Líbánky se odehrávají v čase dvou dnů svatební oslavy. Nevěsta a ženich – Tereza (Anna Geislerová) a Radim (Stanislav Majer) tvoří půvabný pár, navzdory tomu, že oba již prošli manželskou zkušeností a odnesli si z ní své šrámy. Tereza zklamané srdce, Radim dospívajícího syna. Jsou však odhodláni zkusit to znovu, jsou přesvědčeni, že tentokrát to vyjde. A zdá se, že svatební oslavy, které probíhají v prosluněném dni v rodinném kruhu v sídle nevěstiných rodičů obklopeném romantickou krajinou, budou skutečně nejkrásnějším začátkem společného života. Ovšem... kdyby se na svatební hostině náhle neobjevil nezvaný host. Jan Benda si brzy získává náklonnost přítomných. Maminky i tetičky mu podstrojují, muži mu bodře nalévají. Kdo to však vůbec je? A odkud se vzal? Je to jen neškodný vetřelec, který se obvykle vmísí do davu s cílem zadarmo se najíst? Nebo se vynořil z minulosti někoho ze svatebčanů? A koho? S Janem Bendou u svatebního stolu dostává romantika trhliny. Toho chlápka je třeba dostat co nejrychleji pryč. Některá tajemství by prostě neměla být prozrazena! (oficiální text distributora)

tranquill

Konec dobrý, všechno dobré?!!! Silné a závažné téma. Většina filmu by mi spíš seděla jako divadelní hra, ale nakonec i filmové zpracování má něco do sebe... ()

Drom

Přesně, jak píše nirvanafan. Kdyby to byla (maximálně) hodinová záležitost a kdyby to bylo temnější, kdyby si režisér a scénárista vzpomněli, že méně je více, kdyby... Herecké výkony jsou rozhodně plus, ale když se nad tím člověk zpětně zamyslí, tak vidí ty vycpávky a natahování. Ty zbytečnosti, které zcela nesmyslně otupily ostří zápletky. Ty nepotřebné vložky a vyfoukanou vatu (naštěstí nikoliv příliš cukrovou). Je smutný, že film vlastně sám svým zpracování pohřbívá to, o co se snaží a strhává s sebou i výkony všech aktérů a někdy snad i zajímavou kameru. Nebýt toho všeho, přihodil bych 1 až 2 hvězdičky navíc, ale bohužel se nepodařilo a Jan Hřebejk opět nezklamal. Ne nadarmo je pro mě vždy signálem, že při nejlepším to bude tak možná průměr. A nikoliv dnes, protože dát tomuto filmu tři hvězdičky, musel bych přihodit po hvězdičce i mnoha lepším filmům, které jsem za průměr označil dříve. A kam bychom se pak dostali? Veliká škoda! ()

kluzo

Perfektní film. Z některých, rádo by intelektuálních komentářů stříká předpojatost a neschopnost vnímat vlastními smysly a city. ()

Pavita

Film byl dost postavený na očekávání co se z jednotlivých postav vyklube, A musím říct že to není žádná pohodová oddechovka na nedělní odpoledne. Po filmu jsem byla zralá na panáka. Ale herecké výkony byli super. ()

Brinkley

No, tak Kawasakiho růže to stoprocentně není. Z počátečního mírného znechucení typu "proč se mám koukat na běžné nudné svatební video a hostinu", přes "ten Stanislav Majer je fakt topornej a Jiří Černý nepřesvědčivej...", se Líbánky nakonec docela slušně vyvinuly. Ano, Majer mi do role ultrasamce stále nesedne, Geislerová si jede v tradičně vyjetých kolejích, ovšem v závěru už jsem pocítila i něco jako napětí a konečný Radimův pohled na syna s foťákem v souvislosti se vším okolo mě snad i dostal. Takže pokud to shrnu---- největší problém jsem asi měla s hereckými výkony obou již jmenovaných pánů a s nečekanou absencí kvalitní "stolové" scénky, jež po nějakou dobu byla jakýmsi atributem tandemu Hřebejk - Jarchovský. ()

