V dnešní době jsou nejcennějším zbožím informace. Film Kandidát ukazuje velkou moc médií, která manipulováním s událostmi mohou ovlivňovat celý svět. Příběh sleduje zákulisí politické kampaně kandidáta na prezidenta. Do volby hlavy státu zbývají 2 měsíce. Úspěšný a vlivný majitel reklamní agentury Adam Lambert přijímá lukrativní zakázku. Má realizovat prezidentskou kampaň pro zvláštního kandidáta - nevýrazného, maloměstského podnikatele. Cílem je pouze rozvířit politické vody a ubrat pár hlasů protistraně. Lambert je zvyklý bez skrupulí každým manipulovat a vždy dosáhnout svého. Jenže na večírku v klubu se nechá vyprovokovat a uzavře sázku se svým rivalem - Ivanem Mullerem, který pracuje pro jasného favorita celých voleb. Ve hře je přibližně sedm miliónů eur. Lambert vsadil všechen svůj majetek na jediného koně, neznámého kandidáta. Zapřísáhnul se, že z této nuly udělá nového prezidenta, a to rovnou v prvním kole prezidentských voleb... Kandidát zobrazuje, co se na politické scéně děje nebo velmi lehce udát může. Je cynickou analýzou společnosti, která se nechá manipulovat bohatými a mocnými. Ti, kteří tahají za nitky, vytvářejí svět, ve kterém mizí hranice mezi pravdou a iluzí či dobrem a zlem. (Bioscop)

Arkanoid

Film nie je dostatočne vtipný tak, ako sa snaží byť. Vulgarizmy všetok humor netvoria, žiadne vtipy typu South Park sa nekonajú. Film ani neponúka kvalitnú dramatickú úlohu, herci skôr prehrávajú. Zamrzí to, hlavne preto, lebo téma, ktorú sa snaží Kandidát poňať, je kvalitná látka na spracovanie, či už z pohľadu komediálneho alebo dramatického. Odpočúvacia línia celkom zbytočná. ()

Maynard.

Prvotina tohodle nadanýho slovenskýho rejži. Už v Anestii mi ukázal, že má nadání a cit pro film. Tady to potvrdil (i když vlastně obráceně, páč tohle natočil jako 1. :o) ). Od prvních obrázků je jasný, že si s obrazem fakt hraje, různý vychytávky, střihy a takový nenápadný věci, který tomu dávaj naprosto originální punc. Kdybych měl přirovnat, tak ke G.Ritchimu, kterej si s obrazem hraje stejně. Co se týče přínběhu, tak taky uplně nadupanej. Podiváš se pod pokličku lobistycký firmy, jak to tam funguje, jakej je její šéf a hlavně jak sou voliči snadno zmanipulovatelný :o). No a projev tý naší prasečí hlavy na konci filmu, to mě hodně pobavilo. Jo a taky sem se fakt hodně, ale hodně smál u rozhovoru dvou odposlouchavatelů, když ten slovák "pomlouval " čechy a trefil se i do "mýho" Hradce Králové :o). A sranda sledovat Michala Dlouhýho, jak na to všecko jen tak zabručuje :o)) ()

Lukoboss

Ono se to fakt povedlo a je jen málo věcí, který se tomu dají vytknout. Už jenom to, že to je režisérův debut, tak klobou dolů, protože je to natočený fakt profesionálně, na úrovni, moderně a poutavě. Celkově se vizuál vydařil, hlavní role je dobře obsazená, víceméně to všem sedí včetně prostředí. I ta pointa má něco do sebe - ukázka toho, že média a marketingový agentury dokážou ovlivnit spoustu věcí/lidí. Pár věcí ale tak super nebylo - příjmení kandidáta Potôň (ty vole, to jako kdo vymyslel?!), role M. Kubovčíka mně lezla na nervy, závěr celkem zbytečně našroubovanej, opět snaha kombinovat thriller a komedii (prooooooooooč??). P.S.: Scéna v mekáči - přestože obsahovala většinu z toho, co jsem zkritizoval - byla fakt nářezová! ()

keoma26

Takovy pekny intelektualny gyc...ten film totiz az legracne propada vsemu,co kritizuje,miluje to,cim opovrhuje,predstira,ze ma ironicky odstup,a pritom se chyta do pasti sebelasky a narcisismu ()

Zagros

Ve výsledku docela slabý scénář, zvláštní režie, podivná kamera a rušivý střih. Dál musím vytknout nesympatické herce a takové nemasné neslané herecké výkony. Přesto film jako celek velmi dobře funguje. Sám se divím, že to píši, ale mně se Kandidát docela líbil a přivedl mě ke spoustě zajímavých myšlenek. Někdy to tak zkrátka je, že se z nevydařených přísad vyklube kuchaři zajímavá chuť. Nejzajímavější otázkou je, jestli média a jejich manipulace mají skutečně tu moc a dokáží nám opravdu vnutit svého kandidáta? Osobně si myslím, že ano. Kdo z nás volil prezidenta na základě osobního setkání a kdo na základě obrazu z médií? ()

klukluka

Bavily mě štulce mezi těmi dvěma soukromými detektivy. Nebavila mě postava kněze. Doslova mě hnětl zvuk, zvukaře bych místo honoráře nechal klečet na hrachu. Síla peněz a reklamy nebyla přesvědčivě zobrazena, v lepších filmech by to se mnou sehráli tak, že bych měl v průběhu sledování chuť volit Petera Potôně. Sázka mezi Lambertem a Mullerem měla zvláštní vyústění, měl jsem za to, že se vsadili o něco jiného. Lepší tři pecky za tu lehkost a vtip, dramatická linka slabší. ()

borec999

Kontroverzný a námetom originálny film, ktorý si neberie servítku pred ústa(doslova, toľko nadávok v 1 filme som v Slovenskom filme už dlho nepočul) a ukazuje ako (vraj) fungujú politické kampane a politický marketing v našich podmienkach. Či budete ochotný veriť, že takto to môže fungovať je samozrejme na každom jednotlivcovi, ja si myslím, že aj napriek tomu, že Kandidát je čiastočne satirou( pokusy o humor občas fungujú a občas nie) a čiastočne vážnym filmom, určite má momenty ktoré stoja za pozornosť a nemusia byť ďaleko od reality. Marek Majeský hlavnú rolu ustál, vizuálne a technicky je film na slovenské pomery určite nad priemerom. Na to, že išlo u Jonáša Karáska o debut, tak klobúk dole. Kandidát je filmom, ktorý stojí za pozornosť a patrí bezpochyby k tomu lepšiemu čo u nás za posledné roky vzniklo. 70% ()

jakeer

Ľudiaaaaaaa, vysaďte tie drogy!!! Svižné? Napínavé? WTF? Síce, napínalo ma, len čo je pravda. Takto... Slováci začali nakrúcať rádoby drsné filmy už v 90. rokoch, keď prelomovou snímkou bola Fontána pre Zuzanu 2 a jej "Mama Kami". A tu v roku 2013 komusi napadlo, že by nebolo odveci tento slovenský subžáner oživiť. OK, žiadny žáner nie je apriori zlý, avšak NIKTO, kto má filmy skutočne rád by tomuto nedal 4, či nebodaj 5 hviezd. Aby som nebol len kritický, tak sa musím priznať, že som rád, že som kino neopustil po prvých 15 minútach (ako som pôvodne plánoval). Avšak od prvého momentu ma týrali neprirodzené dialógy, patetické scény, či Panelákovi herci (ktorí ostali poplatní svojim seriálovým hereckým výkonom). FIlmy síce môžu byť nerealistické, ľudia majú radi rozprávky, ale aj takéto vymyslené veci musia byť uveriteľné (vrátane sci-fi) a tuto proste neboli (ľudia z politiky či reklamy sa museli chytať za hlavu). V druhej polovici sa ale film rozbehol (hoci ani tu si tvorcovia neodpustili štyiizovanie niektorých konverzácii do štýlu Kameňáku) a niektoré scény naozaj stáli za to. A tak dávam 2 hviedzičky, teda 40 %, čo je oveľa viac, ako som si po prvých 15tich minútach bol myslel. Ale ľudia!!! Toto ani zďaleka nie je najlepši slovenský film za ostatných 10 rokov. Pre mňa ostávajú neprekonané Nedodržaný sľub a Muzika. A za nimi dlho dlho nič... ()

provitamin

Provitamin, predstavte si situáciu že by sa prezidentské voľby konali už dnes, ktorému filmu by ste dali svoj hlas? Hmm, u mňa je to jasné, u mňa by vyhral Kandidát Peter Potôň. Tak vtipná a aktuálna komédia, tak nabitá narážkami, hláškami a satirou sa vidí len málokedy a na súčasné slovenské a české pomery aj prekvapivo dobré herecké výkony väčšiny zúčastnených. Hobbit bude mať v decembri čo robiť aby toto prekonal, u mňa zatiaľ film roka. ()

patrikus

Zpočátku se to tváří, jako rádoby drsňáckej snímek, potom to ovšem začne být poněkud normální film, místy velmi vtipný, ovšem po technické a střihové skladbě nadprůměrný. Tady si opravdu někdo dal záležet. Dobré. ()

