Bývalý dětský génius Frank (Clooney), naplněný rozčarováním ze světa, ve kterém žije, a Casey (Britt Robertson), chytrá a optimistická dospívající dívka, plná vědecké zvídavosti, se společně vydávají na nebezpečnou misi s cílem odhalit tajemství záhadného místa, ztraceného kdesi v čase a prostoru, známého pouze pod názvem „Země zítřka". To, co na tomto místo budou muset vykonat, navždy změní celý svět – a také je samotné. (Falcon)

flajboj82

Kdyby to nechali jako fantasy vyslovene pro deti, tak OK film na nedelni odpo, kdyz venku prsi...akcni (misty i styl terminator) sceny a patos na konci z toho udelal svym zpusobem frasku... ()

Mateskimos odpad!

Vlastně ani nevím, proč jsem se na to díval?! Proč jsem neodešel, když jsem uviděl ten zkurvenej Disneyho hrad?! A proč jsem si vlastně nezjistil, že je to od Disneyho?! Po Star Wars jsem si slíbil, že od toho šmejda Disneyho nechci vidět už vůbec nic! Ale bohužel zase jsem naletěl...Jak je vidět, tak sci-fi/mysteriozní určitě není silná stránka Disney Productions. Tento film zase dává vyniknout neherectví všem postavám ve filmu. Clooney, kofeinový zavislák, nyní děvka Hollywoodu, zde bravurně ukazuje, jak mu káva vymyla mozek a zakrsl mu šourek! Už bohužel nemá koule na to střihnout si nějakou dobrou roli!!! A to ani nemluvím o tom, že jedna z hlavních rolí zase patří nějaké čubce ze základní školy. Aspoň je vidět, že u Disneyho mají zálibu v malých holčičkách a chlapečků. Škoda, že se ti, ty malej zmrde, ten JetPack neposral při tom pádu. Byla by totiž strašná sranda, kdyby ses dole rozmázl na milion sraček!!! (Tak trochu spojler,ne?) Ale vraťme se k filmu jako k celku...Je to strašná kokotina po všech stránkách. Bohužel film nenudí, nýbrž sere a nasírá po celou dobu jeho sledování. Dále pak vyvolává zvracení i průjem, zánět slepého střeva a autoobřízku! Je vidět, že film se zaměřuje na většinu uživatelů Facebooku a lidí se zvýšenou spotřebou Ritalinu! A klady? Opravdu žádné nejsou!!! Mizerný, hrozný, nepochopitelný. Nenadchne ani po vizuální stránce a jestli si snad někdo u Disneyho myslel, že jejich město budoucnosti ohromí, tak se kurva spletl!!! Vzdušný vlaky a akvárka bez dna? Hovno! No, abych to ukončil. Dívat se na to - NEDÁ, zapomenout se na to - (bohužel) TAKY NEDÁ a to ani po flašce Jacka Danielse! Nezbývá nic jinýho, než si v neděli přivstat, přidat se ke Svědkům Jehovovým a doufat, že se jim podaří Vám vymýt mozek, tak jako těm co tam přišli před Vámi. Kurva, do hajzlu!! ()

pedolka

Aneb občas to prostě nevyjde. Možná to bylo i přehnaným očekáváním, vzhledem k obsazení filmu a trailery, které nabádaly pozvánkou do úžasného futuristického světa. Z mého pohledu byl celý film až příliš moc "ukecaný", děj snadno předvídatelný a konec nepochopitelný. ()

Evanlyn

Na film jsem šla před lety dokonce do kina a musím říct, že podle traileru jsem se na něj i těšila, ale nakonec mě hrozně zklamal. Dětem by se asi film líbil, ale je to ten druh na který se prostě podíváte jen jednou. Je to škoda, protože film i nápad měl velký potenciál. Dala bych dvě hvězdy, ale nakonec mě přemluvila grafika, díky které jsem to celé vydržela a jako jediná mi přišla zajímavá. ()

