Ninja 2: Pomsta

• USA Ninja: Shadow of a Tear (více)

Těhotná manželka mistra bojových umění Caseyho Bowmana byla zavražděna. Ztrátou zlomený Casey pomalu ztrácí důvod žít, dopředu ho žene jen neuvěřitelně silná touha po pomstě. Bowman se domnívá, že vrahem milované ženy je obávaný mafián Goro. Na pohřbu se setká s bývalým studentem Nakabarou, který mu nabízí trénink ve své škole bojových umění v Thajsku. Zprvu to odmítá, pak se rozhodne, že tam odjede. Při jednom zápase s Nakabarovým studentem Casey ztratí nervy a začne útočit skutečnými údery. Nakabara ho nabádá, že se musí naučit ovládat své emoce. Aby byl Casey schopen vypátrat a porazit svého protivníka, musí povýšit svoje bojové schopnosti na novou úroveň. (Nova Cinema)

AlistairMir

Scott Boyka Adkins je zpátky v ninja oblečku a kosí protivníky ještě drsněji než v prvním díle. Upřímně se nedivím když mu dle všeho Goro bílý pes sejmul ženu tak je dobrý čas na to udělat ze záporáků sushi a tvářit se u toho pěkně Boykovski. Příběh byl u mě od začátku na koleji vedlejší a jen jsem se těšil jaké techniky z jiné galaxie v podání mistra uvidím tentokrát. No předvedl dost a dost. Akce je nádherně zpracovaná, souboje nejsou blbě stříhané vše je jak má být. Prostě jen Isaac umí Scottovi přednosti opravdu využít všichni ostatní jsou banda blbců, když Scottovi neumožňují předvádět co vše dovede. Navíc dva fighty jsou opravdu super jelikož v tomtu snímku se objeví i dvojice mimořádně odolných záporáků. Bezva film a doufám že Isaac a Scott budou spolupracovat i nadále a už teď se těším na Blood hostage. ()

dee-key

Mladší a vymakanější brácha prvního Ninji. Lepší příběh, lepší kopání, více mlácení rukama, lepší šermování a vůbec všeho je tam víc než v jedničce. Snad kromě tý šikmooký holky. Scott je prostě neúnavný mlátič a i když o herectví neví asi víc, než Scooby Doo, vidět ho v akci je prostě paráda a proto na něj koukám. ()

M.i.k.e

těžko hledat zprofanovanější a jednodušší příběh.Naštěstí ale není druhý Ninja tím druhem filmu u kterého by to bylo nutné řešit a prim tady hraje akce.A ta je nutno uznat opravdu velmi dobrá a dokázala mě vrátit o dobrých 2O let zpáky,kdy člověk hltal všechny ty filmy s Dudikoffem,Cynthií a já nevím kým vším ještě.Co víc Scott Adkins vedle těhle legend suveréně zapadá ať už svým bojovým uměním,tak i svým suveréním neherectvím,kdy dokáže všechno vyjádřit jednou grimasou.čiré béčko,které potěší každého fanouška,který vyrůstal na podobných filmech...70% ()

Martin741 odpad!

Uz jednotka bola priserna nuda, kde A nesuviselo s B, po C hned nasledovalo F. Ako vidim, dvojka v tomto tempe uspesne pokracuje. PS : Zaciatkom 90. rokov to mohlo fungovat, ale v roku 2013? Ani omylom. 0 % ()

bourec

Isaacovi se povedlo nečekaný,po děsnym Ninjovi,natočil pokračování,který má všechny atributy solidního béčka,včetně scénáře vod pětiletýho děcka,ale taky dobrej potenciál v bojovejch scénách,a těch neni málo.Adkins by si asi už zasloužil roli v něčem áčkovějším,Pochvala.60%. ()

