Hledá se Dory

• USA Finding Dory (více)

V animovaném filmu od studií Disney•Pixar Hledá se Dory se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové. Při hledání maminky a tatínka potkává Dory tři svérázné obyvatele Mořského akvária: První je Hank, nerudný chobotničák, který úspěšně uniká zřízencům; druhý je Bailey, samec běluhy, který sám sebe přesvědčil, že mu nefunguje echolokace, a třetí je krátkozraká velryba jménem Naděje. Při prohledávání moderního akvária dojde Dory se svými kamarády k poznání, že své blízké máme nejraději kvůli jejich nedostatkům, a že to nejdůležitější na světě je přátelství a rodina. (Falcon)

Asgard

Tak na to, že animáky moc nemusim, protože je to většinou vypatlaný a mocinky sladqý, tak tohle mě fak bavilo.. a jakože skoro celou dobu. Místy mi dokonce cukly koutky až se zdálo že se zasměju. Takže tomu dám čtyři hvězdy, protože to není hraný opravdovejma rybama. ()

Fill98

Byl to nějaký pátek, co jsem naposled viděl nějakou Pixarovku. Přestože jsem měl ze sequelu obavy (jako to bývá u každého úspěšného prvního dílu), nicméně mě to mile překvapilo. Sice se zde vyskytuje nemálo klišé a konec je na můj vkus až moc natahovaný, nicméně je to pěkná jednohubka pro celou rodinu, která vás pohladí po duši. (80%) ()

Kumbik

Hledá se Dory je daleko horší jak Hledá se Nemo... Příběh je velice podobný a Dory jako hlavní postava tolik nefunguje. Myslím si, že některé diváky tohoto filmu muselo někdy štvát ta její zapomnětlivost a potom zbytečně prodlužovaný konec. Každopádně po tolika letech, co jako dítě jsem žral Hledá se Nemo, to bylo pro mě velice příjemné z té sentimentální stránky. Mrzí mě, že Marlin a Nemo tam jsou druhými koly u vozu, jelikož Marlin jako hlavní postava byla úžasná. Každopádně vidět tento film v původním českém dabingu je pro mě asi tou nejemotivnější částí. Tento film beru jako průměr, jelikož jsem se asi trochu zklamal a čekal jsem od toho trochu více, ale kouknout se na to dá... :) PS: Hank mě bavil asi nejvíce ()

aurynn

Tři a půl hvězdy. Narovinu, tohle není můj styl animáků. Trpí sequelovskou okoukaností. Legrační film o rybkách není tak silné téma aby se dalo opakovat s takovým úspěchem jako když to bylo originální. Navíc trpí tím, že kolem něj plachtily filmy jako Tajný Život Mazlíčků, kde si snad každý najde spřízněné zvíře. Nebylo to špatné, ale je to spíš pro ty děti než pro dospělé. Prosím, nedělat další film s touto tématikou. Když se nepřestane v nejlepším, tak aspoň v tom co není špatné... :-) ()

Dazlidios

Už jenom jak to začalo jsem byl rád, propojení mezi Hledá se Nemo bylo a vlastně by se to dalo napárovat na sebe jako jeden dlouhý film. Za mě spokojenost jen by jsem doporučoval dál už žádný pokračování nedělat. 4* ()

teekanee

Původní animák jsem viděl jako malý příbližně stokrát. Dokonce to byl pravděpodobně první americkej celovečerní animovanej film co jsem kdy viděl. Rodiče mi a bráchovi museli číst titulky, jelikož nám byly asi čtyři roky a neuměli jsme ještě číst. Taky to byla doba, kdy filmy byly výhradně na DVD a my jsme neměli verzi s dabingem. Přes všechnu lásku a nostalgii vůči prvnímu dílu jsem Finding Dory viděl až po více než dvou letech od premiéry. Nečekal jsem teda úplnou pecku jako první díl, ale čekal jsem solidní zábavu, kterou jsem taky dostal. Film je sice trochu předvídatelnej, asi jako většina animáků, ale nijak mu to neškodí. Film se celý veze na vcelku příjemné notě a párkrát se člověk při sledování i zasměje. Nový postavy jsou vcelku fajn, s tím že moji favoriti jsou slepá verlyba a její soused s dysfunkční echolokací :). Dabing je také na vysoké úrovni. Kultovka jako jednička to asi nikdy nebude, ale slušnej animák to bezpochyby je. 75% ()

J.Crusader

Strašné zklamání. Nedokáži říct, čím to bylo, ale přesto že původní Finding Nemo mám velmi, velmi rád, tak Finding Dory mě úplně minulo. Žádné souznění s postavami ani obava o ně - byly mě putna a to včetně hlavní trojice. A to už je co říct! Jedna hvězdička za vizuál, a druhá za to, že jsem to dokoukal a nevypnul v průběhu filmu. ()

Oxytocin

V mých očích překonává Hledá se Dory o jednu ligu svého předchůdce Nema. Má přesně to, co chybělo v jedničce. Roztomilost, napětí, humor a dojemné scény. Příliš jsem nepochopil, proč tam dali hlas a hraní sebe sama Marka Ebena. Záběry na dětství malé Dory ala "Šupinky" jsou rozkošné. Ještě zvážím, jestli časem nedám plný počet hvězd. ()

Megahead

Animácia "Hľadá sa Dory" je podarená, nové postavičky celkom zaujímavé, avšak vo finále novinka zaostáva za "jednotkou" "Hľadá sa Nemo". Zabúdajúca Dory ma viac bavila ako vedľajšia postavička, avšak keďže sa dej sústredil hlavne na jej príbeh, neustále zabúdanie ma postupne prestalo baviť. V podstate viac ma zaujala vedľajšia postava chobotnice Hank-a, okolo ktorej by sa dal vytvoriť vtipnejší príbeh. ()

Chenile

Kdybych mel srovnavat s Hleda se Nemo, tak bych musl ubrat jednu hvezdu a dat 4* Jenze, nelze srovnavat jen s "prvnim" dilem. Je treba srovnavat s ostatni animovanou tvorbou a tady je Hleda se Dory porad na spicce, takze plny pocet. ()

Peggyyy02

Není to vůbec špatný "animák" od Pixaru. Ale na můj vkus až příliš dramatizované. Až zbytečně moc. Raději dávám přednost prvnímu dílu Hledá se Nemo. ()

MaleRipley

Pokračování mého nejoblíbenějšího animáku mi více než 2 roky bůhví proč unikalo, až dnes jsem si tu hoďku a půl dopřál a byl to velice příjemný zážitek. Rozhodně se nejedná o nijak mimořádnou událost jako v prvním díle, ale rozhodně nikoho neurazí a ti kterým se hledání Nema líbilo, se bude hledání Dory líbit taky. Negativum oproti prvnímu dílu je méně humoru a celkově napětí nedosahuje kvalit původního animáku. Jinak se ale jedná o velmi pěknou záležitost. ()

klukcz

Pohodový rodinný film na ukrácení jednoho večera. Občas dojemné, většinou veselé a příjmně ubíhající. místy sice trochu přitažené za vlasy,ale to se dá u takového filmu čekat - ve výsledku to tedy ani neruší. Na první díl si ce nemá, ovšem dvojka je to důstojná. k případnému třetímu dílu bych ale byl skeptický ()

jirik2103

Další Pixarovské podvodní dobrodrůžo. Tentokrát se neztratil kapitán Nero, nýbrž jeho šlapka Doris. Doris při svých kouzelných cestách zjistí, že být postižený neznamená být méněcenný a tak se nechá vcůcnout do kanalizace - scénář je přímo parádní. Gró filmu? Family&Friends jsou prostě #1. Doris kvůli tomuto zjištění musela přeplavat celý oušn. Nemo byl skvělý - byl inovativní - byl originální. Tahle rybkoidní komedie je jen opakovačka a jak se říká - opakování vtipu je jako nasrat nepřivázanýho bulldoga - to nechceš! Snad Pičar nebude přemýšlet nad další lehkovážnou pokračovačkou. ()

Horn

Překvapily mne všechny nápisy v češtině - může mi někdo vysvětlit, jestli se dělají spešl verze pro každou jazykovou mutaci? Ještě nikde jsem to neviděl. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Pixar se vydá cestou originality