Kosti a skalp

• Česko Kostěný tomahawk (festivalový název) (více)

Divoký západ. Městečko Bright Hope, stojící uprostřed ničeho, zatím vytrhávala z jeho ospalosti pouze loupežná přepadení. Tuto „idylu" ovšem velice rázně utnou příslušníci indiánského kmene, kteří unesou půvabnou Samanthu. Nejedná se totiž o kmen tradiční, nýbrž... kanibalský. A také notně vyhládlý. Místní muži dávají dohromady ne právě klasickou záchrannou výpravu v čele s šerifem Franklinem Huntem (Kurt Russell), která musí za každou cenu Samanthu vysvobodit dřív, než si na ní divoši začnou pochutnávat. Krutost jejich protivníků je však mnohem větší, než si kdo dokázal představit, a jejich mise je v čím dál větším ohrožení. (Magic Box)

moriero

Porážka toho mladého šerifova zástupce bylo to nejbrutálnější, co jsem kdy na obrazovce viděl. Ever. P.S. Až po Češi na cestách, samozřejmě. ()

BigBrother

Smíchat western a horror a nemyslet to jako srandu, to chce koule. Je vidět, že Zahler je nadšenec do westernu a hodně si užívá budování atmosféry. Palec nahoru. ()

Carnosaurus

Opravdu vyvážený mix pomalého road movie, tarantinovsky vypiplaných dialogů, komedie, westernu a kanibalského hororu. Cože? Něco jako splněný sen. ()

jojto

Kovboji a votrelci sú späť. Drsnejší, reálnejší a krvavejší. V rámci žánru nemám čo vytknúť, snáď len zbytočnú "posteľovú" scénu a kvázi vtipnú komunikáciu medzi Patrikom a Lili, ktoré však potlačil bravúrny výkon Kurta. ()

vinnetou500

Doháje. To je jako další film, kdy zas musím tvůrce žádat o ztracený čas? Ne, tak ne.. Zas tak strašný to nebylo. Nutno ale přiznat, že první hodinu a půl to bylo trochu zdlouhavý, až nudný. Jsem ale nesmírně rád, že ty divochy Kurt dostal! mám toho borce rád! :-) Dost mi ale chyběla hudba, která by podbarvila pasáže, kdy postavy mlčely, ale bylo zde znát napětí. Škoda toho. ()

blekekeke

To furt někdo huláká, že western je mrtvý. Houby, další důkaz, že to furt jde. A že to jde stále skvěle. Na tohle se dívalo bez problému s napětím až do konce. Ono totiž se tam furt něco dělo ... a je vidět, že hlavní osazenstvo v žádném případě nepatří do starého železa :o) ()

XI-XAO

Brilantní western! Skvělé postavy a dialogy na kterých je celý film postaven (hlavně lidské rozhovory mezi šerifem a zástupcem), surové nelítostné pojetí divokého západu a hororový závěr, kde budete sledovat napjatě jak Rusellovo kšandy, kdo z toho pekla vyvázne živý. Atmosféra Vás vtáhne během chvilky a téměř na vlastní kůži si projdete trestnou výpravou, protrpíte si komplikovanou zlomeninu nohy a budete chtít vlastnoručně skoncovat s tou sebrankou úchylnejch kanibalskejch „Apačů“! ()

VideoTuti

Mnohem lepší western než nově natočených Sedm statečných! Musí se uznat, že po Osmi hrozných se Kurt Russell blýskl v dalším westernu s originálním námětem. ()

satyrycon

Hodně jsem si od tohoto kousku sliboval,nakonec přišlo zklamání. Film mohl být o půl hodiny kratší. Za mě průměr vzhledem k táhlosti a místy nudnosti. Film nezachránil ani Kurt Russel, kterého mam rád. Doufám že se potkáme v pekle a on mi tu jeho slabost vysvětlí. Horor opravdu nečekejte, spíše western-dobrodružný. ()

notozjano odpad!

