Dva machři mezi nebem a peklem

• Česko Dva nebeští psi na cestě do pekla (neoficiální název) (více)

Když už havárie letadel nevynáší, je čas otevřít si podnik uprostřed jihoamerické džungle... Salud (Bud Spencer) a Plata (Terence Hill) platí za nejlepší a zároveň nejhorší piloty na celém jihoamerickém kontinentu. Dokáží totiž doletět do cíle s jakoukoliv kraksnou a když je třeba, tak se i šikovně zřítit, aby mohl majitel stroje vyfasovat pojistné. Po bezpočtu leteckých havárií ale vykutálené dvojici štěstí přece jen dochází a tak bez varování spadnou uprostřed džungle kdesi za Andami. Po několika týdnech se oba domnělí nebožtíci vynoří u zapadlé osady hledačů smaragdů ovládanou panem Earsem a rázem se chopí podnikání. Jednoduché létání s proviantem pro odlehlá hornická městečka se ovšem ukáže skoro stejně životu nebezpečné jako řízený pád letadla. Pan Ears totiž nesnáší konkurenci a udělá cokoliv, aby se nové zásobovací linky Salud-Plata zbavil. (Česká televize)

Yoshitsune

Skvělá vyváženost humoru ten dělá hlavně Bud a vážnosti tu dělá taky Bud, ale Terenc mu zdárně sekunduje. A byť zde akce moc neni, tak když na ni dojde, tak je natočena a pojata syrově a násilně, oni i ti záporáci nejsou žádný blbouni se kterýma je sranda. Ale co mně na tomhle filmu nejvíc zaujalo, je to tragické pojetí, který diváka prostě zníčí ať chce nebo ne. ()

Chrustyn

Typická komedie, která ničím nevybočuje s řady jiných komedií této dvojice. Jeden z těch průměrných kousků s minimem bitek. ()

heyda

Jeden z těch slabších (ne-li nejslabších) filmů této legendární dvojice. Málo humoru, nezajímavý nudný příběh a průměrné bitky. 40% ()

sharky

Tenhle film dua BaT je torchu slabší, ale překvapí scénářem, který má děj a taky scénami, kde uroníte slzičku. ()

honajz

Stejný mustr jako u Jestli se rozzlobíme, jen ne v Římě, ale někde v poušti a pralese. Jen je to pomalejší a méně vtipné, i když stále z toho vane duch nostalgických vzpomínek. ()

SOLOM.

Tahle dobrodružná komedie docela ušla, ovšem i já budu patřit do skupiny těch, kteří k ní mají několik výhrad. Ani by mi nevadilo ono již zmíněné „vážnější“ pojetí na úkor většího počtu komických bitek (soubojů tu bylo i tak docela obstojné množství). Jen kdyby tvůrci totálně nepodělali závěr filmu, který byl v mých očích doslova otřesný. Ona dramatičnost a závěrečný trapný únik z vězení tu byli jaksi navíc. Spencer i Hill předvedli slušné výkony, ale už jsem od obou viděl lepší. 50% ()

špaček421

Stejně jako u Boot Hillu má člověk z tohohle filmu pocit jako by z toho filmu ještě něco chybělo. nejspíš opravdu vystříhali aspoň dvacet minut. jinak je to netradiční film, částečně dobrodružný, částečně komedie, ale Spencer s Hillem jsou tu ve formě a je vidět, že si natáčení v Kolumbii užívají. Bud Spencer se kvůli tomuto filmu stal pilotem, což potom využil v řadě dalších svých filmů (např. Kdo najde přítele, najde poklad, Jdi na to). ()

duklak2

"Dva machři.........." si zaslouží vyznamenání. Potíž je ale v tom, že snímky s Terencem a Budem už nebaví tolik lidí jako dříve. Humor už je jiný a "nová" generace lidí na to není zvyklá. Je to škoda, že tyto filmy se známou dvojkou zůstanou zapomenuty a naše děti už nebudou vědět, kdo že to byli nějací pánové, kteří se jmenovali Terence a Bud. ()

Pepy

Dva nejlepší kamarádi sou opět zde, aby pobavili. Spousta humoru a zábavy po celý den, plus sem tam nějaké šarvátky, z toho máme hnedka průměrný film. ()

