Charles a jeho matka Tanya sa prisťahovali do malého amerického mestečka. Na prvý pohľad sú to sympatickí a uhladení ľudia, no v sktočnosti sú krvilačnými nodobými upírmi, takzvanými "sleepwalkers", ktorí životnú energiu zberajú vysávaním mladých dievčat. Sexuálne sú nezávislí. Teda na okolí. Ked totiž súložia, tak výhradne spolu. Najnovšie vyhliadnutou Charlesovou obeťou je jeho univerzitná spolužiačka, mladá, krásna Tanya. Rande môže začať... (POMO)

K.I.N.G.

Zpočátku to na mě působilo jako nenáročný TV film, potom se z toho vyklubal slušný horor s hustou atmosférou. Uvažuju, že si pořídím pro jistotu kočku:) 70%. ()

slunicko2

Úsměvný film o tom, jak nemá vypadat horor. 1) Inu...incestní vztah přitažlivého 23letého Briana Krause s matkou byl vzrušující a v prvních minutách jsem jisté napětí zaznamenal alespoň do doby, než se ujasnilo, o co jde. To se stalo neobvykle brzo a další hodina se pak zvrhla v jakousi asi nechtěnou parodii. 2) Milovník koček Stephen King je autorem scénáře, takže tentokrát je to čistě na něm. Jeho díla jsou obvykle horory a ne úsměvné bizarní úlety, takže teď nevím... 3) A nakonec jeden citát, který můžete upotřebit doma. Stop looking at me! Stop looking at me, you fucking cat! ()

BoredSeal

Sleepwalkers jsou po repríze po letech zábavné béčko svou rozkolísaností. King scénárista nám prezentuje zajímavou zápletku o štvancích - monstrech matce a synovi žijících v incestním vztahu, protože jsou pravděpodobně poslední svého druhu a tahle linie je i díky špičkovému nasazení představitelky matky chytlavá (které si hotový film tak úplně nezaslouží). Kdyby to napsal King jako povídku, jistě by věnoval pozornost tomu, jak si lidé snažící se dopadnout nestandardní rodinu užívají buranskou krutost (a tohle se tady objeví jen v minilinii, kde sadistický gay učitel zjistí pravdu o novém studentovi); ve filmu ale musí být hlavní hrdinka nebohá panna Tanya, která zakusí péči uprchlického páru - a to je problém. Tanya je nudná (podobně jako zbylé postavy - nudní venkovští policajti) a vývoj příběhu je pro tak suše napsanou a zahranou postavu nepravděpodobný. Film se nejdřív courá v líné letní atmosféře amerického venkova, aby přišel moment "maminka se postara" a vše se nečekaně zvrhlo ve fantasticky divoké finále, kde jsem... nefandil Tanye. Velké minus filmu kromě toho, že se nemůže z morálních důvodů věnovat nejzajímavějším postavám :-) je příšerná dobová snaha narvat postavám do úst nechutné množství nefungující hlášek - festival trapnosti začne při návštěvě hřbitova a musí v něm pokračovat i nebohá Alice Krige. Ta se svým výkonem určitě zapsala do síně kultovních padouchů a je dost škoda, že jí herecky z filmu nesahá nikdo ani po kolena. Pobavilo mě i cameo Stephena Kinga a Barkera. ()

Martin741

Meno rezuisera mi toho vela nehovori, ale ako sa predviedol v tomto slabuckom horore, asi to nebude ziadna velka slava. Atmosfera tu sice je, ale vsetko ostatne je ......minimalne rozpacite, ak nie rovno dementne ...... 5 % ()

cariada

Tohle na můj vkus nebylo nic moc. Charles se užívá se svou matkou, ta má hlad a není schopná si jít někoho ulovit. Chudák Tanya, které se Charles líbí, jenž když sním jde na rande na hřbitov měla by počítat ,že se to zvrhne. Pěkný jsou honičky s poldou a taky kočky dobře řádí. Ale jako celek je to dost strohé a bez většího nápadu a atmosféry. ()

Alfréda

Zatím jsem neviděla kvalitní filmovou adaptaci žádného z děl Stephena Kinga, ale celkem s chutí jsem Sleepwalkers skoukla a splácla tak hodinu a půl nudy u televize... ()

WolfR

Už vím proč byla taková Kingova povídka nezveřejněná. Je to špatné, hodně špatné. Nevýrazný děj, nulová atmosféra a nezajímavé postavy. A navíc, filmu určitě neprospělo, že se defakto celý odehrával ve dne, 1 hvězdy. ()

