• Mulosz
  *****

  Mozna jen nepatrne horsi nez jednicka, ale ne natolik, aby to ubralo maximalnimu hodnoceni. Opet je mozne pochvalit rychlou reakci na spolecensko-politickou situaci v Evrope. Co me obzvlaste potesilo, ve filmu divak nezaznamena, jakekoliv odkazy na jednicku v podobe parafrazovanych scen anebo snad jakekoliv flashbacky v podobe doslova vystrizenych scen z jednicky. To se take casto nevidi. Jde o zcela novy a autonomni pribeh, ktery spojuji pouze postavy, ktere v jednicce prezily. Po formalni strance je film rovnez bez chyby, prezit se daji i nektere zpomalene zabery, ale to, co uz mi dost vadilo v pozdejsim Pasikowskeho filmu Operacja Samum (kde to misty bylo navic i smesne), jako by toto zrovna sem patrilo. Uz jsem zde v jednom komentari naznacil, ze by za splneni stejnych podminek, ktere si Pasikowski dal pri realizaci dvojky, mohli s odstupem casu vzniknout i treti Psi. Horkych aktualnich temat se najde stale dost. A postav, ktere jsou v teto filmove serii nazivu, rovnez. Ani jeden z jejich hereckych predstavitelu jeste neni tak stary anebo uplne jinde, aby mu role opet nesedla na telo.(22.11.2011)

 • kinderman
  *****

  Franz Maurer se vrací (z vězení) a hned se zaplete mezi překupníky zbraní a ruskou mafii. Pokračování Pasikowského hitu Psi je filmařsky více inspirováno „Hongkongem“ (jednička mi přišla zase „tarantinovská“- co se dialogů týče), nechybí zpomalená střelba ze dvou pistolí zároveň, jemná práce s rýčem ani gigantická exploze. A závěrečná konfrontace mezi Franzem a jeho parťákem Nowým-nic podobného by v českém filmu vzniknout nemohlo bez toho, aby to nebylo směšné. Nemáme na to herce, scénáristy a koneckonců ani režiséry…(22.1.2007)

 • C0r0ner
  ***

  O kus lepší než první díl, ale pořád ještě nevybředávající z vod průměru. Pasikowski holt ve svých začátcích nebyl schopný držet pospolu scénář, režii a kameru, a i když se tu najde pár zajímavých momentů, jako celek to příliš nefunguje. Je paradoxní, že tahle série má konstantně stoupající tendenci. 65%(21.10.2020)

 • Necrotongue
  ***

  Včera jsem chválil první Psy a mocně jsem se těšil, až se podívám na druhý díl, dočkal jsem se ale zklamání. Film měl tentokrát jednodušší a přehlednější děj, jenže mě v tomto případě až příliš bila do očí určitá neschopnost tvůrců zvládnout akční scény. Já sice chápu, že snímek vznikl v roce 1994, ale všechny scény se střelbou na mě působily spíše komicky, příběh mi navíc přišel mnohem méně uvěřitelný, než tomu bylo v případě prvního dílu. Snad si u třetích Psů napravím chuť.(16.8.2020)

 • Enšpígl
  ***

  No já bohužel mám výhardy, způsob úvodní zápaltky byl opravdu odvyprávěn velmi z rychlíku a moc jsem nepobítal kontext. Pak už bylo docela vše ok, až tedy na ty akční scény. v devadesátých letech ještě Poláci tuhle hollywoodskou disciplinu nezvádali. Všichni tady chválí Boguslawa Lindu a ano drsňák mu šel skvěle, ale mě ještě více upoutal Cezary Pazura. Ještě závěru, takhle si představuji svou budoucnost, ne na pořád, ale na měsíc, dva, to bylo bingo. Krásná hudba.(17.10.2020)