• Davies182

O filmu si povíme za chvilku, teď se ovšem budu jako již tradičně věnovat nevychovaným plantážníkům z ČSFD. Individua, která ve ztichlém sále pravidelně masírují obaly od chipsů/marshmallowů/Hariba, či se jako řehotající koně extrémně nahlas gebí každé potutelné scéně (zdravím ony dvě hýkající broskve), si totiž nezaslouží býti označována za filmového fanouška. Vážně nevím, co tu pohledáváte - filmové řemeslo možná oceníte, za Vaše chování však řada z Vás zasluhuje zalít do betonu. Nepíši pochopitelně o celém sále, a chválím všechny ukázněné vyznavače světové kinematografie, kteří jsou obeznámeni s dobrými mravy a ví, že kino není obývák... No teď už teda k tomu Clooneyho průseru, a bude to těžce subjektivní: nesnáším totiž muzea. Fakt nejvíc. Tohle pobíhání s kamerou po německých dolech, ze kterých si náckové udělali provizorní exhibiční síně, mě tak skoro zabilo. Doslova. Nejdelší film na světě! Světlý moment? Občas hudba a náběhy na epický scény, záhy pohřbené pod tunami prachu.(28.2.2014)

S komandem památkářů mám celkem zásadní tři problémy. Clooney se snažil namixovat rozverné dobové retro s oduševnělou poctou, výsledek se pere a nepůsobí jako povedená syntéza. Za další, příběh je stejně roztříštěný jako jeho ústřední jednotka hrdinů po západní Evropě, což také nepřidává na výsledném dojmu. A za třetí, nemohl jsem vystát Cate Blanchett (ale to je spíše jen moje smůla). Tak bohužel - slibný hvězdný projekt co vyšel do průměrna.(21.1.2015)

"Umenie z nás robí ľudí. Je ako zrkadlo, v ktorom sa vidíme. Podnecuje, rozvíja a kultivuje našu vnímavosť..." Vojna je teda v absolútnej opozícii voči umeniu, je deštruktívna a je tou odvrátenou stranou zrkadla - ľudstva. Film je tiež umením. Krásnym umením, ktoré dokáže uspokojiť hneď niekoľko zmyslov naraz. Tento film však umením nebol, to by sa s ním museli autori viac pohrať. Nech mi je téma akokoľvek sympatická, jej spracovanie ma dosť sklamalo. Potvrdzuje sa tu totiž moja teória o tom, že neexistuje príbeh, ktorý by nestál za sfilmovanie, existuje len zle sfilmovaný príbeh...(4.3.2015)

Nekulturní hovado, které se kdysi zabydlelo hluboko ve mně, by nedokázalo obětovat někoho ze svých blízkých, aby zachránilo úsměv Mony Lisy, kalhotky Madonny či torzo Jupitera. Mne zkrátka nikdo nepřistihne v muzeu, kapli či na výstavě, kterak onanuji před nějakým kulturním dědictvím a tak mne dobrodružství party historiků v uniformách nechalo poměrně chladným. Na druhou stranu mne však upřímně rozesmál ten "skutečný příběh", podle kterého chránili umění před špinavými fašistickými i komunistickými prackami a vraceli ho do prázdných bytu zplynovaných židovských rodin. Je to zkrátka jenom taškařice, která se sice tváří hrozně vážně, ale já tu komedii odhalil a tak si ty tři hvězdy zaslouží.(16.8.2014)

[ČSFD projekce] Na první pohled se divákům může zdát, že parta přestárlých herců si řekla, že Postradatelní potřebují nějakou konkurenci, ale aby v tom byl i cit a opravdové drama. Příběh Památkářů, kteří za druhé světové zachraňovali umělecká díla, může vyznít jako klišé. Také spojení silného dramatu s komediálními prvky zprvu vyhlíží jako kočkopes. Nakonec ale, pokud přistoupíte na "Klaunyho" hru, budete odměněni vcelku pěkným "M*A*S*Hoidním" smínkem. Bill Murray předvádí svůj standardně výborný mlčenlivý výkon, při kterém by slova překážela. Zbylým hercům nelze vytknout nic, snad až na Damona, který se mi v takových rolích nezdá přesvědčivý. Vznikl nám tu vcelku koukatelný snímek, kři kterém si zabrečíte a zasmějete se. Pro někoho nestravitelné, pro ostatní výbornou kombinací. Škoda jen, že příběh, který je podle skutečného námětu, postrádá duši a větší přesvědčivost. 70%(28.2.2014)

• - Studio chtělo kvůli útoku na Oscary uvést film již v prosinci 2013. Režisér George Clooney však požádal o více času na post produkci, aby mohly být dokončeny speciální efekty. Studio nakonec s velkou nelibostí svolilo s prodloužením termínu do února 2014. (Dr Lizal)

• - Osvobozená Paříž i Bruggy podléhaly zatemnění. Ve filmu tomu tak není. (Hal_Moore)

• - Film měl mít premiéru 18. prosince 2013, ale v říjnu 2013 byla premiéra přesunuta na únor 2014. (Varan)