Klasický mytologický příběh o Herkulovi dostává zcela nový rozměr. Začíná v momentě, kdy Herkules splnil pověstných dvanáct úkolů, aby se vykoupil ze svých minulých hříchů. Žije ve vyhnanství a živí se jako žoldák. On a jeho pět věrných společníků putují po starověkém Řecku a výměnou za zlato poskytují ochranu každému, kdo je potřebuje. Když o jejich služby požádá samotný trácký král a jeho krásná dcera, jejichž zemi neustále ohrožují tyranští bojovníci, Herkules pochopí, že svému osudu nemůže utéct. Musí přijmout svůj mýtus a stát se opět tím slavným hrdinou, kterým byl kdysi dávno .. (Forum Film CZ)

PatrikP4

Docela se mi to líbilo Dwayne je prostě borec... Není to nic natahovaného že by to třeba mělo dvě a půl hodiny a že by tam byly nějáké hluché pasáže blbejch keců... opravdu to bylo v tempu a člověk se u toho nenudil... odpustil bych jim i přehnané efekty u Herkulese protože jako klasická mytologická postava, by měl být doopravdy silný a jestli si vybavuju správně nikdo jiný tam nic přehnaného neměl... ()

ludovit14

,, Chcete poznať pravdu o HERCULESOVI tu ju máte: je lepšia ako vypráva legenda! S týmto dielo som naozaj spokojný. Príbehovo dobre ako aj réžia. A herecky to je ,,cool''- dobre herecké výkony všetkých zainteresovaných a ešte k tomu je aj ženské obsadenie sympatické. HOD:77%.PS: tu by som privítal dlhšiu stopáž filmu. ()

Dr_Berry

Dwayne "The Rock" Johnson konečně pochopil jak ho chtějí vidět fanoušci. Doufám, že dal sbohem filmům jako Víla Zuběnka nebo Útěk na Horu čarodejnic, protože on má hrát überbijce jako ve Vítejte v džungli nebo v sérii Rychle a zběsile. Jeho sen zahrát si bájného poloboha Herkula se vyplnil, ale jak to dopadlo? Ze všeho nejdřív musím konstatovat, že pořád je lepší Herkules než twilightovský Kellan Lutz. Johnsonův Herkules už je bitvami zocelenej taťka, který se musí vypořádat se svými vnitřními démony. Jen si říkám proč proboha to není film o bájných 12 úkolech?....Asi stačilo když to v minulém století pořešili Kevin Sorbo a kreslený Asterix s Obelixem. Škoda. Trailer lákal na známou legendu o Herkulovi, ale to si odbudem všechno v 5 minutách na začátku. Obrovský mínus, ale OBROVSKÝ. Hodně se tam kecá o cti, odvaze, víře v sebe sama a za The Rockovými bicáky je schovaný tajemství, který občas vybafne a vygraduje v parádním finále, kde je bývalý wrestler ve svém živlu. Film mě hned na začátku zklamal tím kam míří, ale pak mě v průběhu filmu začal kouzlit úsměv na rtech. I tak bohužel mi nedal to co jsem chtěl a je mi to líto. Mělo to obrovský potenciál. Za sebe dávám odřených 3* za zklamané očekávání, ale odvahu tvůrců o originalitu, nové pojetí legendy, špetku vtipu, Iana McShana a The Rocka, který je jako Herkules parádní. ()

brasek

Po krátkom čase opäť Hercules. Tento má príbeh a dokonca aj dej. Akcia mierne naivná, prežil by som... lenže zápletka je hlúpa a nemal som chuť sa dozvedieť ako to dopadlo. Priemerné dobrodružstvo pre naivných divákov. ()

belinko

Americká hovadinka, ktorá sa nezaobíde bez plno klišé (najviac ma asi sralo, keď sa ukázala nečakaná postava s nejakou "trefnou" poznámkou). Prostredie pekné, možno by som uvítal dlhšiu stopáž, prepracovanejší scenár a väčší pravdivostný základ. Solídne 2* ()

veverysiak

Nebolo to zlé, ale nedostatok peňazí je predsa len vidieť, v takýchto kúskoch je dôležitá akcia a efekty, no a tieto tu museli padnúť na oltár vate a ničnehovoriacim dialógom, takže 35%. ()

Franki69

Akční jednohubka, degradující polobohy legendy řecké mytologie mezi běžný plebs v historicky nepřesných antických kostýmech. Jednou vidět a stačilo. Z příběhu až příliš čouhá hollywoodské klišé "osvobozování zotročených národů" žoldákem, který se jen náhodou jmenuje Hercules a který pochopí, kde je "dobro". 50% za Rocka s hárem a vůbec vizáží, s kterou by zapadl mezi Manowar a jeho družinu vystajlovaných bojovníků. ()

PepusGi11._

Na takovy obsazeni jsem čekal větši pecku....Krom scény s divočákem,která trvala asi 3 sekundy jsem se nudil,dvě hvězdy navic dávám pouze za herecky obsazení,,, ()

