Bůh odpouští, já ne!

• Itálie Dio perdona... Io no! (více)

Profesionální karetní hráč Cat (Terrence Hill) se u jedné partičky nepohodl s obávaným psancem San Antonio Billem a následném pistolnickém souboji Billa zastřelil. Od té chvíle chodí Cat s prstem na spoušti, protože zbytek Billovy bandy by se rád pomstil. Jednoho dne Cata vyhledá jeho starý známý Hutch (Bud Spencer), který pro projišťovnu vyšetřuje podivné přepadení vlaku. Jediný přeživší totiž prohlašuje, že vlak se zlatým nákladem přepadl právě nebožtík San Antonio Bill a Hutch na duchy nevěří. Cat se proto vydává zpět do městečka, kde pro Billa vše skončilo. Nebo to tak alespoň mělo vypadat... Italsko-španělský western natočil jako svůj režijní debut scenárista Giuseppe Colizzi a do hlavních rolí věčně poškorpených parťáků obsadil Terrence Hilla s Budem Spencerem – a zbytek je historie. Colizzi představil světu dnes již nerozlučné duo a úspěch prvního filmu Bůh odpouští, já ne! (1967) využil k natočení westernové trilogie s pokračováním Trumfové eso (1968) a Boot Hill (1969) ve stejném hereckém obsazení. Režisér se pak se Spencerem a Hillem sešel ještě u dobrodružné komedie Dva machři mezi nebem a peklem (1972), ale slibná spolupráce skončila Colizziho náhlou smrtí v roce 1978. (Česká televize)

Pepinec

Antoanella Ungureanu - tak se jmenuje můj problém. Tenhle jazykolam není totiž ničím jiným, než jménem "ředitelky sekce kanálu Nova Cinema, která řídí jeho chod, zodpovídá za sestavování programového schématu a obsah programů tohoto kanálu." V tom případě má tato už od pohledu nesympatická dáma prsty i v hyenistickém ustřihávání titulků všech filmů bez ohledu na to, jestli se jede na čas nebo ne. Přičemž ani to největší zpoždění není pražádnou omluvou. Nova Cinema je tak ostudou našich televizních stanic, neboť absolutně popírá svůj vlastní název a propagovaný program. Tfuj tajbl, hanba vám a lejno na váš kobereček! Až jsem samým rozčílením zapomněl, co jsem původně chtěl napsat k tomuto filmu... Asi něco v tom smyslu, že Bůh by rozhodně neměl odpouštět všechno. ()

Snorlax

Skvělý western, ke kterému udělal Rustichelli až příliš velkou hudbu. Spencer má bohužel mnohem menší roli než Hill, ale když je před kamerou, stále se něco děje. ()

PetrPan

Vynikající záporák v podání skvělého Franka Wolffa, drsný a nešaškující Terence Hill a neméně drsný, nikoliv však ne neporazitelný bijec, Bud Spencer. Čisté špagety a první společný film dua, které později vykročilo zcela jinou cestou. A vlastně celkem škoda, mohli se zapsat do dějin nejen filmového westernu úplně jiným písmem a kdo ví, možná i lepším. Naprostá spokojenost. ()

Yoshitsune

Ještě než si Terence Hill a Bud Spencer, ukradli komediální sedmdesátky a osmdesátky, tak si zahráli v tomhle filmu, což je i jejich první společný film. A nutno uznat, že je to jiné kafe, než ty humorné taškařice, které následovali potom, byť určité náznaky, jak a kam se jejich společné filmy budou ubírat, se zde najdou. Ale k filmu, je tady citelně znát, že byť se nějaký ten lehký vtípek zde najde, režisér a scénárista v jedné osobě, preferoval poněkud dospělejší příběh, což je super. Tohle je spíš krimi western, než akční mlátička, či divoká přestřelka, film se z větší části soustředí na Terence, který někam jede a někoho vyslechne a dává si jednotlivé díly skládačky do sebe. Postava Buda zde spíše hraje třetí housle, jelikož hlavní záporák má zde podstatně více prostoru a to je dobře, chytrý záporák, je mnohem zábavnější a nebezpečnější, než nějaká hora svalu. Co mi na filmu mírně vadilo, byl konflikt mezi Terencem a Budem, který byl vyvolán tak trochu uměle, to aby herci předvedli co v nich je a nevědomky a nebo vědomě, si tím získali práci na několik let, viz jejich budoucí filmy. A byť akce zde moc neni, tak je to celkem napínavý a vůbec to nenudí. ()

korbitch22

Kdo si tohle vůbec dovolí hodnotit jako komedii??To je naprosto syrovej,Stylovej western.škoda že natočily tolik blbejch komedií,tohle je senza. ()

Chrustyn

První westernové setkání legendárního dua Hill-Spencer, které se sice obešlo bez humoru, ale přesto slušně pobaví. ()

sharky

Kdo by to byl řekl, že jedna z nejvtipnějších filmových dvojic se poprvé setkala před kamerou ve westernu, který je smrtelně vážný a místy dost drsný. je to úplně jiný film něž všechny ostatní spencero-hillovky, ale vůbec ne špatný. Spencer hraje jen vedlejší roli, mnohem víc prostoru dostal padouch Mrtvola. ()

anais

Rozhodně se nejedená o nejlepší western, ve kterém dvojice Spencer-Hill hrála. Ani zdaleka! Bud Spencer tu hraje dost druhořadou roli, větší prostor dostává Terrence Hill. To by nemusela být nutně chyba, kdyby hrál svou osvědčenou postavu „sypmatického mluvky, který střílí proklatě rychle“. V tomto filmu sice střílí také skvěle, ale bez nadhledu. Autoři se za každou cenu snaží vytvořit podobného hrdinu, jakým byl Eastwoodův a Leoneho „pončo“. Hill tak bez přestání kouří cigára, vrhá smrtelně vážné pohledy a mluví neuvěřitelně (míněno-nedá se tomu věřit) drsně (ne sprostě. drsně). Film je poznamenán hledáním té správné polohy obou budoucích hvězd. ()

SOLOM.

