Památkáři

• USA The Monuments Men (více)

Památkáři nejsou žádní nudní patroni, ale unikátní vojenská jednotka, která nasazovala vlastní krky, aby z rukou nacistů vyrvala skvosty, které za trvání Druhé světové války nakradli. Hvězdnou sestavu uměleckých záchranářů vede George Clooney ve výjimečné čtyřkombinaci producent – režisér – scenárista – herec, kterého doplňují třeba Matt Damon, Bill Murray, John Goodman nebo Cate Blanchett. Film se odehrává v době, kdy už bylo víceméně jasné, že hitlerovské Německo bude poraženo a pomalu se začínaly napravovat válečné škody. Milovníky umění trápil především nejasný osud tisíců uměleckých děl, které nacisté pro Hitlera a další pohlaváry nakradli a ukryli neznámo kde. Z jejich popudu tak vznikl tým, který postupoval v patách spojeneckých vojsk a hledal stopy po těchto vzácných artefaktech. Vypadalo to jako nesplnitelný úkol: Umělecké poklady se nacházely za nepřátelskou linií a německá armáda byla připravená splnit Hitlerův rozkaz, podle nějž měla být všechna umělecká díla s pádem nacistické říše zničena. Jak mohlo těchto pár mužů doufat v úspěch? Vždyť svými původními profesemi - ředitelů muzeí, kurátorů a historiků umění, více rozuměli Michelangelovi než zacházení se zbraněmi. Pod palbou německé armády, v zaminovaných skrýších a vybombardovaných městech riskovali Památkáři své životy, aby ochránili ty největší poklady lidstva. (Cinemart)

Seymour

Človek celý film čaká čo sa stane, čaká čo príde ...a nakoniec sa nestane a nepríde nič. Niekto umrie, vybrakujú tri doly plné obrazov a to je celé. Postavy absolútne nedostali šancu, nemajú príbeh, nezaslúžia si žiadne sympatizuje,akoby túto prázdnosť postáv chcel Clooney vykompenzovať skvelými hercami ktorých do nich obsadil. Celé je to až moc osekané a prázdne. A ešte tie občasne moralistické kecy Clooneyho o zachovaní civilizácie kazia už tak dosť malý filmový zážitok. *** len za oldschool obsadenie ()

montel

2. světová válka pomalu končí a Němci jsou pomalu na ústupu před spojenci. Před svou kapitulací však ničí nebo schovávají významná umělecká díla, těch nejvyšších hodnot. Ze spojených států je proto vyslán Frank Stokes (George Clooney), aby co nejvíce těchto děl zachránil. Vybere si proto tým a společně se vylodí v Normandii, aby po stopách němců a jejich hrůzným činům, zachovali co nejvíce z toho, co bylo ukradeno. Válka však stále není u konce a tým Franka Stokese tak stále musí být ve střehu, aby na bojišti nepřišli o život...Velmi zajímavý pohled na válku, který mě celkem bavil. I když se herecké složení trošičku podobá Dannyho parťákům, které nesnáším, tak tady mi herecká esa nevadili. Naopak jsem si hned oblíbil Billa Murrayho a Johna Goodmana, kteří filmu dodávají šmrnc. Památkáři asi nebudou bavit každého, já si u nich ale příjemně odpočal. 60% ()

camomilla

Zajimave valecne tema, ale vysledek je tak trosku kockopes mezi komedii a dramatem. Pamatkari si rozhodne zaslozi Vas cas, bohuzel ne az tak kvuli filmu jako kvuli odkazu na nasi historii. ()

Nečák

Velmi zvláštní a netradiční podívaná. Co se mi nelíbilo? Inu, patrně takový "prazvláštní" žánrový mix - chvíli je film napínavý, chvíli dramatický, ale většinou ne moc vhodně komediální, což při zpracování takového syžetu působí dost křečovitě. Za několik scén (a bylo jich hodně), kdy jsem měl husí kůži, ale dávám čtyři hvězdy. Opravdu mě ten film bavil! ()