Jirkacek

Když jsme si doma pustili film Země zítřka, tak jsme se vydali na dlouhou 125 minutovou procházku plnou fantazie z dílny Walta Disneye. Jenž místo toho, aby nám tvůrci díla narýsovali jasnou linii, potažmo pokud možno krátkou cestu, pohybovali jsme se od startu šnečím tempem kupředu, pak najednou přišla dlouhatánská objížďka, pak jsme se zase vrátili na známou cestu a tak nějak už jsme konečně dorazili do cíle. Někdy jsem ani nechápal, kdo je vlastně kdo, filmaři nám nejdříve naservírovali Georga Clooneyho jako malého kluka Franka, jak mluví o konci světa s počítadlem zbývajícího času za zády a pak jsme se najednou ponořili do vzpomínek z jeho dětství v šedesátých letech ( zde mne zaujal vysavač značky Electrolux předělaný na tryskový vznášeč ), kdy jako kluk byl pozván do jiné dimenze, plné moderních technologií 22. století. Hodně dlouho mi trvalo, než jsem pochopil, že to není země budoucnosti, ani jiná planeta, ale prostě jiný časoprostor nebo dimenze nebo bůh ví co a možná i on věděl prd. A pak najednou střih, a hodně podobná dívka té z jiné dimenze, co pozvala malého Franka, se objevila na Zemi v současném světě, ale zase mi pár minut trvalo, než jsem zjistil, že to není ta samá, možná třeba starší verze tamté holky, ale jiná dívka Casey. A stejně zmateně jak vypadá tento komentář, na mne působil i ten film. A pak se najednou objevila ta holka z budoucna na Zemi a Casey trochu objasnil situaci a mně taky, alespoň jsem si potvrdil, že jsou to dva jiné exempláře. Budoucí holka Casey řekla, že je z budoucího světa a že ona je vyvolená, aby ji tam vzala s pomocí Franka, který mezitím zestárl o padesát let. Jenže to nebylo tak jednoduché, neboť jim v cestě měli zabránit roboti z budoucnosti, vypadající jako lidé - ten zářivý úsměv jednoho z nich mám pořád před sebou. Nastalo tedy několik akčních scén, pak krkolomná cesta do jiné dimenze - Eiffelovka už nebude nikdy jako dřív - a závěrečných asi 30 minut v jiném světě. Tak jsem protrápil až do konce a v podstatě celý film jsem čekal, co z toho vyleze. To mne alespoň udržovalo trochu v napětí, ale výsledek mne zklamal. Jako bych si doma slátal oblek ze starých hadrů různých barev a chtěl s ním zapůsobit na celovečerním noblesním bále. Měla by být Země zítřka snad poselstvím pro lidi na Zemi, aby naši planetu zachránili před sebe samými ? Měla být nějakým ekologickým alarmem ? Nebo snad jen zábavou ve stylu SKIFI ? Nevím, ale mne tedy tenhle film zklamal. Až na pár scének se špetkou humoru, několika vychytávek ve Frankově domě a světě v jiné dimenzi, to byla napínavá nuda. Suma sumárum Země zítřka ode mne získala pouze dvě zítřejší hvězdy **. ()

PavelPros

Film dokáže navodit myšlenku jiného, paralelního světa, bez několika důležitých negativních vlivů na světě našem. Doslova, až v závěru, je divákovi řečeno to negativní, co dnes může ve svém světě sám vidět, slyšet a cítit na sobě sám. ()

isterion

Súhlasím s komentárom čo napísal klerik. Spočiatku to vyzeralo ako pohodové sci-fi, zábavné, inšpirované aj inými filmami. Ale k záveru to nabralo úplne inú dimenziu. Odkaz na súčasnú neutešenú situáciu, keď ľudstvo naozaj prehliada globálne problémy, dokonca sa nájdu niektorí (Donald Trump), čo tvrdia, že sú to len hlúpe výmysly, dáva jasne najavo, že to je len na nás, ako sa zachováme a čo sa naozaj stane. ()

Reyer

Jelikož miluji WD.... i jeho parky... takže za mě paráda... A koukal jsem na to s 3 syny. Takže za nás paráda... ()

darius1706

Evidentně jsem nebyl cílovka. Jednu hvězdu dávám za Dr. House, páč jsem byl fakt rád, že ho vidím a druhou za zajímavý nápad, který byl trestuhodně promrhán. Damon Lindelof ukazuje, že je u něj už tradiční tahle zahodit dobré nápady. Megaprůšvih Lost mám pořád v živé paměti a něco podobného potkalo i tento film. Suma sumárum - hlavní myšlenka dobrá, pár scén také (kupříkladu útěk před roboty z Clooneyho domu), ale jinak se o žádný strhující příběh zkrátka nejednalo. ()

Foltest

Pravděpodobně jsem na tento film už příliš starý, ale přišel mi velmi hloupý. Taktéž celá hlavní pointa mi nedávala vůbec žádný smysl. ()

Honza2211

Tak nakonec jsem dal hvězdu navíc, kvůli slabšímu celkovému hodnocení 60% což mi připadá dost nefér. Na tento film je třeba se naladit předem, pak je to parádní oddechový žážitek. Přesně to jsem čekal - příjemná, fantastická pohádka, odreagovačka s vynikajícími sci-fi efekty, i záběry Země z kosmického prostoru. Vše bylo místy tak rychlé, až se mi z toho motala hlava. Vynikající zábava typu alá Walt Disney. Nevím proč si ostatní na film stěžujou tady nešlo o logiku ani děj, i když ten tam byl taky, prostě jen vynikající zábava, pobavení s dobrým příběhem. Mě to bavilo od začátku až do konce, bylo to chytlavé, napínavé, místy až bombastické, odpočinul jsem si, efekty parádní, proto naprosto zasloužených 100%! ()

HombreT

Veľmi pekne vystavané, príjemné a vťahujúce. Odsýpalo mi to pekne a zrazu........koniec. To vyústenie bolo iba hodené na diváka a ja zostávam sklamaný. Škoda. ()

podlet

Skvělej vizuál a docela neotřelá nová myšlenka. Konec je takovej "seriálově" barevnej, ale jinak to je super. ()

Tucne.prasa

Jednoznačnou hviezdou filmu je Raffey Cassidy. A vôbec to nebolo také zlé ako uvádza tunajšie hodnotenie 60%. Nápad je dobrý, triky výborné. Možno mi trocha vadilo, že hrdinovia po sebe väčšinou len nepríjemne štekajú a že Casey, inak inteligentná, vo veľa elementárnych situáciách nič nechápe a hysterčí. Ale celkovo je to fajn oddychovka, čo potvrdia aj deti. Pozn.: zabezpečenie Frankovho domu malo niečo zo Sám doma :-) ()

Sejkorka

No, nakonec jen 2* , zpočátku jsem myslel na lepší hodnocení. První půlka je rozhodně lepší, jak tam vtrhnou ti roboti jde úroveň rapidně dolů. Tedy, nejen kvůli nim. George Clooney se na roli Franka vůbec nehodí, závěrečný doják s umírající robotkou, kterou jako dítě miloval, je velmi kýčovitá. Potěšila mě Britt Robertson,kvůli které jsem film stáhnul. Jako vždy hraje naprosto přirozeně a člověk jí věří, že je pětadvaceti teenager. Bývalý dětský génius Frank (Clooney), naplněný rozčarováním ze světa, ve kterém žije, a Casey (Britt Robertson), chytrá a optimistická dospívající dívka, plná vědecké zvídavosti, se společně vydávají na nebezpečnou misi s cílem odhalit tajemství záhadného místa, ztraceného kdesi v čase a prostoru, známého pouze pod názvem „Země zítřka". ()

Hansolo35 odpad!

Čím to je, že až na vyjímky, kde hraje Clooney, tak je to totální sračka. Tady člověk čumí dvě hodiny, čeká kdy TO přijde a ono pořád nic. Scénář je napsaný zřejmě z dotací EU ... indická astronautka, černoška sázející strom, černoch píšící na tabuli rovnice, pole plné větrníků. Dřív by tu vesele poskakovali mladí, rozesmátí komsomolci, dnes... nová doba...jsou to mladí, rozesmátí ekofašounci. Samotný příběh nedává smysl. Nejprve odznak kluka přenese do budoucnosti a následně už jen vysílá 3D demoverzi země - nezemě pro vyvolené. A pokud pro výjimečnost stačí sabotovat stavební stroje, tak by ten svět zítřka byl plný muslimáků. ()

leafroller

Přestože byla hlavní myšlenka filmu jasná již od začátku, vůbec to nevadilo a když ji na konci řekli natvrdo, došlo to i tomu osmiletýmu v první řadě. Myšlenka cíleného šíření strachu, kterou v realitě zažíváme na vlastní kůži každý den, se tu a tam objeví v různých filmech a já ji mám asi nejradši ve Smrtonosné pasti 4. Nejvíc mě na tom ovšem děsí, jak to báječně funguje. Lidé už na nic jiného nemyslí, nic netvoří a nehledí kupředu, naopak - sotva si dohlédnou na konec vlastních tkaniček. A především nekladou ty správné otázky. Kampaň funguje dokonale. Vše, co je ve filmuj řečeno, je pravda a my jenom mávneme rukou, řekneme něco o dalším Disney-klišé a jdeme kritizovat George Cloonyho. Podle mě je to supr film po všech stránkách. Vizuální podívaná, žádné velké prodlevy, úžasné nápady a .....pointa. Který z dnešních blockbustrů tohle má? ()

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Třetí Tron má červenou

Třetí Tron má červenou

31.05.2015

Když se v roce 2010 objevil sequel kultovní sci-fi Tron, mělo jít o první z několika filmů. Tron: Legacy ale investovaných 170 milionů dolarů překlopilo v "pouhých" 400, takže u Disneyho dlouho… (více)

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015