Vabr

Boha jeho, to byl zas otravný film. Absolutně nerozumím výši hodnocení. Jedná se o jedno z mnoha generických vymýtání ďábla, kde nesmí samo sebou chybět jeden nesmírně otravný a rádoby cool kněz a halda klišé, bez nichž by to v tomto subžánru snad ani nešlo (nebo jinak nechápu, proč je tam furt cpou). Po stránce hororu tedy slabota, chválím tak jedině řemeslo a závěrečné vymítání (i když po logické stránce trošku hapruje). Jinak za mě extrémně nemastný neslaný film, který tak akorát možná otráví, jelikož víte, že jste ty 2h mohli strávit líp. Na poli hororů pro mě Chraň nás od zlého upadá bezpodmínečně do vod zapomnění. Vyhodnocení: Exorcismus je zkrátka jeden z nejhorších hororových subžánrů ()

Wann

Pepa Vojtek a Viggo Mortensen zplodili syna, který se dal na kněze. A nejen proto, aby prznil malé chlapce, ale také proto, aby vyhnal ducha z jakéhosi pořezaného feťáka. Ukřižovaná kočka nebyla úplně špatná, ale dojem hodně kazilo to veškeré klišé, které si Derrickson nemohl odpustit. Po "V moci ďábla" a "Sinisterovi" bych čekal něco daleko více strašidelnějšího, originálnějšího a hlavně něco, co každý neviděl už 1000x v každém druhém hororu. Myslim že se všichni shodneme, že tohle byl prostě krok vedle. Ale zase nemůžu říct že to byl až takovej odpad. Musím uznat, že některé zvukové efekty mi naháněly husí kuži. Ale takový ten celkový dojem není moc uspokojivý. Nebál jsem se, lekl jsem se asi jednou... takže když si to tak vezmu, celkem zklamání. I když je pravda že jsem se na to těšil až moc. ()

1vu$hQ4

Vooostrý too! Nečekala jsem, že budu až tak vykulená. Zvládnu toho hodně, ale u tohohle filmu jsem si párkrát řekla "Sakra, už neee!" A to se mi moc často nestává. Výborný to bylo! ()

Alexandre

Krok zpět oproti Sinisteru? Já mám na to přesně opačný názor. Právě pro tu netradičnost. Perfektní skloubení démonického hororu s kriminální zápletkou. Děj nabírá na obrátky už od samého začátku a jednoduše jsem se jím nechal unést. Lekačky jsou opravdu hodně děsivé (neberu v úvahu, že jsou předvídatelné - leknul jsem se vždycky) a při některých scénách mi běhal neskutečný mráz po zádech. Na V zajetí démonů to sice nemá, ale přesto je závěrečné vymítání tím nejlepším vymítáním, jaké jsem viděl. Podobných filmů jsou stovky, takže nic originálního to samozřejmě není. Ale je to zfilmováno naprosto perfektně, takže nemám s tím nejmenší problém. Dávám plný počet, protože si to tenhle kousek zaslouží! ()

Pavel82

Rozčarovaný je to slovo, které jsem hledal... Ne, nasraný... Rozčarovaný. Karty byly rozdány výborně a měl jsem pocit, že není možnost, jak tuhle šanci neproměnit. Mýlil jsem se. Skutečně to všechno skončí bez hlubšího vysvětleni? Jen pouhým a milionkrát ohraným vymítáním? Ano! Pokud jsem Vám prozradil něco, co jste nechtěli vědět, mám na Vás jednu otázku: Jste nasraní, nebo rozčarovaní? ()