Lacike

Napriek tomu, ze je tento film dvojice Spencer Hill povazovany za slabsi, tak u mna patri medzi najoblubenejsie vdaka neskutocne pohodovej atmosfere. Takisto sa mi paci, ze to nie je natocene uplne v ich klasickom blaznivom style. Hromadnych bitiek je pomenej a su natocene skoro normalne, takze sa pri nich netypicky obidvaja zapotia a nedostanu sa z toho tak lahko ako v ostatnych ich filmoch. Ako bonbonik tu je tradicne skvely pohodovy soundtrack. Takze menej bitiek, serioznejsi dej a pomale tempo, ktore asi väcsine ludi bude vadit, su pre mna hlavnym dôvodom, preco mam tento film tak rad. 8/10. ()

5150

Typická komedie dvojice Spencer - Hill. Děj se tentokrát odehrává v pralese, ale jinak zcela obvyklý průběh - tzn. několik rvaček a úsměvných momentů k tomu. ()

Terva

Terence Hill a Bud Spencer králové oblohy. CITÁT - Však oni uhnou....... Tahle dvojka si rozumí a o akci s ní není nouze. Rvačka hned od začátku. CITÁT - Postarej se o něj, už jsi po jídle...... Je to trochu zmatené a divně sestříhané. Film obsahuje pár nesrovnalostí a několik logických děr. Ale je to prostě prostá zábava. Kašlat na logiku, ale nesmí být moc častá. Tři hvězdy za děj a jedna navíc za krásná letadla. CITÁT - Tak že jsem bohatej, ale nemám ani floka!!??......... ()

Pierre

Jak už zde bylo několikrát zmíněno ostatními, Dva machři nejsou nějákou bláznivou komedií která je plná rvaček typu Jestli se rozzlobíme budeme zlí. Je to dobrodružný film, který bych za komedii moc nepovažova.l Humor je zde pouze v případě bitek (které ale příjdou pomalu až ke konci a ani mě tentokrát tolik nepobavili.) Ještě je zde typické pošťuchovaní Buda s Terrencem. Jinak mi to připadá jako čistě dobrodružný film, dalo by se říct že i trošku taková pohádka o tom jak nic není neřešitelné a ze všeho se dá vždycky nějákým způsobem vyklouznout, i když to občas může stát dost úsilí, dřiny, práce a nervů. Celé je to moc příjemné a mezi Budem a Terrencem na plátně panuje velká magie. Zde tvoří místy až dojemný pár (Pozor Spoiler! Tedy až do té doby než se dostanou do vežení Konec Spoileru!) Ano, občas je to dost nelogické a naivní, jenomže se nad tím dá v klidu povznést. Vždyť to k filmům s touhle dvojkou trošku patří a jak jsem již napsal výše, je to taková krasná pohádka ve které potřebujete k záchraně jenom svou vlastní vytrvalost a svou vlastní ruku, kterou se nebojíte použít při jakkékoliv ravačce. Žít životem těhle dvou bych si přál hned.Proto není potřeba přemýšlet nad tím, jestli by se to co zrovna ve filmu vidíte mohlo stát a jednoduše si užíjte dobrodružství ve světe ve kterém nic neřešitelné. Mě se teda tadyten film moc líbil a myslím, si že mohl být i o pár minutek delší a i krapet vážnější, protože se někdy docela schyluje k velkému dojáku, ale nakonec zůstane spíše jenom tou pohádkou. Kdyby tvůrci ještě víc využili potenciál. šel bych klidně na plný počet bodů (hvězdiček) .:-) ()

gogos

Klasika. Tento film patri mezi moje nejoblibenejsi. Je plny nejen akce, ale i vynikajicich a povedenych forku Konec je velice smutny, ale jinak je to film plny zabavy.... Rozhodne jeden z nejvtipnejsich... ()

kaylin

Další parádní film téhle dvojice, kterou si po nějaké době zase rád oživuji. Jsou zábavní, zápletka není nijak komplikovaná, ale celé to létání tomu dodává docela dobrý náboj. Jsou zde i celkem emotivní scény, které scénář místy dobře pozdvihají. Není to úplně výborné, ale pořád film, který vás pobaví. ()

topi

Jeden z nejslabších kousků této kultovní dvojice. Příběh je v podstatě o ničem, scény se střídají v podivném rytmu a střih to totálně zadupává do země. Končí záběr a v dalším střihu je situace o měsíc dále. Ty epizodky nejsou dotažené a vše působí zmateně a nesmyslně. Ani humor tu nefunguje. Škoda, tenhle film není povedený. I ten český dabing je průměr, Trávníček jako Hill a Schánilec za Spencera. ()

Duotone28

Ono to je tak...ak mate raz nekoho oblubeneho...dokazete prehliadnut priemernu zapletku a aj priemerny dej. A tak isto mam u prdelke aj tieto priemerne hodnotenia...Ja tychto chlapcov proste zboznujem...styri,nadzar ()