Napínavé kriminální drama o souboji tvrdého policisty s rafinovanou a brutální mstitelkou. Nemilosrdná detektivka režiséra Roberta Sedláčka v hlavní roli s Jiřím Langmajerem. Sériové vraždy vyšetřuje detektiv, který se sám stane podezřelým. Je postaven mimo službu a pátrá na vlastní pěst. Za tiché pomoci kolegy se dostane na stopu skutečného pachatele. Klasická detektivka, která akcentuje víc lidské osudy jednotlivých aktérů, nežli samotný proces vyšetřování. Hlavního hrdinu nejvíc charakterizuje dilema, které v něm proti sobě staví kolegiálnost a povinnost. Jeho soukromý příběh také není čítankový, řeší v něm zájem o střídavou péči o dceru z rozvedeného manželství a nový vztah s novou ženou. Práce na tomto televizním filmu znovu svedla dohromady scenáristu a spisovatele Zdeňka Zapletala a režiséra Roberta Sedláčka. Zapletalův svět jako lehce bizarní řetěz situací dobře ožívá v Sedláčkově ironickém režijním vidění. Připomínáme, že v roce 2011 byl za této autorské a režijní spolupráce (rovněž tak i v produkci Televizního studia Ostrava) natočen film Sráči s Jiřím Bartoškou a Jaroslavem Pleslem v hlavních rolích. (Česká televize)

Generi

Tak jsem ráda, že nejsem sama, kdo byl z této kriminálky rozpačitý - soudím z hodnocení uživatelů. Zprvu to ještě vypadalo slibně, ale čím dál tím jsem z toho byla víc a ten závěr - hotová parodie na krimi, a ne kriminální drama. Opravdu nepovedené. ()

Gugos

zdejší hodnocení trochu nechápu super TV detektivka Langmajer opět skvělý a o režiséru Sedláčkovi zbytečné mluvit to je se Strachem top borec !!! ()

zuzam

Mohla to být docela dobrá detektivka se zajímavým námětem. Bohužel se nepovedlo. Celkově utahané, zbytečně dlouhé záběry, únavné, rádoby filozfické dialogy a absence napětí a naprosto nestrašnější bylo koukat 75 minut na stále stejný výraz Langmajera. To muselo stát hodně sil, nezměnit výraz ani na vteřinu. ()

borboleta

Naprosto mě rozsekala ta hromada srandovních dialogů, it made my day :-D Teď mi ale někdo řekl, že to prý vtipný být nemělo. Aha. Hups. ()

Evosheek

Realistické znázornění brutálních vražd je to jediné, co se Sedláčkovi povedlo, jinak všechny postavy byly mělké, bez nějakých citových vazeb ke komukoliv. Herci odříkávali dialogy, jakoby vystupovali v mexické telenovele. Jeden policajt řeší problém s alkoholem, ale jako alkoholik se nechová, druhý řeší vztah k dceři a přitom je evidentní, že na ní prdí. No a hlavní psychopatka? Ta ve dvou scénách odříká své repliky a pak se picne do hlavy. ()

DiDu

Já jsem se skvěle pobavila, na film nahlížím jako na lehkou parodii, ale jen nevím, jestli to byl záměr tvůrců. Všude, kde vidím Vagnerovou s rtěnkou, tak se začnu trochu pochechtávat, protože jediná pro mě její přijatelná forma je ta z Atentátu a to nemyslím vůbec ironicky, naopak má pro mě velmi přesvědčivé a ojedinělé charisma. Finální scéna mě uvedla do fascinujícího rozpoložení ve stylu "Cože? Kurva to bylo dobré!" ()