bloodline

V čase, keď už ani nemáte poňatia koľká epizóda Činžiaku na TV HnoJ útočí zas a znova aj vášmu štvornohému miláčikovi proti srsti a TV Narkóza opíja národ rovnako bezduchými katastrofami typu Rozčerený burčiak a Mužský nárek, vás v tom horšom prípade napne, v lepšom si poviete: "Oh JOJ!" Vtedy prichádza tá chvíľa, keď dlho lovíte v pamäti a snažíte sa spomenúť, kedy vás naposledy nadchla slovenská celovečerná tvorba. V tej chvíli hodíte rukou a s hromžením si medzi zubami prehodíte, že tí naši by už ani porno párkov v rožku nevedeli natočiť... Nejako podobne som vnímal snahy o pozitívny prienik kritikou u ďalšieho slovenského pokusu pod názvom Kandidát. Ako tak okolie neokolie dňom a týždňom navštevovalo kiná a tľapkalo ma po pleci, že ich Kandidát nadchol a žiadne posmešky neprichádzali, tak poznáte to, chrobák je na svete. Chvíľa napätia trvala síce nejaký ten mesiac, ale na dobré sa čaká a emócie treba nechať vytriezvieť. Zároveň tam niekde v úzadí so mnou lomcoval ten neodignorovateľný waw efekt, keď všetci naokolo vychvaľujú a po pozretí prichádza potom u mňa skôr wtf efekt, v lepšom prípade kladné hodnotenie, ale žiadne zaradenie medzi klasiku (napr. Pulp Fiction alebo Braveheart). Jednoducho povedané, pozeráte pri titulkoch na obrazovku ako krtko na pooranú záhradu a nechápete podstatu chválospevov. Preto som Kandidáta vkladal skôr s rešpektom a malou dušičkou do mechaniky a modlil sa za aspoň trošku kvality. No a potom... kukal som ako vyoraný krtko na pluh :) Kandidát skutočne naplnil očakávania. Na SK/CZ pomery vskutku aktuálne dielo, po technickej stránke zvládnuté (podotýkam na naše pomery) špičkovo. Môžem s rukou na srdci povedať, že som na Kandidáta hrdý, pretože vyložene nesklamal, prekvapil na celej čiare a 4* si právom zaslúži. Herci nepôsobili ako na štátnej skúške a pookriali svoje remeslo na noblesnú prechádzku s chuťovkami typu McDonald'Duck. A predovšetkým zostane chuť aj na ďalší chod a radi sa do reštaurácie (slovenského filmu) menom Kandidát radi vrátite aj znova. Len dúfam, že nešlo o lastovičku, čo leto nespraví, lebo rozhodne nešlo o jednookého kráľa medzi slepými... ()

Scevola

Nikdy som nemyslel ze to uz napisem, ale bol to slusny slovensky film. Kamera a strih az prekvapivo na urovni, len scenar nestihal. Len tak dalej! 6/10 ()

ti88na

Márne som dúfala, že by slovenskí filmári dokázali vyprodukovať niečo hodnotné. DVD s Kandidátom som hneď po dopozeraní zahrabala hlboko do police, nech tam zapadá prachom. Ani najlacnejší plast nezaváňa takou umelinou ako tento film. Akoby som sa 106 minút pozerala na tuctovú reklamu. Zvuk bol katastrofou, ako som už dávno nepočula a len kvôli nemu som mala po prvých minútach chuť odísť, ale zvedavosť a kladné recenzie mi to predsa len nedovolili a tak som sa trápila ďalej. Lenže nič lepšie už neprišlo. Film nemal absolútne žiadnu gradáciu, stále sa vliekol rovnako nezáživne a zdĺhavo. Hralo sa to na ťažkú cool realitu, ale bolo to trápne tak ako celý scenár, ktorý sa snažili veľmi lacno a neefektívne okoreniť množstvom vulgarizmov. Film nemôže stavať ani na hereckých výkonoch, ktoré nijako nezaujali a zostali v rovine divadelného predstavenia. Hudba bola skúškou mojich ušných bubienkov a tie spomalené zábery k tomu už ani neviem nájsť dostatočné slová kritiky. Vlastne ani neviem začo dávam tú jednu hviezdu, možno za tých pár vydarených vtípkov, ktoré miestami pobavili. ()

Hanys_

Překvapivě dobré. Média mají moc a dokáží hýbat s kolem dějin a když si majitel reklamní agentury zamane, vyrobí do dvou měsíců dokonalého kandidáta i na prezidenta. Karásek je rozhodně příslib do budoucna, v jeho podání bych na čistokrevný thriller byl hodně zvědavý. ()

Giggs

Ked to ten primitiv Havran pisal, ani len netusil aku ma pravdu. Len si tak nejak strelil do vlastneho kolena. :-) Ono to s tou karmou, ma nieco do seba... ()

jasiska

Veľmi príjemné prekvapenie. Zaujímavý námet, ktorého originalita ani tak nespočiva v novosti ako v aplikácii na slovenské pomery, dobré a sem-tam aj vtipné dialógy, jemný a elegantný výsmech politickej scény, vrchného 1 percenta, médií i manipulovateľnosti "obyčajných ľudí", ale hlavne nečakane dobrá technická stránka filmu robia z Kandidáta nie len dobrý film na to, že je slovenský, ale dobrý film vo všeobecnosti. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015