Bývalý dětský génius Frank (Clooney), naplněný rozčarováním ze světa, ve kterém žije, a Casey (Britt Robertson), chytrá a optimistická dospívající dívka, plná vědecké zvídavosti, se společně vydávají na nebezpečnou misi s cílem odhalit tajemství záhadného místa, ztraceného kdesi v čase a prostoru, známého pouze pod názvem „Země zítřka". To, co na tomto místo budou muset vykonat, navždy změní celý svět – a také je samotné. (Falcon)

Motinski

Jeden z tých originálnejších nápadov. Celkom hravé, vizuálne pútavé akčné dobrodrúžstvo, no viac by mi asi sadlo vážnejšie spracovanie. Toto pôsobilo až moc detsky a toho na čo som sa tešil najviac (scény v zemi zajtrajška) som dostal strašne málo. Zaujímalo by ma ako by dopadlo keby si námet zobral do rúk ostrielanejší režisér. (napríklad Nolan) ()

LiborGondek

Upřímně? Čekal jsem daleko větší ptákovinu... Ono to vůbec tak hrozné nebylo. Obsazení příjemné, scénář zajímavý, bylo to dokonce vtipné, konec dobrý, kdyby to tvůrci ještě trochu víc vychytali, mohl to být dokonce hodně povedený film. Chybělo jen pár drobností... 75% ()

Johnny.ARN

Mne sa ten Disneyovský vizuál celkom páčil. A aj samotný film má v sebe posolstvo a aj keď obsahuj kecavé pasáže, tie sú o niečom a vyslovene nenudia. Dobre zahraté, s priemerným tempom, pár vtipnými momentami. Mne film ako celok sadol. 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

Dado

Brad Bird pri nakrúcaní Krajiny zajtrajška zjavne zabudol, že tentoraz nepracoval na ďalšom animovanom filme. V nich je výstredné správanie postáv a s ním späté dialógy medzi nimi brané s nepredstieraným úsmevom, v hranej snímke však pôsobia neprirodzene, to isté platí aj pre rozpačité gagy (tým nasadzuje pomyselnú korunku grgajúca hlavná hrdinka). Pozitívnejší dojem na druhej strane prináša pôsobivý vizuál. Aj ten je však bohužiaľ obmedzený len na pár scén, pričom tie najlepšie z nich poslúžili, podobne ako aj v samotnej dejovej línii, len ako klamlivá reklama na nezabudnuteľnú filmovú cestu do pôvabnej budúcnosti, z ktorej sa napokon vykľul len nemastný-neslaný zájazd, ktorým vás prevedie pár dobre zaplatených, známych hereckých tvárí. (50%) ()

Mirokukii

Tak tenhle výlet za lepším zítřkem vskutku za moc nestál. Vlastně ona ta cesta (strastiplná) je mnohem více zdařilejší a zajímavější, než samotný výsledek, přičemž kromě pár prosklených vysokobudov, propletených dálnic, ze pár vznášejících se prostředků a samotného "správce" se z něj nedozvíme, krom zrodu, absolutně nic. Ze zábavného světa plného fantazie a netušených možností se tak ve výsledku stává boj o chatrný dnešní svět, jenž nás tak sebejistě obklopuje. Sdělení je to pěkné, ale bez hurá, hurá efektu stěží někoho osloví. ()

viperDavid

Zajímavá podívaná na zadek Britt Robertson, ale o tom to nebylo, nebo ano ? Ne byla to fantazy pohádka nabitá předními herci. Zase bych to neviděl tak černě, bylo to dobře stravitelné a zábavné. Jak kdysy někdo říkal, je to barevné, hejbe se to, tak co víc si přát. ()

Mrkvič

Nevěřil jsem škarohlídům, ale musím jim nakonec dát za pravdu. Vypadá to krásně, ale není to ani zajímavé ani zábavné. Občas film potěší svou hezky provedenou roztomilostí nebo vtípkem, ale to je všechno. Kdyby nebylo kouzelné Raffey Cassidy, byla by Země zítřka nudná i po herecké/postavové stránce. A nebýt toho správňáckého a až trochu moc prezentovaného poselství, tak bych dal ještě o hvězdičku míň. ()

