Reklama

Reklama

Divergence

  • USA Divergent (více)
Trailer 1

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

(více)

Diskuze

Allien.9

Allien.9 (hodnocení, recenze)

beba789

- Mami?

- Děvčátko moje!

- Co tu děláš?

- Věděla jsem, že tě zapíšou dřív nebo později.

- Bože, jsi tak krásná a silná.

- Mami, nemůžeš tu být.
- Ja vím, ale jsi v nebezpečí.

- Co?
- Na něco se tě musím zeptat.

- Nebylo ti špatně v den testu, mám pravdu?

- Proč?
- Jaký byl tvůj výsledek?

- Zlato. Je to v pořádku. Mně to můžeš říct.

- Byly nejasné.

- Divergentní?

- Nikomu to nesmíš říct, ani tvým přátelům, instruktorům. Nikomu nevěř.

- Nevěřím.

- Lidi se vždycky cítili ohrožení Divergentníma.

- Navíc teď, když je Sečtělí aktivně vyhledávají.

- Ale proč?

- Mami, kdo jsem?

- Tvoje mysl pracuje miliony různými způsoby. Bojí se tě.

- U druhé fáze tréninku musíš být opatrná.

- Dostanou se ti do hlavy a budou sledovat, jak reaguješ na strach.

- Ale můžeš to zvládnout, můžeš se stát Neohroženou. Už jsem to viděla.

- Jak to, že toho tolik víš? O Neohrožených?

- Dost o mně.  Nedovol jim, aby na tebe přišli.

- Byla jsi v Neohrožených ?
- Poslouchej...

- Hej!

Z toho nikterak nevyplývá, že byla taky Divergentní. Mohla a nemusela. 100% z toho vyplývá jen to, že o tom ví, ale předpokládám, že není jediná. Knihu neřeším, nečetla jsem.:-)

na příspěvěk reagoval beba789

Allien.9

Allien.9 (hodnocení, recenze)

beba789

Ve filmu nic takovýho nebylo, respektive to vyznělo tak, že byla jako dítě u polišů, a pak přešla k pomáhajícím.

na příspěvěk reagoval beba789

Allien.9

Allien.9 (hodnocení, recenze)

beba789

(Spoilery?) Maminka ale nebyla. Zato byla narozená u těch střeštěnců (teď nevím, jak se ta frakce jmenovala, sakra).XD

na příspěvěk reagoval beba789

beba789

beba789 (hodnocení, recenze)

Lumicko

O de mě slabší 4*. Totálně nezvládnuta část se střílením (jako že střílí proti 4 chlapům, nekryje se a nedostane to nikam a ještě je sejme všechny) a také to, že jí trvalo, než se naučila střílet takovou dobu a její bratr pak na konci poprvé držel zbraň a vypadalo to, jakoby střílel denně. Takže bomba to rozhodně není, ale stále je to solidní podívaná, která upoutá zajímavým příběhem a skvělou Shailene. :-)

na příspěvěk reagoval Allien.9

Uživatel beba789 smazal svůj příspěvek.

Lumicko

Lumicko (hodnocení, recenze)

Konecne som to videl. A bola to fakt bomba!... Bombasticky totalne super film! :) Urcite na to chodte!!! 

na příspěvěk reagoval beba789

Stasz

Stasz (hodnocení, recenze)

Jedna velká kravina.. mají smůlu, že tu HG bylo dřív a i to mě příliš nebavilo.. chci svoje prachy z kina zpátky.

na příspěvěk reagoval Allien.9, beba789

ardeas

ardeas (hodnocení, recenze)

beba789

Ja som tretí diel čítala v ang. hned po vydaní, a tiež som sa tvárila kadejako :D no to proste musí vyprchať, lebo všetky tri knihy som narýchlo zhltla, prevá dve za pár dní, s tretím to bolo vyše týždňa :D

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

beba789

zkazil celkovej dojem, to jsem možná trochu přehnal... HG mám pořád rád a mám v plánu ještě někdy znovu přečíst.... hlavně 1. a 2. díl, ty byly NEJ.... ten 3. už mi neseděl tolik, ale pořád byl dobrej a dobře se to četlo, ale na 1. a 2. se to nechytalo.... a ten závěr 3. byl ostatně jako u všech dílů strašně rychlej, strašně "utnutej", prostě takovej šlus a konec...

Ale na další díly Divergence se těším.... jednička se četla taky skvěle, HG mi přišlo sice lepší, ale i tak to bylo skvělí, chytlavý a četlo se to skvěle....

na příspěvěk reagoval beba789

beba789

beba789 (hodnocení, recenze)

Queb

Konec v HG mi přišel takovej suchej, ale rozhodně mi nezkazil dojem z celku. Nestalo se nic, co by nějakým způsobem narušilo dění v předešlých dvou dílech. :-)

na příspěvěk reagoval Queb

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

ardeas

no právě z toho konce mám strach.... i podle toho co tady někteří čtenáři už naznačovali.... nic konkrétního nepsali, takže netuším vůbec, co by se mělo stát a odehrát, a vzhledem k tomu, že mám zatím přečtenej jen první díl, tak ani netuším vůbec kam se děj posune celkově, jak se bude vyvýjet atd.... ale tak prostě způsob jakým se to utne-zakončí, tak tuším že se mi moc líbit nebude....

navíc moc nemám rád, když něco neskončí tak jak by se to líbilo nejvíc asi mě... a nemám rád jakkoliv otevřený konce, nejasný konce atd... což jsem z nějakýho přspěvku od někoho něco takovýho pochopil....

a např. zakončení HG(když už se to tak srovnáhá) mě krapet dost nasr*lo, nebo možná až tak né nasr*lo, ale nějak tak celkově zklamalo... a to se mi HG četli fakt skvěle a bavily mě moc, ale trošku ten 3. díl a hlavně ten závěr mi celkově ten dojem  z celku trošku zkazil..... tak proto mám z tohodle zakončení taky trochu strach....

dle mého si myslím, že se romantik a realista nemusí vzájemně vylučovat.... protože mi přijde, že realista docela jsem, ale zároveň v určitým smyslu trochu i romantik.... :-)

na příspěvěk reagoval beba789, Petaxis

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

Tak už mě krapet štvalo, že jsem nemohl nikde moc sehnat 2. díl, natož třetí.... u nás v knihovně 2. díl už mají, ale mají jen jeden a ten je navíc furt půjčenej... a 3. díl tam ani vůbec ještě nemají a kdoví kdy mít budou...

Tak když jsme dneska s bráchou dělali objednávku na nějaký knížky na netu, tak jsem se rozhoupal a s tím že už chci mít pokoj se scháněním a hodil jsem je do košíku taky... :-)

Tak jsem zvědavej na 2. a 3. díl... vzhledem k těm pár náznakům co tady pár lidí psalo, tak nevím jestli se na závěr 3. knížky mám těšit, nebo se spíš děsit toho co tam vyvedou.... :-)

na příspěvěk reagoval ardeas

ardeas

ardeas (hodnocení, recenze)

Allien.9

nie som pravidelným čitateľom kníh, nakoľko väčšinou čítam odbornú literatúru k štúdiu :) no k týmto knihám som sa dostala úplnou náhodou a zaujali ma, až neskôr som sa dozvedela že to idú sfilmovať :) ale niečo na tom bude, i keď ja som sa ešte nedostala do štádia, že ak ma zaujme film natočený podľa knihy, tak tú knihu aj prečítať, možno neskôr, keď budem mať viac času aj na normálnu literatúru :D

