A teď něco úplně jiného

And Now for Something Completely Different

Monty Python's And Now for Something Completely Different

• slovenský

A teraz o niečom úplne inom

Komedie

Velká Británie, 1971, 85 min

Upřímně jsem v rozpacích. Jsou to moji oblíbení Monty Python a zároveň to není můj oblíbený Monthy Python. Sice jsou využity náměty ze seriálu, ale jsou natočeny nějak tak nemastně a neslaně. Pointy u některých skečů opravdu chybí (pokud znáte původní verze), kamera stojí jinde (většinou na horším místě) atd. Chybí tomu i ta nadšenecká živelnost, kterou jsem měl tolik rád. Přijde mi to spíš jako vývar z toho nejlepšího. A proč mít vývar, když můžete mít poctivý originál ? Originál, který je opravdu (a nejen rádoby) zábavný. Na druhou stranu si myslím, že si to vzali k srdci (přeci jen celovečerák potřebuje něco jiného) a další filmy MP jsou mnohem lepší. A to jsem byl v prvních dvou minutách nadšený.....(30.1.2009)

Par chluchých míst, ale jinak bránice dostala pořádně zabrat. Nevím proč to vysílali na ČT2 tak pozdě, protože muj nezřízený řechot musel probudit všechny v okolí sedmi bloků. Cela hodina a pul utekla strašně rychle. Takhle jsem se dlouho nezasmál, ale jak se říká všeho dobrého pomálu. Nejde o to jestli se vám líbí suchý, černý, buranský nebo pruhovaný humor, duležite je abyste vubec nějaký měli v tom případě si to užijete dosytosti. Pokud ho nemáte tak je mi vás líto.(30.1.2009)

Není to tak vtipné jako MPFC. Asi by se daly vybrat i lepší skeče (jen místo některejch - pár z těch nejlepších tady bylo, to ne že ne). A ty dobrý tady byly useknutý. Nebo prostě tyhle verze nebyly tak vtipný jako v cirkusu. Možná mi tu taky trochu chyběly "smíchy" - u skečů už jsem si tak nějak zvykla, že když Pythoni řeknou nebo udělaj něco vtipnýho, ozve se smích, a tady jsem se smála jenom já. Ale stejně tomu dám za 5. Protože je mám ráda. Protože jsem se smála. A protože i ty slabší montypythonovský skeče jsou vtipnější než co jinýho. A protože nemá chybu, když Cleese řekne and now for something completely different.(2.11.2014)

Nemůžu říct, že bych se stoprocentně bavil celou délku pořadu, avšak když už jsem se bavil, tak už to stálo zato. Jako hlavní scénku bych uvedl prodejce ve zverimexu, který čelí reklamaci mrtvého papuška. Prodejce se snaží vysvětlit kupujícímu, že papoušek odpočívá, i když je evidentně tuhý :-) Klasická Monty Pythonovka, která nesmí chybět ve sbírce každého jejich fanouška.(24.4.2009)

• zette

Velice nudna podivana ( snad jen scenka s " valecnym " vtipem a vystup na Kilimandzaro stoji za 1 hvezdicku ), misty zcela trapna, hlavne vsak vubec vtipna... Nejvice me bavi hlasy intelektualniho lidu, kteri tvrdi, ze Monty Python je " jejich " humor a ti co jej neuznavaji jsou hloupi:-))! Priradit tomuto snimku barvu, dam sedou.(30.1.2009)