tu neuchopitelnou prázdnotu alespoň zčásti vyvažovala. ()

slunicko2

Zemitý film s vnitřním napětím 1)  pěkně představuje odvrácenou tvář Ameriky, tvář ztroskotanců, lidí žijících bez naděje. Prosakuje sem typická hraničářská mentalita a omezené vnímání světa, typické pro podobné existence._____ 2)  Zaujal mě výborný 17letý Tye Sheridan (teenager Garry Jones) a tentokrát fakt dobrý útloboký 49letý Nicolas Cage (Joe). ()

Duotone28

Konečne starý dobrý Cage! Rola ušitá priamo na mieru, film ale ako pozerám priemerným hodnotením...nedocenený, škoda. Každopádne pre mňa prekvapenie. Nazdar ()

AlistairMir

Tak v tomhle Vidlákově bych žít nechtěl a to prosím pěkně v jednom Buranově žiju (Děčín) , ale s překvapením musím uznat, že oproti Joeovi, žiju na ještě celkem normálním místě. Tady po mně nikdo nestřílí, za to ,že sem mu dal facku a nemusím si sebou brát psa abych...no nic...drama je to dramatické a každý divák asi uzná, že ten starej šmejd je na zabití, Joe je vcelku pohodovej agresor, kterej až na poldy, zlé psy, starého šmejda a jizvouna snese skoro všechny, Garry má plné právo sejmout jednu nejmenovanou osobu atd...Prostě názor na postavy v tomto Vidlákově bude vesměs jednotný. Řešení problémů postav někomu sedne s tím, že je to super dráma a někomu naopak vůbec s tím, že je to děsná krávovina takže zde se už názory budou hodně lišit. Mně tohle drama o ztracených existencích, ať už vinou svou nebo ostatních, sedlo a rád se na to mrknu někdy znova. PS : Stejně byl ten Joe trochu trubka, když mohl být spokojenej tak začal dělat krávoviny...to člověk nepochopí no ne?? ()

Dont

Kombinace pomalého tempa s diskutabilním scénářem filmu moc nesvědčí a negativně se to odráží na nejednom hodnocení. Nemyslím tím však, že je scénář špatný. Místy je dokonce velmi slušný, v další chvíli však úplně selhává, takže spíše nevyvážený, možná i nedodělaný nebo odbytý. Věrně se podařilo vykreslit atmosféru amerického jihu a dobře fungoval i vývoj vztahu bývalého trestance Joa s pracovitým mladíkem. Pozitivem je i fakt, že Nicolas Cage konečně zase hraje a že se v další roli v dobrém světle ukázal i Tye Sheridan. Možná tím první z nich restartuje svoji kariéru a ten druhý nastartuje. ()

stuntmanMIKE

Vida vida vida... Nicolaus Klietka sa chcel zahrať na Clinta z Východného lesa a napodobniť jeho Gran Torino... A hoci je ten film ambiciózny a má pár dobrých momentov, žiaľ Torinu nesiaha ani po členok. V prvej polovici som to chcel dva krát vypnúť a dať tomu odpad!, ale nakoniec sa to celkom začalo rozbiehať.. je tam však kopec kravín, ktoré sú samoúčelné a film degradujú. Ako napríklad to, že amercký policajt dostane od Klietky výchovnú po pysku a miesto toho, aby začal tasiť minimálne tejzer, tak utrie hubu a sere na to. Nicolaus hrá celý film jeden smutný ksicht a hrať ho ešte dvadsať minút, režem si žily. Každopádne ako vravím druhá polovica to zachránila a ja dám toľko neobľúbené tri. ()

Martpod

Nezáživná rádoby dramatická záležitost s provařeným námětem, kterou kvůli úmorné stopáži ani Cage neutáhne. Nuuuudaaaaa. ()

kinderman

Nicolas Cage mě ve filmech baví tím, jak se před kamerou urputně snaží ztvárnit danou postavu pomocí svých omezených možností. Ta snaha je pokaždé legračně očividná (v podstatě to samé dělá už spoustu let i Leonardo DiCaprio, jen není tak zábavný jako Cage a díky výběru renomovaných spolupracovníků dokáže mnohé diváky oklamat) a zde došla svého paradoxního vyvrcholení: Cage jako Joe učí svého nového kamaráda hereckému výkonu (konkrétně "cool face"). Navzdory celkovému ladění snímku jsem se už dlouho tak nezasmál. ()

Aljak

Pozerám, že David Gordon Green pokračuje v línii Prince Avalanche, aj keď tentokrát trocha pritvrdil, teda aspoň čo sa dramatickosti príbehu týkalo. Napriek tomu to nebolo nič svetoborné, ale určite ani nejaké podpriemerné. Niektoré fázy filmu mi prišli dosť prázdne, viacmenej zbytočné. No a aj tá gradácia mohla byť občas trochu menej afektovaná, pretože niektoré tie postavy mi prišli také akoby ani nerozmýšľali, ale rovno konali - a to sa potom niet čomu diviť, že mnoho vecí sa skôr pokazilo ako napravilo. Ten alkoholický otecko bol ale riadny hajzlík, až sa divím že mu mladý nedal občas aj po hube - veď síl by na to zrejme mal, no asi ľútosť bola silnejšia. ()

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem