Fantozzi ve škole

• Česko Ja ne spík Ingliš aneb Fantozzi ve škole (více)

Bláznivá komedie o tom, jak je nelehké učit se cizí jazyk, ale jak je příjemné vrátit se prostřednictvím školy do dětských let. Pojišťovnu, ve které pracuje Sergio Colombo, převezme britská společnost, a on je nucen naučit se anglicky... Místo dovolené ho čeká letní jazykový kurz. (oficiální text distributora)

K.I.N.G.

Jedna z věcí, které jsem nikdy nechtěl vidět je Villaggio na dně. K českému názvu tohoto filmu je asi lepší se vůbec nevyjadřovat. ()

Derek

nechápem prečo išiel tento film do distribúcie pod hore uvedeným názvom, keď s fantozzim nemá nič spoločné, no nič veď na názve až tak nezáleží. o čo teda ide? o veľmi slabú komédiu s mnohými hluchými miestami a pasážami, ktorá si pozornosť určite nezaslúži, lebo ide o zbytočnú stratu času, ktorý by ste mohli radšej venovať charitatívnej činnosti. ()

balba

Je mu čtyřicet , pracuje v pojišťovně a ani ve snu by ho nenapadlo , že bude někdy muset strávit prázdniny ve školních lavicích.Jeho podnik , ale převzala anglická společnost a on musí do jazykového kurzu.Škoda jen , že film nesrší vtipem jako Pan účetní. ()

Martin741

Paolo Villaggio sa definitivne tymito komediami zapisal do vseobecneho rozhladu rovnako ako dvojka Bud Spencer/Terence Hill svojimi filmami ako Suda a Licha. kto sa venuje filmu a vseobecnemu rozhladu, nesmie opomenut Huga Fantozziho a Villaggia. Sranda, ze uz tu chybal Gigi Reder. 69 % ()

tomtomtoma

Komedie, ale spíše zábavný film pro děti o popleteném dospělém, kterému se na sklonku aktivní éry radikálně proměňuje život a jeho kvalita. Šéf provinční ligurské pobočky pojišťovny Sergio Colombo (Paolo Villaggio ve své typické poloze) je okolností donucen na stará kolena, v rámci udržení si pracovního místa, podstoupit jazykový kurz v Oxfordu. Obklopen dětmi dělá pokroky po stránce jazykové, ale i po stránce života, kdy přestává být pouze poslušným pejskem své manželky a dcery. Z dalších rolí: prostitutka Patrizia (Paola Quattrini), u které Colombo opět nabývá své mužství, a přísní manželé Frederick (Ian Price) a Linda (Carolyn Pickles), vedoucí jazykového kurzu pro děti a Colomba. Zábavně jednoduché, jako stvořené pro dětského diváka. ()

Juto

Paolo Villaggio je výborný komik, ale tento film je ako na hojdačke, raz má výborné vtipy a niektoré zas tak nefungujú. 5/10 ()

fantoci

Celkem špatná komedie, v hlavní roli je dědula, který tak trochu zaspal dobu a jeho vtipy či příhody mi už tak vtipné nepřijdou... ()

farmnf

Není to tak pitomé jako Fantozi v ráji, je to určitá i kritika amerikanizace všech kultur v Evropě, ale blbost dobrá tak pro děti. ()

mirec88

Taká príjemná, veselá a nenáročná talianska takmerfantozziovka s veľmi pozitívnym a láskavým príbehom. Nič viac a nič menej. ()

Trolejbus

Tomu člověku co vymyslel čeký název Fantozzi ..... bych dal hned facku, nevím co do toho plete pana účetního, jinak průměr.... ()

wosho

Ach. Tak toto bylo dost ubohé a chatrné. Komedie bez humoru, která spíše diváka znalého starší tvorby naštve. Gagy okopírované posté přes kopírak. Upocenost z filmu přímo bije do očí!! ()

Paity

I kdyby byl Fantozzi na Marsu, stejně to nepomůže a tuhle pitomost bohužel za svůj život ještě pár let uvidím. ()

inyan

Klasické pitvoření a obscéní gesta Paola Vilaggia, pár vtípků tam bylo, ale podruhé už si to asi nepustím, i tak jsem to musel dát na dvakrát. Řekl bych, že je to stylem humoru spíše film pro děti ... ()

Vesecký

Slabé, velmi slabé. Čekal jsem něco na způsob pana Kaplana, v podstatě jsme se skoro vůbec k výuce angličtiny nedostali. A přitom jsem si myslel, že ten film bude trochu o mně, který jsem absolutně levý na cizí jazyky. Začalo to dobře, vtipné narážky na to, jak se do globalizované společnosti vtírá tento mně tak nesympatický jazyk. Ale pak to byl málem film pro děti, nebýt tak lechtivých scén. Ano, dnešní mládež je zcela jiná, než jsme byli my... Jinak to nemělo ani hlavu ani patu, spíš slepenec gagů, občas i vtipných, bez nápadu. Jednu hvězdičku přidávám za pěknou narážku na gaye. Dnes už si filmaři dělají spíš legraci z heterosexuálů... Jak pravím, velké zklamání. ()

DannyBoon

Film za trest. K nepřečkání. Odbyto a dobito. V 65. minutě jsou dokonce vidět dva chlapi ze štábu, jak po prsa ve vodě roztlačujou lodičku s klukama... ()

Olík

Problémem Paola Villaggia je, že ať už jde o nebohého Fantozziho, Paola z Bláznivé komedie nebo právě „nespíkujícího“ Sergia Colomba (ano správně, Villaggiův hrdina není jeho nejpopulárnější účetní, jak se nám snaží vnutit některé české překlady), vždycky z toho vypadne ta samá postava. I když vzhledem k přibývajícím Paolovým křížkům se tato italská lekce anglického jazyka mírní ve ztřeštěnostech, čímž se stává dospělejší a z počátku bláznivého příběhu šedesátiletého pojišťováku na výukovém táboře pro náctileté se tak stává neškodné letní dobrodružství „přestárlého“ kluka. ()

Stíba

Jako by těch Fantozziho filmů nebylo samo o sobě až až. Česká produkce ale došla ještě dál a musela si přihřát polívčičku, konkrétně vzít náhodný Villaggio film, kterémo do českého názvu vložila jméno pana účetního pro nalákání stáda. Inu chytil jsem se taky a byť mi bylo hned v úvodu jasné, že tady se s panem účetním ani jeho typickými taškařicemi nepotkáme, nakonec jsem film horko těžko dokoukal. I když je fakt, že od druhé poloviny jsem se filmem víceméně proklikal - nebylo totiž o co stát. ()