No mě by teda fakt zajímalo, co v sobě měly někteří uživatelé za matroš, že tomu daly tak vysoké hodnocení. Mooooc dlouhá stopáž, naprosto nudný film, dialogy o ničem,až na pár výstřelů žádná akce a ten konec? To byl totální výsměch divákům, kteří když už nic, se těšili aspoň na nějaké jatka na závěr a hromadnou řežbu, ale to se radši podívejte, jak se stahuje králík. Nebýt těch známých herců, myslel bych si, že je to jen příběhová linie k nějakému hard pornu, kde má hlavní roli ten indiánský expert z baru. Dva starci, jeden mrzák a šampon jdou sundat do absolutně neznámého prostředí hromadu krvelačných divochů. Tak určitě. ()

Emperor1

I přes rozvláčné tři čtvrtiny děje, který sloužil hlavně k vykreslení charakterů a životních postojů hlavních postav, respektive k rozvoji vztahu diváka k nim, se závěr celkem slušně vydařil, člověk jen musí přistoupit na záměr tvůrců přesvědčit nás o tom, že odhodlání dokáže hory přenášet a kromaňonce jednoho po druhém kosit. Sympatické obsazení (nemyslím teď Rasla, toho nemám rád), jednoduchý a srozumitelný příběh - někdy to prostě ke spokojenosti stačí. ()

Lukys

Intenzivní, zemitý až syrový, napínavý a působivý western, který má co nabídnout. Dialogy napsané na jedničku a baví (skoro až Tarantinova stylu), charaktery dobře vykreslené, fandíte doslova všem, se všemi se dokážete ztotožnit a každý je sám o sobě zajímavou postavou. Najde se tu místo jak pro špetku nadprůměrného humoru, tak i pro nepříjemné až neojediněle hororové scény. Celkově je film velice atmosféricky, až na finále, kdy bych si přál možná trochu přitlačit na pilu a vyždímat ze scén více emocí, ale jinak je to na jedničku odvedená práce, kterou by měl každý vidět, protože to stojí za to! ()

Willynka

POMO mel s filmem nejaky ocividne osobni problem. Asi nema rad Kurta, nebo mu ten vecer volal Bartoska, ze tentokrat zadnou akreditaci nedostane. Pac rezie je skvela, vetsina scen zajimave nasnimanych, herci tupe nelibivi za kazdou cenu a naturalno za jedna s hvezdou navrch. Horror to neni urcite, ale na to sere pes. Skoda ze se poslednich 15 minut cesty neobetovalo k vetsimu dokresleni troglodytu. ()

bonovox

Brutálne desivé a hlavne dostatočne atmosférické, k tomu výborní herci a skvelá výprava. Nebyť trochu topornej réžie, bola by to pecka. ()

karnifex

První hodinu a půl se v podstatě jenom mluví - a řeči, které postavy vedou, jsou nesmírně trapné. A takové je i celkové vyznění filmu. ()

Rian_witcher

Nudný panchart vytvořený incestem bratra hororu a sestry westernu. Plusem je herecké obsazení a scenérie okolí.Dívat se na to dá, ale zkrácená stopáž ze133 min na 90 by z toho udělala áčkový TV film, místo béčkové slátaniny. ()

Merenre

Překvapivě dobrý western, který mi příběhově poněkud připomněl Vikingy s Banderasem. Dostatečná syrovost, dobré postavy a dialogy, komorní příběh - to jsou hlavní přednosti filmu. Chybí silnější atmosféra. ()

linger

Za mna skvelo natocene, vynikajuco budovana atmosfera, vyborni herci. Vlastne by si to zasluzilo plny pocet, ale citim sa zaskocena gore scenou, neviem, ci kvoli nej znizit, alebo zvysit hodnotenie... Pokladam sa za hororoveho fanusika, mam nieco napozerane, ale i tak ma rozsekala! Minus: este den nato som ju nevedela pustit z hlavy a citila miernu nevolnost. ()

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

18.12.2019

Režisér Yorgos Lanthimos (Favoritka, Humr) oznámil svůj další projekt. Bude jím gotický horor The Hawkline Monster podle knihy Richarda Brautigana. Příběh se pak točí kolem dvou pistolníků, které si… (více)

Ridley Scott chystá drsný western

30.12.2015

Star-Lord hledá tátu

Star-Lord hledá tátu

16.12.2015

Z loňských Strážců Galaxie se vyklubal obrovský hit, který se 4. května 2017 dočká pokračování. O čem bude? To režisér James Gunn tají, docela jistě ale víme, že se na plátně objeví otec hlavního… (více)