Životní příběh Paula Pottse, vítěze prvního ročníku proslulé televizní soutěže Británie hledá talent. Tlustý, ošklivý a na první pohled skrz naskrz tuctový chlápek ohlásil, že zazpívá árii z Turandot. Oslnil nejen porotu, obecenstvo a televizní diváky, ale doslova uchvátil celý svět. Paul Potts pocházel z obyčejné rodiny z nižší sociální vrstvy a kromě krásného tenoru a snu o tom, že jednou bude zpívat operu, na něm nebylo nic zajímavého. V amatérských divadlech dostával malé role, pak se na něj usmálo štěstí a získal stipendium na pěvecký workshop v Benátkách, kde vystoupil před samotným Pavarottim, tréma ale jeho zpěv poznamenala natolik, že mu jeho idol sdělil krutý ortel - nemá dost talentu. Potts upadl do hluboké deprese, jeho žena v něj nikdy nepřestala věřit, a tak osobní krizi překonal, postupně začal zase zpívat. Život mu ale zkomplikovaly vážné nemoci. Po dlouhé rekonvalescenci v sobě našel opět sílu vrátit se ke zpěvu. Když se v roce 2007 přihlásil do soutěže Británie hledá talent, bylo mu 42 let, byl beznadějně zadlužený, trpěl strašnou trémou a komplexem méněcennosti, přesto naprosto nepravděpodobně oslnivě zvítězil. (Nova Cinema)

emma53

Já mám k těmto soutěžím poměrně dost ambivalentní pocity a poslední dobou se na ně nedívám už vůbec, ale tohle byla jedna z těch výjimek, kdy mě na Paula upozornili známí a tak jsem se doma hned mrkla na You Tube a tenhle kluk mě emotivně během pár minut úplně rozebral. Nepopírám, že můj pozitivní vztah k vážné hudbě to také silně ovlivnil. Nevím do jaké míry je celý film věrohodný a co se tam muselo malinko přikrášlit, aby byl divácky stravitelný, ale to mně tentokrát nechalo poměrně v klidu a vůbec jsem to neřešila. Jedno je jisté, že Paul neměl vždycky na růžích ustláno a velké sebevědomí nebylo také zrovna jeho silnou stránkou. V závěrečném finále, kdy už stál na pódiu před tou notoricky známou porotou, jsem si nemohla pomoct a pustila si to pak okamžitě ještě jednou v originále, ale prostříhané v té filmové podobě to bylo bezvadně. V každém případě je ta čtvrtá hvězda jen pro tebe Paule:-) ()

kleopatra

Film to je prostinkej, ale svěží a dojemnej, nicméně tohle by si měl člověk občas pustit, když například klesá na mysli. Jednak je to nádherná hudba a druhak prostě nic není nemožný, když si čistá duše jde za svým snem. Paulovi už bylo skoro čtyřicet a už nevěřil, ale přišlo mu to nakonec naproti. Byl s manželkou v dluzích, šel z jedný šlamastyky do druhý a v podstatě neměl co ztratit, takže dojel v kvádru jak od armády spásy, medvídek s příšernýma zubama, dal Nessun Dorma tak, že se všichni posadili na zadek a zrodila se hvězda. Za touhu Paula Pottse zpívat ... 4*. ()

POMO

Ambíciou tohto filmu je získať si diváka sledovaním úsmevných útrap smoliarskeho dobráka, ktorému sa nakoniec splní jeho sen a získa sebadôveru. Ale toto získavanie si diváka robí bez jedinej scény, postavy či akéhokoľvek filmársky kreatívneho pričinenia, vďaka ktorému by ste si ho zapamätali. Priamočiare štuchnutie do emócií časom opadne a nezostane žiadna spomienka. ()

hellstruck

Pro mě jsou talentové soutěže (především v Čechách) jen zábavnou fraškou, ve které najde opravdové uplatnění a slávu jen málokdo. Sláva je totiž obzvlášt vrtkavá dáma. Pro někoho je to ale životní šance, jaké se ujal i Paul Potts, hlavní hrdina tohoto - dosti filmově přikrášleného! - počinu. Aneb jeden z dalších mnoha příběhů někoho, kdo si přes všechny nesnáze splnil sen. Opera se mi nelíbila, nelíbí a líbit nikde nebude - talent Pottsyho se mi nezdá až tak fantastický a řekla bych, že dost možná za jeho výhrou stojí diváci, kteří si rádi utrousí slzičku nad dojemným příběhem outsidera. Ale já tomu vůbec nerozumím, takže to tak vůbec být nemusí. Navíc jsem o Paulovi nikdy v životě neslyšela! Každopádně film je příjemný, ukazuje, že i taková pitomost jako Superstár někomu může změnit život. Co se mi ale absolutně nelíbilo bylo propojení autentických záběrů z Talentu a natočených scén - bylo hrozně moc poznat, že to k sobě nepatří. Navíc příběh nešel tolik do hloubky, o nádoru padla jedna věta a dál nic (??). Ale ty krásné Benátky a sympatičtí James Corden a Mackenzie Crook přilepšují celkovému dojmu, takže dávám 4* s odřenýma ušima. ()

Malarkey

Pamatuju si, když byl Paul Potts čerstvou senzací na youtubu. No a aby toho nebylo málo, senzací nebylo jenom video, ale i jeho příběh. Nedivím se tedy, že Angláni hnedka rozjeli scénáristické orgie a natočili si o něm životopisný film. Každý zajímavý příběh si totiž zaslouží odvyprávět. No a pokud máte rádi uličky maloměsta (v tomto případě ve Walesu) a anglický humor, tak počítejte s tím, že Životní šance je přesně pro Vás. ()

• Vo filme nechýba Simon Cowell, porotca a autor celosvetovo úspešnej talentovej šou. (kacer4)
  • Role Julie Ann Cooper (Alexandra Roach) byla nabídnuta zpěvačce Katy Perry. (Dr Lizal)