Ninja 2: Pomsta

• USA Ninja: Shadow of a Tear (více)

Těhotná manželka mistra bojových umění Caseyho Bowmana byla zavražděna. Ztrátou zlomený Casey pomalu ztrácí důvod žít, dopředu ho žene jen neuvěřitelně silná touha po pomstě. Bowman se domnívá, že vrahem milované ženy je obávaný mafián Goro. Na pohřbu se setká s bývalým studentem Nakabarou, který mu nabízí trénink ve své škole bojových umění v Thajsku. Zprvu to odmítá, pak se rozhodne, že tam odjede. Při jednom zápase s Nakabarovým studentem Casey ztratí nervy a začne útočit skutečnými údery. Nakabara ho nabádá, že se musí naučit ovládat své emoce. Aby byl Casey schopen vypátrat a porazit svého protivníka, musí povýšit svoje bojové schopnosti na novou úroveň. (Nova Cinema)

JohnSmith

Příběh sice ohraný, ale Florentine zvládl režii velice dobře a Adkins jako vždy předvádí kvalitní akci. Doufám, že se jednou Florentine i Adkins dostanou k áčkovému materiálu. Zasloužili by si to. ()

upson

Scott Adkins je hustokvalitní a krutopřísnej nakopávač zadků. To co jako karatista a gymnasta v jednom předvádí je až neuvěřitelné. Čisté Béčko s prostou kostrou, to já mám nejradši. Moc nepřemýšlet ale hlavně rozbíjet hlavy. Člověk je hned vděčný když si může pustit akční forotu s nádechem osmdesátek :-) 80% ()

sedm.1

V tomto případě mám skutečně poměrně velké dilema, zda si Ninja II zaslouží skutečně maximální hodnocení. Ale dám ho. A to přesto, že co se týče dějové linie, tak to je vážně fraška, slabota, bez špetky vlastní nápaditosti, bez jakéhokoliv hlubšího smyslu a vzbuzení sebemenšího zájmu. Ale čert to vem, Isaac Florentine prostě tak své filmy točí, na zápletku sere pes. Ono je to ale na druhou stranu poměrně pochopitelné a pro Florentina i velice jednoduché. On pro tyto své snímky totiž našel svého dvorního řezníka, kterým není nikdo menší, než pro mě v současnosti bezkonkurenčně nejlepší bílý bojovník, Scott Adkins, na kterého se může vždy spolehnout v tom, že v jeho filmech předvede své vrcholné bojové umění, což zde potvrdil v míře vrchovaté, a Florentinovi pak už tak jen prakticky tedy stačí, aby své bojovníky jednoduše nechal se ukázat v plné parádě, co vážně umí, a dík a uznání mu patří za to, že pak jen ony veškeré souboje nekurví všemožnými, sračkovitými kamerovými veletoči a zběsilým střihem a právě ty souboje jsou pak díky tomu neskutečně strhující, dokonalé, úžasné, perfektní, dechberoucí, prostě jedinečné. A Scottu Adkinsovi právě v Ninjovi II umožnil totálně se utrhnout ze řetězu a tak celý film je vážně jen přehlídkou jeho umu, kdy při každém jeho souboji jen otevřu dokořán hubu a čumím s vyvalenýma očima, co ten borec předvádí za mistrovský balet. Tím pádem pak musím samozřejmě pochválit i choreografické zpracování filmu, které nemohu též označit za jiné, než dynamické, nápadité a celkově prostě geniální. Ninja II je tak zkrátka jen přehlídkou fantastických Martial Arts soubojů, kde se to prvotřídně řeže hlava nehlava, a jednoduše, pro toho, komu nevadí, že ve filmech tohoto druhu slouží zápletka jen jako spojovatel mezi jednotlivými řežbami, tak ten prostě ten plný počet * musí dát. Tak jako i nakonec já. ()

kenkaku

Pro fanoušky Scotta Adkinse výživná podívaná, pro ostatní slátanina. Asi tak. K ději se totiž nedá nic moc říct. Vše je podřízeno akci a soubojům. Jestli někdo jedná tak nebo onak taky není důležité a to že Scott je v první řadě bojovník (pak dlouho nic) a potom teprve herec, je asi také každému jasné. pro mě osobním překvapením č.1 bylo to že jsem se jméno filmu dozvěděl až na konci :). Vážně. Film zcela postrádá úvodní titulky. Jste hned vhozeni do děje a řežba začíná :). ()

herr_carter

Scott Adkins bude mít asi opravdu gumové kosti, některé jeho bojové kreace berou dech a popírají základní předpoklady fyziky. Přes silně nudný a ultra tupý úvod film nakonec dospívá do solidního béčka, navíc s překvapivým odhalením hlavního záporáka. Oceňuju taky hudbu, která se povedla a sedla jak prdel na hrnec.Co mě ale mrzí,je Goro bílý pes - nevím, koho napadlo obsadit do role vládce drogového barmského kartelu starého chrchlajícího senilu, který naháněl asi tolik strachu, jako rozzuřené morče..............moje hodnocení = 6 z 10. ()

Chipsonator

Boyka sbalil prachy, shodil kníra, vyrazil do Japonska a vzal si Japonku (hájzl jeden). Jenže, jeho milovanou šikmoočku zabijou a tak je opět načase aby Boyka začal nakopávat prdele....jenže Adkins by měl nejdřív nakopat prdel svému agentovy že ho k tomuhle filmu vůbec dostal. Bóóóže to byla taková blbost, a to jsem se na to těšil...Boyka sice ničí nepřátele efektivně a hezky se na to dívá, jenže všechno ostatní stojí za hovno. Záporák Goro a jeho mimika je vyloženě trapná, herecké výkony nejsou snad ani béčkové ale céčkové (až na Adkinse tedy, sice též žádná hitparáda, ale oproti asijském kámošům se tedy aspoň snažil) a scénář určo típek spáchal za den. Opravdu se mi dlouho nestalo, abych si už po hodině přál aby film končil proboha, protože když zrovna Boyka nedělá kopy z otočky (nemluvě o tom že už i tohle se po té hodině celkem přejí), tak je to strašně nezajímavá nuda...45% ()

Testament

Adkins je prostě borec a takto bych mohl ukončit tento komentář, vlepit sem hodnocení a s pozdravem "nazdar bazar" se rozloučit. Protože, kdo zná Adkinse, tak ví, že po spojení s Izákem vznikne vždycky perfektně "nakrúcaná" akční pecka. Příběh je jedno velké klišé, nic zajímavého, ale pak přijdou souboje, Adkins se rozjede a nezastaví jej nikdo. Závěrečný souboj je vyloženě lahůdka. jen mi občas ve střihu vadilo, že bylo poznat to, že bylo okatější, jak údery končily ještě dřív, než došlo ke střetu s protivníkem. Techniky ale Adkins umí a pořád je to perfektní podívaná. V současné době, kromě Izáka umí Adkinsovi bitky natočit snad jen Hyams, i když ten už je taky o patřičný, kvalitativní, stupeň níže. Ale abych si to celé shrnul, je to příjemné nářezové béčko. ()

iXtr3m3

Dávam síce 3 hviezdy, ale je to slabšie ako jednotka. Snaží sa to byť síce drsnejšie a reálnejšie, ale jednotka bola ako vystrihnutá z 80-90-tych rokov a pokračovanie nezapadá nikam, tak nejak mieri do prázdna. Bezduché, bez srdca, bez šancí uspieť v obrovskej konkurencii. Rovnako sterilné ako novodobé Seagalovky alebo Dammovky a do je Adkins trieda. ()

666Carnage

Slušná bitkařina se Scottem Adkinsonem. Příběh průměrný ale dobré bojové scény. Pokud někdo holduje tomuhle žánru tak směle do toho. 55% ()

kedl

Pokud se bude v dohledné době točit rejmejk KICKboxer, hlavní role je jasná, Adkins. Ten týpek to má v nohou stejně jako JCVD zamlada. Herecký projev sice nic moc, ale na tyhle béčkové produkce to bohatě stačí. ()

Fary

Už je to hezky dlouho, co pro mně ninja-filmy byly téměř denním chlebem. O to víc příjemně překvapil tenhle. Souhlasím s předchozími komentáři, že hlavní hrdina je slaďouš a celá Asie a její letitá tradice bojových umění se může posadit na prdel před "bílým mužem" z USA, ale i tak je to zajímavý film. Po stránce choreografie tomu prakticky není co vytknout. ()

Gogo333

Příběh je klasicka o odplatě za smrt manželky. Look je trochu béčkový, ale souboje jsou povedený a tak aspoň kvůli nim to ujde. 60% ()

dopita

Zase ňákej asijskej akčňák. Poté co mě nadchnul Zátah 2, jsem zkusil další bojovej film z Asie. Na Zátah 2 nemá, ani kdyby se posral celej filmovej štáb, co tenhle zázrak stvořil. Zase se tam akorát fackujou nohama, titulní hrdina je naprosto tragickej herec, ale všechny ty mlátičský prostocviky mu celkem jdou. Choreografie bojových scén docela ujde, ale jinak je to strašná pitomost. Béčko jak prase. Nic víc, nic míň. ()

Lefty86

Ninja se vrací, nečekal jsem po prvním dílu že zrovna Ninja bude mít i pokračování. Ale vrací se a to ve stylu aby nakopal prdel nejen svým protivníkům, ale i prvnímu dílu, když je slabší film, málo kdy se očekává lepší druhý díl, leč tady se to vyvedlo a to na plné čáře, jednička měla hloupější příběh a bylo to takové vaření z vody, tady je vidět o něco vyšší rozpočet, i námět s pomstou manželky je tak nějak akčnější a rozhodně zajímavější. Zapomeňte na Yuriho Boyku, co předvádí Scott tady je nesrovnatelné s čímkoli, víc bitek, víc akrobacie, víc "kosmickýh" kopů. Florentine využívá Adkinsových předností na plné čáře a bitek proti přesile požehnaně a fight v baru je vynikající. ()

TERRORDROME

Druhý Ninja je rozhodne lepší než druhý Tom Yum Goong, Izák so Skotom skrátka prešťali Prachyu a Tonyho o konskú hlavu aj s predkusom. Ninjova story je taktiež štandardne vymletá, na začiatku dáky dvaja kapustový chmantáci zabijú hrdinovu ženu a on ich brutálne odpraví. Potom zdrhne meditovať do thajska, ale viac ho baví márovať miestnych buranov v krčme. Bezradnosť netrvá dlho a ninják dostane nový cieľ, istého hnusného starého mušľožrúta čo vraždí ostnatým drôtom a bol to bývalý kolega jeho ninja majstra. Je treba zabiť škrtila! Fiorentine nie je žiadny instantný génius, ale stále zostáva jediným človekom čo dokáže využiť potenciál Scotta Adkinsa a ten pod jeho velením mláti, kope a skáče ako by ho za to platili. A aj keď bez Boykovského image furt vyzerá pupušácky, tak sa na akciu v jeho podaní pozerá kurevsky dobre, je to jednoducho neskutočný borec a na rozdiel od Tonyho Jaa nepotrebuje pred každým točeným kopancom nepríčetne zrúknuť aby bolo jasné že je naštvaný. Ale herecky je drevený rovnako, o tom potom. Dostatok akcie, parádna choreografia a prehľadný strih robia z polodementnej chujoviny namakaný akčák. Akurát o tých ninjov tu vôbec nejde, hrdina si raz navlečie kuklu, vystelí z rukávov zo dve šípky a tým celá ninjovosť končí. Tento Nindža ale našťastie nie je Mindža, chvalabohu. ()

Shimargh

Silně nadprůměrné béčko s parádní choreografiií, jen škoda toho metrosexuálního homopornoherce v hlavní roli. ()

Paldiny

Druhý Ninja dostal konečne príbeh hodný 90-tich minút a navyše si polepšil v prepracovanosti súbojov. V nich nepríjemne prekvapí iba absencia krvi a tak si bude musieť divák vystačiť iba s prežehlenou nohou, sem-tam odťatou končatinou a hromadou polámaných kostí. V rámci škatuľky obstojný štandard. ()

Mirah81

Po Raidu 2 zatím nejlepší bojovka co jsem letos viděl.Výbornýma bitkama nacpaný po střechu,až jsem tomu nemohl věřit.Pro mě trochu slabšího prvního Ninju to hravě strčí do kapsy a zatím to beru po Undisputed III: Redemption jako Adkinsův nejlepší film.Jeho akrobatickéj styl může někdo brát hlavně jako efektní podívanou,ale mě tohle prostě hrozně baví.Obzvlášt když mu vybrali úctyhodný protivníky a na jejichž souboje je fakt radost koukat.Leckdo tady hořekuje nad dějem nebo hereckými výkony,ale ja myslim že na tyhle filmy koukáme kvůli něčemu jinýmu,ne? :) A v tomto směru jsem opravdu zklamán nebyl.Du si pustit ty závěrečný fajty znova. ()

Zombi

Výrazný posun v kvalitě oproti prvnímu Ninjovi, příběh o pomstě je sice tradiční, ale účel splní dokonale a snaží se alespoň malinko kličkovat, střídání atraktivních lokací ukazuje i na větší rozpočet, největší posun je však v samotné akci. Souboje se opravdu povedly, výborná choreografie, fyzičnost a tvrdost, vše podpořeno skvělou kamerou, která snímá dlouhé dynamické záběry bez střihu. Adkins už zde také není takový Dušín jako v jedničce, má své démony a zabíjet lidi mu nedělá problém. Vše je samozřejmě hodnoceno v rámci žánru a zde patří druhej Ninja rozhodně na špici bojovek. Přesto mi Boyka přirostl k srdci více. Těším se na další spolupráci Florentine + Adkins. Silné 4 hvězdy. ()