Ženy, které nenávidí muže (TV film)

Krimi

Česko, 2012, 75 min

• lubospoti

Takový eintopf ze všech možných thrillerů.Vražedkyně Nevěsta z filmu Kill Bill,název evokuje film Muži,kteří nenávidí ženy apod.Langmajerův výkon je vcelku standardní,ale zbytek rolí je zahrán prachbídně.Vůbec nechápu co vedlo autory k nabídnutí role A. Hanychové.Takhle toporný herecký výkon už jsem dlouho neviděl.A mimochodem..modrý filtr na kameře už mě dokáže skutečně pořádně vytočit.Zřejmě mají filmaři pocit,že bez něj už nelze kriminální film natočit.(4.2.2013)

• Zemi11

Sedláček potvrdil velikost své malosti. Nesmyslný příběh s dcerou a rodinnými problémy vyšetřovatele podtrhuje stupidní odhalení vraha ve 25. minutě filmu. Hlas Hany Vagnerové je bohužel příliš charakteristický a nezaměnitelný. V komentáři jsem mírný, protože oněch 0,9 vteřin scény, kdy si vystřelí mozek z hlavy, stojí za to.(30.3.2015)

• Adiemus

Obávám se, že šlo o pokus o českého Wallandera, ale apatický Langmajer a stokrát omletá zápletka tu nudu nezachránili. Ne že bych byla cynik, ale trochu jsem čekala, že poslední záběr bude na prázdné prkno u vody; vneslo by to do děje aspoň trochu vzrušení a Langmajer by snad (!) konečně projevil nějaký cit.(3.3.2014)

• TonyStark

Trochu šlápnutí vedle. Celý film je tak nafutrovaný všemožnými klišé z amerických televizních detektivek,až to působí jako parodie na parodii. Ten pohled smutného a ztrhaného psa, kterým jsou Langmajer a Stránský vybaveni po celé délce filmu je těžce depkoidně přehrávající. Hlášky jakbysmet. Jako z laciného komiksu. Jenže tohle není Amerika a tudíž to působí dost nemístně až trapně.Scénárista tentokrát u toho psaní asi moc nepřemýšlel a rejža tomu taky moc nepřidal. Narozdíl od filmu Sráči, který se jim docela povedl. Tohle působí jako nějaká epizoda z podřadného krimi seriálu. A ten název? ....(23.11.2015)

Zatímco Sráči se na půdorysu akčního krimithrilleru ve třineckých kulisách zaměřovali na analýzu společenského marasmu, další Sedláčkův (a Zapletalův) televizní film je pokus o noir, v němž nejde ani tak o ženy, které nenávidí muže, ale spíš o muže, kteří řeší problémy tohoto světa, ale jejich vlastní světy se pomalu hroutí. Ani zde nechybí několik typických sedláčkovských momentů ("Nechcete udělat fotku?"). Jestli je někdo vážně přesvědčen, že herci v tomto filmu neumějí hrát, jsou špatně vedeni, nebo se jedná o parodii, pak neví, o čem mluví.(4.2.2013)

• - Spoiler: Když večer po vraždě svojí přítelkyně sedí postava Jiřího Langmajera v obývacím pokoji, manželka sleduje pořad Všechnopárty (od r. 2005) s Danielem Hůlkou, který byl vysílán 22. 1. 2012. (hermiona)

• - Po snímke Sráči (2011) je film už druhou spoluprácou scenáristu Zdenka Zapletala a režiséra Roberta Sedláčka. (ludovit14)

• - Film byl natáčen především v Ostravě a okolí, např. v Čeladné. (rakovnik)