Dobře obsazené, místy vtipné, tématicky zajímavé, ovšem vesměs protkané nudnými a nezáživnými sekvencemi ve kterých nikdy nenudí pouze Bill Murray s Bobem Balabanem. Památkáři měli slibný potenciál, který George Clooney částečně naplnit dokázal, ovšem stále asi ne tak, jak by si látka zasloužila...55%...[4.3.2014_Kino Šumava_Klatovy](4.3.2014)

[ČSFD projekce] Na první pohled se divákům může zdát, že parta přestárlých herců si řekla, že Postradatelní potřebují nějakou konkurenci, ale aby v tom byl i cit a opravdové drama. Příběh Památkářů, kteří za druhé světové zachraňovali umělecká díla, může vyznít jako klišé. Také spojení silného dramatu s komediálními prvky zprvu vyhlíží jako kočkopes. Nakonec ale, pokud přistoupíte na "Klaunyho" hru, budete odměněni vcelku pěkným "M*A*S*Hoidním" smínkem. Bill Murray předvádí svůj standardně výborný mlčenlivý výkon, při kterém by slova překážela. Zbylým hercům nelze vytknout nic, snad až na Damona, který se mi v takových rolích nezdá přesvědčivý. Vznikl nám tu vcelku koukatelný snímek, kři kterém si zabrečíte a zasmějete se. Pro někoho nestravitelné, pro ostatní výbornou kombinací. Škoda jen, že příběh, který je podle skutečného námětu, postrádá duši a větší přesvědčivost. 70%(28.2.2014)

Možná si budete při čtení obsahu, před filmem a někteří i po filmu říkat, jestli stálo za to riskovat životy znalců umění, tedy ne-vojáků, pro historické artefakty, když všude kolem umírali lidé po tisícovkách. Pár mužů, kteří v roce 1944-5 objížděli 'hnízda', kde byla ukrytá díla nedozírné hodnoty a vraceli je zpět do správných rukou... Pokud se vám ani neorosí oči při scéně, kdy němečtí vojáci ničí jedno takové skladiště a pálí obrazy, protože se válka nevyvinula v jejich prospěch, budete si myslet, že to za to nestálo, ale já a George (stále nejsem v jeho fanklubu, ale.. ;-) to vidíme jinak. Proč je tohle pro mě srdeční záležitost? Scéna první: Ghent, Belgie... Není třeba dodávat více.(11.3.2014)

Památkáři jsou na můj vkus velice povedení. Po dlouhé době jsem zase získal pocit, že se dají natočit válečné filmy podobné Mash, Hlavě 22, či vítězství války v podání pana Lennona. Zkrátka nechybí humor, ale dokáže se do děje vklínit i dramatická linie. Jediné, co tomuto filmu dost ubližuje jsou příšerné patriotické žvásty pana Jiříka, za ty bych ho na místě......Jinak film působí svižně, opravdu hodně dobře vybrána parta herců, počínaje oblíbenci Goodmana, Murrayho a Cate, přes stálice Clooneyho a Damona až k Balabánovi, Dujardinovi a pro mě zbytečně rychle ukončeného gentlemana Bonnevilleho. Palec nahoru, povedlo se.(28.2.2014)

• Wacoslav1

To jsem si zase s tou CSFD projekcí pěkně naběhnul, ale furt tam polezu a furt. Něco si řeknu, ale pak zase já debil Wacoslav1 vidím hele film zadarmo a už na to lezu. Komu není rady tomu není pomoci. Na tohle jsem šel ze zvědavosti, protože cokoliv spojené z tématem 2 světové války mě zajímá. Tady byl minimálně potenciál na zajímavý film, ale to tragikomický zpracování do pohřbilo do hlubin pekelných. Nejdřív si film hraje na komedii ve stylu Sedmé roty což zjevně nefunguje. Vtípky jsou nucený jako by násilně narvaný a vyznívají trapně marná sláva, ale jediní kdo si umí přesvědčivě dělat prdel z druhý světový aby se člověk zasmál jsou Francouzi. Amíci se akorát zase ztrapňujou a dokazují, že o daným tématu vědí velký kuloví. Když pak film přejde do rádoby vážný polohy, tak to nefunguje už vůbec. Cloney furt pronáší jenom nějaký patetický kydy děj je naprosto o ničem a bylo mi fakt fuk co se tam děje. Kvalitních herců je tu určitě spousta, ale nebavil mě ani jeden. Navíc to tak trochu působí dojmem agitační masírky o hodných Amících co tu vlastně v Evropě všechno zachránili. Zachránili umělecká díla, neničili památky a už vůbec nám tu nevybombardovali naše továrny aby jsme jim pak po válce museli zobat z ruky. Jo zato Rusáci to jsou parchanti stejnej odpad jako Němci a i oni plundrují památky a kradou je pro sebe! Je proto třeba aby to ti filantropičtí Američané zachránili i před nimi. Dobrá fraška co k tomu dodat. Konec to zabil úplně kdy (SPOILER!) ti úžasní památkáři najdou větší množství uměleckých děl ukrytých v jeskyni a dostanou echo, že se blíží Rusáci. Samozřejmně, že stihnou všechno včas naložit odvézt a zachránit, a navrch aby ukázali jací jsou to kabrňáci tam nechají Rusům na památku pověšenou tu nádhernou Émerickou hvězdnatou vlajku...LOL. Bohužel takto se alespoň trochu objektivní a seriózní film na podobné téma opravdu nedělá. Jo a ještě musím na závěr zmínit další věc která mi na náladě opravdu nepřidala spíš to naopak dojebala definitivně a to opět skvělá (míněno ironicky) atmosféra na projekci kde se opět sešli solidní rušící hovada vedení jakousi hysterickou vygebenou pyzdou která se nahlas a afektovaně smála snad úplně všemu prostě každý píčovině. Už hodně dlouho jsem nebyl takhle blízko od předčasného odchodu z kina jako teď. No nakonec jsem přežil a díky tomu, že jsem seděl na úplně krajním sedadle jsem se mohl hned jak film skončil bleskurychle zvednout a jako první opustit sál. Takže odpad udílím nejenom filmu, ale i tý chátře se kterou jsem byl nucen sdílet stejný sál. Samozřejmně byli tam i slušní lidé co vědí jak se normální člověk chová v kině ty zdravím. Jinak nevím kde se podobný hovada na CSFD berou, protože když jdu normálně do kina, tak se mi tohle zpravidla nestává. Přitom by to tu měl být ráj skutečných milovníků filmů a tací by měli chodit i na projekce. A ne se tam jít nažrat napít dělat bugr a chechtat se jak retard. Takže pro vás mám vy vypatlanci jednoduchý vzkaz : Vyvádět vás z kina a střílet na ulici.0%(27.2.2014)

• - „Keď som žil vo Florencii, raz som sa počas prechádzky po moste Ponte Vecchio (jediný most, ktorý nacisti nezničili, keď v roku 1944 utekali z mesta) zamyslel, kto vlastne zachránil všetky kultúrne poklady, ktoré dnes chodíme obdivovať do múzeí a galérií. Rozhodol som sa nájsť na túto otázku odpoveď," vyjadril sa George Clooney. (Zdroj: Eurotelevízia)

• - Do hlavní role byl původně obsazen Daniel Craig, ale kvůli velkému vytížení musel odmítnout. Místo něj získal roli Matt Damon. (Cheeker)

• - Herec, který hraje starší podobu Franka Stokese (George Clooney) při návštěvě Madony z Brugg v závěru, je otec George Clooneyho Nick Clooney. (Proroček)