Ninja 2: Pomsta

• USA Ninja: Shadow of a Tear (více)

Těhotná manželka mistra bojových umění Caseyho Bowmana byla zavražděna. Ztrátou zlomený Casey pomalu ztrácí důvod žít, dopředu ho žene jen neuvěřitelně silná touha po pomstě. Bowman se domnívá, že vrahem milované ženy je obávaný mafián Goro. Na pohřbu se setká s bývalým studentem Nakabarou, který mu nabízí trénink ve své škole bojových umění v Thajsku. Zprvu to odmítá, pak se rozhodne, že tam odjede. Při jednom zápase s Nakabarovým studentem Casey ztratí nervy a začne útočit skutečnými údery. Nakabara ho nabádá, že se musí naučit ovládat své emoce. Aby byl Casey schopen vypátrat a porazit svého protivníka, musí povýšit svoje bojové schopnosti na novou úroveň. (Nova Cinema)

Matli

Tak to je jiný kafčo než jednička, Adkins konečně řádně předvedl co má v běhákách a na to sem se už pár jeho filmů těšil. Zaplať pánbůh, že se choreografie ujal někdo, kdo tomu rozumí a Tim Man není žádnej amatér a je to sakra znát. Spousta kvalitních a dobře natočených bojových scén, co víc si přát. Možná Tony Jaa jako finální záporák, ale to by byl už luxus :-) 79% ()

Pidzey

Co se scénáře týče, tak je to klasika. Příběh jakých tu už bylo mraky, ale zase na druhou stranu, co jiného do akčňáku vymýšlet. Něco jako příběh je tu jen od toho, aby hrdina měl záminku se s někým servat. No a ty rvačky ty jsou naprosto boží. Scott je neuvěřitelnej borec, který se umí prát skutečně efektně i efektivně. No a Isaac? Takhle božsky natočenou akci jsem viděl snad jen v The Raid. Od těchto pánů by se měli ostatní režiséři akčňáků učit. ()

Bozvav

Skvělé souboje, skvělé souboje a zase skvělé souboje, jink nic, le vůbec nic, příběh mizérie, dialogy debilní, herci, ani jeden, co by něco hrál. 40% za ty souboje, ty byly 100%tní. ()

Hapretor

Adkins se do těchto rolí hodí. Ale proč pořád tak béčkově!!! Zabaví neurazí. Ale Boyka byl jen jeden a jak tak sleduju, už nejspíš nikdy nebude. ŠKODA !!! ()

Heroine

Pravděpodobně by tím kdekdo pohrdal, ale já MÁM určité výhrady k tomu, když hlavní hrdina filmu nemá zábrany vraždit kohokoli na potkání. Mám potom problém s ním sympatizovat, i když ho hraje Scott Adkins. Tenhle "ninja" je tak trochu šmrncnutý Rambem, má to velmi prostou zápletku, a velmi předpovídatelný závěr. Nelíbilo se mi to. Nelíbila se mi šeredná Mika Hijii, nelíbil se mi závěr, nelíbilo se mi nic, až na pár šikovných soubojů. Ale to na film nestačí! ()

bararich8

Hloupý a už 100krát jinde viděný příběh, toporné dialogy (hlavně ty v angličtině) a nepříliš přesvědčivé herecké výkony. Na druhou stranu výborná bojová choreografie i s několika neotřelými a jinde dosud neviděnými prvky. Takže přesně to, co lze od takovéhoto filmu očekávat. Oproti ostatním snímkům v žánru nenabídne nic navíc, ale kdo tohle může, určitě nebude zklamán. 3* ()

darkreider

Nechajte Adkinsa tri štvrte filmu robiť jeho martial art modern dance a keď k tomu bude dobrý choreograf a neretardovaný strihač máte výhru istú. Predsa len tie čierne pásy vo Wushu, Tae Kwon Do, Kickboxe, Jude a Jujutsu sa len tak neskryjú. Nejaké herecké kvality, prepracovaný dej a podobné nadštandardy tu nemajú, čo robiť. Casting mal jasno, nabrať poriadnych ůber-bojovníkov. A tak to má Ozzák rád. Škoda, že tá nutná omáčka okolo fajtov je občas strašne nezáživná. ()

