Prvé zmienky o príprave vojnového filmu s tak hviezdnym obsadením ma potešili, ale už prvý dostupný trailer skôr znechutil. Osobne nemám rád tieto humorne ladené príbehy v tak vážnych témach akou je vojna. Nájdu sa i úspešné a dobré filmy(Život je krásny), ale väčšinou ide o čisté komédie. G. Clooney kráča na hrane komédie a drámy tak neisto, že to nefunguje ani ako jedno ani druhé. Poniektoré krátke vtípky pobavia, ale na komédiu je to málo vtipné a na vážny vojnový film strašne naivné a nedotiahnuté. Partia Američanov kráča Normandiou i zasneženými Ardenami ako nôž maslom. Málo problémov, málo prekážok a kurevsky málo Nemcov. Netrú to i Rusom a ešte aj smrť jedného z dvojice, ktorí to neprežili je natočená s takým odľahčením, že som do poslednej sekundy neveril , že ho to strelné poranenie zabije. Film nemá ani jedinú napínavú scénu a ani hviezdy hollywodu výsledku nepomohli. Mohol s toho byť dobrý film, ale bohužiaľ nie je. Na pobyt v Normandii dosť nuda...Iba na jedno pozretie. Odporúčam radšej starší film Vlak. 60%.(27.9.2014)

• Pepinec

Pobavilo mě prohlášení studia o útocích Památkářů na Oscary, protože kandidovat by mohli leda tak v kategorii "Největší počet pracovních pozic člena filmovém štábu." Tady by Clooney zničil konkurenci stejně jako Náckové ničili umění. Jinak bych ale Památkáře přirovnal k motýlí kukle; čučíš na ní, čučíš na ní dlouho, čekáš co z toho bude, pak teda vyleze motýl a frnk - je fuč. Alespoň že v případě Clooneyho All Star týmu se dá koukat na staré známé a slavné, ovšem je to jen filmový maskáč prachmizerné vypovídací hodnoty.(27.3.2017)

• xxmartinxx

Nejhloupější elitní jednotka, jakou jsem kdy viděl v akci. Neexistující hloubka, návaznost, nulové motivace. Clooney naprosto nezvládá přesvědčit mě, že cíl hrdinů má nějaký vyšší smysl, místo toho plácá patetické monology a opájí se... vlastně ani nevím čím. Památkáři jsou naprosto zahledění do sebe, aniž by bylo jasné, co si o sobě vlastně myslí. Karikované postavy patlají rádobyhumorné s rádobyhlubokými scénami, aniž by cokoliv z toho mělo emocionální nebo myšlenkový rozměr. Clooneyho naprostá prohra a film, který má podle mě leda potenciál zničit Georgeovu pečlivě budovanou pověst. 1 a 1/2 hvězdy.(13.2.2014)

Možná si budete při čtení obsahu, před filmem a někteří i po filmu říkat, jestli stálo za to riskovat životy znalců umění, tedy ne-vojáků, pro historické artefakty, když všude kolem umírali lidé po tisícovkách. Pár mužů, kteří v roce 1944-5 objížděli 'hnízda', kde byla ukrytá díla nedozírné hodnoty a vraceli je zpět do správných rukou... Pokud se vám ani neorosí oči při scéně, kdy němečtí vojáci ničí jedno takové skladiště a pálí obrazy, protože se válka nevyvinula v jejich prospěch, budete si myslet, že to za to nestálo, ale já a George (stále nejsem v jeho fanklubu, ale.. ;-) to vidíme jinak. Proč je tohle pro mě srdeční záležitost? Scéna první: Ghent, Belgie... Není třeba dodávat více.(11.3.2014)

"Umenie z nás robí ľudí. Je ako zrkadlo, v ktorom sa vidíme. Podnecuje, rozvíja a kultivuje našu vnímavosť..." Vojna je teda v absolútnej opozícii voči umeniu, je deštruktívna a je tou odvrátenou stranou zrkadla - ľudstva. Film je tiež umením. Krásnym umením, ktoré dokáže uspokojiť hneď niekoľko zmyslov naraz. Tento film však umením nebol, to by sa s ním museli autori viac pohrať. Nech mi je téma akokoľvek sympatická, jej spracovanie ma dosť sklamalo. Potvrdzuje sa tu totiž moja teória o tom, že neexistuje príbeh, ktorý by nestál za sfilmovanie, existuje len zle sfilmovaný príbeh...(4.3.2015)

• - Film měl mít premiéru 18. prosince 2013, ale v říjnu 2013 byla premiéra přesunuta na únor 2014. (Varan)

• - První sousošší, které Pamatkáři uvidí po příjezdu na Neuschwanstein, je "Občané s Calais" od francouzského sochaře Augusta Rodina. (MTHRFCKR)

• - Do hlavní role byl původně obsazen Daniel Craig, ale kvůli velkému vytížení musel odmítnout. Místo něj získal roli Matt Damon. (Cheeker)