Psy 2: Ostatnia krew

Akční / Krimi

Polsko, 1994, 100 min

• harycek

Plně souhlasím s "Kindermanem" zvláště s poslední větou.(9.7.2011)

Akčnější než předchozí díl a opět skvělý Bogusław Linda.(6.3.2017)

Franz Maurer se vrací (z vězení) a hned se zaplete mezi překupníky zbraní a ruskou mafii. Pokračování Pasikowského hitu Psi je filmařsky více inspirováno „Hongkongem“ (jednička mi přišla zase „tarantinovská“- co se dialogů týče), nechybí zpomalená střelba obouruč, jemná práce s rýčem ani gigantická exploze. A závěrečná konfrontace mezi Franzem a jeho parťákem Nowým-nic podobného by v českém filmu vzniknout nemohlo bez toho, aby to nebylo směšné. Nemáme na to herce, scénáristy a koneckonců ani režiséry…(22.1.2007)

Mozna jen nepatrne horsi nez jednicka, ale ne natolik, aby to ubralo maximalnimu hodnoceni. Opet je mozne pochvalit rychlou reakci na spolecensko-politickou situaci v Evrope. Co me obzvlaste potesilo, ve filmu divak nezaznamena, jakekoliv odkazy na jednicku v podobe parafrazovanych scen anebo snad jakekoliv flashbacky v podobe doslova vystrizenych scen z jednicky. To se take casto nevidi. Jde o zcela novy a autonomni pribeh, ktery spojuji pouze postavy, ktere v jednicce prezily. Po formalni strance je film rovnez bez chyby, prezit se daji i nektere zpomalene zabery, ale to, co uz mi dost vadilo v pozdejsim Pasikowskeho filmu Operacja Samum (kde to misty bylo navic i smesne), jako by toto zrovna sem patrilo. Uz jsem zde v jednom komentari naznacil, ze by za splneni stejnych podminek, ktere si Pasikowski dal pri realizaci dvojky, mohli s odstupem casu vzniknout i treti Psi. Horkych aktualnich temat se najde stale dost. A postav, ktere jsou v teto filmove serii nazivu, rovnez. Ani jeden z jejich hereckych predstavitelu jeste neni tak stary anebo uplne jinde, aby mu role opet nesedla na telo.(22.11.2011)

Volné pokračování úspěšné jedničky,milovníci výbuchů, přestřelek,zbraní a zločinců si přijdou na své. Akční podívaná,na kterou se dá koukat a která potěší znalce a milovníky tohoto žánru, ty ostatní asi nepotěší. Souhlasím s kindermanem, v naších podmínkách nelze natočit,nemáme na to ani herce ani režiséry. Jsme rád aspon za "Sametové vrahy ". Snímek se stal velmi oblíbeným a kultovním,ale kritika ho strhala.(10.1.2010)