Honzíno

Brutální nátěr imaginace není pro každého, což dokazují místní procenta (vlastně i index na imdb). Bird spojil akčnost jeho hrané MI s hravostí a důmyslností jeho animáků, čímž nechal vzniknout nabušené jízdě plné představivosti a kouzelnosti. Chce zapojit v tomto směru divákův mozek, což byl spolu s působivou pohádkovou atmosférou trend naposledy v poslední čtvrtině minulého století. Asi chápu špatná hodnocení, ale nejde mi namysl velká míra podhnodnocení. Film má netradiční stavbu, sympatické hrdiny, krásné porstředí, na dnešní dobu pozoruhodné vnitřní poselství... a k tomu z něj tečou nápady! Jdu proti proudu, ale mě se Tomorrowland líbil, a to hodně. Samzřejmě v ENG verzi, dabing nemá cenu rozebírat - ten jsme raději nedokoukali. ()

Ryuuhei

Strašná slátanina, která už jen proto, že je to od Disney, hovořila o jasné myšlence, že to asi nebude to pravé ořechové. A nebylo. Trochu mi to připomínalo Spy Kids, samozřejmě bez dávky nadsázky. Jinak to plácalo páté přes deváté, od jiných dimenzí, přes jisté časové skoky, či pohledy do budoucnosti a zpět, což vytvořilo jeden velký zmatek, nijak nepodpořený ani zbytkem. Dějství poněkud hodně kolísalo, postavy nebyly kdo ví jak skvělé. Hlavní záporák byl spíš směšný, co se jeho důvodu pro jeho jednání týkalo. A ta nemalá moralistická vložka přibližující současné dění, respektive katastrofické výhledy budoucnosti? No nevím. Na druhou stranu, na film jasně mířený hlavně na mladší publikum, to bylo místy až překvapivě drsné. Zakončení se mi ale sakra líbilo a i když stále zůstávalo v té hlouposti a naivitě celku, musel jsem uznat, že se na film jako takový koukat dalo, i když s velkou dávkou tolerance. 58% ()

Lachtaan

Hodně pochybné futuristické dobrodružství, které kromě krásné Britt Robertson vlastně nenabízí vůbec nic. Zápletka mě přímo uspávala a pan Clooney není také zrovna hercem, kterého bych vyhledával. Je to spíše na 2,5*, ale kdysi jsem zaokrouhlil raději matematicky nahoru. ()

elanius

(124/2015) / Teenage sci-fi od Disneyho. Ukecané s nezáživným záberom. George Clooney je výborný a ťahá pol filmu. Hugh Laurie nič moc, asi zlý výber. Ešteže film celkom odsýpa a ponúka pekne stvárnený Tomorrowland. Myšlienka pekná, realizácia slabučká. (5/10) ()

noriaki

Sci-fi verze Města Ember. Tomorrowland je rodinný film, nebo lépe řečeno dětský, ale stejně jako jeho steampunkový protějšek mě příjemně překvapil. O žádné komplexní dílo pochopitelně nejde. Scénář se držel předvídatelné šablony a sebejistě postupoval za lehce rozpačitým rozuzlením. Což je opravdu výrazná slabina snímku. I když je totiž zápletka přizpůsobená sotva školním dětem a její poselství je vcelku průhledné, není vůbec hloupé. Ergo, důležité je se nevzdat, masová imigrace problémy neřeší, jen přesouvá a pokud má mít lidstvo zářivou budoucnost, je třeba začít u sebe. K téhle poučce se režisér dostal vcelku nenásilně a hlavně zábavně. Kde jinde uvidíte roboty dobývající opevněnou farmu, George Clooneyho s nevyřešeným vztahem ke třináctileté holčičce (ve vší počestnosti, pochopitelně), nebo Huga Laurieho, stírajícího celou planetu. Z dětských herců jsem měl trochu strach, ale když o Raffey Cassidy napíšu, že je to britská verze Chloë Moretz, snad jen s větším charismatem, tak je zřejmé, že jsem se bál zbytečně. Čtyři zasloužené hvězdičky a jedna navíc za ni navrch. ()

venison

Jelikož jsem už přesycená teen utopickými slaďárnami a robotickými post-apokalyptickými rádoby akčárnami, ale tohle bylo rozhodně jiné - příjemným překvapením byla originalita příběhu, sympatické hlavní postavy, vtipné scénky vystavěné na technických vynálezech, dětské lásky, nádherné moderní město a hlavně úžasná celková ekomyšlenka ;-) Hodně uvolněné a disneyovsky romantické ;-) Nadupané filmovými efekty.. Něco tomu chybělo na plný počet, ale i tak jsem si příběh vychutnala ;-) Možná by se z toho dalo více vyždímat rychlejším spádem, větším množstvím akčních scén, rozebrat více věcí do hloubky, ale to už by se do dvou hodin nevešlo :-D ()

