Charles a jeho matka Tanya sa prisťahovali do malého amerického mestečka. Na prvý pohľad sú to sympatickí a uhladení ľudia, no v sktočnosti sú krvilačnými nodobými upírmi, takzvanými "sleepwalkers", ktorí životnú energiu zberajú vysávaním mladých dievčat. Sexuálne sú nezávislí. Teda na okolí. Ked totiž súložia, tak výhradne spolu. Najnovšie vyhliadnutou Charlesovou obeťou je jeho univerzitná spolužiačka, mladá, krásna Tanya. Rande môže začať... (POMO)

Haymar

Nějak mě to vůbec nevzalo, navíc množství nudy zde bylo větší než malé (a to platí především o předloze). Kinga mám sice rád, ale občas se i mistr tesař utne... Jinak scéna s neviditelným autem mě fakt dostala! ()

Shogin

Jedna hvězda za nádhernou Mädchen Amick a zejména scénu, kdy tancuje v kině. Pak cameo Stephena Kinga, ústřední gramofonová skladba a určitě za zmínku stojí i Alice Krige. Toť vše. Zezačátku nadějné náznaky, ale už první vražda je natolik špatně udělaná a směšná (v tom špatném slova smyslu, kdy vás to svou béčkovostí otravuje), že je veškerá atmosféra pryč. Od scény na hřbitově pak už není vůbec, o co stát. Pod taktovkou někoho režijně schopnějšího možná. Mick Garris přece jen natočil i přijatelné snímky, ale tohle je rozhodně jeho nejhorší. Každopádně jako Kingova povídka to je nepochybně výborné, škoda že ji nevydal. ()

rsimonyi

Tak mě se tento horůrek líbil, kočičí upíři co nesnášejí kočky - mohli by natočit další film, kde by trochu poodhalili jejich původ a celou mytologii. Za pozornost také stojí hudba od ENYA, která byla již několikrát použita jako podklad pro velké hity populární hudby. ()

JohnFarst

Dlho som sa rozhodoval čo tomuto filmu dať. Nakoniec som sa priklonil k trom hviezdičkám lebo prečo nakoniec nie. Je to príjemný oldschoolový hororík, ktorý sa na nič nehrá a aj keď na svoju dobu je už celkom zastaralý so smiešnymi trikmi má to svoje osobné kúzlo. Znova to nie je horor pri ktorom by sme si hrýzli nehty od strachu ale pár scén je príjemne mrazivých a pri ostatných sa dá aspoň dobre pobaviť. Brian Krause sa do úlohy navonok uhladeného no v skutočnosti krvilačného ´upíra´ dokonale hodí a to isté sa dá povedať aj o Mädchen Amick v akejsi predchodcovskej úlohe úbohej dievčiny, ktorú si rodinka vyhliadla. Za úlohu nemá nič iné než sa tváriť naivne a usmiato a keď to nastane má začať kričať o pomoc a utekať. A to jej ide celkom obstojne. Krásne na tomto malom filme sú miniroly dnešného Hellboya Perlamana (jeho veľká scéna je jednou z najlepších a najzábavnejších zároveň), samotného Stephena Kinga, Tobeho Hoopera alebo Marka ´Luka´ Hamilla. Pre niekoho môže film nadobudnúť status kultu ale pre mňa to bola jednorazová oddychovka na dlhý letný večer. King má oveľa viac rozhodne lepších adaptácií. ()

Fuckmaker

Když jsem se večer, unavený po práci, usadil k televizi s naivní představou, že se u Kingova hororu budu bavit, ještě jsem netušil, že to bude taková kravina. Kravina plná koček, nelogických myšlenkových pochodů hlavních postav a atmosférou napínavou asi jako vyhlašování cen Zlatého slavíka za nejlepšího zpěváka. Jednu hvězdičku dávám za krásnou úvodní píseň a naštěstí krátký děj. ()

Venous666

Trochu menší paskvil nám z toho zevšel . Horror?? Spíše taková rodinná komedie a drama o tom jak chce syn nakrmit matku pannou. Takové formální béčko, kde raději mít v zásobě, že tam najdete pár scén které za něco stojí a pak už konec ()

Kolssteyn

Pokud se dá jedním slovem tento film vystihnout, jistě to bude slovo: blbý - A jelikož si tam zahrál sám "mistr" horroru, tak to nemůže okecávat, že nevěděl co s tím filmem dělali. ()

Heroine

Zase jenom další Kingovský horůrek. On má prostě nadání všechno zkazit, a i když se zdá nápad dobrý, vyklube se z toho příšerná blbost. Ron Perlman dobrý, ale zbytečně malá role. Jinak trochu protivný obsazení, a naprosto příšerný masky. Na 92. rok je to ostuda. ()

Ben Nevis

Je to spíš béčkový horor, který se zatoulal z 80. let, ale vysoké hodnocení dávám pro vtipnou linku a originální strašidla, které se bojí koček. King není ve filmově tvorbě tak zdatný jako na papíře (i když se snaží drbat do všeho), ale věřím, že se při psaní scénáře dobře pobavil. "Proč nechce akceptovat svou roli oběda?" ()

dannyyy

Na svou dobu to byl skvělý horor s podmanivou hudbou, ale i dnes baví. Tohle by si rozhodně zasloužilo nové zpracování. Kočičí armáda zachránců na tu dobu byla perfektně zahraná. ()

TheMraca

Takový pohodový horor na nedělní odpoledne. Asi si to zaslouží dvě hvezdy ale tu třetí dávám za využití koček jako hlavních hrdinů. 😉 ()

kubal18

Vcelku dobrý horror se slušnými triky. Čekal jsem strašnou volovinu i když jsem ke "kingovkám" přece jen přívětivější. ()

ifes

Sleepwalkers by byla dobrá kniha, určitě by patřila k těm lepším! Film celkem ušel, na diváka padá atmosféra hororu 70. let... a celkově je to koukatelné. Ps- píseň na začátku a na konci filmu je Enya - Boadicea. ()