Životní šance

• slovenský

Životná šanca

Životopisný / Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie, 2013, 103 min

Ďalší z rady pozitívne ladených filmov o chlapíkovi, čo sa nevzdal a trpezlivo si išiel za svojim cieľom. Nemám rád podobné súťaže ale snímok bol zaujímavo dramaticky spracovaný, natočený a zahraný. A hlavne pri konci som mal dobrý pocit a lepšiu náladičku. Preto mierny nadpriemer. 70/100(19.1.2015)

Co naplat, talentové soutěže jsou fenoménem našich dnů a nedalo se než čekat, kdy jeden z těch téměř pohádkových scénářů přistane na plátně... a jelikož mám slabost pro dobrácké tlouštíky, chronické smolaře a syny vysmívané vlastními otci (ehm, ve filmu, do pošty mi nepište ;-)), a taky jsem osoba přející úspěch všem, kdo si ho zaslouží, neměla jsem s Paulovým příběhem problém, zejména, když se jeho zpěv postaral o nadprůměrnou frekvenci postavených chlupů na běžný filmový čas...(7.4.2014)

Já jsem nikdy tyhle pošahaný soutěže superstar a další podobný nesledoval, protože to je jen vynášení průměrnosti do nebes. Ale na příběh vymívaného a šikanovaného chlapíka, kterej na této soutěži nakopal prdel celýmu světu jsem byl hodně zvědavý. A víte co - bavil jsem se. Ztrémovaný dobrák nikdy moc velké štěstí neměl, všichni mu to dávali sežrat (včetně tatíka), ale pak se do toho jednou pořádně opřel a během minuty se mu změnil život. James Corden v hlavní roli předvádí supr výkon (takovej ten správně sympatickej blbeček, kterýmu držíte palce), stejně tak Alexandra Roachová; navíc to mezi nimi správně jiskří. Na zmíněnou soutěž dojde až v samém závěru filmu, ale David Frankel dal filmu patřičnej šmrnc, aniž by z toho udělal kýčovitou limonádu pro seniory - tudíž jsem neměl ani na chvíli pocit, že bych se nudil. Spokojenost.(11.12.2016)

Pro mě jsou talentové soutěže (především v Čechách) jen zábavnou fraškou, ve které najde opravdové uplatnění a slávu jen málokdo. Sláva je totiž obzvlášt vrtkavá dáma. Pro někoho je to ale životní šance, jaké se ujal i Paul Potts, hlavní hrdina tohoto - dosti filmově přikrášleného! - počinu. Aneb jeden z dalších mnoha příběhů někoho, kdo si přes všechny nesnáze splnil sen. Opera se mi nelíbila, nelíbí a líbit nikde nebude - talent Pottsyho se mi nezdá až tak fantastický a řekla bych, že dost možná za jeho výhrou stojí diváci, kteří si rádi utrousí slzičku nad dojemným příběhem outsidera. Ale já tomu vůbec nerozumím, takže to tak vůbec být nemusí. Navíc jsem o Paulovi nikdy v životě neslyšela! Každopádně film je příjemný, ukazuje, že i taková pitomost jako Superstár někomu může změnit život. Co se mi ale absolutně nelíbilo bylo propojení autentických záběrů z Talentu a natočených scén - bylo hrozně moc poznat, že to k sobě nepatří. Navíc příběh nešel tolik do hloubky, o nádoru padla jedna věta a dál nic (??). Ale ty krásné Benátky a sympatičtí James Corden a Mackenzie Crook přilepšují celkovému dojmu, takže dávám 4* s odřenýma ušima.(13.3.2014)

Mám možnosť sa pozerať nielen na pekný príbeh, ale aj na precíznosť britských hercov. Potešila ma pani, slečna Potts, ktorá mala nevídane pekný prízvuk. Do role Paula vybrali skvelého herca, ktorému talent rozhodne nechýba a taktiež ako-taká podobnosť s reálnym Paulom. Mala som pocit, možno len pocit, že vo filme boli použité útržky z reálneho "Británia má talent", a vlastne na ten koniec som sa tešila najviac. Vôbec nebola chyba to, že dopredu viem, ako príbeh skončí. Chcela som vidieť ako zakomponujú tú časť s vystúpením. Nezávidím mu jeho smolný život, ale aspoň máme z toho pekný film.(2.6.2016)

• - Role Julie Ann Cooper (Alexandra Roach) byla nabídnuta zpěvačce Katy Perry. (Dr Lizal)

• - Interpretom spievaných pasáží je samotný Paul Potts. (kacer4)

• - Taylor Swift naspievala k filmu pesničku "Sweeter than fiction". (Dan5usqa)