Předvolební boj o první místo na radnici jednoho francouzského města vyústil ve tragédii, když zastánci současného starosty napadli aktivisty z tábora protikandidáta. Vůdce násilníků Portor jednoho z nich ubil k smrti, zastřelil policistu, který chtěl zasáhnout, a uprchl z místa činu. Případ dostal na starost komisař Verjeat. Jeho snahu najít Portora cílevědomě kříží starosta, obává se totiž, že by ho zabiják po dopadení zkompromitoval. Politik má dlouhé prsty, podaří se mu dokonce dosáhnout Verjeatova přeložení. Policista se však nevzdává, před odjezdem do nového působiště chce ještě dopadnout vraha. Pokračuje tedy v pátrání, ačkoli se to jeho nadřízeným vůbec nelíbí... (oficiální text distributora)

kolacky

Ano, ano, ano. Ten závěr mě dostal už v kině v tom pětasedmdesátém. Lehký šok a vzápětí veliký potlesk... ! ()

carl.oesch

Ventura tradičně skvělý, dobře mu sekunduje Patrick Dewaere (škoda jeho předčasné smrti)ale jinak prostě nic. Klišé na klišé, ať už dějově nebo postavami (onen Venturův nástupce je pro mně hercem jediné role - kapitána sedmé roty...), zápletka laciná a nedotažená, prostě škoda. Takhle slabý film nenatočil třeba Belmondo nikdy a mně osobně dost nesympatický Delon taky ne, i když ten má těch podobně pozérských filmů taky pár. Ale zas ne tolik a v tak hlubokém poklesu. Jinak ona lacině vyšpekulovaná zápletka se starostou - podnikatelem a mafiánem může fascinovat jenom dnešní hlupáky, kteří s vytřeštěným výrazem všude vykřikují, jak je to tady dneska u nás třikrát horší. Za mýho ranýho mladí byla podobná veledíla s chutí prezentována socialistickou televizí a v kinech, protože (slovy klasika) nastavovala zrcadlo zahnívajícímu kapitalismu a ukazovala nám, v jakém ráji žijeme..... ()

Gortyna

Předtím jsem tenhle film viděl před 45 lety v kině. A už tehdy na mě zapůsobil tak, že jsem si včera vybavil spoustu detailů, např. nevrácený zapalovač, poslední Venturovu hlášku atd. Klasická francouzská kriminálka, kde kromě Delona, Belmonda a Braseurra hrál snad každý herec. A překousnu silně nepravděpodobnou zápletku s korupcí i spíše operetní postavu ředitele policie. Skvělý, napínavý a emotivní film! ()

brasek

Nostalgická spomienka na klasickú kriminálku. Na druhej strane však treba povedať, že ide o jednoduchý priamočiary príbeh bez nejakého hlbšieho významu, miestami nerozumiem čo sa vlastne stalo, ale finále sníku je geniálne. ()

PTuranyi

Kvalitná kriminálka zo starej francúzskej školy o kriminálnom pozadí politického boja. Tvrdého nekomformného komisára si tentokrát nezahral Alain Delon ale skvelý Lino Ventura, ktorému sekunduje Patrick Dewaere. Výborný scenár tak rozohráva dobrý príbeh samotára a nepotrebuje na to šťastný koniec. 75% ()

gizi

Jak již bylo řečeno, zlatá klasická krimi 70. let z Francie, to jsou filmy o řád lepší než dnešní velkovoloviny. Většinou film nemá hudební doprovod a hudba jen sem tam správně udeří. A úplný závěr nemá chybu. 80%, 28.1.2014. ()

Moraldo

Velmi pěkná krimi ze staré francouzské školy. O člověku, který si své cti váží a nechce jí dát na oltář soudobé společnosti. Film, který se rozjíždí pomalu a precizně, s překvapivým koncem. ()

Nobunaga

Mám rád oldschool (nejen)francouzské kriminálky. Ale tentokrát mi přišlo, že scénárista, režisér i samotný Lino jedou jenom na půl plynu a plácají se odnikud nikam. A to finále? Tak to bylo hodně slabý, i když jaký film, takový konec - a takové moje hodnocení. *** ()

Bragi66

Francouzská krimiklasika let osmdesátých se všemi dobovými duhy i neduhy. Neduhy bohužel převažují. Naivita děje i filmových prostředků, diletantské policejní postupy, logické chyby atd. Film jako celek přijmou asi jen příznivci kinematografie té doby a fanoušci Lino Ventury. Dneska už lze těžko uvěřit tomu, že i hodní policsté mohli vyšetřované fackovat, nosit kalhoty do zvonu a kouřit všude jako o Zlatou helmu. ()

charles3

Ventura ve své nejlepší formě, výborně mu také přihrávají Guiomar, Lanoux a Rich, jenom Dewaere mi tu přišel jaksi otravný. Škoda "atraktivnějšího" českého názvu, ostatně přesně stejně dopadl o 20 let později i výborný Mannův Heat. Od režiséra Graniera-Deferreho mám rád dřívější Kočky, Klec a především Heroin, po Souboji jsme u nás ještě mohli vidět jeho stejně zdařilé kriminálky Muž se stříbrnýma očima a Utonutí zakázáno. Autor hudby Sarde tentokrát lehce zklamal, ke svým zdařilejším filmům se tímto ani nepřiblížil. Jinak jsem ocenil sympatický konec-nekonec a původní kinodabing ze 70. let v režii Víta Olmera. Tuzemská kinopremiéra byla v dubnu 1979. ()

Kosir

Jo, tohle byly thrilery jaký maj bejt, jen se jim tak ještě neříkalo. Když chtěl polda zavolat, tak si musel zajít k budce, pokud ho snad neměl v autě, ale to byla stejně atrapa pro zvýšení prestiže režiséra. Když měl za padouchem zajít nebo zajet, tak měl na to vyměřený čas, stejně jako na jakýkoli úkon. Ne, jako Hopkins, kterej měhem 10 vteřin uvolní pouta, zabije dva poldy, jednomu z nich amputuje ksicht, přilepí si ho na svůj, ani jeden z osazenstva celýho okrsku si toho nevšimne a ještě ho šoupnou do sanitky, aby bylo o mrtvolu (zdravotníka) víc. Ono to vypadá úžasně, leč uvěří tomu jen ňouma a body se dávaj jen za efektní drzost scénáristy i celýho štábu. Ještě mám v záloze druhej biják stejnýho jména, a že ten má TOP procenta, tak jsem zvědavej na srovnání. ()

pajkir

Film jsem zkouknul ve svým Venturáckým období, kdy jsem dal během dvou měsíců asi dvacet jeho filmů a tenhle se mi líbil skoro nejvíc. Klasická francouzská kriminálka ze 70ejch let - akce, vtip, napětí a Lino. Navíc jsem díky tomuhle filmu objevil i Patricka Dewaerea...škoda ho. ()

Maskati

Neprekonatelny Lino, kterej snad byl v minulém životě policajt. Hraje velmi presvedcive, ale hlavne ty svoje policajtsky role dokazal polidštit, ale bez karikatury, na rozdil treba od Belmonda.Dobre mu sekunduje Páťa, a tak tvori bezva tandem. Jo toho je moc velka skoda, ze to zabalil tak brzy, byl to skvely herec. ()

Sejkorka

Klasická francouzská kriminálka s Lino Inventurou (jak jsme mu tehdy říkali) a se skvělým Patrickem Dewarem (který se bohužel dožil je 35 let, rozhodle se tak sám ...) K ději netřeba nic dodávat, Vzhledem k tomu, že Verjeat je v Montpeilleru, vlivný politik nejspíš nevyvázne ze spárů vraha a v nelítostném souboji utrpí Pyrrhovo vítězství policajt. ()

milos.bradik

Patrick Dewaere na mne vždycky působí jako komik a ten jeho knírek vypadal jako falešný, ovšem Lino Ventura a jeho civilní herectví, to je naprosto super podívaná. Člověk mu prostě musí fandit. Krásná byla i scéna s těmi Hare Krišna, jak je házel ze schodů. ()

hafak odpad!

Vypnuto po 20 minutách. Borec střílí z okna, nikdo se nekryje a čumilové v klidu koukají dál, prostě pohoda! ()

Tucne.prasa

Priemer. Jediné, čo sa mi páči je, že Ventura tu nepôsobí ako kus ľadu, ale videl som v jeho tvári konečne aj trocha ľudskosti. Ostatné je ako všetky vtedajšie kriminálky - fackovaní svedkovia, húkajúce antony, naháňačka po strechách, ale nad absenciou logiky sa netreba pozastatvovať. ()