Allien.9

Allien.9 (hodnocení, recenze)

ardeas

Proto nejprve koukám na filmy (alespoň u těchhle romantikou lízlýh sci-fíček), a pak až čtu knihy. Když mě to teda jo chytne. :-)

na příspěvěk reagoval ardeas

Příspěvek byl smazán administrátorem.

ardeas

ardeas (hodnocení, recenze)

yinloveyang , beba789

veľkú nevýhodu tejto trilógie a jej filmové spracovanie vidím v tom, že sa divergencia začala produkovať pred vydaním tretieho dielu, ktoré všetko dovysvetluje, nakoľko tie to majú charakteristické, že na konci sa všetko vysvetlí a posunie znova ďalej do iných súvislostí. HG som nečítala, no filmy ma moc neoslovili, takže porovnať to viem jedine s filmom, no rezistencia má nového režiséra i scenáristu, tak ťažko povedať ako spracujú záver dvojky :)

na příspěvěk reagoval Allien.9

beba789

beba789 (hodnocení, recenze)

yinloveyang

Jak můžeš vědět, že to bude vypadat lépe ten konec? :-) Jediné, v čem ti ten konec mohl připomenout THG je to, že to je velký šok a hned to autorka utnula. 

na příspěvěk reagoval ardeas

yinloveyang

yinloveyang (hodnocení, recenze)

eldina

NEURČITÉ INFORMACE Z TŘETÍ KNIHY!!!!

 

 

Třetí knihu jsem ještě nečetla, i když už vím jednu informaci z ní, kterou bych ale 100% neřekla i když já osobně jsem za tuto informaci opravdu vděčná, protože bych ji chtěla vědět dopředu. Štve mě, že v naší knihovně ještě není ani anglická verze a až do Ostravy se mi kvůli ní nechce, takže asi se bude stahovat.

na příspěvěk reagoval ardeas, eldina

yinloveyang

yinloveyang (hodnocení, recenze)

Super filmík. Jedině Uriah chyběl (sranda, jak jsem ho viděla alespoň 2x na tabuli mezi prvními místy, ale ani vidu ani slechu po něm) a pár dalších postav, ale ty snad rychle představí v Insurgent. Hudba skvělá, postavy a jejich představitelé se předvedli, Shailene a Theovi to spolu sekne a i když chápu, že lidé, co četli knížku ví, že tam hodně věcí není přesně podle ní, tak pochopí, že film prostě musí mít o hodně menší stopáž než má kniha. I tak jen čtyři hvězdy, protože:....

 

SPOILERS pro druhý díl Insurgent!!!!!

 

 

Připravte se, dočetla jsem Insurgent a velice silně to mi to připomnělo konec druhého dílu Hunger Games. Ovšem musím říct, že knížka i ten konec budou vypadat o hodně lépe než konec THG neboť konec se odehrává ve chvíli, kdy v jedné velké místnosti je obrovská masa lidí a Tris a Tobias si právě vyjasnili problémy, které se táhnou celou druhou knihou a to jako myslím vážně :) Škoda, že Kate Winslet nebude v Allegiant :(

na příspěvěk reagoval beba789

Související novinky

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Velice smutná zpráva zasáhla v pondělí filmový svět. Milovaný a uznávaný herec Ray Stevenson zemřel ve věku 58 let. Zprávu potvrdil server Deadline s tím, že Stevenson údajně zemřel v Itálii, kde… (více)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Mysleli jste si, že nic horšího než remake Harryho Pottera v podobě televizního seriálu už nehrozí? Pak vězte, že studio Lionsgate čerstvě oznámilo také návrat Twilight ságy. Stmívání se pak rovněž… (více)

Sherlockova sestra míří do kin

Sherlockova sestra míří do kin

11.01.2018

Vlna young-adult sérií nám po Stmívání, Hunger Games a Divergenci trochu utichla (už nás čeká jen třetí Labyrint), ale nebojte se – další filmy jsou za dveřmi! Elizabeth Banks chystá Rudou královnu,… (více)

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)

Reklama

Reklama