Ďaleká búdúcnosť. Ľudia zo skúmavky už nie sú len fantáziou, vzduch plný prachu, nedostatok jedla a kvalitného kyslíka pripravuje pozemštanov o nádej na lepší zajtrajšok. Ľudia o posledné potravinové zásoby nebojujú na vojenských poliach, ale v arénach, kde o víťazstve rozhodujú stotonové bojové stroje. Finálny zápas sa pomaly blíži a stajne robotov Alexander a MasimutoTech pripravujú svojich pilotov na záverečný boj, ktorý skomplikuje nielen priemyselná špionáž, ale aj láska. (D.I.G)

KasparekZabijak

Ceckova slatanina, zacatek a konec ujdou ale mezi tim mate co delat abyste se neuzivali, jedna hvezda za pomerne zdarilej namet, druha za to ze to u nas vyslo u Intersonicu. ()

fefee

Príjemná retro sci-fi Béčková pecka, ktorá má svoje čaro aj dnes, inšpirátor Del tora a pacific rimu je parádny. ()

Spock

Jako malý jsme z toho měl takové „malé vánoce“. Boje robotů, dvou znepřátelených korporací byly mým prvním setkáním s mechy. Po letech musím říct, že to má své kouzlo. Určitě to mohli natočit lépe, ale ve své kategorii film moc konkurenci nemá, takže můžeme být vděční i za to málo, co je. ()

Pit

Toto sú tie snímky, ktoré veľmi ovplyvňovali naše hranie sa vonku s kamarátmi. Preto ma už len srdce nepustí pod 4*, keď si spomeniem ako sme sa s priateľmi hádali, kto bude tento krát Achilles a kto Alexander ! Jednoducho detstvo na ktoré sa nezabúda. ()

Smileface

Tohle byla moje první originálně koupená kazeta.Obal vypadal skvěle,počáteční titulky taky,dál to ale nestálo za nic. ()

Danoboss odpad!

Tento film ma postavil pred morálnu dilemu. Zachovať sa správne ale urobiť zo seba hlupáka alebo zachovať sa ako ostatní a vyzerať normálne? Vyberám si možnosť prvú. PREBOHA NEPOZERAJTE TO! Užívatelia to hodnotia priemerne iba preto, že si uvedomili svoju chybu, keď si to pozreli a teraz v snahe nevyzerať ako hlupáci nútia vás ostatných si tento filmový paškvil pozrieť tiež. Ak by som mal objektívne bez preháňania zhodnotiť čo všetko bolo na tomto filme zlé, tak absolútne všetko od bojovej choreografie, cez zápletku, herecké výkony a príbeh ktorý nedáva zmysel ani keď som sa veľmi snažil a nejaké pasáže si domyslel. Ale keby som sa dokázal povzniesť nad tieto drobné nedostatky tohoto filmu, tak prichádzajú veci ako nereálne fyzika, pretože keď niekoľko tonová ruka narazí rýchlosťou pol kilometra v hodine do niekoľko stotonového robota, tak neverím, že robot by spadol.. ani je väčšinou nepadám keď ma trafí papierové lietadielko alebo iný adekvátne ľahší a pomalší predmet. Sexuálne iskrenie medzi hlavným hrdinom a tou ženou zo skúmavky bolo rovnako presvedčivé ako terorista zo vzduchovkou strieľajúci do ropného tankeru v snahe poškodiť plášť lode. A konečné posolstvo filmu, že všetko ide aj mierovou cestou bolo tak neuveriteľne lacné, gýčové a trápne že ma prinútilo napísať toto ako môj úplne prvý komentár na CSFD. Film som si pozrel len preto, že som si ho útržkovite pamätal z detstva a chcel som si osviežiť pamäť o čo ide... spätne rozmýšľam o koľko krajšie by bolo pozerať radšej do stropu.. neurobte túto chybu aj vy a Robot Joxa si v žiadnom prípade nepozrite. ()

SG-1

"Achille, podle zákona nesmím nalejt nikomu, kdo je opilý. A musíš uznat, že ty si teda vožralej." -barman- ()

vitekpe

Souboje obrich robotu, becko. Nicmene je to docela pekne natocene, a relativne rychle to utika. Combs included. :) Problem vidim v tom, ze tohle zkratka melo vzniknout o 10 let driv, a byl by to hit. Na prelom devedesatek je to uz svym konceptem zastarale... Ale jedna projekce nikomu neublizi, pekne natocena oddychovka. 3+ ()

Han22

Go Go Power Rangers? Ano, jediná podobná záležitost s obřími roboty jsou Strážci vesmíru a tohle těmi efekty není zas tak daleko. Papundeklové kulisy, příšerní herci, příběh vybrakovaný z karate filmů, sci-fi svět o kterém se nic nedovíme a skoro hodinu se nic neděje. Jenže pak začne souboj dvou mechů plný řetězových pil, raket, laserů, transformování, který pokračuje ve vesmíru a vrcholí brutální bitvou pilotů. A já sedím před obrazovkou, je mi zas dvanáct a koukám na to s otevřenou pusou a nadšením v očích. Závěrečné sportovní gesto bylo celkem nečekané, ale silné. Zkrátka za ten konec míň jak tři nedám. ()

iXtr3m3

Archaický predchodca Pacific Rim kombinujúci v sebe aj prvky Robocopa, tým myslím iróniu resp. satiru na vtedajšie predstavy o budúcnosti. ()

Scytale

Kolem nezapomenutelného obalu kazety jsem kdysi jako třináctiletý mlsně chodil ve videopůjčovně, ale nakonec je to celkem průměrný robofilm. ()

wosho

V dětství mé oblíbené sci-fi. Bohužel v paměti mě uvázlo jen to pozitivní, tak opravdu netuším, jak bych ho dnes vnímal doopravdy (což se mě stalo i u spousty jiných takových snímků), proto méhodnocení berte s nadhledem. ()

eagle-eye odpad!

Nevěřím tomu, že tuto podivnost natočil někdo v roce 1990. Proti sobě bojují modely z lega, herci jsou neskutečně špatní, jak vystřiženi z filmu Eda Wooda. Trikově o mnoho starší Souboj Titánu byl o x levelů výše, nemluvě o tom, že film vznikl už po takových peckách jako Alien(s) nebo Terminátor. Jednoznačně se jedná o nejhorší sci-fi, co jsem kdy viděl. ()

dopita

Béčko jak vyšitý. Nebo možná céčko, déčko... No rozpočtem každopádně. Film o ohromných robotech, kteří se mezi sebou mlátěj by měl vypadat adekvátně námětu. Jenže film působí směšně. Vypadá, že měl menší rozpočet, než jeden díl paraguayskej telenovely. O naprostej dementnosti scénáře, vpravdě děsivejch hereckejch výkonech atd. se ani nemá cenu zmiňovat. Ale zase je fakt, že je to všechno tak strašně blbý, až je to zábavný. Ed Wood by to nenatočil „líp“. ()

Dallas

No teda som aj zabudol, že tento film existuje. Pritom som ho ako malý chlapec videl na páske 30x. Dnes už na mňa v dobe transformérov toto staré skrípanie železa, vôňa zhoreného paliva alebo vystrlená obria kovová ruka nepôsobia takým silným dojmom ako vtedy. No ale vtedy to bola bomba a dodnes sa pamätám ako mi otec doniesol ako darček túto vhsku s mne oči zažiarili tak silno, že Matsumotova tajná zbraň bola oproti tomu už hasnúca diódka. Vtedy by to bolo určite za 5*, ale dnes tomu dám slušné 3*. 65% ()