Životní šance

• slovenský

Životná šanca

Životopisný / Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie, 2013, 103 min

Talentový soutěže jsou zlo, který vystřeluje do světa tuny (ne)celebrit, jejichž ksichty otravujou život i lidem, kteří tyhle šarády nesledujou. Je mi jedno, že je One Chance natočený podle skutečný události, protože splňuje všechno, co člověk čeká od americkýho cajdáku na téma "Jak outsider ke štěstí přišel.". Je to kýč jako prase o velikosti slona. Tak proč se mi to kua docela líbilo? 60%(8.4.2014)

Asi jako každý člověk v našem státě jsem sledovala podobné talentové soutěže - a ti kdo říkají, že ne, tak lžou. Je neuvěřitelné jak něco tak komerčního a místy i vcelku nelidského, může někomu dát velkou naději překonat životní překážky a stát se konečně něčím, o čem celý život snili. Jsou případy, u kterých je sláva pomíjivá a těch, kteří skutečně do dnes po několika letech od výhry v soutěži zpívají a produkují stále nová díla. Jako šafránu je ovšem těch, kteří se při podobném úspěchu nezbláznili a nestali se jinými lidmi, ale zůstali stejní - možná trošku šťastnější. Na tomto filmu se mi líbí ohromný příběh naprosto obyčejného kluka, který byl celý život ponižován a šikanován a snil si svůj sen. Naprosto rozumím určité posedlosti či vášni k hudbě, kterou sdílím podobnou (i když teď už ne tak aktivní) a zároveň si sním občas svůj sen skrz filmy. Tento film není bez chyby, ale napočítala bych jich na prstech jedné ruky opravdu málo ( i když na plné hodnocení to u mě bohužel nevyhrál).(12.3.2014)

Mám možnosť sa pozerať nielen na pekný príbeh, ale aj na precíznosť britských hercov. Potešila ma pani, slečna Potts, ktorá mala nevídane pekný prízvuk. Do role Paula vybrali skvelého herca, ktorému talent rozhodne nechýba a taktiež ako-taká podobnosť s reálnym Paulom. Mala som pocit, možno len pocit, že vo filme boli použité útržky z reálneho "Británia má talent", a vlastne na ten koniec som sa tešila najviac. Vôbec nebola chyba to, že dopredu viem, ako príbeh skončí. Chcela som vidieť ako zakomponujú tú časť s vystúpením. Nezávidím mu jeho smolný život, ale aspoň máme z toho pekný film.(2.6.2016)

Ač jsem dobrou polovinu tohoto zdlouhavého filmu vrtěl hlavou nad rozkouskovaností scénáře a prázností jednotlivých zápletek, dokonce se i popadal za hlavu když přišla řeč na talentovou show, samotné příhody ze života smolaře Pottsyho na tom byly podstatně lépe. Ale teprve když mi docvaklo, že se jedná o příběh založený na skutečných událostech, pro mě zpětně začal dávat film smysl i jako celek. Dokonce jsem díky němu dokázal ocenit i ty šíleně silné hlasy zdejších zpěváků. Naopak na mém názoru na talentové soutěže ani jejich účastníky se ani pomocí toho operního talentu nepodařilo změnit zhola nic a sám bych raději viděl střízlivější a "reálnější" závěr, kde by se z libovolného fikčního hrdiny nutně nestala prvotřídní hvězda.(19.3.2014)

Pamatujete na toho tlustoprda Paula Pottse, co asi před 7 lety vytřel všem zrak a tímhle https://www.youtube.com/watch?v=1k08yxu57NA videem si získal srdce stamilionů lidí u obrazovek a youtube? Jak já to tenkrát žral a viděl to snad stokrát! Film je hodně nečekaně fajn komediální a když říkám komediální, tak tím nemyslím žádnou ucajdanou žívotopisnou dojímavou uchcanost, ale fakt ryzí komedii u který jsem se nasmál větší měrou než malou. Hodně to hraje na takovou notu jako geniální Cemetery Junction. Hodně mne bavil Colm Meaney, ten chlap je prostě bůh. :-) Pokud někoho odrazuje Superstar a podobný sračičkovinky, tak se to řeší asi v posledních 10 minutách a v klidu to tam ani nemuselo být, abych si film užil. Bylo to hodně hodně fajn. 7/10(20.5.2014)

• - Interpretom spievaných pasáží je samotný Paul Potts. (kacer4)

• - Filmovalo sa na autentických miestach vo waleskom Port Talbote, v Londýne či v talianskych Benátkach. (MikaelSVK)

• - Taylor Swift naspievala k filmu pesničku "Sweeter than fiction". (Dan5usqa)