poster

Ptáci a lidé

 • Francie

  Bird People

 • slovenský

  Vtáci a ľudia

Drama / Romantický / Fantasy

Francie, 2014, 127 min

Komentáře uživatelů k filmu (16)

 • Vitex
  ****

  Nádherná kinematografie. Fascinující scény. Ale nemůžu jen tak přijmout, (spoiler) s jakými sympatiemi bych jakože měl přistupovat k muži, co opustí rodinu jen proto, že se mu v noci špatně dýchá a "cítí se jako rozpouštějící se kostka cukru" - nevadilo (by) mi to samo o sobě, ale na takové nastavení nechci mít našroubovaný tak čisťounký a nadějeplný (happy) end.(23.5.2016)

 • kleopatra
  ***

  Bird people je o dvou lidech, kdy jeden prožije v hotelu cosi, na základě čehož radikálně řeže, a druhá na chvíli zmetamorfozuje a pak je zaplaťpámbu konec. Myšlenka nedráždí, délka strašně, ale protože se chvílemi přihodí zvláštní upoutávka, vydržíte to. Možná i díky sladké Anaïs Demoustier.(19.12.2015)

 • Malarkey
  ***

  Existencialismus v ryzí ptačí podobě. Ze začátku tu vidíme sérii obyčejných lidských životů, u kterých převládá všudy přítomný zmar, který si před ostatními nechtějí připouštět. Pak se jedna uklizečka převtělí do ptáka a pozoruje tyto lidi, jak se chovají, když jsou sami. Je jasné, co je tím myšleno, ale znova bych podobný film vidět nemusel. Záběry nicméně zajímavé a Anaïs Demoustier klidně rád zase někde ocením.(9.3.2017)

 • WillBlake
  *****

  Francouzská nauka o existencionalismu s prvky mysteriózní ornitologie (haha). Takhle povznášející a svobodný film jsem už dlouho neviděl.(30.6.2016)

 • d.beseda
  ****

  Bizarní, to je to správné slovo, kterým popsat zážitek z návštěvy této projekce. Byl to opravdu velmi originální úlet - ptačí úlet. Režisérka Pascale Ferran rozdělila film na dvě velké kapitoly a epilog. Nejdelší první kapitola nazvaná "Gary" udržuje diváka v neustálém napětí a očekávání kam to vlastně celé směřuje. Co když se člověk rozhodne ze dne na den všechno změnit? Tuto otázku si klade hlavní hrdina Gary a spolu s ním i divák. Druhá kapitola nazvaná "Audrey" je vyhrazená hotelové pokojské, která zažije opravdu nezvyklé události. Jako byste se rázem ocitli v nějakém jiném filmu. Celý příběh se zdá být naprosto podivný, ale v závěrečném "Epilogu" se vyklube náznak nějakého propojení obou kapitol. Pro mě zatím nejpodivnější film na tomto festivalu. Na závěr chci ještě zmínit jednu naprosto úchvatnou scénu z ptačí perspektivy (zase ti "ptáci") na noční pařížské letiště Roissy. MFF KV.(9.7.2014)

 • DwayneJohnson
  ****

  Pokud přežijete první, trošku nudnější půlku, tak druhá je mnohem lepší. Neobyčejný film, o dvou obyčejných lidech, jejichž cesty se skríží až úplně na konci. S velmi vydařeným soundtrackem a na konci s pohledem tak trošku z ptačí perspektivy. Za sladkou Anais a hlavně za Davida Bowieho zvedám o jednu výš.(10.5.2016)

 • kaylin
  **

  Myslím, že se z tohoto filmu dalo vytřískat o dost víc. Ten námět není vůbec špatný - dvěma lidem se během jednoho krátkého období naprosto změní život. Jenže bohužel celou dobu jsem měl pocit, že je to neskutečně utahané a že bych chtěl na postavy křičet, ať se něco děje, ať udělají cokoli jiného, než dělají. Fyzicky mě to nudilo.(8.10.2016)

 • laik_60
  ****

  "keby som bol vtáčkom, letel by som za les, pozrieť sa čo robí, pozrieť sa čo robí ....." :). Zaujímavý film.(6.1.2017)

 • Mishqo
  ***

  55-60% Fakt neviem čo bolo pointou tohto filmu aj keď istým spôsobom ma upútal.(8.12.2014)

 • Pevek2
  *****

  Film o svobode, ktery je sam svobodny. Pascale Ferran divaku zprostredkuje ruzne zazitky, ale kompetence vykladu mu ponechava vsechny v rukou. Navic perfektne z drobnych detailu buduje mikrosvet pribehu. A navic jsou tu vrabci...(2.1.2015)

 • Eeuanmainyaq
  **

  Pol hodina filmu zabitá úletom režisérky zhadzuje celý, inak zaujímavý, aj keď neprimerane normálny a rozvláčny film.(29.10.2014)

 • Rejže
  ****

  Roztomilý film, trošku ale malinko nejasný v proměně pokojské v ptáčka, ale jinak roztomilý, hravý... Jediná snad výtka - ptačí část filmu mohla být minimálně o dvacet minut kratší... krásné záběry, pokud nepracoval počítač a FX, tak velice věrně natočené záběry. Natočit tak pěkně ptáka? To klobouk dolů.(9.9.2014)

 • Vesecký
  *

  Filmu jsem neporozuměl. Dobrá, americký inženýr se chce oprostit od dosavadní rutiny a odchází ze Sillicon Valley i od manželky. Sice dost dobře nevíme proč, moc se o něm ani nedozvíme. A Audrey, to bylo světélko v jinak bezobsažném filmu, ovšem dokud se neproměnila ve vrabce, což jsem nepochopil vůbec. Asi nějaká metafora, ale nevím čeho. Signál satelitu byl dnes slabý a občas vypadával obraz, možná, že se nakonec s tím americkým ajťákem políbili, ale to už mi nešel obraz vůbec...(7.7.2018)

 • blondboss
  ***

  Jeden hotel, jeden deň, dvaja ľudia z úplne odlišných svetov. Keď už mám pocit, že som sa dostal do deja, odrazu príde prapodivná pasáž o prevtelení do vtáka a som stratený. Po pravde, veľmi neviem, o čom ten film vlastne bol, ale tvorcovia zrejme chceli poukázať na nekonečnú mieru ľudskej imaginity a slobody, ktorá v každom človeku drieme. Na jedno pozretie je to fajn a trošku vám to rozšíri obzory. 60 %(30.9.2017)

 • elimS
  **

  30% - komentář 20ti slovy: Proč sakra? Co to bylo? :D Opět díky dvojnásobné rychlosti přehrávání nehodnotím hůř. Roztahaná, "zajímavá" hovadina, kterou už nikdy nepotřebuju vidět.(25.1.2017)

 • space weaver
  *****

  Nemohl jsem se rozhodnout zda 4, nebo 5 *, tak jsem sei znovu vybavil nádherné záběry z ptačí perspektivy a proměnu ve vrabčáka a výsledkem je 5ti hvězda. Bird People je opět trochu náročnější snímek s jasným, přesto však důležitým poselstvím. Žijeme náš život tak, abychom byli šťastni? Téměř meditativní pasáže mi tuhle jednoduchou otázku připomínaly a nabádaly k rozboru života mého. A Ptáci v tomto případě byly ideálním prostředkem k rozvoji myšlenky.(5.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace