Ženy, které nenávidí muže (TV film)

Krimi

Česko, 2012, 75 min

• Zemi11

Sedláček potvrdil velikost své malosti. Nesmyslný příběh s dcerou a rodinnými problémy vyšetřovatele podtrhuje stupidní odhalení vraha ve 25. minutě filmu. Hlas Hany Vagnerové je bohužel příliš charakteristický a nezaměnitelný. V komentáři jsem mírný, protože oněch 0,9 vteřin scény, kdy si vystřelí mozek z hlavy, stojí za to.(30.3.2015)

• eccola

Sedláčkovi jsem v jeho předchozích filmech opustila spoustu filmařských nedostatečností (špatný cit pro střih, dlouhé nedůležité scény apod.), ale vždycky mě bavil tím, co chtěl říct a taky občasnými hodně povedenými dialogy. Teď mám ale pocit, že absolutně rezignoval a asi se potřebuje už jen uživit. I televizní kriminálka se ale dá natočit líp než tenhle film, kdy jsem místy měla pocit, že to je snad parodie na kriminálky. Kde je ten starý Sedláček???(3.3.2014)

• Godhaj

,,Mám Káču.“ ,,V tom je možná jedinej rozdíl mezi náma.“ Drsnou a surovou atmosféru této detektivky mají zřejmě navozovat repliky všech zúčastněných, které jsou zcela bez intonace. Do dokonalosti to dovedl Langmajer, který hraje hrozně špatně, huhňá, neumí položit otázku, aby zněla jako otázka, tváří se zasmušile a prostě nedokáže utáhnout svou hlavní roli. Zvuk jak je už zvykem u současné české televizní tvorby stojí za starou bačkoru a já se musel hodně snažit, abych hercům rozuměl. Samotný příběh není nejhorší, ale rodinné a pracovní problémy Langmajera jsou nevěrohodné, hloupé a působí hrozně uměle. Stejně na tom je scénář, umělý, nepřirozený. A korunu tomu nasazuje evidentní snaha o světovost, která se do prostředí Ostravy moc nehodí.(15.10.2014)

• netahlo

Boze, to bylo tak trapne! Nechce se mi verit, ze to tocil stejny reziser, ktery ma na svedomi vynikajici Pravidla lzi! Uplne vsechno bylo dementni. Scenar, hudba i vetsina hercu. Takovou slataninu a prehlidku vsech moznych "policejnich klise" jsem teda opravdu necekal. Vevodil tomu pan Langmajer, ktery ma posledich nekolik let image zraleho plejboje, kteremu zeny lezi u nohou a zrejme mu to tak vyhopvuje. Cely film si vystacil s jednim vyrazem radoby drsneho poldy. Parodie nejvetsi! Norbert Lichy dostal tradicne zbytecnou rolicku, asi jen proto, aby si ho dvojka cool detektivu - kolegu mohla dobirat kvuli jeho postave. Je to skoda, zrejme uz se nikdy nedocka poradne role i kdyz podle me by si ji opravdu zaslouzil! A hnus nejvetsi? Opet ta Vagnerova! Takovy antitalent v nasi herecke branzi uz opravdu dlouho nebyl, jestli nekdy vubec! Je pro me pokazde utrpeni sledovat jeji parodii na herecky vykon! Ale v posteli to asi umi, kdyz porad dostava role ... No proste zoufalost a obrovske zklamani od pana Sedlacka. Jednu hvezdu davam za tu malou holcicku, co hrala Langmajerovo dceru. Ta totiz zahrala suverenne nejlip z celeho ansablu!(6.2.2013)

Poměrně stravitelné české televizní krimi, které si však samo pod sebou podřezalo větev, a to hned dvakrát - za prvé vrah je prozrazen již brzy v průběhu, přitom se scénář stále tváří, jako by se jednalo o záhadu, a za druhé samotný závěr, který okatě svědčí o zoufalosti scénáristy, jak toto krimi ukončit. Štěstím je účast režiséra Roberta Sedláčka, který se snažil zachránit, co se dalo. Mým osobním bonusem je lokace natáčení: v některých scénách se mihne Havířov (zimní stadion, dres AZ Havířov) a nedaleká Těrlická přehrada, tedy má domovina. 50%(26.3.2014)

• - Spoiler: Když večer po vraždě svojí přítelkyně sedí postava Jiřího Langmajera v obývacím pokoji, manželka sleduje pořad Všechnopárty (od r. 2005) s Danielem Hůlkou, který byl vysílán 22. 1. 2012. (hermiona)

• - Film byl natáčen především v Ostravě a okolí, např. v Čeladné. (rakovnik)

• - Po snímke Sráči (2011) je film už druhou spoluprácou scenáristu Zdenka Zapletala a režiséra Roberta Sedláčka. (ludovit14)