JohnRambo

Ako celok to stojí za starou bačkoru ale akčné scény sú viac než podarené. Takže v konečnom dôsledku to stojí za pozretie a pri príjemných 95 minútach som sa nudiť nestihol. ()

otík

Ninjovská dvojka bohužel většinu děje jen natahuje a všechny ty zdařilé souboje, které opravdu stojí za shlédnutí, nás připravují na finální akci, kde Adkins opět oblékne ninjovský oblek a z drogového barona udělá barona bez hlavy. Bohužel je této akce strašně málo a je to velká škoda. V tomto obleku to Adkinsovi hrozně sekne a měl by v tom hrát aspoň půl filmu. Místo toho bohužel jen tak bloumá městy, sem tam se pobije, sem tam někomu sekne ruku či ho podřeže, protože jej podezřívá ze zavraždění své manželky (hrdinka z jedničky). Zatímco všechny bojové scény jsou fakt dobré, děj je špatný a spousta kecacích scén je zcela zbytečných. Adkins hrát neumí, on potřebuje bojovat a bojovat. Celkem jsem spokojen, určitě minimálně stejně dobré jako jednička, ale šlo z toho dostat daleko víc. Hudba: Logan Mader & Gerard Marino ()

Radiq

Ajaj, tak nějak se stalo, že jsem tohle viděl dřív, než první díl, ale jinak si myslim, že to je uplně jedno. Nejde tady totiž tak o děj, jako spíš o ty akční scény a bitky. No, ty jsou docela dobré, i když některé kopy zbytečně komplikované, jak kdyby se tady jela soutěž o nejkomplikovanější kombinaci kopů při skoku a né o život. Prostě se tady jede spíš o to, jak je to efektní a koukatelné, než jak je to účinné. Scott Adkins mě zrovna moc nenadchl - tohle byl můj první film s ním, ale tahle muskulatura, co umí kung-fu, mi nepřišla ani moc sympatická, ani charismatická. Spíš jsem si řikal, že mi tak nějak připomíná Chucka Norrise, kteryho moc nemusim. Ale jinak nic proti němu - jeho bojové umění si určitě trochu respektu zaslouží. Film ale spíš podprůměr a hlavně pro ty, co nepotřebujou používat mozek... ()

Gonzi

"dramatický děj" tam není, což ale ke štěstí nepotřebuju. Bohužel to scénář netlačí ani jako nahláškovaný akčňák, nebo cokoli podobného a ve výsledku jde pouze o sestřih akčních scén. Na klasický film je toto prostě málo a obstálo by to jen jako akční klipy na YT. Samotná akce je ale nekompromisní a dávkovaná po kýblech. Pro fanoušky akce je to naprostá povinnost ke které se pravděpodobně budou i často vracet. ()

Johnny.ARN

Florentine + Adkins zase raz nesklamali. Scott skákal, kopal, lámal, lietal, ukazoval hrudník a s výrazom maximálneho nasratia bil všetkých, čo mu prišli pod ruku. Presila, jeden na jedného, nafetovaný, absolútne jedno. Stále ich rozbil. Príbeh skoro klišoidný, dialógy otrasné, ale koho to pri tomto filme trápi?? Hlavne že súbojov bolo požehnane. Citeľná Florentínová réžia v kombinácií so skvelou kamerou nechala súbojom adekvátny priestor, dynamiku. Posledných 20 minút je dych vyrážajúcich. Za Adkinsa, za to, že dvojka je lepšia ako jednotka, za schopných hercov a kvalitných súperov a za prekvapenie na záver 4 z 5 ()

kinghome

Scott Adkins pořád umí, jeho choreografie a boj jsou naprosto precizní a úžasný. Jako film to je takový průměr, klasický příběh o pomstě, ale o tom to vůbec není. Tady jde o to, aby byli boje dynamický a pořádně promakaný, což se tady povedlo na jedničku. Dokonce si Florentine neodpustil jeden zvrat na konec, který se tam kupodivu hodil a já si nemusel ťukat na čelo, jaká to byla blbost. Ono jde vidět, že Florentine se příběhem nikdy moc nezabýval a jde to znát na všech jeho filmech, naštěstí se Ninja: Shadow of a Tear povedlo a já jsem spokojenej. ()

Mr.Bulanek

Méně umělé krve rozhodně prospělo. Na Ninju jsem se chtěl podívat jen kvůli Tim Man, a stálo to zato. Toho malého švédo-číňana mám čím dál více rád, škoda, že je převážně kaskadér. ()

