Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Madsbender
  ****

  Hutná kriminálka klasického strihu zo starej školy, ktorá je stále prekvapivo životaschopná a, vzhľadom na súčasnú žánrovú produkciu, aj moderná. Tradičný zločin a kriminalita sa tu prepletajú s korupciou a sú stavané na jednu rovinu. Ventura aj hudba ako vždy výborní. Solídny nadpriemer, ktorý sa na nič nehrá a spokojne si plynie do perfektného finále. 80%(2.8.2014)

 • tahit
  ****

  Politické pozadí má reálnost postav i děje. Je to příběh, který se může stát kdekoli na světě, tu víc, tu míň. Hlavním atributem tohoto filmu je, že má schopnost převyprávět politické hnusné mravy filmovou řečí tak, že to má gradaci a nechybí napětí. Navíc tu je ta jistota, že si můžete dopřát herecký nášup v podobě vynikajících herců Lino Ventury a Patricka Dewaere, na kterých si lze jenom smlsnout. Hm, komisař Verjeat je věru zcela jistě velký sympaťák, ale měl opravdu těžkou konkurenci v inspektorovi Lefevre. Film má neočekávaný konec a precizní atmosféru.(19.6.2011)

 • sud
  *****

  Spisovatel Raf Vallet je znám jako autor krimipříběhů o zločinech, mající kořeny v politickém podhoubí (dále např. "Smrt darebáka", "Policejní inspektorka"). Zde vidíme marný boj komisaře Verjeata se zločincem, obrněným politickou mocí. Lino Ventura se pro takovéto role narodil a jeho drsňákovi s dobrým srdcem prostě musíte fandit. A Patrick Dewaere jako jeho mladý kolega rovněž není vůbec k zahození. Vynikající kriminálka s (bohužel) nadčasovým tématem a skvělým závěrem. 96%.(23.12.2009)

 • Snorlax
  *****

  Odhodlaný Verjeat s nadšeným Lefévrem proti slizké svini Lardatovi. Lanoux výjimečně v roli grázla a sedne mu tak, že by mu člověk nejraději hned jednu vrazil do toho toporného americko-televizního úsměvu. Ústřední trio nemá chybu, celý film nemá chybu, vlastně má, že takové snímky už se setsakra dlouho netočí. Jo, to bývaly doby, kdy filmy dokázaly nejen pobavit, ale donutit diváka i k zamyšlení. Dnešní kinematografie pohříchu zapomíná na obé. Čest výjimkám.(26.4.2011)

 • LiVentura
  *****

  Skvělé krimi s politickým pozadím. "Kde je politika, tam musí být i průser", jak řekl klasik, toto se zde potvrzuje a rázem máme příběh o násilníkovi, který neváhá vraždit pro svého šéfa a na druhé straně zkušeného policejního vyšetřovatele, výborný Lino nezklame a je to jeden z jeho vrcholů herecké kariéry, tento film by určitě měl shlédnout milovník francouzské kinematografie sedmdesátých let. Krutá realita, politické pozadí kryjící samotného vraha a odhodlaný komisař... PS: Ovšem pro "fajnšmekry" je kniha lepší.. pořiďte si a začtěte, já to měl jedním dechem za tři dny.. :-)(13.12.2006)

 • - Film byl inspirován skutečnou událostí, která se stala v roce 1971 v Puteaux (Ile-de-France, Francie). (Snorlax)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace