Píšťaličko, otloukej se (TV film)

Drama / Komedie

Československo, 1988, 79 min

• LadyPupu

Dokoukala jsem pouze díky G. Vránové, která mě tu srala míň než obvykle. Jinak se jedná o dílo, které může klidně zmizet v propadlišti dějin socialistické kinematografie.(23.5.2016)

• blackrain

Eva Horká vždycky hrála takové ty křehké, vykulené a uťápnuté dívky plné iluzí, kterým by člověk ani nejmenším slovíčkem neublížil. Na ně se přesně hodila. Tady ještě ke všemu nastoupila do prvního zaměstnání. S využítím nápadu prvního zaměstnání se dalo pracovat jinak. Tohle je takové nemastné a neslané. Bylo to ale hezky obsazené. Jednou vidět úplně stačilo. Markéta Zinnerová má na svém kontě lepší kusy.(27.7.2016)

Mladá, nezkušená a namyšlená studentka proráží do světa dospělých. Ale není to procházka růžovou zahradou, ale trnitá a složitá cesta, plná překážek na každém kroku. 50%(13.2.2013)

Nápad nebyl špatný (téma nástupu do prvního zaměstnání je jistě nosné), ani herci, ale občasná nechtěná schematičnost (Boudová a její "proměna", "svůdník" Kuba, šéf ...) a příšerné (ale za jistých okolností velmi komické) flashbackové pasáže s Janem Šťastným filmu zbytečně ubírají. P.S. Hrubeš je pablb.(25.3.2014)

• argenson

Tyhle příběhy z pracovního prostředí, to je vždycky průser. Nemluvě o tom, že Eva Horká mě vždycky vytáčela.(22.3.2015)