Sfinkter

Příběh i choreografie jsou o chlup lepší než v prvním díle, stále je to však až příliš jednoduchá zábava. ()

ywo666

Tak a ja som nakoniec megaspokojný. Adkins konečne drsný ako Boykovských časoch. Fighty sú parádne. Asi najlepšie, čo Scott predviedol od Undisputed 3. Páči sa mi, že sa tu viac tlčú a menej mečujú oproti jednotke. A techniky sú fakt na úrovni. Oceňujem prvky jiujitsu, aikida a krav maga (odzbrojenie policajta), ktoré obohatili tradičné parádne kopčky, otočky a boxovačky. Škoda, že Vithaya Pansringarm tam nemá žiaden priestor. A aj postava Gora bola dostatočne zaujímavá aby sa dala aj lepšie využiť. Čo už. Všetku pozornosť berie Adkins na seba. Príbeh trochu škrípe. Isaac nebol nikdy story teller. A keď to porovnávam s lacnými akčňákmi ala Van Damme, tak je to možno ešte nadpriemer. Čiže zhrniem. Chýb ako mraku, kopec klišé (flashbacky) ale akcia parádna a je to lepšie ako čo točia iní akční béčkari (skoro som napísal sračkári). Škoda výborného traileru, ktorý nastavil zbytočne vysoké očakávania. Takže nízkorozpočtových béčkových 70%. ()

haj

Duo Florentine - Adkins si dobře rozumí a jako tým jsou skvělí, jeden je značně prkennej, když jde o vyprávění příběhu, druhej když jde o hraní, ale to už k takovýmu filmu prostě patří a těžko se zlobit, i když bych lhal, že to člověka trochu nemrzí, že části filmu mezi akčními scénami nejsou aspoň trochu zábavnější. Na druhou stranu, když dojde na akci, tak funguje všechno perfektně a film se vyrovná asijský nejenom současný produkci. Adkinsovy schopnosti jsou famozní jak po bojový tak akrobatický stránce, choreografie je špičková a pestrá, souboje jsou tvrdý, kontaktní a navrch je vše krásně natočený a sestříhaný, takže je všechno, co se děje, perfektně přehledný a divák se ani na chvíli neztrácí. Za to je potřeba opakovaně režiséra pochválit. Po akční stránce si film jednoznačně 4* zaslouží, jen škoda značně nezábavný příběhový části.. ()

Trustme

Díky za každého dobrého nindžu a ať je třeba Angličan. Isaac Florentine čím dál lépe brousí čepele a souboje ve svých filmech a je mu jedno, že zřejmě nikdy nepřekročí hranici z B-movies do A-theatre movies. Staří šediváci mu však budou vděčni za oprášení něčeho tak kultovního, čím bezesporu ninja a ninjutsu jsou pro film. Zkušený video harcovník si již zvykl, že ninju hrával většinou neJaponec a proč tedy neobléknout do kukly a hábitu hbitého Adkinse. Ninja: Shadow of a Tear má skvělé souboje, kameru a bojovníky, ale opět tomu chybí jako v předchozím dílu víc toho nindžovství. A i tá toužebně očekávaná scéna s vykopáním staré bedny s výstrojí a mečem je prostě stále málo. Škoda také, že nedostal mnohem víc prostoru opravdový NINJA - Kane Kosugi. ()

Brain-D

Rok 2013 a já se cítil jak v 80tých letech. Luxusní béčko, které jede jak pila. Hrozně baví a má skvělou choreografii. 90% ()

m.a.t.o.

„The man who seeks revenge should dig two graves." Prvý Ninja sa hral na niečo čím nebol, zato Shadow of A Tear je poctivé béčko, ktoré je si svojej béčkovosti "plne vedomé". Jasné, že by sa mu dalo vytknúť mnoho vecí, ale v rámci svojho už v podstate vymierajúceho subžánru sa stále jedná o vysoký nadpriemer. Súboje sú, ako sa už na Florentinea patrí, vynikajúco natočené, možno choreografia mohla byť málinko nápaditejšia pri niektorých, ale hlavné je to, že ich je tu, s prepáčením, pokokot (Isaac v jednom rozhovore tvrdil, že 15, ja som napočítal 13 :)). Skrátka a dobre, najlepší "nindžafilm", aký som doteraz videl. 75 %. ()