Franc1s

Palce hore!!! Konečně zase luxusní horror/thriller, který ještě staví na skutečných událostech, i když samozřejmě se muselo ještě něco přibarvit, at je to koukatelný. A ono to bylo sakra koukatelný!Atmosféra i lekačky se povedly. V hlavních rolích drsnej polda a ještě víc hustej kněz, kterej se s ničím nepáře, na druhé straně posedlej týpek, co by za to měl dostat oscara :D Finální vymítání nemělo chybu, u toho až mrazilo...Mohu jen doporučit! Na tohle by šlo jít i do kina. 9/10 PS.Ta kniha by mohla být sakra zajímavá. ()

ppetrnosek

Netuším, jak to Scott Derrickson dělá, ale stejně tak jako u jeho předhozího filmu Sinister, tak i u téhle podívané jsem se ani nelekl, natož bál (což je hororu špatně, ne?). Je tam vidět velká snaha o temnou atmosféru, ale místo toho se nám dostává jen tma, a v tom je docela rozdíl (režisér nepochopil). A stejně jako u Sinister je zakončení celého filmu hrozně normální, průměrné, žádná eskalace. ()

Black-star

Ač nejsem na horory a duchařské filmy nějak se vždy ocitnu v kině právě na nějakém takovém filmu. Ale na tomto kousku je něco osobitého a jiného než na řadě ostatních. Hlavní hrdina není božím čistým člověkem ale sám se potýka s vlastní temnou stránkou a vlastními neúspěchy.... které mu jsou precizně připomínány a do toho tento nový záhadný případ o který se zajímá podivínský kněz. Zavěrečná zkouška, ale stojí za to... Vůbec celková gradace filmu je výborná a vlastně do poslední chvíle nevíte zda boj bude úspěšný... Doporučuji ke shlédnutí. ()

Durgas

Celkom dobrý kríženec krimi a hororu. Sem tam vyruší nejaká nelogickosť alebo prílišné cliché, ale inak je to celkom dobrá jazda. Finálne vymätanie výborné. Nedá mi sa nepristaviť pri scénach odohrávajúcich sa v zoo. Nie, všetky zvieratá nie sú v noci vo svojich výbehoch. Nie, noc v zoo nie je každú chvíľu rušená zvukmi šeliem a slonov a opíc a neviem čoho všetkého. Nie, zvieratá nemajú potrebu na každého okoloidúceho revať a škriabať sa po ňom. To len tak na margó... ()

deLaFere

Jestli tomuto snímku nelze něco vytknout, tak je to filmařina, technicky je vše dotaženo až do konce a bez zbytečných digitálních triků. Nejsem nějaký extra fanda hororů, takže v první polovině jsem se opravdu lekal a chvílemi mi běhal mráz po zádech, první půlka byla opravdu dobrá. Bohužel druhá polovina je klišoidní a film kazí. Dialogy na téma víra jsou celkem zajímavé a určitě to nejsou prázdné kecy, je tam spousta pravdy, postava jezuity je opravdu povedená a vnitřní vývoj hlavního hrdiny má solidní úroveň, takže ani scénáristicky není příliš co vytýkat, ale konec už ve mě žádné emoce nevzbuzoval, Eric Bana je jako vždy super, váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, nakonec volím kvůli konci tři. ()

LabySo69

Mý obrovský očekávání bylo naplněno. Kurva dobrej horor po delší době. Drásavej zvuk, originální příběh, lekačky fungující (byť je poznat, kdy přijdou), kněz na úrovni...prostě paráda. No nic půjdu převlíknout postel... ()

Kingjiri

Škoda, že je příběh pouze klasickou báchorkou o démonech. Divák, co "má nakoukáno", má proto oprávněnej pocit, že něco takovýho už někdy (několikrát) viděl. Možná by aspoň trochu pomohlo zkrátit stopáž a víc si ve scénáři pohrát s tématem "otevírání brány", o kterym padne jenom pár zmínek. Scott Derrickson je jinak zárukou slušný atmosféry i filmařiny, což dokazuje i v tomhle případě a o to víc zamrzí nepříliš zajímavej příběh. Palec nahoru ale dávám za Erica Banu, kterej v hlavní roli podává skvělej výkon. Na začátku jsem byl přesvědčenej, že půjde o adepta na čtyři hvězdy, s blížícím se koncem a přibývající nudou jsem se však rozhod, že víc jak tři silnější hvězdy nedám. ()

Rawar

Prvních 15. minut mě to přímo přikovalo k sesli, později se z toho vyklubala hodně slušná ancikristovina. Mám rád filmy o exorcismu a belzebubově okoralém penisu, tady jsem neudělal chybu, že jsem ty dvě hoďky obětoval. Povedené, místy opravdu strašidelné a s fajn krimi zápletkou. Hlavní hrdina ušatý sympaťák. Líbilo se ()

vikino1

Jo tak klobouk dolů. Takovejhle film se podaří jednou za rok. Možná za dva. Ode mě má absolutorium úplně za všechno.Už dlouho se mě nestalo, že bych někomu fandil tak, jak poldovi s kšiltovkou dozadu v boji dvou nožů proti cepínu.. Rozhodně špička ve svém žánru... ()

seithas

3/4 filmu dokonalá atmosféra, rozprávanie príbehu, dostatočne napätie ba dokonca navádzanie na to, že to nebude nakoiec tak ako sa to prezentuje ... ale predsa to tak bolo ku koncu, kt. uz bol trochu prehnaný a zbytočný. ()

s1r1us

Mysteriozní thriler s hororovými prvky, ja osobně bych dal přednost kdyby to byl horor, víc zla :). Krásná Olivia Munn (jako vždy)=* Můj oblíbenec Eric Bana, pohodovej chlapík, s kterým by na pivko zašel snad každej=* A k tomu houstnoucí atmosféra, nenápadně, plíživě víc a víc tlačící na pilu. Ze slunečného dne se víc a víc objevují na nebi obláčky, které tmavnou a přibývají. A každý už začína tušit, že se blíží něco zlého >:-] a najednou... kaboom! mohutná hudba=* a fleše do kamery, a je to tady. =* muhaha. ()

danny_21

Takové čekání a kruté zklamání, Scotte, po potvrzení kvality V moci Ďábla v Sinisteru jsem si myslel, že se budete s Wanem jako Messi s Ronaldem předháněť, kdo to dokáže vyšroubovat výš, leč bublina splaskla, musím smutně konstatovat. Je to pomalé, s okatými a zbytečnými lekačkami bez efektu a nejvíc mě točila ta zamýšlená přednost ( ale nepovedená ) naroubování krimi a "exhorcist hororu" dohromady. Myslete si, že jsem zpátečník, ale vymítání se dá natočit daleko líp a mrazivěji, zvlášť když to má být vrcholná scéna ( už zmíněné V moci ďábla nebo původní Vymítač, The Conjuring ... ) Nakonec je smutné, že nejlepší stránkou filmu je ozvučení, včetně The Doors. Sorry Scotte, ale tohle nevyšlo, ve světle předchozích strašáren je to slabé a tady na lepší 2 hvězdy a doporučuju vybodnout se na Bruckheimera - 45 % ()

netWoor

Docela pěkná atmosféra začátku, která těží z toho, že vše vidíme vlastně jen v kuželu světla baterky a tak se trochu bojíme a trochu se musíme domýšlet co vlastně vidíme. Dokud je to tak, pak vše funguje. Líbilo by se mi, kdyby hlavního geroje pronásledovalo černé svědomí minulosti (bez stupidních duchů) a těm vojákům prostě jen hráblo (bez stupidních duchů). A celý se to takhle nějak vysvětlilo. Bohužel ale je to temná duchařina a to a hlavně to úsměvné závěrečné vymítání to celé pohřbilo (plus pár hovadin typu pes v zavřené místnosti, kterej začne řvát až když na něj posvítí ...). Škoda ... ()

lakart

Velmi povedený mrazivý thriller s hororovými prvky. Na celém snímku je hodně znát autetičnost policejní práce, každodenní nasazení a hlavně nesmírná psychická zátěž, která člověka poznamená. Celkově jsem spokojen. Příběh není jeden z těch originálních, ale zpracování je velmi dobré, poutavé, temné a místy mrazivé. Vzhledem k tomu, že se jedná o skutečné případy je film odprostěn od typických klišé a možná právě proto se může zdát film nudný, ale myslím, že právě ona ponurá, pomalá a mrazivá atmosféra určuje jeho výjimečnost. 80% ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014