kratina

To si takhle povídá nevěsta s nezvaným hostem, který se vetřel na svatbu s úmyslem vylít jí na hlavu kýbl dvacet let staré špíny (jí, která za nic nemůže!), oba se spolu baví úplně normálně, prostě scéna ze života jako řemen. Divák napětím ani nedýchá. A... Ach jo. Najednou Aleš začne, místo normální řeči, umělecky (navíc falešně) recitovat, jak ochotník ve vesnickém divadle pečlivě našprtaný text z Hamleta. Pane Hřebejku, vážně bylo nutné to takhle zazdít? Navíc – sice silný námět, ale vykreslení vztahů mezi postavami příběhu pro mě zůstalo trčet v půli cesty. Prostě míň tancovat a chlastat, svatba nesvatba, a víc si povídat. Ale ten rozmazlený chlapeček-hajzlík dušený Alešem igelitkou přes hlavu, to sedlo. To mi o Alešově minulosti řeklo víc, než celé to jeho recitování. ()

radeckator

Tak jako si pro sebe našel Petr Zelenka Dejvické divadlo a dělá s ním obdivuhodné kousky, je perfektní, že i Jan Hřebejk pro sebe objevil nějaké to divadlo a to Divadlo Komedie, protože chemie mezi ním a tamním souborem zafungovala opět skvěle. Hřebejkův posun od Pelíšků k jeho posledním filmům s výjimkou trapné Svaté čtveřice mě zatím moc baví. ()

BDMarty007

Pokus o severskou strohost a minimalismus v českém podání působí spíše jako televizní film. Celkem dobrý TV film, ale jaksi to přece jenom nemá tu hloubku a opravdovost. Herecky často poněkud přepjaté. Naštěstí to to má zejména v druhé části určité drama a napětí. ()

tančísvlky

Aj keď som k filmu pristupoval skôr skepticky, tak som tomu dal šancu. Film je zo začiatku neskutočná nuda a máte snahu od toho utiecť. Keď príde akože zápletka sa v tom pravdepodobne úplne stratíte. Už dlho som nevidel tak zle urobený strih. Pri šanci sa niečo dozvedieť, ale strih vám nedovolí nič. Aňa Geislerová a vlastne nikto vo filme to herecky nezachránil. Už dlho mám pocit, že Hřebejk nevie čo chce natočiť. Pelišky sú v čudu a snaha o svetovosť v českom zmysle slova sa stratila už navždy. Na čo opakovať, to čo už tu raz bolo. Záverečná scéna je len zúfalý čin zachrániť aspoň u mňa jednu hviezdičku. ()

markotter

Problém tohohle filmu vidím v tom, že jedna z hlavních postav (Benda) je tak debilně napsaná a blbě zahraná, že i kdyby se ostatní přetrhli, tak z toho nemůže vylézt nic lepšího. Pokud pominu fakt, že Benda by se na každý normální svatbě ohřál sotva 5 minut, tak jakmile by promluvil a začal deklamovat ty příšerný moudrosti, co mu tvůrci předepsali, tak by se z 5-ti minut stala jedna. Zbytek filmu je taková vata k hlavní zápletce a aby to trvalo jako regulérní film, je to vyplněno dialogy hlavních postav na téma nevěra, manželský sex apod. Tyhle dialogy jsou ale tak divně do filmu zabudované, že to moc nefunguje. Abych ale jenom nekritizoval - nápad je to dobrý, dokážu si představit, že spousta lidí má nějaký zážitek z dětství, který by ani na FB nevystavila a že minulost Vás často dožene, když to nejmíň čekáte. A kamera společně s hudbou pomáhají film zvednout alespoň na průměrnou úroveň. ()

Henry Morgan

Nemám rád Geislerovou a celou tu bublinu, která se kolem ní valí, když něco natočí. Jako herečka je výrazná asi jako medvědí hovno zapadaný sněhem. A bohužel v tomhle filmu byla jediná, kdo to mohl trochu zachránit, tedy pokud to šlo. Příběh jako takový asi není úplně špatný, jen celková plynulost děje trochu pokulhává. Obligátní aspekt žánru: "vyhodim ho dveřma, přijde oknem", taky nefunguje jak má a celé dramatické vylévání srdíčka mohlo přijít o hodinu dřív a bývalo by mě to ušetřilo dokumentu o svatbě (nebo jak ten žánr pojmenovat??). No, konec je trochu drámo, ale holyvůd to zrovna není, satisfakce nulová, místo pomsty zase pokora. Jak říkám...nápad dobrý, výtvor nic moc. ()

E lan

Je to český film, tak se sluší přimhouřit oči a dát lehce nadprůměrné hodnocení. Ne ní to nijak oslnivé dílo, ale dá se na to dívat, napjetí je slušné a herci to také slušně táhnou. Budiž... ()

prasklinka

po delší době českej film ze kterýho jsem si sedla na zadek a celou hodinu a půl čekala co bude dál, film do kterýho jsem byla celou dobu zažraná. A postava Jendy Bendy u kterýho jsem hltala každý jeho slovo :) ()

Tosca

Prkenné "knižní" dialogy a doslovnost, to jsou hlavní zápory filmu s jinak zajímavým námětem, dějem, hereckými výkony, kamerou, hudbou a krásnými lokacemi. Kromě jako vždy skvělé Geislerové neokoukaní herci, což je dobře. Občas klopotný scénář a neujasněnost, jakým směrem se má film vydat. Kdyby to celé končilo o pět minut dřív, zůstala by ve filmu nejednoznačnost, která by tomu dodala navrch. Stejně jako zbytečně dlouhá expozice a místy nuda, chtělo by to trochu tempo a méně hluchých míst. Ještě více napětí. I jiné postavy mohly dostat trochu větší prostor. Zcela zbytečná byla soulož Geislerové a Majera - proč? Stačilo zůstat u dotazu "Bude něco?" a svlečených kalhotek, dál už to přece bylo jasné. Podobně nepříliš nepovedené jako Nevinnost. Cenu za režii na MFF Karlovy Vary příliš nechápu... 60% ()

winstonik

Nespadnúť do dier v scenári by bol zázrak, ktorý sa tentoraz nedeje. Variácia na Pán múch jednoducho "vŕzga". A ešte čosi: tento príbeh sa môže stať každému. Lenže v Jarchovského hlave sa musí stať homosexuálovi. Príliš lacná stávka na istotu. ()

DadysGirl

Co odpustíte tomu koho milujete? Kam až jste ochotni zajít kvůli pomstě? A zahojí se někdy šrámy na duši, které si neseme z mládí? Doporučuju pouštět tento film všem středoškolákům a lidem co si chtějí někoho vzít! ()

TommyDiamond

Další drááma Hřebejk-Jarchovský…. Moc se mi líbil jejich film Nevinnost z roku 2011. Líbánky už tak dobré nejsou..... Nezvaný host na svatbě? Byl by do pěti minut vyveden. Navíc jeho herecký výkon vůbec nezapadal do filmu. Ochotnicky odříkávaný text doslova zprznil celý film a zásadně mu ubral na důvěryhodnosti. Když se zamyslím nad smysluplností celého snímku, přijde mi trochu zbytečné ze skříně po tolika letech vytahovat staré kostlivce. Dám dvě hvězdy za výkony herců Mayer-Gaislerová a za nevšední kameru.. ()

Knor

Říkám to nerad, ale nebylo to úplně špatný na českej film. Je to dobrý a zajímavý téma akorát by to chtělo ještě víc přitlačit na pilu. Stanislav Majer se mi docela vril do paměti a tuším, že bude stát za to ho počlivě sledovat ( kromě Ulice tedy :-) ). Za to Geislerová se už sledovat nedá, ta ženská už nemá co nabídnout. ()

48. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

48. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny