Ženy, které nenávidí muže (TV film)

Krimi

Česko, 2012, 75 min

Poměrně stravitelné české televizní krimi, které si však samo pod sebou podřezalo větev, a to hned dvakrát - za prvé vrah je prozrazen již brzy v průběhu, přitom se scénář stále tváří, jako by se jednalo o záhadu, a za druhé samotný závěr, který okatě svědčí o zoufalosti scénáristy, jak toto krimi ukončit. Štěstím je účast režiséra Roberta Sedláčka, který se snažil zachránit, co se dalo. Mým osobním bonusem je lokace natáčení: v některých scénách se mihne Havířov (zimní stadion, dres AZ Havířov) a nedaleká Těrlická přehrada, tedy má domovina. 50%(26.3.2014)

• 6thSun

Snad s výjimkou Najbrta není v Česku další STABILNĚ kvalitní režisér. To už je po Slámově Čtyřech sluncích smutný fakt. U Sedláčka to bylo také všelijak, nyní se však tímto snímkem vyčlenil i z řad těch, kteří jsou kvalitní alespoň občas a už to vypadá spíše tak, že jeho dobré (Pravidla lži) a vynikajicí (Největší z Čechů) filmy byly spíše náhody.(15.2.2013)

Dva norci na stopě zločinu, aneb autoři, kteří nenávidí diváky.. Z komentářů cítím něco ve smyslu: „Ostravsko je sice na severu, ale sever Evropy to není.“, nicméně pozor! Tohle byl pokus o českého R.Chandlera (byť poněkud "osvětleného"), co je plný náznaků, strohosti, zbytečností, postav unavených sluncem zločinu i doby a prý i psychologické drobnokresby. Samotný název je pak ironickým úšklebkem směrem k severské detektivce, kterou Sedláček dle svých slov bere jako recyklát. Samozřejmě mu neupírám právo na názor, ale: 1.) Co je potom toto? 2.) Jeho recyklát nešetří, ale využívá obnovitelné zdroje (koncesionářský poplatek) a tak by měl být ke svým mecenášům (divákům) daleko pozornější.. Ostravský Big Ben Norbert Lichý by si zasloužil z prostředí rázovitého regionu už nějakou tu kriminální minisérii..(6.2.2013)

• netahlo

Boze, to bylo tak trapne! Nechce se mi verit, ze to tocil stejny reziser, ktery ma na svedomi vynikajici Pravidla lzi! Uplne vsechno bylo dementni. Scenar, hudba i vetsina hercu. Takovou slataninu a prehlidku vsech moznych "policejnich klise" jsem teda opravdu necekal. Vevodil tomu pan Langmajer, ktery ma posledich nekolik let image zraleho plejboje, kteremu zeny lezi u nohou a zrejme mu to tak vyhopvuje. Cely film si vystacil s jednim vyrazem radoby drsneho poldy. Parodie nejvetsi! Norbert Lichy dostal tradicne zbytecnou rolicku, asi jen proto, aby si ho dvojka cool detektivu - kolegu mohla dobirat kvuli jeho postave. Je to skoda, zrejme uz se nikdy nedocka poradne role i kdyz podle me by si ji opravdu zaslouzil! A hnus nejvetsi? Opet ta Vagnerova! Takovy antitalent v nasi herecke branzi uz opravdu dlouho nebyl, jestli nekdy vubec! Je pro me pokazde utrpeni sledovat jeji parodii na herecky vykon! Ale v posteli to asi umi, kdyz porad dostava role ... No proste zoufalost a obrovske zklamani od pana Sedlacka. Jednu hvezdu davam za tu malou holcicku, co hrala Langmajerovo dceru. Ta totiz zahrala suverenne nejlip z celeho ansablu!(6.2.2013)

• Segrestor

Co se tomuto snímku nesmí upřít, je docela solidní nasnímání exteriérů, barevné korekce, detaily apod. Z tohoto hlediska to na mě udělalo docela dojem, přestože se mi to od začátku jevilo krajně podezřelé. Nebudu chodit kolem horké kaše, byla to prostě strašná tyčovina. Tvůrce se zřejmě pokoušel o takový ten americký lůk, což mu i docela vycházelo, ale pak se to zase tříštilo na scénáři, či spíše na dialozích, které byly, ruku na srdce pane Sedláčku, neskutečně pitomé, zejména ve finále. Působilo to spíš jako takový lepší amaťák. Příběh byl bohužel slabý, nebo jste, pane Sedláčku, nedokázal nahodit atmosféru. Jedno z toho to bude. Ten náklus na drama tam jde opravdu cítit, ale to napětí tam potom není, prostě není. Navíc jsem napočítal poměrně hodně chyb, které by vám nesežralo ani děcko. A když je řeč o dětech. To jste viděl v Posledním skautovi s Bruslem Willížem, že se dcerka zapojuje do vyšetřování? Ale kdež…(5.2.2013)

• - Po snímke Sráči (2011) je film už druhou spoluprácou scenáristu Zdenka Zapletala a režiséra Roberta Sedláčka. (ludovit14)

• - Film byl natáčen především v Ostravě a okolí, např. v Čeladné. (rakovnik)

• - Spoiler: Když večer po vraždě svojí přítelkyně sedí postava Jiřího Langmajera v obývacím pokoji, manželka sleduje pořad Všechnopárty (od r. 2005) s Danielem Hůlkou, který byl vysílán 22. 1. 2012. (hermiona)