poster

A teď něco úplně jiného

 • anglický

  And Now for Something Completely Different

 • anglický

  Monty Python's And Now for Something Completely Different

 • slovenský

  A teraz o niečom úplne inom

Komedie

Velká Británie, 1971, 85 min

 • Han22
  *****

  Přiznávám, viděl jsem prvně něco od Pythonů a netušil, co čekat. A ze začátku jsem na to koukal a říkal si co to sakra je? Postpuně však první fórky rozleptávaly moji nedůvěry, začal jsem se smát a už jsem nepřestal. U závěrečného závodu hňupů sem se válel po zemi (nekecám, spadl jsem smíchy ze židle :-)) Ten film je prostě božííí, to se nedá říct jinak, je to opravdu "úplně něco jiného"(18.1.2009)

 • Wacky14
  ***

  Tak tady jsem byl trošku zkalamenej. Je fakt, že ty skeče jsou asi dobrý, ale snad polovinu jsem jich už viděl někde jinde a druhou polovinu jsem přešel jen s lehkým úsměvem. Pořád jsem čekal na ty skvělý bránicitrhající gagy a nic nepřicházelo tak dlouho, že jsem málem až usnul ... true story ... 50% (myslím, že jejich zásobárnu vtipů jsem už vyčerpal)(18.6.2009)

 • Sylvin
  *****

  Monthy Pythoni mi učarovali a tohle obzvlášť. Klíč k jejich humoru se může zdát jednoduchý, ale věřím, že kdyby se o to pokusil někdo jiný, ani zdaleka by to nedopadlo tak dobře, jako v podání těchto skvostných pánů. Už úvodní "How to avoid being seen" je paráda a v tomto duchu celý film pokračuje. Monthy Pythoni jsou vždy stejní...a to je dobře!(18.12.2011)

 • myshichka
  *****

  Pokiaľ ide o Gilliamove animácie, tak v tomto filme mi konečne na rozdiel od seriálu príliš nevadili a ani mi nepripadalo, že by ich tam bolo priveľa, ako sa tu opakuje v niekoľkých komentároch. Vo väčšine prípadov boli nudné, ale naštastie krátke, a občas mi prišli aj vtipné - napríklad tá s autami zabijákmi a následne zmutovanou mačkou. Čo sa týka skečov, je to zrejme o zvyku - kto ich pozná spredu aj odzadu zo seriálu, tak možno bude sklamaný, že boli pozmenené (skrátené - viz. Obrana pred ovocím, ktorá tak prišla o skvelú pointu s tigrom). Hnidopichovia si skrátka svoje nájdu, fakt je, že vo filme sa proste kamera pohybuje inak ako v televízii, ale nemyslím si, že by to uberalo na vtipnosti samotným skečom. Problémom sa mi zdá skôr, že niektoré scény zahrali herci trochu inak, možno s menším nadšením (napríklad Vydierač, čo je v origináli jedna z mojich obľúbených, ale tuto to skrátka Palinovi nevyšlo až tak skvele). V každom prípade pre neznalých vhodné zoznámenie so svojským humorom pythonovskej bandy. Ak vám to nesadne, kašlite na to a choďte si pustiť nejakú americkú komédiu. Na vaše názory v štýle "velebenie MP je falošné hranie sa na intelektuálov" nie je nikto zvedavý... :-)(9.9.2011)

 • ABLABLABLA
  ****

  "Now I would just like to point out, that this film is displaying distinct tendency became silly."Další snímek z díly MP za mnou a řadí se hned vedle Meaning of life.. asi tak nastejno dobré (Ale prostě Life of Brian je pro mě zatím nejméně povedené). Tolik skečů, co tady, jsem snad ještě nikdy nikde neviděla a těžko najít jeden nejlepší, protože se kolkrát střídají závratnou rychlostí. Už svým úvodem aka "jak nebýt vidět" mě rozesmáli... konečně se jim to povedlo. Titulky taky parádní a líbil se mi nápad s vměšováním se do jednotlivých skečů tím vojákem (připomnělo mi to trochu The onion movie, kdy na žádání "měli" měnit témata). Jeden z parádních gagů byl gang senilních babek.. musím podotknout velice reálný.. zajděte si někdy do obchodu, když je nová akce v 7 ráno nebo si sedněte na místo pro invalidy a uvidíte ;) Dobrý byl i smrtící vtip aka bojovali ve válce proti němčourům předčítáním vtipu. Prostě se tu střídají brilantní, vtipné a perfektní scény s opravdu až moc černohumorovými, nechutnými a trapnými (a někdy lze těžko říct, které převažují) a celé je to hrozně nevyvážené, a proto 3-4*."He's a lumberjack and he's ok. He sleeps all night and he works all day."(19.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace