Charles a jeho matka Tanya sa prisťahovali do malého amerického mestečka. Na prvý pohľad sú to sympatickí a uhladení ľudia, no v sktočnosti sú krvilačnými nodobými upírmi, takzvanými "sleepwalkers", ktorí životnú energiu zberajú vysávaním mladých dievčat. Sexuálne sú nezávislí. Teda na okolí. Ked totiž súložia, tak výhradne spolu. Najnovšie vyhliadnutou Charlesovou obeťou je jeho univerzitná spolužiačka, mladá, krásna Tanya. Rande môže začať... (POMO)

Omnibus

"Či či či... jen pojď blíž, snad se pastí nebojíš?" Kdepak, kočička Mädchen Amick se nebojí (alébrž touží) a ochotně následuje svého spolužáka, krasavce s medovým úsměvem a porcelánově bělostným třistaletým chrupem, klidně i na hřbitov. A všude okolo ty kočky. Spousty koček, přímo celá smečka. Devadesátková horůrková blbina, ale milá a kreativní. Škoda že neviděno tenkrát, dal bych tomu "pac!" i čtyřikrát. DENTISTOVO OKÉNKO: [][] Preventivní půlstoletní prohlídka chrupu zjistila, že:  A) Upírmutr někde udělala výchovnou chybu. Synáček sice sháněl mňamku pro mamku, ale vilného učitele vysál sám a ani jedinou krevní destičku mamince nenechal! B) Praktická upírka, pidly nemaje, vrazí šerifovu zástupci do zad klidně i kukuřici. C) Ideální místo pro ztrátu panenství je samozřejmě hřbitov, zejména má-li miláček kladný vztah k náhrobkům a řídí se heslem "láska prochází žaludkem".  D) Při svém maskování upíři jen lusknou drápy... Tak. A autolakýrníci nebudou mít co žrát. [][] Pobavilo i velké zrcadlo, zlomyslným scenáristou do upíří domácnosti tajně propašované, asi aby návštěvníci dostali férovou šanci prozřít. A rejpal Omnibus aby se měl čemu divit :-). ()

dr.horrible

Ako horor úplný shit, ale zasmiať sa na tom dá nemálo. Mám vlastne trochu dilemu, či to myslel King vážne. Toho humoru, sprasených trikov a WTF momentov je tu nejak priveľa. Za videnie to ale rozhodne stojí, už len pre to trojcameo na cintoríne. ()

InJo

Brutální a krvavá... sranda. Bohužel (asi) nechtěná. Natočit to Peter Jackson, byla by to bomba. :-) 60 % ()

Anderton

Prvá polovica je ešte v poriadku. Keď sa ale odkrjú všetky karty na stôl a príbeh sa rozbehne, tak je zrazu zle. Postavy sa chovajú absolútne dementne. Tanya má zopár krát behom deja možnosť utiecť, ale nepochopiteľne váha. Policajt odhadzuje zbraň. Policajt netrafí cieľ z troch metrov, atď. Horšie ale je, že v celom tom chaose som necítil skoro žiadne napätie, ktoré bolo cítiť v spomínanom úvode. Najviac tak potešili cameá, zaregistroval som však iba Kinga a potešil najmä Ron Perlman. V oboch prípadoch bol ich výstup vtipný, okrem toho ale u Sleepwalkers akýkoľvek nadhľad absentoval. ()

boshke

Mé hodnocení tohoto filmu není příliš (spíš vůbec) objektivní, neb jsem ho viděl beze zvuku v brzkých ranních hodinách, a to v nonstopu a v družné společnosti, tudíž v stavu podnapilém. Dal bych ruku do ohně za to, že jsem se ještě nikdy u žádného jiného filmu tak strašně nenasmál. Film je totiž tak hloupý, že se prostě musíte smát a divíte se, že by u toho měl někdo trnout hrůzou. Komické ztvárnění příšer, všudypřítomnost blbých koček; absolutně mě dostalo zabití člověka kukuřičným klasem a kyticí růží. To jsem myslel, že umřu... Sleepwalkery hodnotím jako komedii a pobavili mne opravdu královsky. Nevím, jestli je kdy chci vidět znovu, asi bych si jen zkazil úžasný první dojem... 100% ()

PetrPan

Slušný horor pocházející z pera S. Kinga, zdařilé efekty a dobrá hororová atmosféra, znám horší i lepší Kingovy adaptace, jako jeho skalní fanoušek bych dal dvě hvězdy, jako hororový fanda obecně dávám za tři ()

klerik

Príjemné béčko s riedkym scenárom a jednou dobrou ľakačkou. Ako návod na lámanie mačacích väzov odporúčam všetkým... ()

Arsenal83

Na nič sa nehrajúce béčko, ktoré od začiatku naznačuje, že neočakávajte odo mňa veľa a možno sa aj pobavíte. Pri sledovaní najzákernejších scén to už dnes pôsobí ako paródia na horor, ale aj tak to má svoj šarm. Kedysi ako véháeska požičaná za 5 korún to bol celkom výhodný nákup a sentiment vyvolaný Enyou a jej Boadiceou ťahá film do slušného priemeru. ()

SOLOM.

Asi největším problémem Sleepwalkers je docela velká dávka nudných pasáží, které mě během filmu několikrát doslova uspávaly. Dále pak hodně průměrné herecké výkony většiny aktérů a nepříliš záživná atmosféra. Pořádná dávka hororové atmosféry se totiž ukáže až téměř na konci, kdy dojde k finální bitvě o přežití. Prostřední pasáž je totiž vyplněna spíše romantikou okořeněnou o několik humorných scén dochucené černým humorem. Například scéna, při které zemře učitel je po trikové stránce téměř katastrofální a speciální efekty jsou k smíchu, ale zase jsem se u ní pobavil díky několika peprným hláškám. Samotné speciální efekty ve zbytku filmu jsou rovněž na velice průměrné úrovni, ale několik záběrů hlavně co se proměny týče se tvůrcům docela povedli. Především pak ve scéně, kdy dívka tančí s Charlesem v jeho domě. Zde mě však spíše než samotná nestvůra zaujal hudební doprovod. 5/10 ()

eraserhead666

Ono to zpočátku vypadá jako nevýrazná temně romantická studentská bubu "upířina", ale po lehce komickém a zbytečně karikaturním útoku synáčka na studentku nastoupí na scénu matka Bradyová a King s Garrisem ukáží zač jsou toho lámané lokty a stříkající krev. A konečně přestanete pochybovat, co je na tom filmu tak dobrého. Tradiční Kingovy kočky, camea Cliva Barkera, Stephena Kinga, Toba Hoopera, Johna Landise, Joe Danteho a Marka Hamilla, výborná Alice Krige a hluboké oči Mädchen Amick (až by si člověk dobrovolně zalil nohy do betonu a skokem do nich spácham sebevraždu). 3,5* ()

JASON_X

Určitě jeden z mých slabších viděných Kingů, vnímám tenhle nechtěně úsměvný film spíš coby bizarní roztomilost a vzpomínku na rané devadesátky, než vážně míněný horror. Zásluhu na tom má poněkud nešťastné zpracování nešťastného scénáře (snažili se snad tvůrci o odlehčenou horrorovou komedii?) a s tím přímo související teatrální přehrávání všech zúčastněných herců. Jedině borgská královna Krige má chvílemi něco do sebe, ostatní ochotníci spíš tajtrdlíkují, než hrají. Nejhorší pak je Holka Amick, která ani v civilu nevypadá příliš oduševněle, ale tady je její postava za opravdu totální blbku, která v závěru dokonce ani neumí nastartovat auto. A co se sleepwalkerů týče - nedivím se, že matka & syn Sleepwalkerovi nemůžou najít jiné sleepwalkery, protože jestli je jejich chování pro sleepwalkery typické, divím se, že nevymřeli už mnohem dřív. ()

Radka_86

Jsem totální maniak do koček takže asi nebudu úplně stopro objektivní, ale pro mě jednoznačně nejlepší horor kde figurují kočky jaký jsem kdy viděla. Clovis byl prostě frajer :) Když odmyslím ty kočky i tak musím říct, že příběh byl zajímavej, dobře natočené, napínavé, efekty na jedničku, fajn hudba a krásná hlavní hrdinka, nemám co vytknout...Dokonce jsem se i zasmála, ta vraždička kukuřicí mě dostala... ()

corpsy

Tuctovka, mierne nevydarená s akotakým dejom a atmosférou. O nič neprídete. Ale za jeden pokus nič nedáte. ()

fcreading

Ďalšia priemerná Kingová poviedka ktorú režíroval Mick Garris. Tento horor prekypuje v niektorých situáciach dosť nudne inokedy až pomerne bezducho ale napravuje to dobrý koniec a zopár dobrých scénok. ()

PKD

Ano...jak tu někteří chytře odhalili, jde o docela příjemnou H komedii. Kdo tedy čeká čistokrevnětučnicový horror s velkým H, má smůlu a musí jíti jinam. King s Garrisem se evidentně bavili a já ze 70% s nimi. Nuda tu je sice stále lehce přítomná ,ale nejde ještě v tomto př. o nějaký echt průser. A jelikož mám velmi rád kukuřici (zřejmě i sám King, soudě dle jeho super povídky o jistých dětech) tak též zmíním smrt klasem.;-) Obsazení je docela úlet, neb tu máme na jedné str. Borgskou královnu (tu 1.) s árijským blonďákem, který by dnes měl při obsazování těžkou smůlu (páč je bílý a nejspíše i hetero) z Modré laguny a na str. druhé, třeba slavnou cizoložnici z Twin Peaks, Shelley Johnsonovou.;-) Včetně přítomnosti Clivea Barkera, Toba Hoopera aj. A to nej na celém filmu? No, jednoznačně song (z její 1.solo desky) v koncových creditech (ale i několikráte v samotném filmu) od bývalé členky kultovní a nepřekonatelné Irské kapely Clannad. ()