Brainstorm

"The Rock", moc takových zvířat není, které mohli takto dobře ztvárnit roli Herkulesa. Nejvíce se mi na tom líbí to, že je film více posazený do "reálné" historie. Jestli Herkules někdy existoval, tak musel být přesně takové zvíře a zároveň nebýt sólo hráč. Sám o sobě navít tvrdí, že není bůh, polobůh a tak podobně. Film se dost liší, pokud to například srovnáte s Kevinen Sorbem a jeho podání Herkulesa. Za mě ale jasných 100%. ()

Pavlosos

Teda, jsem upřímně a zcela nadšen. Rány, který mi způsobil Harlinův Herkules, jsou nyní takřka ty tam. Mohutný, velkolepý a o minimálně 80 % lepší film o Herculovi, který toho roku 2014 vznikl. Škoda, že jsem v kině na 3D viděl ten druhej shit. Tohle bych si užil s plnou parádou. A namlouvejte si co chcete, ale Ratner je člověk, který má za sebou daleko schopnější tým lidí, než Harlin, takže herci, výprava, kostýmy a zasazení nepůsobí vůbec lacině a ještě i triky jsou poplatné době. Když si vemu, že ten druhý siamský nedomrlý Hercules ala RH faktor 0- stál jen o 30 mega dolarů míň, tak u tohoto filmu jen čumím, co z toho všeho nakonec vydestilovali. Jo, vlci ala Kerberos byli digitálním zpracováním trochu pěst na oko stejně jako šelma z močálů ve filmu Pes Baskerwillský, ale to je jediná a jenom detailní výhrada. Hercules je tady navíc tím mužem, jakým měl a má být - svalnatý chlap jako hora, s dlouhými vlasy poplatnými starověku, i vousy k tomu patří a mající hromový hlas patřící muži zasluhujícímu respekt. Takže žádné, že Dwayne Johnson je zde jenom šašek s dlouhými vlasy, toto tvrzení si strčte do p**ele. Film se navíc nebere příliš vážně, tak rád trousí prostřednictvím poctivých herců (Ian McShane a Rufus Sewell) jednu hlášku za druhou a skoro se to ani spolu s akčností a dramatičkostí scén nebije (Liga spravedlnosti na tom byla desetkrát hůř). A co se týče rámce přístupnosti, bál jsem se, že bude dost střídmě natočen, bez krve a násilí, a tady to ejde jak na běžícím pásu, skoro mi to připomnělo Marshallova Centuriona. Havran či jiný prák vytahující oko z hlavy na kopí to spolu s akčními scénami dokazují. Celkově tak v sournu tento film pojímám jako sakra velký zadostiučinění, v nějž jsem po již zmíněném Harlinově výplachu ani nedoufal. Nečekaně a rád tomuto filmu hodím 4* a za nadšení ještě jednu * přidám. Možná po dalším shlédnutí tu hvězdu hodím pryč, ale ty 4* to už má nafurt. ()

endrix

Oceňuji pokus o film ve stylu "jak to mohlo být doopravdy", i když je všem jasné, že jestli to nějak bylo, tak takhle rozhodně ne. Jinak většina filmu průměr. Herecké výkony, akce, výprava, triky. Scénář spíš podprůměr. Vysvětlení všeho mýtického je na hraně urážky logiky a rozumových schopností antického člověka. Navíc by mě zajímalo, jak by uspěla logika "Herkules a jeho tajný tým" u dalších bájných úkolů typu cesty do Podsvětí. A jako myslím, že by mě to fakt zajímalo, protože jako námět by to bylo určitě lepší, než to, co předvedl scenárista v tomhle filmu. Průměr nejprůměrovatější. ()

Avern

Tak pro me uzasna jizda.. moc jsem od toho necekal pres to ze jsem fanda Herca a Rocka. Osobne to radim k opravdu velkym prekvapenim.. Skvela jizda s partou prastenych postav.. Proste moje srdcovka :-D ()

Nalito

Plagat troska klamlivy, kedze Irina Shayk si zahrala v dvoch scenach, mozno pouzite ako lakadlo na divakov :D..sprvu som si myslela, ze pojde len o nezmyselne bitky a zabijanie, ale nakoniec mal film aj pointu a sympatak The Rock nepokazi ziaden film. Ako prijemne prekvapenie sympatacka Rebecca Ferguson zo serialu The White queen, kde hrala manzelku krala Eduarda IV., kralovnu Elizabeth. ()

Onono

Neviem si predstaviť lepšieho Herkula ako Dwayna ... proste je na tu rolu stavaný ;) Príbeh bol fajn i keď mytológiu z toho skoro vynechali stále to malo svoje čaro. Ale čo najviac oceňujem že konečne som videl vo filme bojovať vojakov v odieloch a logicky nie len tak sa rozbehnúť biť a buchať ... konečne to nejak vyzeralo. Samozrejme na konci klasické klišé keď hrdina dostane nutkanie spasiť všetko okolo, ale to sa dalo čakať ;) ()

JimWalker007

Príjemné popcornové prekvapenie - bez štylizovaných, afektovaných bohov, ale s veselou a drsnou partičkou okolo Herkula s ľudskými slabosťami, s niekoľkými veľkolepými scénami a rozumnou dĺžkou snímky. Pre nenáročných fanúšikov sandálových dobrodružstiev ako stvorené. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (více)