Himbajz

Neskutečně dobré obsazení, výborné exteriéry,dobře zpracovaná umělecká díla. Prostě všechno mělo být super. Teoreticky to super je - a dobře vypiplané, ALE, proč jsem se absolutně nebavil a třetí hvězdu jsem dal prakticky ze slušnosti. Clooney - ač ho mám rád, se zas tváří, jako když ví všechno a všichni jsou pokryty takovým závojem vlastenectví. Ve finále se spíše zdá, že spíš, aby šlo o umělecká díla jde o hvězdy a pruhy. Je to škoda. Dobrý film a přitom se už na to podruhé nechci podívat. ()

Allein4

Možná to tak špatné (na hodnocení třemi hvězdami) nebylo, ale zato zklamání obrovské. Od takové exkluzivní plejády hereckých osobností bych očekával mnohem více. Je to škoda - když už George sehnal tak dobré aktéry, mohl se z toho vcelku jednoduše vyklubat pořádný hit. A příběh? Nějaký tam byl :-) 65 % ()

WikingVik

Válečný film a známá jména herců, to je u mě kombinace pro velká očekávání. Bohužel nic z toho nebylo. Příběh téměř nula a akce také téměř nula. Marně jsem se ptal sám sebe, proč tomu filmu dát alespoň 60% a jelikož jsem si nedovedl odpovědět, dávám 40%. ()

Ann2

Hodně slabá válečná komedie, která se vyloženě zaměřovala na nucený vtip a příběh zůstával dost pozadu. Nedotažené myšlenky, příběh, který by se dal natočit stokrát líp a celé to bylo takové nijaké a já z kina vycházela s rozporuplným pocitem co že jsem to právě viděla. George Clooney jako režisér i představitel hlavní role zároveň prostě nebyl dobrý nápad. ()

zeromen

Parta důchodců jede zachraňovat Německé historické dědictví. Ironie. Kdy konečně natočí pořádný válečný film kde bude mít Německo navrch. Tohle je pořád ta ohraná písnička, typická propaganda. Jinak film ušel i herci. ()

durkes

Na tento film o záchrancoch umenia za druhej svetovej vojny som sa tešil, keďže momentálne pracujem v tomto prostredí. Nedá sa povedať žeby som bol sklamaný, ale na druhej strane ani nejako ohúrený. Bolo to popisné, epizovité a herci až na Blanchett (ktorú ináč mám veľmi rád, ale tu mi nejako nesedela) boli tiež fajn. Chcelo to viac akcie. Taký priemer. ()

Pritok

myslienka fajn, pripomenut ludom, ze nieco take sa skutocne odohravalo atd inac to bola nuda a druhu polku filmu som kukal na hodinky. a to mam filmy z prostredia druhej svetovej hodne rad. ()

Wartord

Zpracování válečného prostředí ochotnickým spolkem, který z polystyrenu vymodeloval snad taky ten vchod do dolu a zlaté cihličky! "Hvězdné" obsazení je asi tak jediné, co potěší. Proč na německém džípu bylo označení americké armády, to přece nikoho nezajímá, hlavně, že jsme se dozvěděli, že to, co bylo židům ukradeno, bude jim také vráceno. Ani mě nepřekvapuje, že si za ta staletí přivlastnili pomalu všechno umění. Závěrečná stopa, kdy se řešilo, jestli je zapotřebí pokládat za umění život, snad řeší studenti druhého ročníku umělecké akademie. ()

fabregas1

Nuda to nebyla, ale............nevím no. Přestože film není dokonalý, určitě stojí za zhlédnutí, bo netypický mix žánru v tomhle díle jen tak nenajdete. ()

Clooney a Hlava 22

Clooney a Hlava 22

26.11.2017

Georgi Clooneymu se moc nezadařilo ani s Památkáři ani se Suburbiconem, takže to zkusí jinak - přes televizi. Jeho novým projektem je totiž seriálová adaptace románu Hlava 22, v níž se ujme jedné z… (více)

Clooney natočí scénář od Coenů

01.01.2014

Michael Bay zastaví Hitlerův nukleární program

Michael Bay zastaví Hitlerův nukleární program

12.10.2013

Válečné týmovky jsou, zdá se, opět v kurzu. Po Hanebných panchartech se dočkáme Památkářů a David Ayer v právě natáčeném The Fury nacpal do tanku Brada Pitta, Shiu LaBeoufa a další. A možná se… (více)