Jeden z vůbec prvních filmů známé dvojice se sice nese v trochu jiném duchu než jsme u nich zvyklí, ale to neznamená, že by na tom bylo něco špatného. Je sice pravdou, že jde hlavně o westernovou podívanou, ale i zde narazíme na několik humorných vložek, které předurčili dráhu obou herců. Hill tu měl sice větší úlohu a svůj prostor dokázal obstojně zužitkovat, ale ani Budd si nevedl vůbec špatně. Z „akčního“ hlediska to taky nebylo zlé – mrtvol je tu kupa, soubojů taky, takže za mě opět spokojenost. Navíc se mi líbila i postava hlavního záporáka – pěkně slizká, nemilosrdná...tak to mám rád!70% ()

špaček421

Rozhodně nejde o komedii! Tohle byl první film, který spolu dali dohromady Bud Spencer a Terence Hill. Nebo je spíš dal dohromady režisér a scénárista Giuseppe Colizzi. V podstatě je to stylový spaghetti western s krimi zápletkou a několika krvavými scénami. Spencer tu má ještě v podstatě menší roli, než Hill, ale příběhu to nijak nevadí. Druhou hlavní roli má skvělý Frank Wolff jako hlavní padouch Bill San Antonio (v dabingu San Antonio Bill). Spencer a Hill v tomhle filmu ještě nemají jména. Zatímco Hillova postava je tady napůl záporná, takže nejsympatičtější ve filmu je Spencer, i když to taky není žádnej příkladnej klaďas, v dalších dvou dílech už jsou oba stejně kladní. ()

Lacike

Klasicky pomaly ukecany a pre mna nudny western v ktorom nahodou hraju Spencer/Hill. K ich klasickym komediam to ma daleko. Väcsinu filmu tu konaju samostatne a buddy chemia medzi nimi tu uplne absentuje. Rovnako ako humor a bitiek je minimum. Nie su ani zabavne prehnane a ani prilis napadite. Stvalo ma na nich, ze su zrychlovane. Film prekvapi zbytocnou mierou brutality. Dokonca ani hudba sa mi nepacila. Celkovo mi tu chybala ta klasicka pohodova atmosfera. Zapletka má detektivny nadych, co je pre mna v kombinacii s westernovou atmosferou smrtelna kombinacia. 4/10. ()

Terva

Terence Hill a Bud Spencer " nerozlučná " dvojice, tentokrát ve westernu podle scénáře Giuseppe Colizziho a z hudbou Angela Olivera Pinoa. CITÁT : HROBAŘ - Jó, když tenkrát odjeli úplně mi zničili podnik. Teď už tady pořádně nikdo neumírá... Nečekejte film plný pěstí a rvaček, což ve filmech převážně tato dvojice předvádí, toto je spíš drama s pistolemi o zrazeném přátelství a spoustě peněz. Budou se hrát karty, bude se umírat a slovo dostane i dynamit. Průměrný western, kde se možná moc mluví a málo děje. ()

liquido26

Klasický spaghetti western (mnohem bližší jsou mi ty americké z 40. a 50. let) - nicméně jsem byl trochu překvapen, protože jsem čekal komedii a hnedka první scéna s vlakem mě docela krutě vyvedla z omylu. ()

Korbitch

Že to nebude komedie, mě ani ve snu nenapadlo. Tuhle dvojku máte prostě už tak zafixovanou. To je stejný, jako když vidíte Jirku Paroubka zvracet ty nesmysly v televizi. Automaticky hledáte ovladač, abyste toho vola mohli přepnout. Takhle automaticky jsem si zařadil tento film hned do komedie a aniž bych se podíval předtím na csfd/což jsem mohl, že/, jsem si film pustil. Taxi tak říkám po nějaký době, že tam jaxi chybí humor. A násilí taky nějak moc hustý........csfd.cz.....vše se vyjasňuje. Skvělý filmek!!! ()

Paxxx.cz

Narovinu asi nejslabší film s duem Spencer Hill, který jsem kdy viděl. Strašně jsem zde postrádal hůmor, který pro mě vždy byl hlavním důvodem proč jsem se na filmy s touhle dvojkou díval. Bez srandy jen 40%. ()

mysiak

Na to že to nie je typický film od dvojie Hill a Spencer sa mi to celkom páčilo..hlavne keď jeden z nich je zlý a jeden dobrý..je to nezvyk a dobrý nezvyk ()

Pierre

Vhodne spíš jenom pro zajimavost. V tomto filmu totiž vzniklo legendární duo Spencer a Hil. Ještě, že tak. Jinak by po tom dneska už ani pes neštekl. Jedná se o dost zastaralý a dnes již směsný western, který se bere zbytečně moc vážně a chybí mu větší nadhled.K pozdějším filmům této dvojky má na míle daleko. Hillova poloha chladného drsňáka je nudná. Člověk ho má radši jiného. Bud je zde v podstatě takový, jakého ho známe a máme všíchni rádi (i s hlasem Jana Schánilce.) Ale má poměrně málo prostoru a nedá ani jednu ránu. ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer