Návrat blbýho a blbějšího

• USA Dumb and Dumber To (více)

Uběhlo přesně 20 let od chvíle, kdy jsme Lloyda s Harrym opustili, a změnilo se toho opravdu hodně – s výjimkou jejich tuposti. Když se Harry, který nutně potřebuje novou ledvinu, dozví, že kdesi, neznámo kde, žije jeho dcera, musí Lloyda probrat z „kómatu", ve kterém se nachází od chvíle, co ho Mary odmítla, a vydat se na cestu, aby svou dceru požádal o pomoc. Křížem krážem celou Amerikou v těch nejbizarnějších dopravních prostředcích je jejich cesta zavádí do ústavu pro duševně nemocné – kam nepochybně patří – i na setkání těch nejinteligentnějších lidí světa. Tedy – původně... (Falcon)

LuccinyFilmy

Hobita jsem už viděla, z Pohádkáře se mi již preventivně dělá špatně a nic jiného v kině na Vánoce nehráli. Nakonec mě překvapilo, že film nebyl až tak veliká blbost, jak jsem čekala, naopak se jim několik vtipů opravdu vydařilo. ()

Illy

Jo, mě se to líbilo. Sice už to není tak nařachané jak jednička, ale příjemně pobaví. U některých fórů jsem se fakt nasmál (smradlavé pivo) a celkově zase rád potkal Harryho a Lloyda. I když uznávám že čtvrtá hvězda je z nostalgie. ()

Jaroslaf

strašně slabý. nezasmál, ba ANI NEPOUSMÁL sem se snad ani jednou. ty dvě sou čistě jenom z nostalgie k prvnímu dílu. ()

kamil.i

Pokračovanie nezabudnuteľnej, pre niektorých až kultovej, hrubozrnnej komédie bratov Farrelyovcov je ozaj veľmi blbé... ale to sme vlastne všetci fanúšikovia Blbého a blbšieho chceli! Keď porovnám vtipy z oboch filmov, nový diel viac pritlačil na pílu, no na úrovni demencie sa až tak neposunul. S kamarátom sme sa po pozretí filmu zhodli, že je to chujovina, ale aj tak sme si dookola opakovali vtipy na ktorých sme sa celý čas rehotali- a presne o toto ide pri takomto druhu komédie. Takže rovnako ako pri jednotke dvihnem hodnotenie nad objektívnu úroveň :) ()

Standic1

Rozhodně se nevyrovná prvnímu dílu, ale na druhou stranu je to návrat se vší parádou. Už jen z nostalgie dávám 4 hvězdy, na pokračování jsem se těšil jako malej. Díky bohu, že se jedná o důstojné pokračování. Další odpad ve stylu Blbý a blbější: Jak Harry potkal Loyda už bych nestrávil. ()

Heero

Od filmu jsem neměl příliš velká očekávání, Jim Carrey a Jeff Daniels po dvaceti letech sliboval spíše velký průšvih, tak jak to bývá u pokusů znovu oživit první (povedený) díl, avšak má očekávání se naštěstí nenaplnila a u filmu jsem se skutečně mnohokrát zasmál. Jim a Jeff se nejen v roli, ale řekl bych i skutečně vrátili o dvacet let zpět. Humor stylem povedeně kopíruje první díl, což je dle mého názoru dobře, a proto se mi pokračování blbýho a blbějšího líbilo, stejně jako díl první. ()

spoonman

Všichni jsme se změnili - mně už není 15 a Carreymu s Danielsem 30-40, je jim totiž 50-60. Není to jen to, film má podle mě objektivně slabý scénář a jenom pár gagů co stojí za zmínku (čili je samozřejmě zmiňovat nebudu). Po první půlhodině mi bylo stydno - pak se to ale nějak zlomilo, asi jsem to vzal na milost, nebo zafungovala nostalgie a dokoukal jsem to s blazeovaným úsměvem (ve skutečnosti jsou to totiž 3,5 hvězdy, ale rozhodně bych to nedoporučil někomu, kdo si do dneška nemyslí, že do Rakouska se dá jet na klokany) ()

