Životní šance

One Chance

Životná šanca

Životopisný / Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie / USA, 2013, 103 min

Příjemný film, který nemá kdovíjaké ambice a ani nepůsobí jako něco, co by se striktně drželo reálného příběhu, ale je to prostě... příjemný film. Jakkoli cynicky na ně mohu pohlížet, talentovým soutěžím se musí nechat jedno - dají možnost odstartovat kariéru i lidem, kteří by jinak nedostali šanci. Čtvrtá hvězda za reálného Paula, který nás před lety poslal svým nečekaným výkonem do kolen.(16.4.2021)

Natočit to amíci, tak nevím jestli by to dopadlo takhle dobře. Příběh podle skutečné události, který nám je podán opravdu parádně a hlavně uvěřitelně. Sympatické herecké obsazení, pár velice vtipných a dojemných scén z tohoto filmu dělají nezapomenutelný zážitek. 9/10 (19.5.2014)

Mohla by to být hezká romantická pohádka nebo zajímavé drama o boji s ranami osudu, ale je to skutečný příběh outsidera s mnoha "handicapy" (vynikající James Corden, zpěv přímo Paul Potts), který neúnavně bojuje za svůj sen stát se operním zpěvákem. Díky ranám osudu dostává neustále "přes hubu", ale cestu za svým snem nevzdává i díky svým nejbližším (velmi zajímavá a sympatická Alexandra Roach - doufám, že "pivní" scénu nemusela při natáčení opakovat 15x :-). Film nejenom o tom, že naděje umírá poslední, a že stojí za to stále bojovat o svůj sen. I když v tomto případě byla ta cesta za úspěchem zatraceně křivolaká a trvala více než 20 let, nakonec byl "osud" i film tentokráte spravedlivý, což samozřejmě v životě obecně nefunguje. Většina "bojujících s osudem" stejně nakonec nevyhrává, ale jde i o to ty své sny mít a boj s nepřízněmi osudu jen tak nevzdávat a přesto se snažit věřit a bojovat dál. V tomto případě to ale nakonec zafungovalo, a i o tom je tento "životopisný" film, kde "potenciální fantazii scénáristů" samotný životní příběh zcela zastínil. P.S. A to nejsem žádný fanoušek těch všemožných talentových a bůhvíjakých "rychlokvaškových" soutěží ...(20.9.2017)

Jeden z nejlepších anglických filmů poslední doby! Nejsem zrovna fanda Talentů, SuperStar apod., tak jsem se trošku dopředu obávala, ale naštěstí se v tom moc nebabrali a zmínili to jen na konci filmu a to ještě z rychlíku.. Jinak se jedná o příběh nevzhledného tlouštíka, který je soustavně celý život šikanován spolužáky a zesměšňován otcem.. Čím menší je jeho sebevědomí, tím větší má hlasový rozsah.. Naštěstí má kolem sebe lidi, kteří ho dokáží podržet a i přes nepřízeň osudu se nakonec dobere svého vysněného cíl = zpívat operu ;-) Doják jak bejk, co vám budu povídat :-D Herci skvěle přirození, lokace výtečné, scénář napsán životem a režie více než koukatelná.. Jako třešnička na dortu skvěle obsazen "pirát" Mackenzie Crook ;-) Je vidět, že tenhle filmeček měl na VB hodně tučného sponzora ;-) Vřele doporučuji všem, kteří mají rádi pohádku o Popelce a vydrží úryvky operních písní (velmi únosná hladina) ;-) Ps: S dabingem si to neumím představit, tak snad zůstat u originálu a nepokoušet osud ;-)(29.5.2014)

A když se kronika dovleče k dotyčné šanci, divák zjistí, že vlastně všechno už někde viděl, neřkuli věděl předem. Na rozdíl od originální síly Billyho Elliota, jenž se ke svému snu doslova i filmařsky protančil, poskytuje Životní šance pouze souhrn pozitivních pravd o talentu, vůli, víře. A zpěv, samozřejmě.Na jednu stranu potěší, že nejde o běžnou popovou superstar, zvláště na italské půdě zní opera sladce samozřejmě. Na druhé straně se však znovu vnucuje otázka, proč se vítězové tolik bojí smíchu, sebeironie, trochy přirozené špíny, která by polidštila jejich svatý charakter trpělivých otloukánků. Přinejmenším filmu by to prospělo.(23.6.2020)

• - Vo filme nechýba Simon Cowell, porotca a autor celosvetovo úspešnej talentovej šou. (kacer4)

• - Filmovalo sa na autentických miestach vo waleskom Port Talbote, v Londýne či v talianskych Benátkach. (MikaelSVK)

• - Role Julie Ann Cooper (Alexandra Roach) byla nabídnuta zpěvačce Katy Perry. (Dr Lizal)