larelay

Aj to iba za zivotnu rolu Brada Pitta. Chapem, ze pre niektorych sa mohol stat tento film nejakou klasikou, niecim, k comu sa radi vracaju, kultom a podobne, ale pre mna to bolo utrpenie, ktore nemalo konca. Naco v tom hladat genialitu, ked tam proste nie je? Videla som kvantum lepsich filmov aj v tomto zanri. Lutujem, ale pre mna to bola sialenost. ()

pan Hnědý

Geniální představeni Brada Pitta v roli blázna a Bruce Willis opět vynikající, proto oba patří mezi mé oblíbené herce. Sci-fi Terryho Giliama je (na rozdíl od mnoha jiných Sci-fi) použitý model cestování v čase, podle kterého není možné změnit cestou zpět v čase budoucnost (vše už se jednou stalo a změna není možná) – ti, kdo se o to pokusí se jen složitě zapletou do okolností příběhu a nakonec zpravidla zjistí, že tím chtěli budoucnost změnit vlastně mají podíl na jejím vzniku. Vše se nakonec stane právě takovým způsobem, jakým se to stalo, neboť s každým dalším zhlédnutím zjistím, že tomu rozumím čím dál méně a to je na tom filmu tak neuvěřitelné. Originálně silná atmosféra, silný scénář a zasloužená nominace na zlatou sošku pro Brada Pitta. Gilliam má své řemeslo velmi sofistikované. ()

sud

Špičkové sci-fi s výtečným scénářem, režií...prostě vším. Hned na začátku na vás padne temná a pochmurná atmosféra, která se drží až do konce. Příběh je dosti spletitý a složitý a když se budete plně soustředit, dostaví se vám dokonalý zážitek. Svět sci-fi podle Terryho Gilliama není přepočítačovaný svět s množstvím robotů a techniky. Je to temná, ponurá a depresivní vize s minimem efektů a věcí budoucnosti, které navíc působí zašle a odpudivě a ne nablýskaně jako v jiných sci-fi. Bruce Willis dal své roli vše a byl bez diskusí výborný. Chladná kráska Madeleine Stoweová působí v té ponurosti jako sladký a v dobrém smyslu rušivý element. No a Brad Pitt v roli vyšinutého blázna podal možná svůj nejlepší herecký výkon. A nad tou vší výtečností ještě o něco více ční konec, který je jeden z nejpřekvapivějších jaké jsem viděl. Po celý film jsem netušil co znamenají ty flashbacky s tím klukem a když jsem to nakonec zjistil, síla. Jeden z nejlepších filmů žánru sci-fi. 95%. ()

Marigold

Nádherné sci-fi, které má všechno, co má dobré sci-fi mít. Výtečnou zápletku, pěkné triky, přesvědčivé herecké výkony (bože, ten Pitt!!!) a hlavně hloubku, jak už je u Gilliama zvykem. Narozdíl od Brazil hodně přístupné, ale přitom nijak triviální a laciné. Gilliamův rukopis dělá z tohoto apokalyptického příběhu strhující a neskonale sugestivní podívanou. Zase jedno sci-fi, které by se mohlo nesmazatelně zapsat do filmové historie. Má na to snad Gilliam nějaký patent? ()

tron

"Ja nie som blázon.“ – "My to slovo nepoužívame.“ – "Ale máte ich tu veľa.“ Totálny psychonáhul! Provokatívny (post-apokalyptický?) sci-fi triler berúci dych od prvých sekúnd tajomnými bielymi retrospektívami, brutálnym hudobným sprievodom (čosi také sa vo filmoch fakt nepočuje často) a nepredvídateľným scenárom (od medveďa a cez kondómové skafandre, až po šokujúcu záverečnú pointu). Výrazným plusom je v dobrom nepríjemná a vysiľujúco na divákovu psychiku pôsobiaca temná atmosféra. Miestami je to neskutočne naturalistická sila. Strhujúce herecké výkony: plešatý akčný Bruce Willis nevie nikoho zbiť a z kútika úst mu tečú sliny a adonis Brad Pitt sa prevtelil do pošukovskej úlohy neškodne (?) utáraného magora. Dráždivé a hodné zamyslenia o stave tohto sveta (padajú hlášky mizantropicky hrubého zrna „Ľudstvo si zaslúžilo vyhynúť.“) a cestovaní časom a priestorom (1917). O tom, že 9O. roky boli v rámci kinematografie istým spôsobom úžasné, vypovedá i fakt, že takýto šialene neprispôsobivý a až nepríjemne nedivácky film pri rozpočte 29 miliónov tých miliónov na celom svete trhol nádherných 168. ()

• Pavúk, ktorého James Cole (Bruce Willis) chytí v blázinci, je druh rodu Nephila. (Z0oMb3E)

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil