Tento dojemný příběh, natočený na motivy stejnojmenného bestselleru z pera Paula Coleha, připomíná, že všichni lidé někdy potřebují v životě druhou šanci. Tváří v tvář svému bezútěšně předvídatelnému životu se krásná a úspěšná Veronika (Sarah Michelle Gellar) rozhodne spáchat sebevraždu. Když se po svém neúspěšném pokusu probudí v nemocnici, lékaři jí sdělí, že předávkování léky jí způsobilo infarkt s nenapravitelnými poškozeními srdce. Veronice zbývá jen pár týdnů života a tak se bez zábran chová a vyjadřuje zcela otevřeně – tak, jak by jí společnost nikdy dříve nedovolila. Veronika ve své otevřenosti nachází úlevu, její mysl se pročišťuje a ona se zamiluje do překvapivě tichého a velmi zajímavého pacienta. Tento mladý muž v ní probudí emoce a touhu po vší kráse, kterou jí může život nabídnout… (oficiální text distributora)

mcleod

Kniha se mi líbila moc. Klasickým námětem všech knih Paula Coelha je hledání životního pokladu v mnoha variacích. V tomto příběhu ho Veronika postupně nalezne v životě samotném. A to je prostě nádherné, k tomu se nedá snad dodat nic jiného... Z filmu mám ale trochu rozpačité dojmy. Rozmanité hledání životního pokladu v mnoha okamžicích a mnoha pochopeních je zde redukováno na to, že si Veronika najde chlapa. I když je to určitě také pěkné, tak je to trochu ploché a film nevyužívá dokonale potenciálu knihy. Nejhorší ovšem je opravdu hrozný závěr plný všemožných klišé, u kterého opravdu nechápu, proč ho tam režisérka strkala, i když se vlastně ani k vyznění celého filmu moc nehodil... asi aby nemohoucí americké publikum pochopilo, jak celý příběh skončil... nevím. Obsazení bylo výborné, Sarah Michelle Gellar se na roli Veroniky hodila perfektně, doktor David Thewlis byl také dobře zvolen, ale celkové zpracování trochu pokulhávalo. ()

Josefin

Tak předem jako psycholožka s tímhle filmem bojuji. Když si nějaké prášky zobnete v ČR, budete odvezeni na psychiatrii na uzavřené oddělení a jen psychiatři usoudí, kdy půjdete na otevřené odd. a to bývá za dlouho až pokud usoudí, že došlo k zlepšení vašeho stavu. Takže pozor nejsme v Americe!!!!!!!! Zpátky k filmu tuhle knihu od P.Coelha, jsem nečetla tak nevím? Každopádně se režisérka Emily Young dopustila mnoha přehmatů, ať co se týká spolupacientů na psychiatrii, málokdo opravdu z vás asi viděl pacienty po elektrokonvulzi /elektrošoky/ a zbytek se stává jen sladkou limonádou. Jedinou pravdou zůstává, že někdy se u depresivního člověka probudí chuť žít, když zjistí, že to může být opravdu konec . ()

jamalka

Rozhodně ne povedená adaptace jedné z nejlepších Coelhových knížek. Klasický americký styl, který ani v nejmenším nevystihuje atmosféru knihy. Herecké obsazení navíc typově vůbec neodpovídá předloze a samotné herecké výkony jsou dosti rozpačité. ()

tommmy89

Musím povedať, že niektoré scény mi tam chýbali, podľa predlohy knihy. Čo sa dalo samozrejme aj očakávať, ale vskutku film bol výborný. :-) Zo začiatku som rozmýšľal, zkade poznám doktora v ústave, až neskôr mi došlo, že ho hral "Prof. Lupin z Harryho Pottera". Absolútna špička, čo sa týka obadenia, veľmi dobre mu padla tá rola a nie len jemu. Síce tie vynechané scény uberali na kvalite filmu, ale myslím, že podstata bola splnená viacmenej dostatočne. Pekná dráma od Coelha plus veľmi praktický a múdry koniec ako filmu, tak knihy. "Vážme si života" 4* ()

European

Nemůžu si pomoct, ale líbilo se mi to mnohem víc než kniha. Zatímco knihu jsem nesnášel, film se mi líbil. Stále trvám na tom, že to mělo dopadnout jinak, ale což... ()

Jillian

Najvyššie hodnotenia dávam filmom, ktoré mi prídu dokonalé a niečo vo mne zanechali. Tento film bezchybný nie je, viem, ale druhé kritérium spĺňa a mne to zjavne stačí. Hovorila som si, že do komentárov nebudem písať citácie, ale predsa len. "Hasn't anyone else noticed that everyone has gone totally insane?" Každý si niekedy pripadá sám, nepochopený a s iným pohľadom na svet ako majú všetci ostatní. Až takí výnimoční však našťastie nie sme. ()

fruitbueno

Parádní hudba, bezchybný obraz. Já si povětšinou moc kamery nevšímám, ale tady to bylo něco, co mě zaujalo, bavilo a říkala jsem si, jestli jsem doma nebo ve filmu... Oceňuju pomalé plynutí příběhu, poklidnou rušnost a to, jakým způsobem tvůrci zachytili žílyrvoucí odhodlání k sebevraždě. Mrazilo mě v zádech a ještě dlouho bude. David Thewlis nezklamal, jeho postava byla strašně dobře napsaná, stejně jako i ostatní. A netušila jsem, ale vážně vůbec jsem netušila, že umí SMG hrát. Paní herečka. Fakt. Smekám. ()

LuciusWlk

Zajímavý snímek s pera Coelho, byť mírně poupraveného. Nejedná se o žádný bravurně poskládaný příběh a film se místy houpavě táhne a trochu depresivně se šourá ke konečnému pochopení. Ale i přes svou jednoduchost, má velice dobré zpracování a zajímavý soundtrack. Sarah Michelle Gellar svou roli ztvárnila hodně dobře. Pokud máte rádi minimalismus, nebudete litovat. ()

herr_carter

Po relativně plytké a typicky gellarovsky-chladné úvodní polovině se film dostane do zajímavé fáze a samotný závěr připraví pro filmového diváka zajímavou vrtuli, kterou podle mě nikdo podle průběhu nemohl předvídat, což můj celkový dojem z filmu jenom pozitivně umocnilo. Věřím, že knížka samotná bude výbornou záležitostí...............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Jane18CZ

Tenhle snímek nejsem schopna v normálních mezích komentovat, protože jsem četla knížku a to co je vyjádřeno v knížce, tady nelze vůbec pocítit. Tohle je jen film, obrázky, snímek, nic neříkající plynutí příběhu, ale v knížce se stáváte svobodným, uvědomujete si, že můžete dělat cokoli jen chcete, že vám život proplouvá mezi prsty, kolik jste toho chtěli stihnout a najednou nemůžete, protože pokus o sebevraždu vám vzal čas na život. Knížka!!! JEDNOZNAČNĚ ()

Michelle75

Je to ten typ filmu, který má velmi příjemný začátek, střed se trochu táhne a konec-ten celkový dojem vyváží. Pro mě film u kterého by se měl člověk zastavit a zamyslet se, určitě se mi líbil i způsob jakým byl natočen. Hlavní představitelka v podání Sarah Michelle Gellar působila křehce, smutně a hodně uvěřitelně. Je to film o depresích a trápeních, které nám můžou tyhle potvory způsobit, o přátelstvích a vztazích, které vznikají neočekávaně, o životě a jeho ceně žít, o souznění. Vše podbarveno nádhernou hudbou a pro mě vznikl krásný a čistý film. ()

Mistickzz

Vynikajúci úvod aj koniec filmu, ale tie hluché miesta v strede a strata tempa ústiace do nudy kazia celkový dojem. Celý film je ponorený do ťaživej a depresívnej atmosféry, ktorej napomáha hudba. 64% ()

Lisabellla

Celý film je jedno velké kýčovité klišé. Nevidím v tom ani psychologickou studii, nevidím ani záblesk, jiskřičku jakékoliv prozřetelnosti. Ale co, nevadí mi to. Pokud by se lidé měli pokusit o sebevraždu, aby zjistili, že žít má smysl, pak ať se tak stane. A pokud se tak naučí, že by si toho života měli vážit, teprve pak mohou zemřít. Myšlenka velmi dobrá, její zpracování už tak dobré není. A souhlasím - masturbační scéna byla velice povedená.. ()

Yasmin

Před pár dny se mi do rukou dostala kniha Veronika se rozhodla zemřít, která na mě (jako ostatně všechny knihy od pana Coelha) velice zapůsobila. Když jsem se dozvěděla, že podle knihy byl natočen i film, musela jsem ho hned vidět. A byla to krása. Možná, že mi malinko vadilo, že nebyl rozvinut příběh ostatních postav, se kterými se během filmu Veronika sblíží, jak je to právě v knize, ale stejně mě film uchvátil. Jako když vnímáte každou ubíhající vteřinu života. Jsme prostoupeni okamžiky, ale přesto je necítíme. Dýcháme, a přece nežijeme. Nevidíme. Nevidíme svět ve všech jeho rozměrech. Protože už jsme dávno zapomněli, jak se dívá srdcem... A kdy si člověk uvědomí, že „žije“? Až když začne umírat..? ()

klukluka

Sladká Sarah Michelle Gellar v utahaným, smutným filmu s trefným úvodním komentářem a s osvobozujícím šťastným koncem. ()

Zagros

Od přečtení předlohy od Paula Coelha uplynulo už spoustu let a tak jsem moc nebyl zatížen srovnáním. Filmová adaptace je spíše poklidná dialogovka, kde chybí výraznější pasáže, přesto mě dokázala vtáhnout do děje zejména zajímavým námětem a silnou myšlenkou, se kterou se dokáži ztotožnit. Život není sice vždy krásný, ale je především takový, jaký si ho uděláte. Je pak velká škoda, když si to sami zbytečně kazíme. Lehce mi nesedlo obsazení. Možná se ještě někdy vrátím ke knize a ve svých představách si postavy vytvořím lépe. Slabší čtyři hvězdy, bylo to fajn, ale k zopakování mě láká spíš kniha než znovu film. ()

Wally

Vybavím si dobu, kdy byl Paolo Coelho 'in' a v podstatě pomalu každý, koho jsem potkal držel v ruce jeho knížku nebo alespoň měl už pár jeho knížek načtených... Mě to nikdy nechytlo a žádnou jeho knihu jsem nečetl, což mne možná u tohoto díla lehce mrzí, protože ze zkušeností kniha bývá lepší než filmové zpracování (většinou, není to pravidlo) a tento snímek měl svoji 'myšlenku' a hloubku...bohužel lehce rozmělněnou do nudnějších a melancholičtějších částí... Ale hezký pocit přetrval... ()

Katka88

Paulo Coelho patří mezi mé hodně oblíbené autory a Veronika se rozhodla zemřít byla jednou z prvních knížek, kterou jsem od něj přečetla. Stejně jako každá další mě nadchla a musím říct, že převedení na filmové plátno se opravdu povedlo. Vždycky se obávám toho, jak film podle knižní předlohy dopadne, ale tady ty obavy byly celkem zbytečné. SMG zahrála skvěle a přesvědčivě, hodně potěšil David Thewlis. Ani převedení děje ze Slovinska do New Yorku nevadilo, takže to ve výsledku je skoro na výbornou. ()