Ygnor

Vedle Raidu je to jen odvar. Je to mezi jednou a dvěma frčkama, přikláním se nakonec k vyšší jelikož jsem se dodíval. ()

Jaxx84

Tak učebnicový scénář žáka 5.B jsem snad ve filmu ještě neviděl. V první půlhodině se objeví snad všechna klišé akčních filmů. Navíc nechápu proč má film v titulku "Ninja", když o nich tam padne tak možná jediné slovo. I přes naprosto STRAŠNÝ a průhledný scénář, je film zachráněn bojovými scénami, které jsou sice na Adkinse trochu neohrabanější než jindy, ale přesto dokáží udržet diváka až do konce té tragédie. Adkins je prostě machr a pokud bych měl (ač se to nehodí) srovnávat s Béčkovými akčními filmy např. Van Damma v době jeho největší slávy, tak úroveň příběhu je naprosto stejná, ale akce o mnoho mnoho propracovanější. 5/10. ()

vikino1

Nevím přesně co, ale něco mě v tom nesedělo. Jo Adkisn to rozhodně umí - to se nehádám, ale ten jeho styl mě připadá tak nějak na krásu než účelně. Od Tomy Jaa i Iko Uwaisa údery diváka vyloženě bolí, Michael Jai White má naprosto účelnou techniku. Adkins udělá před úderem trojitý salto s vrutem (za který by se nemusel stydět ani Valenta), rány ho nebolí, i tu žehličku přešel bez mrknutí oka. Prostě jsem celej film postrádal napětí - jak kdyby to bylo ukázkový video, co všechno se dá bez lanek a drátů natočit. ()

Tamten

Po dějové stránce je film prakticky o ničem - celý "děj" slouží pouze k tomu, aby Adkinsna dostával od jednoho souboje k druhému a při tom mohl na sebe navlékat slušivé ninja oblečky, či je naopak ze sebe sundavat. Souboje jsou ovšem na velmi dobré úrovni, rychlé, zajímavé po choreografické stránce i co se předváděných technik týče. Občas herci "zamrzají" v technikách, ale většinou je to spíše při cvičných soubojích, takže to lze omluvit. Trochu slabší je třetí čtvrtina filmu, kde se Adkinson po vzoru Ramba rozhodne vyčistit policejní stanici a poté džungli od padouchů, takže sám s ninja zbraněmi likviduje zástupy zloduchů se samopaly. Pak se naštěstí film vrátí k "normálu", aby nakonci ukázal sérii parádních soubojů. ()

Psycho.R

Řekl bych, že o něco horší než jednička, ale pořád dobré. Hlavní záporkou je, dle mého, překombinovanost příběhu, oproti prvnímu příběhu, kde šlo všechno přímo tak, aby došlo k závěrečné bitce. Kdyby se více řídili tvůrci schématy Amerického Ninjy 1 a 2, byla by to lahoda. Ale pořád příjemná jízda. ()

Listyx odpad!

Jako sem zvyklej, že příběhy v rubačkách nejsou nějaký extra eňo ňuno a tady ta dobrota čichá stejnou lajnu, takže za mě v poho, ale to že právě ty rubačky vypadaj od choreografa telekinetické samohonky, tak na to teda zvyklej nejsem. Nemalé potěšení by mi učinilo vyřezání deštníku z dřevitého Skota a jeho věnování coby expanzní rektální sondy rejžovi tohohle výblitku. ()

Hashirama

Film s tak sofistikovaným názvem samozřejmě hraje různými společenskými a politickými tématy, která se prolínají celou globální společností. Dotýkají se každého z nás, ať už jste Turek, Turkmen nebo normální. A v takto myšlenkově podnětném filmu jsou ony akrobatické meziscény vyloženě rušivé. End nau rilly...mně nevadí, když je film dementní, pokud to to maso vynahrazuje. Raid nebo Ong Bak nám ukázaly, že to jde dělat cool, a ani jeden film neoplýval nějakou obsahovou hloubkou. Scott Adkins se fakt snaží, o to víc je mi ho líto, když se tam potácí v levných kulisách, za kterými už není radši nic vidět, a ani z bitek, byť jsou přehledné, nečiší ta energie, dravost a kinetika jako v Raidu. A ve filmu, který nic jiného neprodává, je to fakt problém. O snahách o vyprávění a nečekané zvratky radši ani nemluvě. Bída. ()