VOD (1)

Příběh, který poslal celý svět do kolen a dal naději všem, kterým život rozdal jen nízké karty. V historicky první sérii televizní show „Británie hledá talent" předstoupil před krutou porotu a nepřátelské obecenstvo Paul Potts. Nevzhledný, jako exot ohlásil, že zazpívá operní árii a ve svých čtyřiceti letech sklidil to, co doposud od života – výsměch a kopance. Naposledy. Paul Potts začal zpívat árii z Pucciniho opery Turandot a jeho život se v té vteřině navždy změnil. Za pár okamžiků mu uslzená porota ležela u nohou a diváci nadšeně aplaudovali. Soutěž nakonec oproti všem předpokladům a sázkovým kurzům vyhrál, jeho operní vystoupení shlédlo na YouTube 120 milionů lidí, operní album, které následně vydal, se stalo nejprodávanější deskou v několika zemích světa. A na začátku byl jen drzý tlusťoch, který chtěl veřejně zpívat operu. (Bontonfilm)

Trailer 1

kleopatra

Film to je prostinkej, ale svěží a dojemnej, nicméně tohle by si měl člověk občas pustit, když například klesá na mysli. Jednak je to nádherná hudba a druhak prostě nic není nemožný, když si čistá duše jde za svým snem. Paulovi už bylo skoro čtyřicet a už nevěřil, ale přišlo mu to nakonec naproti. Byl s manželkou v dluzích, šel z jedný šlamastyky do druhý a v podstatě neměl co ztratit, takže dojel v kvádru jak od armády spásy, medvídek s příšernýma zubama, dal Nessun Dorma tak, že se všichni posadili na zadek a zrodila se hvězda. Za touhu Paula Pottse zpívat ... 4*. ()

Dont

Několik vtipných momentů, sympatická „ošklivka“ Alexandra Roach a dle očekávání především díky slavným operním áriím dobrá hudba, jinak na můj vkus moc nasládlý a účelově podaný příběh operní komety Paula Pottse. Divím se, že film stále zůstává v červených číslech, je to takový typicky tuctový snímek, který si podle mě zaslouží maximálně 65%. ()

Aljak

Životopisné filmy sú skvelé, len vždy ma zamrzí, keď tam nasilu pridávajú kopu vymyslených situácií, aby príbeh pôsobil viac dramaticky a zaujímavo. Ale aspoň, že tá kostra zostala taká ako má byť - teda až na to zbytočné preháňanie a prílišnú hyperbolizáciu. Životný príbeh Paula Pottsa okrajovo pozná asi každý, ale až po pozretí filmu som si prečítal o jeho živote viacej, aby som to vedel objektívne porovnať - pretože ten filmový príbeh sa mi zdal až moc neuveriteľný. Takže odhliadnuc od toho prekrúcania skutočností treba uznať, že film stál za to a pôsobil všestranne ako romantická komédia, dráma a miestami to išlo až do sfér muzikálu. No a Alexandra Roach, ktorá hrala Julz, mi prišla nesmierne sympatická - taká milá ozdoba celého filmu. ()

ivishka

Asi jako každý člověk v našem státě jsem sledovala podobné talentové soutěže - a ti kdo říkají, že ne, tak lžou. Je neuvěřitelné jak něco tak komerčního a místy i vcelku nelidského, může někomu dát velkou naději překonat životní překážky a stát se konečně něčím, o čem celý život snili. Jsou případy, u kterých je sláva pomíjivá a těch, kteří skutečně do dnes po několika letech od výhry v soutěži zpívají a produkují stále nová díla. Jako šafránu je ovšem těch, kteří se při podobném úspěchu nezbláznili a nestali se jinými lidmi, ale zůstali stejní - možná trošku šťastnější. Na tomto filmu se mi líbí ohromný příběh naprosto obyčejného kluka, který byl celý život ponižován a šikanován a snil si svůj sen. Naprosto rozumím určité posedlosti či vášni k hudbě, kterou sdílím podobnou (i když teď už ne tak aktivní) a zároveň si sním občas svůj sen skrz filmy. Tento film není bez chyby, ale napočítala bych jich na prstech jedné ruky opravdu málo ( i když na plné hodnocení to u mě bohužel nevyhrál). ()

gegina31

Začátek byl parádní - svižnej, vtipnej. Líbilo se mi, že to začalo jeho dětstvím. Potom se to chvílemi táhlo. Například svatební noc Paula bych úplně vynechala. A trošinku mi vadí, že ze samotné soutěže tam byl jen takový malinký střípek. Klidně ten film mohli natáhnout ( u životopisných filmů to není nic neobvyklého) a dát tam celý průběh soutěže. Myslím, že to by mohlo být taky zajímavý. ()

• Vo filme nechýba Simon Cowell, porotca a autor celosvetovo úspešnej talentovej šou. (kacer4)
  • Role Julie Ann Cooper (Alexandra Roach) byla nabídnuta zpěvačce Katy Perry. (Dr Lizal)
  • V scéne, v ktorej Paul spieva v britskej talentovej šou Britain's Got Talent (2007), vidíme skutočné zábery poroty a divákov. Pomocou niektorých šikovných úprav bol iba Paul Potts na javisku nahradený Jamesom Cordenom. (Laslo)

Související novinky

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (více)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (více)