romajz15

Myšlenka výborná. Ty vizuální efekty jsou taky dost dobrý, spousta vynálezů, které vymyslel někdo od filmu, a které jsou sice většinou dost nereálné, jsou výborně zpracované. Celkově je film hodně originální a nápaditý, zvláště ta myšlenka města v paralelním vesmíru stvořeném pro vynálezce, a že tady půlka lidí píše, že samotnou Zemi zítřka skoro nevidíme??? to jsem asi byl na jiném filmu, já tam měl Zemi zítřka víc jak třetinu z těch 130 minut. A to je jako málo? Nebýt to Disney se zaměřením na mladší diváky, a nechali Birda udělat film trochu akčnější a temnější (něco ve stylu Trona) mohla to být hodně dobrá podívaná za 5 hvězd, ale bohužel. ()

hroubek

Na Zemi zítřka jsem se opravdu těšil. O to více mě mrzí, že se nepovedla, tak jak měla. Důvodů, proč se tak stalo je mnoho, ale v zásadě jde o to, že studio vyslalo film pro nikoho, který docela nedává smysl a jeho největší lákadlo nelogicky odsouvá na vedlejší kolej. Režisér Brad Bird je velmi dobrý režisér, o tom žádná a tady je vidět, že ho natáčení moc bavilo, a že si vyhrával s nejrůznějšími detaily a i vizuální stránkou, a že tomuto projektu věřil. O to více pak zamrzí, že podobnou péči nedostal samotný scénář, který je překombinovaný a všichni z něho budou vinit "démona nelogických scénářů" Damona Lindelofa. Z mého pohledu film není, tak špatný jak se na první pohled může zdát. Problém je, že děj a chování postav nedává smysl a z titulní Země zítřka si skoro nic neodneseme. Po režijní stránce je to v pohodě, to samé platí i pro vizuál a perfektní hudbu od Giacchiona. Postavy nejsou nesympatické, ale jak mě má zajímat postava, o které skoro nic nevím a přitom by stačil nějaký flashback, nebo dialog plný emocí a hned by postavy byly zajímavější. Britt Robertson není špatná a v úvodu je velmi fajn, ke konci je to s ní malinko horší. George Clooney si odehraje svoje, ale čekal jsem od něho trochu víc. Raffey Cassidy ukázala, že je velmi talentovaná a má potenciál do budoucnosti. Ze všechno nejvíce jsem se těšil na Hugha"House"Laurieho ve velké roli a ten tam nakonec byl sotva patnáct minut, který si neužil ani z poloviny, tak jak mohl. Ve filmu je spoustu nadějný scén a motivů, u kterých fakt zamrzí, že nejsou dotažené do konce a hlavně to platí o titulní Zemi zítřka, které kdyby se film věnoval, tak by to bylo úplně nejlepší, třeba nějaká mytologie. Akce je fajn a některé scény jsou zajímavé. Po celou dobu jsem se moc nenudil, jen ten konce mě přišel trochu jako z jiného filmu. Země zítřka je film, který měl obrovský potenciál stát se něčím více, než jen obyčejným sci-fi filmem, ale nakonec může být rád tak jak dopadl. ()

Yoda sama

Bohužiaľ nie. Film s takouto pointou a zároveň infantilný a nasilu rodinný je veľmi zlá kombinácia, ktorá aj pri skvostnom vizuále a zaujímavej myšlienke nefunguje. Pritom v tom vidím obrovský, enormný potenciál, ktorého prevedenie ma však nezaujalo. Možno aj trochu otrávilo... ()

Mishqo

65% ... Vizuálne ozaj nádherné, ale čo do obsahovej stránky to toho moc neponúkol. Taká jednohubka kde sa je na čo dívať, ale niet toho moc čo počúvať. Štýl rozprávania ma tiež celkom rezal. A ak sa film snažil o nejaký filozoficko-morálny presah, tak mal na to patrične klásť dôraz. ()

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Třetí Tron má červenou

Třetí Tron má červenou

31.05.2015

Když se v roce 2010 objevil sequel kultovní sci-fi Tron, mělo jít o první z několika filmů. Tron: Legacy ale investovaných 170 milionů dolarů překlopilo v "pouhých" 400, takže u Disneyho dlouho… (více)

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015