warrenur

Carrey-ho som mal vzdy velmi rad. Zial tento kusok mi bolo skoro smutno. Cely film mi prisiel strojene a akosi bez nadsenia stvoreny. Jedine, co ma ako-tak sem-tam pobavilo boli grimasy "inteligentnej" dcerky. Ako celok strasne slaby film a pre mna obrovske sklamanie. Ked bol Jim este zacinajucim stand-up komikom a i neskor vo filmoch o zvieracom detektivovi, ci maske plnych gagov, bol perfektny. Toto je proste az nedostojne. Mali sa na to radsej vykaslat. Jednohviezdie vyjadruje moje sklamanie a rozcarovanie. ()

dragoliz

Oproti prvému dielu predsa len o niečo slabšie, ale aj tak výborné. Škoda pomerne nevyvážených gagov, kedy niektoré sú fakt vydarené, no pár ich bolo ozaj trápnych. Celkom ma prekvapila dejová linka, ktorá bola vcelku premakaná, čakal som teda vyložene nejakú hlúposť. Ako tak pozerám na komentáre, niekto sa možno nedokáže preniesť cez to, že spolu s originálom Dumb and Dumber rovnako zostarli aj Jim Carrey a Jeff Daniels. Ale títo borci sú stále vo forme a fakt si myslím, že toto je plnohodnotné (a nie ako niektorí píšu "zbytočné") pokračovanie komediálnej klasiky. A čo je dôležité, ozaj ma potešilo, ako bol celý film previazaný s jednotkou rôznymi odkazmi. Za zmienku tiež stojí super hudba. 75% :) ()

dawe787

Možná přeháním s pětihvězdičkovým hodnocením, ale kolik takových komedií za rok člověk vidí? téměř nic v poslední době, takže super podívaná, která mě nenechala ani pár minut bez smíchu, jedna dávka kvalitního humoru za druhou.... ()

ASSBURGER

Po pozrení prvej časti som sa nemohol prestať smiať bola proste kurevsky perfektná. Čakal som že dvojka bude o trochu lepšia ale nie robím si srandu bola tiež naozaj perfektná aj ked som jej dal len tri hviezdičky ale bola proste perfektná a hlavne vtipná podla mňa čo som videl to bola asi najlepšia komédia roku 2014 ktorú som videl samozrejme že mala silných konkurentov ako napríklad Interview. Neighbors...... Ale ja som si za najlepšiu vybral práve tento film. Podme trochu dalej ako už mnoho z vás určite vie toto neskutočne perfektné komediálne pokračovanie Blbeho a blbšieho sa odohráva o dvadsať rokov po prvej časti ktorá nemala chybu. V tomto filme bolo podla mňa najlepšie to že Jilm Carrey (Lloyd Christmas ) a Jeff Daniels (Harry Dunne) sú spolu ako Terminátor s Rambom, takže vlastne sú neuveritelný a tak tiež aj kurva veľmi vtipný. No vážne tento film mám rád síce nie až tak aby som si ho pridal medzi svoje obľúbené a mám ho rád lebo je vtipný ako správna komédia má byť. A ešte by som chcel na záver povedať to prečo som tomu dal tri hviezdičky. Takže po prvé, Lebo výkon Jima Carreyho a Jeffa Danielsa bol k nezaplateniu. Po druhé za to že tam vystupovala veľmi pekná herečka Rachel Melvin ktorá sa mi na tomto filme neskutočne páčila. A na koniec po tretie to že sme na tento film čakali asi niečo okolo dvadsať rokov čo je kurva dlhá doba. No tak to by bolo všetko k tomuto filmu ale to sú len moje názory no ved predsa každý to vidí nejako inak no nemám pravdu. ()

Saur.us

Tak tohle ne. Vykrádání sama sebe tady má smysl pouze jako nostalgická připomínka klasiky z roku 1994 ale ani J. Carrey, ani J. Daniels a ani Farrelly bros. už nemají na to, zopakovat ty vtipy tak, jak to královky šlo v prvním díle. Neuvěřitelně slabý odvar, který mě nedokázal rozesmát. Nebo už jsem tak starej? ()

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (více)

Vrátí se Táta v sukni?

Vrátí se Táta v sukni?

18.04.2014

Ještě jsme ani neviděli Blbý a blbější 2 a už se začíná rýsovat další pokračování devadesátkové komediální klasiky. Tentokrát jde o one man show Robina Williamse Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, která… (více)