Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Napínavé kriminální drama o souboji tvrdého policisty s rafinovanou a brutální mstitelkou. Nemilosrdná detektivka režiséra Roberta Sedláčka v hlavní roli s Jiřím Langmajerem. Sériové vraždy vyšetřuje detektiv, který se sám stane podezřelým. Je postaven mimo službu a pátrá na vlastní pěst. Za tiché pomoci kolegy se dostane na stopu skutečného pachatele. Klasická detektivka, která akcentuje víc lidské osudy jednotlivých aktérů, nežli samotný proces vyšetřování. Hlavního hrdinu nejvíc charakterizuje dilema, které v něm proti sobě staví kolegiálnost a povinnost. Jeho soukromý příběh také není čítankový, řeší v něm zájem o střídavou péči o dceru z rozvedeného manželství a nový vztah s novou ženou. Práce na tomto televizním filmu znovu svedla dohromady scenáristu a spisovatele Zdeňka Zapletala a režiséra Roberta Sedláčka. Zapletalův svět jako lehce bizarní řetěz situací dobře ožívá v Sedláčkově ironickém režijním vidění. Připomínáme, že v roce 2011 byl za této autorské a režijní spolupráce (rovněž tak i v produkci Televizního studia Ostrava) natočen film Sráči s Jiřím Bartoškou a Jaroslavem Pleslem v hlavních rolích. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (168)

WinnJets 

všechny recenze uživatele

Co mi na téhle kriminálce opravdu vadilo bylo to, že když už se děj odehrává přímo v Ostravě a jejím okolí, viz. - cigánské getho přednádraží, havířovský zimní stadion, Golfové hřiště Čeladná, Beskydy atd. tak ani jeden z herců nehovoří místním dialektem, ba co víc, tak Stránskému či Babčákové to kolikrát vyloženě ujede a fláknou tam typicky pražký přízvuk. No a co se týče samotného příběhu, tak by se i zkousnout dal, ale bohužel to bylo natočeno tak pitomě, že to bylo od samého počátku čitelné až běda a to je u krimi vždy docela problém. ()

topi 

všechny recenze uživatele

" Máte dvě možnosti. Buď zabijete mě, nebo sebe." " Ok, tak dobře." Prásk!!! Konec filmu. Co předcházelo tomu konci nemá cenu ani rozpitvávat. Sedláček se pokusil natočit temný thriller, ale natočil pouze bezduchou a plytkou kýčovitost. Ty dialogy - hrůza! Kamera a hudba jak z nějaké telenovely, o hercích radši ani nemluvit. Sedláček svůj talent vyplýtval již v Mužích v říji. ()

Reklama

kenkaku odpad!

všechny recenze uživatele

Film se měl spíš jmenovat "režiséři, co nenávidí diváky". Nulové emoce herců. To je jediné co po tomto filmu praští přes nos a zůstane. Všichni herci v jakékoliv situaci odříkávají text s kamennou tváří až má jeden pocit že jsou na sebe všichni akorát nasraný a chtějí si dělat jen naschvály... jo a že "pachatel je zahradník" je jasné už od tiskovky s novináři a prakticky jedinému komu se dá fandit je ta chuděra "co nenávidí muže". totální hnus a nikdy víc. ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Zatímco Sráči se na půdorysu akčního krimithrilleru ve třineckých kulisách zaměřovali na analýzu společenského marasmu, další Sedláčkův (a Zapletalův) televizní film je pokus o noir, v němž nejde ani tak o ženy, které nenávidí muže, ale spíš o muže, kteří řeší problémy tohoto světa, ale jejich vlastní světy se pomalu hroutí. Ani zde nechybí několik typických sedláčkovských momentů ("Nechcete udělat fotku?"). Jestli je někdo vážně přesvědčen, že herci v tomto filmu neumějí hrát, jsou špatně vedeni, nebo se jedná o parodii, pak neví, o čem mluví. ()

zencitizen 

všechny recenze uživatele

Tohle se Sedláčkovi bohužel nepovedlo. Chybí tomu frentický styl kamerových jízd, steadycamu, záběrů z jeřábů nebo z helikoptér, který tolik posouval Srače (však to taky dělal jiný kameramen než Koblovský) a dával jim halucinogenní ráz. Na začátku ještě funguje pěkná paralelní montáž v opuštěném domě, ale to je asi tak všechno. Jinak je zobrazování předkamerového prostoru dost konvenční a timeing dost nevýrazný. A samotná zápletka je prostě podivná konstrukce, kterou nepovyšuje nic dalšího. Tentokrát se dokonce zajídají sedláčkovsky přimrzlé repliky a kamenné ksichty. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (6)

  • Film byl natáčen především v Ostravě a okolí, např. v Čeladné. (rakovnik)
  • Detektiv (Jiří Langmajer) byl postaven mimo službu a odevzdal pistoli a odznak, přesto se později objevuje s pistolí. (sator)
  • Po snímke Sráči (2011) je film už druhou spoluprácou scenáristu Zdenka Zapletala a režiséra Roberta Sedláčka. (ludovit14)

Reklama

Reklama