Nivenx

Skvělý námět a dobří herci, ale průměrná režie. Z tohoto filmu šlo vytřískat mnohem více, ale skvělý soundtrack od Enyy rozhodně stojí za to a ve filmu parádně seděl, jak ušitý na míru. Film na který by se rozhodně hodil remake, jelikož zpracování a masky by chtěli novější zpracování. Ale jinak spokojenost. 55% ()

Avathar

Vykastrovaná hororová rozprávka. Stephen King má zaujímavé nápady, len škoda, že svoj scenár zveril takému babrákovi ako je Mick Garris. Práve vďaka jeho réžii sa celý film mení na nechutný kŕč plný otrasných hereckých výkonov a nechcene vtipných scén, ktoré by zrejme podľa správnosti mali vyznieť napínavo. Nepekne nevýrazné béčko. ()

demented

V celku zábavná vecička o "upíroch", ktorí vysávajú životnú silu z nepoškvrnených panien ( to sa im teda nemôže stať, že by sa niekedy prejedli ). No zabával som sa celkom dobre, hoci to zrejme nebolo hlavným zámeromo tvorcov. Čert to ber! Chcel by som ešte pripomenúť, že sa nejedná o adpatáciu žiadnej Kingovej poviedky alebo románu, ale King napísal po prvý krát fungl nový a pôvodný scenár. ()

Danny F.

Efektivně neefektivní. Příběh by to byl dobrý ale v trochu jiném zpracování. Dějově na hranici s přízemností a tak celkově normální hororový film až na perverzní soulož syna s matkou. Hnus! 35% ()

Guzo

Tohle že je horor podle Kinga? Hrůza, jak to moh vůbec dopustit?? První půlka filmu je ještě koukatelná, ale od scény na hřbitově to jde všechno do háje. A když pak vidíte kukuřici jako vražednej nástroj.. ()

Ravi

Špatný pokus o horor. Nápad je skvělý, to má King v krvi, ale to provedení. Scény, kdy o nic nejde, jsou nastavované a prodlužované, akce je rychlá, hudba nijaká, herci béčkoví až hanba, postavy nevykreslené. Celé to působí dojmem spíše bizardním, ne z hlediska děje, spíš z hlediska filmařiny. 25% = 1/5 ()

J.Lajner

Zvláštní druh upíra, co saje jen mladé ztepilé panny a bojí se koček? To zní jako neškodné, leč výživné béčko z raných 90' let a také, že ano. Upíří Matka se synem (zároveň milenecká dvojice 🤢) cestuje po USA. Někam se vždy přestěhují, synáček si vyhlédne vhodnou dívčí oběť a pak zase prásknou do bot. Jednak na sebe totiž nechtějí strhnout podezření a také tak činí proto, že se k jejich obydlí stahují všechny kočky z okolí, tudíž jejich barák po čase páchne jako zmoklý cirkus. Jde o opravdu jednoduchou hororovou zábavu, adaptovanou dle knižní novely Stephena Kinga. Místy to zavání komedií a je to celkem napínavé. Dobrým tahem je i pozvolný přísun ryze hororových prvků a něco, jako budování atmosféry. Než tedy dojde na první salvu krve a nějaký ten teror, uběhne značná část stopáže. Díky tomu má první polovina filmu celkem dobrou, zlověstnou atmosféru. Nicméně logiku, bych tu nehledal. Černý humor je ucházející, krvavé efekty solidní a závěrečné obléhání baráku dokonce velmi dobré. Jo a Stephen King tu má super cameo. ()

Circumscriptor

Film zaujme svojou netradičnosťou, ale celkový potenciál príbehu tu vôbec nie je využitý tak, ako by mal byť. Za pozretie to stojí už len preto, lebo je to podľa románu Stephena Kinga a môžem s čistým svedomím povedať, že je to celkom dobre urobené béčko. ()

Michelle75

Docela příjemná hororová podívaná, no přiznám se, že lákadlem pro mě byla hlavně kráska jménem Mädchen Amick, která mě jako Shelly v Twin Peaks okouzlila,škoda, že je jí tak málo vidět. Na Sleepwalkers jsem byla v šestnácti v kině a na to, že je to tak dávno, jsem si docela hodně věcí zapamatovala. Slušná podívaná. ()